Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 101   Dolje

Autor Tema: Yamaha MT-09 Tracer 2015 - generalna tema  (Posjeta: 224097 )

sasaa

• **
  • Spol: Muški
  • Vozi: R1200GS // S1kR // R65 caffe
Odg: Yamaha MT-09 Tracer 2015 - generalna tema
« Odgovori #725 : 20. Listopad 2015, 10:50:23 »

Vjerovatno ce ici drugi, kad baletim na nesto da mi se svidja...

Sent from my iPhone using Tapatalk
Evidentirano
" Da parafraziram : u Alpe otidjes samo jedan put, a poslije im se samo vracas ....  " - by forumas

joke

• Vozi: šta stigne : )
« Odgovori #726 : 20. Listopad 2015, 13:12:43 »

Da zapleli su je svjetski, ali mi je to vizualno puno efektnije nego ona varijanta lonca s 3 cjevcice.

@shepa: Ima jos par stvari koje mislim slozit. Pomalo dalje.

Sent from my iPhone using Tapatalk

....teoretski sve je ok, jer u biti ovo je ispuh za trkaču verziju MT-09(nehomologiran) koji i nema centralni nogar, niti mu na trkama treba. Trocijevac je homologiran i ima isprave za registraciju u EU. Nešto je teži, nešto skuplji i nešto manje snage daje nego ovaj.

Spominjem homologaciju jer mi 3 kufera aludiraju na put, a vani službenici znaju i radit svoj posao za razliku od naših

Ja bi samo stavio drugačije kofere...centralni obavezno Yamahin od 50 litara koji ima kljuć od kontakta, a boćne neke iz grublje serije, trekker(bliži su karakteru motora i veće zapremnine) ili outback, ukoliko boćne stavljaš za put, a sve iste serije ukoliko ih stalno nosiš......ovo ako ne nosiš boćne stalno ima i opcija sa skidivim nosačima.

Štitnih coolera mu je odlično sjeo :palacgore:

Bočne zaštite su dobar odabir, ugradili smo ih dosta i nekolicini su odradile svoj posao vrhunski(i na našem testnom).
Evidentirano

sasaa

• **
« Odgovori #727 : 20. Listopad 2015, 13:38:39 »

Znam da je nehomologiran auspuh, i ne zabrinjava me to previse... jer i homologirani bez DBkillera si u prekrsaju... a s druge strane iz onog trocjevnog za skinut stavit DB killer treba skidat lonac (tako mi serviser kaze), pa nije bas prakticna opcija. Gledao i neka mjerenja (ne prospekt od akrapa), i ti homologirani cak i manje snage od serijskog daju. Serijska varijanta mi je vizualno lijepsa od Akrapa za Tracer (trocjevnog). Najveci razlog zasto sam isao mjenjat auspuh je zvuk, jer serijski je zbilja (pre)tih do 6000rpm prakticki necujan u voznji.

Koferi isto.. meni ti trekker ne leze na tom motoru, jer je veci naglasak na cestu, trekker verzija mi je vise za Super Tenere. Svaka cast yamahinim koferima, ali precjenjeni su. One original sta nude u katalogu dodatne opreme za Tracera, su od materijala, i dodje oko 5000kn set bocnih kofera sa nosacima + jos zadnji s nosacem i naslonm pa se fina cifra nabere.
Volim OEM stvari, ali s ovim su pretjerali.
Evidentirano
" Da parafraziram : u Alpe otidjes samo jedan put, a poslije im se samo vracas ....  " - by forumas

joke

« Odgovori #728 : 20. Listopad 2015, 13:48:20 »

..outback je extremno za off...trekker je na pola puta, a zapremnina mu je veća od "cestovnih", na to sam mislio..i skidive bočne nosače ima(na bravicu)
Originalne bočne nisam ni spominjao, a centralni ipak ima design, ključ i boju istovjetnu vozilu, a uz to i naslon, i mogučnost primanja 2 integralne.

O homologaciji ti ne odlučuje dbkiller niti kod trocjevca, ali imaš papir za službenike...i da se skinut db i iz vani ako se obavi priprema prije ugradnje(skine prije ugradnje i vrati nazad)

Ja sam našeg vozio par mjeseci, probao sve ispuhe i najbolji mi je tvornički jer tad čujem usis, s db killerom mi je skoro isti, bez njega preglasan i onaj trocjevac a ovog da ne spominjem....ali dobro da imamo izbor, jer o ukusima se ne raspravlja. Vidjeh i Arrow, isto mi preglasan.
Evidentirano

DADO+

« Odgovori #729 : 20. Listopad 2015, 13:51:46 »

...Ja sam našeg vozio par mjeseci, probao sve ispuhe i najbolji mi je tvornički jer tad čujem usis, s db killerom mi je skoro isti, bez njega preglasan i onaj trocjevac a ovog da ne spominjem....ali dobro da imamo izbor, jer o ukusima se ne raspravlja. Vidjeh i Arrow, isto mi preglasan.
i meni je tako, na uho, kad sam čuo par kombinacija  :mrgreen:

