Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 32   Dolje

Autor Tema: Kamere SJ4000 i SJ5000  (Posjeta: 93669 )

naukzor

• **
  • Spol: Muški
  • Vozi: Slow, Slower, Slowest, me.
Odg: Kamere SJ4000 i SJ5000
« Odgovori #525 : 18. Studeni 2016, 07:29:14 »

Pa koliko vidim, baš M20 ima Gyro. Na Aliexpresu je nalazim za 111USD. Mislim da i slike snima sa 16MP, za razliku od 5000 koja je na 12, što mi je u biti i nebitno.
Ono što me zanimalo, zašto su radili M20, ako su imali SJ5000, dvije kamere, praktički istih karakteristika.

Na kraju koju god uzmeš proći ćeš odlično. Nisam imao prilike koristiti M20 ali ako ju dobiješ za manje novaca od X elite a siguran si da je legit SJCam proizvod onda uzmi, znam da se dosta fejk proizvoda prodaje pod tim imenom.
Evidentirano
Koja ti se boja stvara dok te po dupetu moja kita udara?

Bartul

• *
« Odgovori #526 : 19. Studeni 2016, 15:22:35 »

Mislio sam uzeti Sjcamsj5000 WiFi, no ipak je najbolje ići na najbolje, a to je SJCAM SJ5000X Elite:palacgore:
Vi je uvelike hvalite ovdje, ne može se nego složiti s tim, to je garant Best Buy, ona jedina ima Gyro Stabilization1080P @ 60fps  kao i sve ono što sam već spominjao i još gomilu toga...

Još samo trebam odlučiti gdje kupiti a da bude sigurna i povoljna kupovina (u tim okvirima).  :wink:
Evidentirano

Bartul

• *
« Odgovori #527 : 22. Studeni 2016, 18:17:12 »

Uvaženi kolege, molim vas za mišljenje;  :smiley:
http://www.gearbest.com/action-cameras/pp_243426.html

1. Gearbest je, mislim, pouzdani web pa je i kamera original?
2. Pod Warehouse Options ES (Španjolska) ne šalje u Hrvatsku pa moram izabrati China, ali je ta opcija skoro za trećinu jeftinija (kako to?) pa je to na kraju Li-La jer ću ovdje platiti PDV. Jedino što se čeka 15-30 dama...

Inače, mislio sam naručiti u edigital.hr ali su me na jednom drugom Forumu odgovorili od toga i tad sam vidio na netu brojne negativne kritike na njih...

Hvala svima na savjetu i komentaru.
Molim vas potvrdite mi ovo gore  :wink:
Evidentirano

sanchez

• **
« Odgovori #528 : 22. Studeni 2016, 19:25:18 »

A šta je sa original SJCAM web stranicom, da preko njih naručiš? Bar si siguran da je oriđiđi.
Kod njih je 139$ + shipping 25$, ili ako ces bez shippinga onda onda je 139$, ali cekas 15-35 dana.
Evidentirano

Weller

• **
  • Vozi: ... oprezno.
« Odgovori #529 : 22. Studeni 2016, 19:28:09 »

Edigital je mađarsko poduzeće. Dosta sam kupovo od njih jer su im neki proizvodi vrlo povoljni.
Deklaracije i uputstva su većinom na mađarskom (nije prevedno na hrvatski).
Jednom prilikom sam kupio "refurbished" tablet i bio je neispravan. Vratili su mi novce ali je to trajalo tri tjedna jer je servis u Budimpešti.
Za (skupi) fotić na web stranici piše 24 mj garancije a dolazi sa garancijom od 12.
Sa Gearbestom imam samo pozitivna iskustva ali nisam ni imao problema s neispravnim uređajima.
Evidentirano

Bartul

• *
« Odgovori #530 : 22. Studeni 2016, 19:56:52 »

Hvala vam momci na javljanju. :)
Edigital sam prekrižio, eto i Weller je imao problem. :(
Neutrinomobile bi mi bio opcija da sam u Zagrebu...

A šta je sa original SJCAM web stranicom, da preko njih naručiš? Bar si siguran da je oriđiđi.
Kod njih je 139$ + shipping 25$, ili ako ces bez shippinga onda onda je 139$, ali cekas 15-35 dana.

Točno, no ovo ipak nije 139$ nego 174$ sa PDV-om, zar ne? 
Evidentirano

prpa

• Vozi: John Wayne prometalo
« Odgovori #531 : 22. Studeni 2016, 20:15:11 »

Kaj nema taj neutrino web shop?
Evidentirano
niti trbuha,niti pijače, a još manje štihače

Bartul

• *
« Odgovori #532 : 22. Studeni 2016, 20:44:33 »

Hvala i tebi Prpa, pitanje je na mjestu.
Sad kad vam odgovorim nadam se da me neće neki od vas napasti baš previše.  :cheesy:
No vi ste kupovali jer ste uživo bili tamo, zar me? A što vidi netko kada dođe na njihov web i poželi kupiti?
https://neutrinomobile.hr/sjcam-sj5000-x-elite-4k.html
 U ovoj ponudi nema niti slike niti je navedeno ništa od dodatne  opreme koja dolazi u paketu, samo gola kamera. :(
Jeli to profesionalno? Pa to što fali bio bi dodatni marketinški mamac zar ne, a ovako...
Kada bi ih pitao nakon kupnje gdje mi je vodonepropusni kalup i one druge stvarčice, mogli bi mi reći i biti u pravu; -Pa gospodine Bartule, o čemu govorite? Pa dobili ste što ste naručili zar ne?  :(

Napominjem da ovo samo glasno razmišljam, teza je krajnje hipotetska i ne kažem da bi se dogodila, ali...  :embarrassed:
Čudi me da je cijena na originalnom siteu http://sjcamhd.com/shop-sj5000-series/  na kraju kad platim PDV istovjetna Neutrinomobile?  :smiley:
« Zadnja izmjena: 22. Studeni 2016, 21:25:46 Bartul »
Evidentirano

sanchez

• **
« Odgovori #533 : 22. Studeni 2016, 21:18:46 »

[/quote]

Tako je, zaboravih na PDV.
Evidentirano

prpa

« Odgovori #534 : 22. Studeni 2016, 21:20:05 »

20 baksi sim ili tam :mrgreen: kompliciran ,Bartule
Evidentirano

Weller

• **
  • Vozi: ... oprezno.
« Odgovori #535 : 22. Studeni 2016, 21:46:34 »

Tako je, zaboravih na PDV.

Nabije Carina još poneki trošak uz PDV.
Evidentirano

prpa

« Odgovori #536 : 22. Studeni 2016, 21:49:54 »

tako je
Evidentirano

naukzor

• **
« Odgovori #537 : 23. Studeni 2016, 07:04:10 »

Moj savjet ti je neutrino. Ja sam uzeo preko webshopa bez ikakvog dodatnog razmišljanja i kompliciranja. Ako te interesira što dobiješ u paketu mogu ti slobodno poslikati svoje doma, dobiješ brdo nastavaka i dodataka. Moj savjet ti je da si uzmes dodatnu bateriju i hub za punjenje, mislim da je dodatna baterija nekih 50tak kuna.
Evidentirano

Baby Nexus

• **
  • Vozi: Big Bang R1
« Odgovori #538 : 23. Studeni 2016, 10:46:23 »

meme zanima jel netko kupovao direktno preko njihove stranice? vidim da imaju snizenja sad
Evidentirano

Bullet1275

• **
  • Vozi: Ducati Monster
« Odgovori #539 : 23. Studeni 2016, 10:52:21 »

Moj savjet ti je neutrino. Ja sam uzeo preko webshopa bez ikakvog dodatnog razmišljanja i kompliciranja. Ako te interesira što dobiješ u paketu mogu ti slobodno poslikati svoje doma, dobiješ brdo nastavaka i dodataka. Moj savjet ti je da si uzmes dodatnu bateriju i hub za punjenje, mislim da je dodatna baterija nekih 50tak kuna.