... to ima težinu, kad netko napiše  :palacgore:  :mrgreen:
ali kad ljudi koji imaju, uvijek vole potrošiti višak love
« Zadnja izmjena: 20. Listopad 2015, 13:59:06 DADO+ »
Evidentirano
:rock:

sasaa

• **
« Odgovori #730 : 20. Listopad 2015, 14:01:03 »

@joke - DB killer je unutra, zvuk mi se svidja... ne grmi previse, meni taman. U laganoj voznji do 5-6k rpm gotovo je necujan, nakon toga se cuje. Bez DB killera nisam jos probao, ali vjerujem da ce bit glasan. To za homologaciju mi je jasno da ne odlucuje samo DB killer, ali eto imao je kolega slucaj s autom, ima homologirani Akrapovic na autu... i makli su ga sa Ringa jer je auto prebucan. Drugim rjecima, badave ti svi papiri ako si prebucan. Bez homologacije slazem se s tobom ne mozes atestirat prozivod - ali ako se zamjeris panduru, vanredni tehnicki ti ne gine i ako si bez DB killera sa homologiranim auspuhom.

@dado+... ako gledam da je prevozno sredstvo od A do B... onda bi i nesto manje bilo sasvim dovoljno, a ako se gustat u necemu.. jbg gusti kostaju.
Meni je motor bez nekog dobrog auspuha k'o zena bez sisa. A kako smo vec zakljucili 100ljudi-100cudi, 100zena-200sisa...
Evidentirano

DADO+

« Odgovori #731 : 20. Listopad 2015, 14:07:25 »

naravno  :palacgore:

samo da se dopunim, ja sam to čuo na 9tki, ali na tvom i zbog baš,
'ajmo reći, namjene - što se tiče lonca/grani ništa ne bih dirao, već
bi na nešto drugo potrošio lovu ;)

(ni na svom ne bih ništa dirao da me nije lonac u prvoj seriji podsjećao na skutere :mrgreen:)

DBe sam izgustirao  :palacgore:
Evidentirano
:rock:

joke

« Odgovori #732 : 20. Listopad 2015, 14:08:10 »

Predaleko smo otišli...u svakom slučaju mislio sam ovim tijekom, kuferi-put-granica-homologacija.
Naravno da nećeš na granicu doletit iz 5. u 1. ispred policajca, ali i on voli sise, pa kad vidi aftersales ispuh može pitat za homologaciju pa je bolje i imat.
Ispravno je i netko drugi postupio pitavši za vjetrobran...vjerovatno isto nakon što je vidio 3 nosača kufera...ide to u putnoj konfiguraciji isto ko i homologacija.

...eto slobodan sam primjetiti i da dado na isto tipuje
Evidentirano

sasaa

• **
« Odgovori #733 : 20. Listopad 2015, 14:17:54 »

Slazem se donekle s vama dvojicom... ali eto 6ta na 5500rpm ide cca 140km/h, i do tu je tih... za neku tihu putnu brzinu i vise nego dovoljno.

U potrazi sam za vizirom, mada sam se priviknuo da je malo vjetrovitije nego sta je bilo na skuteru  :mrgreen:

Evidentirano

joke

« Odgovori #734 : 20. Listopad 2015, 14:25:44 »

Pripazi samo što želiš...buka na konstantnoj putnoj brzini zna se "pretvorit" u neugodnu distorziju
Evidentirano

sasaa

• **
« Odgovori #735 : 20. Listopad 2015, 14:29:17 »

kako se kaze... oprezno s zeljama, mogle bi se ostvarit  :palacgore:
Evidentirano

Senjin

• *
« Odgovori #736 : 20. Listopad 2015, 19:21:39 »

Evo i moje lutkice. Motor je predobar! U gradu u B modu, kao skuter, na otvorenoj cesti u STD divlja zvijer. Udoban i na duze ture. Jedina zamjerka je tih zvuk u niskim rezimima, pogotovu u gradskoj voznji, ali situaciju spasava full led svijetlo od koje se vozaci odmah sklanjaju. Za te pare, boljeg motora nema!
Evidentirano

cosmic

• Vozi: Nita
« Odgovori #737 : 20. Listopad 2015, 19:36:05 »

Fino se plavi... :palacgore:
Evidentirano
"Dress for the crash, not the ride"

Mocippaldi

« Odgovori #738 : 20. Listopad 2015, 19:46:36 »

Bolja je kredenac plava  :LOL:
Evidentirano
There are many here among us who feel that life is but a joke.

rio

• **
« Odgovori #739 : 20. Listopad 2015, 20:02:59 »

Uf..plus ovi ofarbani stapovi :shock:
Koja livada
Evidentirano

Rupy

• *
  • Vozi: Tracer 900
« Odgovori #740 : 20. Listopad 2015, 22:00:22 »

@Mocippaldi & @rio, o ukusima se ne raspravlja (i ne pljuje) jer sve ima svoju ljepotu, pa tako i ta kombinacija boja.