Ja sam isto svoju SJ uzeo preko Neutrinomobile i zadovoljan sam. Nisam želio riskirati hoću li dobiti kopiju i nije mi se dalo čekati radi 200 kn razlike.
Evidentirano

naukzor

• **
« Odgovori #540 : 23. Studeni 2016, 11:39:09 »

meme zanima jel netko kupovao direktno preko njihove stranice? vidim da imaju snizenja sad

Ukoliko uračunaš carinu itd itd. Vrlo vjerojatno ćeš doći na isto. Imaj na umu da ukoliko ti kamera bude defektna, što nije neka nepoznanica u proizvodnji, lakše ćeš reklamirati kupljeni proizvod u HR u dućanu u kojem si kupio nego slati taj isti proizvod opet u inozemstvo i čekati sudnji dan.

Evidentirano

naukzor

• **
« Odgovori #541 : 23. Studeni 2016, 11:43:30 »

Inače, ako je netko zainteresiran ja imam jednu X elite original naravno, kupljenu u neutrinu, račun itd itd. Kupljena prije cca mjesec i pol. Korištena samo jednom za probu. Original kučište, sve dodatke itd itd, ugl sve što ide sa kamerom ide. Mislim da čak imam i nešto dodatne tipa dodatna baterija, memorijska kartica itd itd.

Mislim da je plaćeno 1200+kn sve zajedno bez memorijske.

Cijena? Ne znam :D Dogovorimo se.
Evidentirano

Bartul

• *
« Odgovori #542 : 23. Studeni 2016, 15:00:22 »

Kolege, a ništa ne kažete za onaj link  http://www.gearbest.com/action-cameras/pp_243426.html  ?
To bi trebalo sve štimati?  Proći če ovaj promo ali doći će novi….   :)

Moj savjet ti je neutrino. Ja sam uzeo preko webshopa bez ikakvog dodatnog razmišljanja i kompliciranja.
Preko webshopa, a ne u dućanu? I kažeš, oni kodovi na kameri pokazuju da je original? :)

Misliš na službeni SJCAM web? Ovo i mene zanima, no nemaju sniženje nego je kamera najskuplja kod njih; http://sjcamhd.com/shop-sj5000-series/  računaj + 25% PDV dođe kao i u Neutrinomobile.
Gdje si vido to "sniženje"? To gledaš pogrešno.

Nabije Carina još poneki trošak uz PDV.

Eto, srećom nije tako. :) Ali baš smo na  granici…. Naime, ne plaća se carina na pošiljke vrijednosti manje od 150 E.
Evidentirano

Baby Nexus

• **
  • Vozi: Big Bang R1
« Odgovori #543 : 23. Studeni 2016, 15:51:26 »

Kolege, a ništa ne kažete za onaj link  http://www.gearbest.com/action-cameras/pp_243426.html  ?
Preko webshopa, a ne u dućanu? I kažeš, oni kodovi na kameri pokazuju da je original? :)

Misliš na službeni SJCAM web? Ovo i mene zanima, no nemaju sniženje nego je kamera najskuplja kod njih; http://sjcamhd.com/shop-sj5000-series/  računaj + 25% PDV dođe kao i u Neutrinomobile.

Eto, srećom nije tako. :) Ali baš smo na  granici…. Naime, ne plaća se carina na pošiljke vrijednosti manje od 150 E.

evo http://sjcamhd.com/news-2/

mozda vise nije, ne znam, uzel sam Gopro danas na kraju
Evidentirano

naukzor

• **
« Odgovori #544 : 24. Studeni 2016, 07:16:38 »

Pošiljke zanemarive vrijednosti do 150 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti,odnosi se na komercijalne i nekomercijalne pošiljke, bez obzira na primatelja    
Oslobođeno od carine; PDV se obračunava na pošiljke čija je vrijednost veća od 160kn    
Oslobođenje se ne primjenjuje na alkoholna pića, parfeme i toaletne vode, duhan i duhanske proizvode.

Na gearbestu ti to ispadne cca 750kn bez neke ekstra dostave + izvadiš EORI broj, platiš pdv na taj iznos, to ti je još nekih 180kn. ispadne ti 900tinjak kuna + meni ti je carina nabila oko 300kn troška na iznos od 700kn. 150tak je bio pdv a ostalo su bili manipulativni fiktivni troškovi obrade itd itd. Nazalost nemam više račun pa ne mogu tocne specifikacije tvrditi. Tako da postoji mogućnost da sa iznosa od 700-800kn poraste na 1000.
Dođe ti puno jednostavnije uzeti u neutrinu i poštediti se gnjavaze.

Moja ide za 850kn. Ako je tko zainteresiran. Potpuno nova, zapakirana, korištena 3 min možda. 

Evidentirano

Bartul

• *
« Odgovori #545 : 25. Studeni 2016, 18:51:29 »

Moj savjet ti je neutrino.
Tako će i biti najvjerojatnije. Baš si mislim; ako kupiš kameru u Kini ili negdje daleko; dobro je dok je sve dobro, u suprotnom je sve daleko i teško... ove barem zvrcneš na telefon u čas posla.  :azn:
Bilo bi još bolje da obilježavaju Black Friday na pravi način, ali... nitko nije savršen.  :smiley:
Evidentirano

Bartul

• *
« Odgovori #546 : 27. Studeni 2016, 20:14:05 »

Dragi Forumaši,
još nisam kupio kameru, ali garant budem.   :azn:

Sad opet dvojim  i o modelu;  SJCam SJ5000X Elite  ili SJCam SJ6 Legend;  kad već idem na (malo) bolju kameru. Mislite li da je SJ6 Legend dosta bolja (?), može se priključiti mikrofon, audio je stereo.  :palacgore:
Nje  i nema u Neutrimomobile, trebao bih je ipak naručiti izvani, ali tada taman probija i onu granicu sa carinom…

No želim vas pitati nešto drugo, pogotovo one koji imaju ove kamere navedene gore; 
1.   Jeli kod SJCam SJ5000X Elite  audio (snimanje zvuka) stvarno toliko loše? Može li se, recimo kada je bez vodonepropusnog kučišta snimati nekoga kako nešto govori i to koristiti kao – izjavu u filmu?
2.   Koliko vidim SJCam SJ6 Legend ipak ima (kao i ova gore) ono što držim kao  “must have“ za moju kameru a to je (znate već)  :) "Time Lapse" i "Slow Motion Recording". Samo ne znam, nisam našao ni u tutorijalima niti na Youtubeu; izgleda da se ne mogu pogasiti ona svjetla na prednjoj strani, i onaj mali monitor da ne svijetli (kod Elite može).  :undecided:  To nije dobro ako ne želite da vas svi uberu čim uđete u prostoriju. (Pa će svi reć'; evo opet onaj Bartul)

Hvala svima.  :wink:
« Zadnja izmjena: 27. Studeni 2016, 20:18:17 Bartul »
Evidentirano

naukzor

• **
« Odgovori #547 : 27. Studeni 2016, 20:21:22 »

No želim vas pitati nešto drugo, pogotovo one koji imaju ove kamere navedene gore; 
1.   Jeli kod SJCam SJ5000X Elite  audio (snimanje zvuka) stvarno toliko loše? Može li se, recimo kada je bez vodonepropusnog kučišta snimati nekoga kako nešto govori i to koristiti kao – izjavu u filmu?
2.   Koliko vidim SJCam SJ6 Legend ipak ima (kao i ova gore) ono što držim kao  “must have“ za moju kameru a to je (znate već)  :) "Time Lapse" i "Slpw Motion Recording". Samo ne znam, nisam našao ni u tutorijalima niti na Youtubeu; izgleda da se ne mogu pogasiti ona svjetla na prednjoj strani, i onaj mali monitor da ne svijetli.  :undecided:  To nije dobro ako ne želite da vas svi uberu čim uđete u prostoriju. (Pa će svi reć'; evo opet onaj Bartul)