@Senjin, najbitnije da si ti sretan i zadovoljan s lutkicom :palacgore:

Evidentirano

Zapru

• rob tuđe ljubavi....
  • Vozi: Suzuki GSX-S1000F
« Odgovori #741 : 20. Listopad 2015, 22:01:55 »

@Mocippaldi & @rio, o ukusima se ne raspravlja (i ne pljuje) jer sve ima svoju ljepotu, pa tako i ta kombinacija boja.

amen  :palacgore:
Evidentirano

Senjin

• *
« Odgovori #742 : 20. Listopad 2015, 22:32:28 »

Ima jedna zabarska:"Chi disprezza, compra." 😉 S motorom sam prezadovoljan, topla preporuka svakome. Malo mottarda, malo crossovera, nakeda, summa sumarum svega pomalo ima u krvi.
Nego, ova prica oko Akrapovica me zaintrigirala, tj. Sa db killerom zvuk u niskim rezimima ostaje tih kako sam shvatio?
Evidentirano

Mocippaldi

« Odgovori #743 : 20. Listopad 2015, 23:00:41 »

Nemas pojma o cemu se radi i sta je kredenac plava pa tako nemoj se jezdit  :palacgore:
Evidentirano
There are many here among us who feel that life is but a joke.

joke

« Odgovori #744 : 21. Listopad 2015, 10:02:11 »

Ima jedna zabarska:"Chi disprezza, compra." 😉 S motorom sam prezadovoljan, topla preporuka svakome. Malo mottarda, malo crossovera, nakeda, summa sumarum svega pomalo ima u krvi.
Nego, ova prica oko Akrapovica me zaintrigirala, tj. Sa db killerom zvuk u niskim rezimima ostaje tih kako sam shvatio?

Mislio sam na trocijevac sa db, koji je u biti u takvom postavu jednak originalu sa malo reskijim zvukom.
Evidentirano

sasaa

• **
« Odgovori #745 : 21. Listopad 2015, 10:09:56 »

Imas tri verzije akrapovica...
1. original za yamahu sa graviranim loncem - mozes ga kupit samo preko yamahe
2. Isti takav, samo nije graviran, mozes ga kupit u slobodnoj prodaji, nesto jeftiniji (cca 20%) od ovog gornjeg
3. Carbonski od mt09 modela, s time da onda moras skinut centralnu nogaru i auspuh nema katalizatora i homologacije

Evidentirano

joke

« Odgovori #746 : 21. Listopad 2015, 10:20:04 »

Imas tri verzije akrapovica...
1. original za yamahu sa graviranim loncem - mozes ga kupit samo preko yamahe
2. Isti takav, samo nije graviran, mozes ga kupit u slobodnoj prodaji, nesto jeftiniji (cca 20%) od ovog gornjeg
3. Carbonski od mt09 modela, s time da onda moras skinut centralnu nogaru i auspuh nema katalizatora i homologacije

...svi nemaju katalizator, ali i svi imaju mogučnost ugradnje istog
Evidentirano

sasaa

• **
« Odgovori #747 : 21. Listopad 2015, 10:25:18 »

Za ova prva dva sam vidio da ga nude, nekih 80ak eura ili tako nesto, ako me sjecanje dobro sluzi.
Za ovog 3ceg nisam vidio da ima u ponudi - ali super ako se moze i za njega narucit.

Isto tako za izvadit DBkiller iz ova prva dva, ti je najlakse to napravit tako da skines lonac (tako mi serviser kaze)... dok iz ovog 3ceg je to jednostavnije.
Evidentirano

joke

« Odgovori #748 : 21. Listopad 2015, 10:59:47 »

Gledam sad u katalogu nema ga..ali mjesto na granama gdje je zadebljano izgleda istovjetno onom na kojem se ugrađuje kat u trocijevaca.

I nije baš razlika trocijevaca samo u gravuri/naljepnici...lamentirali smo o tome u temi MT-09 pa baci oko

Glede tog vađenja dbkillera, rekoh već, kad se to pripremi pri ugradnji trocijevca kasnije se skidaju jednakom tehnikom
Evidentirano

Zapru

• rob tuđe ljubavi....
  • Vozi: Suzuki GSX-S1000F
« Odgovori #749 : 21. Listopad 2015, 10:59:56 »

Za ova prva dva sam vidio da ga nude, nekih 80ak eura ili tako nesto, ako me sjecanje dobro sluzi.
Za ovog 3ceg nisam vidio da ima u ponudi - ali super ako se moze i za njega narucit.

Isto tako za izvadit DBkiller iz ova prva dva, ti je najlakse to napravit tako da skines lonac (tako mi serviser kaze)... dok iz ovog 3ceg je to jednostavnije.
vidi ovo (to imam na tuonu i  :palacgore: )

http://www.ermax.fr/modele2-MT_09_FJ_09_TRACER_2015-2246.html

SCREEN SPORT 35 CM ERMAX FOR MT 09/FJ 09 TRACER 2015
Evidentirano
 Str: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 101   Gore

Stranica je generirana za 0.729 sekundi uz 21 upita.