[/quote]

Kada snimaš sa SJCAM 5000x elite u kučistu koje ne propušta vodu ona MORA imati slabiji zvuk, ja sam puno puta snimao voznju motorom sa tim istim kuciste i culo se kako kroz kacigu pricam sa kolegama. Kvaliteta samog zvuka varira o masu faktora, prije je kamera imala problem sa firmwareom te je zvuk bio tih, JAKO TIH. Sada nakon sto updateas firmware dobijes puno brzu i stabilniju kameru, zvuk je odlican, cak ti daje mogucnost da u postavkama pojacas sensitivity samog mikrofona pa ti je zvuk puno jaci i glasniji nego sto je sa prijasnjim firmwareom bio. Ako kameru ne stavljas u kuciste uopce te na taj isti nacin snimas onda je zvuk potpuno druga priča.
I SJCAM 5000x elite ti daje mogucnost da pogasis sve lampice tako da te ne skuze kad snimas maloljetnice.

Dvojba izmedju 5000x elite i Legend, Legend nisam koristio pa nisam previse istrazivao ali ako je neka sitna razlika u cijeni uzmi si noviju varijantu, makar sa sigurnoscu mogu reci da i sama 5000x elite prelazi sve potrebe koje mozes ocekivati od same action kamere.

Što god da napravis neces pogrijesiti, ali nemoj si komplicirati zivot nego jednostavno kupi nesto :D
Evidentirano

naukzor

• **
« Odgovori #548 : 27. Studeni 2016, 20:21:59 »

2.   Koliko vidim SJCam SJ6 Legend ipak ima (kao i ova gore) ono što držim kao  “must have“ za moju kameru a to je (znate već)  :) "Time Lapse" i "Slpw Motion Recording". Samo ne znam, nisam našao ni u tutorijalima niti na Youtubeu; izgleda da se ne mogu pogasiti ona svjetla na prednjoj strani, i onaj mali monitor da ne svijetli.  :undecided:  To nije dobro ako ne želite da vas svi uberu čim uđete u prostoriju. (Pa će svi reć'; evo opet onaj Bartul)

Kada snimaš sa SJCAM 5000x elite u kučistu koje ne propušta vodu ona MORA imati slabiji zvuk, ja sam puno puta snimao voznju motorom sa tim istim kuciste i culo se kako kroz kacigu pricam sa kolegama. Kvaliteta samog zvuka varira o masu faktora, prije je kamera imala problem sa firmwareom te je zvuk bio tih, JAKO TIH. Sada nakon sto updateas firmware dobijes puno brzu i stabilniju kameru, zvuk je odlican, cak ti daje mogucnost da u postavkama pojacas sensitivity samog mikrofona pa ti je zvuk puno jaci i glasniji nego sto je sa prijasnjim firmwareom bio. Ako kameru ne stavljas u kuciste uopce te na taj isti nacin snimas onda je zvuk potpuno druga priča.
I SJCAM 5000x elite ti daje mogucnost da pogasis sve lampice tako da te ne skuze kad snimas maloljetnice.

Dvojba izmedju 5000x elite i Legend, Legend nisam koristio pa nisam previse istrazivao ali ako je neka sitna razlika u cijeni uzmi si noviju varijantu, makar sa sigurnoscu mogu reci da i sama 5000x elite prelazi sve potrebe koje mozes ocekivati od same action kamere.

Što god da napravis neces pogrijesiti, ali nemoj si komplicirati zivot nego jednostavno kupi nesto :D
[/quote]
Evidentirano

Sredju

• Vozi: Yamaha MT07
« Odgovori #549 : 27. Studeni 2016, 20:33:07 »

Kolika je carina sada?
Mislim da je niza od PDV.
Evidentirano
 Str: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 32   Gore

Stranica je generirana za 0.168 sekundi uz 21 upita.