Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 20 21 [22] 23   Dolje

Autor Tema: Atestirao spuh na motoru :)  (Posjeta: 42335 )

AnteK

• Spol: Muški
  • Vozi: DR 350 SE
Odg: Atestirao spuh na motoru :)
« Odgovori #525 : 12. Srpanj 2019, 11:02:09 »

BTW pričao sam sa gosp. Kuceljom i Serdarevićem telefonski, ovo ima samo u ovom govnu od države...kaže meni gosp Kucelj, u HR proizvođač auspuha ne može napraviti homologaciju auspuha koje proizvodi, kaže ja odem u centar za tehnička ispitivanja i oni njemu kažu to u HR ne postoji, ima u Mađarskoj i Austriji, a to je toliko skupo da se ne isplati, kaže lik imam sve legalno, plačam poreze i ne mogu ništa, i sada pazi ovo svi ljudi koju su kupili takve ili slične topove mogu ih baciti u smeće,  :misli:

I šta je tu čudno? Nek ide napraviti u Mađarsku, uostalom svi koji imaju homologirane auspuhe su to napravili.
A to što ljudi kupuju nehomologirane auspuhe, to im je rizik kupnje, ionako svatko pametan zna da bez homologacije
ne možeš upisati u knjižicu. I te fore "plaćam poreze" i slično...  :mrgreen:
« Zadnja izmjena: 12. Srpanj 2019, 11:09:31 AnteK »
Evidentirano

thekingnoa

• *
  • Vozi: CBR600F 1999
« Odgovori #526 : 12. Srpanj 2019, 11:14:27 »

A jesi pametan, koliko će love onda koštati takav top + koja je to država koja traži homologaciju a ne može ju odraditi, to je poanta...
Evidentirano
"He was famous that no man should ever be"

AnteK

« Odgovori #527 : 12. Srpanj 2019, 11:15:54 »

A jesi pametan, koliko će love onda koštati takav top + koja je to država koja traži homologaciju a ne može ju odraditi, to je poanta...

Poanta je da ti uopće ne razumiješ što pričaš ... :mrgreen:
Evidentirano

thekingnoa

• *
« Odgovori #528 : 12. Srpanj 2019, 11:22:07 »

Slobodno objasni da ovakav glup skuzim....
Evidentirano

AnteK

« Odgovori #529 : 12. Srpanj 2019, 11:31:08 »

Slobodno objasni da ovakav glup skuzim....

Nitko nije rekao da si glup, al ako hoćeš biti legalan moraš zadovoljiti zakonske kriterije.  I šta ima veze
što kod nas nema ispitna stanica, ima ih u drugim državama, pa ako je i tamo skupo, znači da su i
drugi skupo platili. Nema tu puno filozofije.
Evidentirano

Švabo

• **
« Odgovori #530 : 12. Srpanj 2019, 11:37:36 »

Dobro ako je uzor neka EU država zasto je to onda Njemačka i Austrija? Po kojem kriteriju? Zasto nije naprimjer Rumunjska Bugarska?

Šta mi imamo s Njemačkom i Austrijom, tražiš neke regulative normative a nisi ih u stanju ispitati.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Evidentirano

AnteK

« Odgovori #531 : 12. Srpanj 2019, 11:46:04 »

Dobro ako je uzor neka EU država zasto je to onda Njemačka i Austrija? Po kojem kriteriju? Zasto nije naprimjer Rumunjska Bugarska?

Šta mi imamo s Njemačkom i Austrijom, tražiš neke regulative normative a nisi ih u stanju ispitati.

Pa možda ima i u Rumunjskoj ili Bugarskoj netko tko može ispitati i dati certifikate. Proizvođač nečega je
dužan dati potrebne papire, i nije uopće važno da li to možeš napraviti u HR, Bugarskoj ili Austriji. Jednom
kad daš homologaciju, vrijedi ti u cijeloj EU. Sve ti je to definirano pojedinim uredbama. To što smo mi
revoltirani zbog toga što ne možemo registrirati motor sa nehomologiranim auspuhom ( ili sve teže, još se
može provući ponegdje ), to je drugi par opanaka.  :mrgreen: i ja sam imao kojekakve "kućne lonce" na
motorima, pa ne očekujem da to prođe uvijek.  :mrgreen:
Evidentirano

Švabo

• **
« Odgovori #532 : 12. Srpanj 2019, 11:52:23 »

Pa možda ima i u Rumunjskoj ili Bugarskoj netko tko može ispitati i dati certifikate. Proizvođač nečega je
dužan dati potrebne papire, i nije uopće važno da li to možeš napraviti u HR, Bugarskoj ili Austriji. Jednom
kad daš homologaciju, vrijedi ti u cijeloj EU. Sve ti je to definirano pojedinim uredbama. To što smo mi
revoltirani zbog toga što ne možemo registrirati motor sa nehomologiranim auspuhom ( ili sve teže, još se
može provući ponegdje ), to je drugi par opanaka.  :mrgreen: i ja sam imao kojekakve "kućne lonce" na
motorima, pa ne očekujem da to prođe uvijek.  :mrgreen:

U CVH se izričito doduše nisam puno gledao za motore ali za aute vežu za Njemačku i njihov TUV te ništa drugo ne priznaju (mjerenje CO2) a vjerovatno i za ostale stvari a tako i za motore. Vjerujem da i doneseš kakav papir tipa Bugarska nebi prošao.
Znanje, kompetentnost velike većine radnika na STP nije vrijedno spomena kao i naših zakona i njihovih tumačenja

Evidentirano

AnteK

« Odgovori #533 : 12. Srpanj 2019, 11:55:18 »

U CVH se izričito doduše nisam puno gledao za motore ali za aute vežu za Njemačku i njihov TUV te ništa drugo ne priznaju (mjerenje CO2) a vjerovatno i za ostale stvari a tako i za motore. Vjerujem da i doneseš kakav papir tipa Bugarska nebi prošao.
Znanje, kompetentnost velike većine radnika na STP nije vrijedno spomena kao i naših zakona i njihovih tumačenja

A realno nije ni za očekivati da kod nas možeš napraviti ispitivanja kada nemamo niti auto niti moto industriju.
Naravno da vežu za Njemačku i TUV.
Evidentirano

Švabo

• **
« Odgovori #534 : 12. Srpanj 2019, 11:59:34 »

A realno nije ni za očekivati da kod nas možeš napraviti ispitivanja kada nemamo niti auto niti moto industriju.
Naravno da vežu za Njemačku i TUV.
Da se uloži malo u to, da imas mjesta i ljude koji mogu to ispitat homologirati jer ipak nije to raketna znanost ili nuklearna fizika, pa to naplatis pa imas neki standard pa ubires neku lovicu na tomu i tako. Ali očito tako sve u nas i funkcionira u nekoj sivoj zoni.

Evidentirano

Igoreta

• Vozi: Buteljiranog zajca
« Odgovori #535 : 12. Srpanj 2019, 13:14:55 »

Interesantno je to s atestima i homologacijom.

Formalno je to zbog toga da se ISPITA (ili istraži, kaj već) da li je određeni dio "dobar" za ugradnju na to određeno vozilo ili ne. To kaj kod nas državna uprava funkcionira kak se nekom tamošnjem "šerifu" sprdne, to je posebna priča.

Ako razmatramo auspuh, s tehničke strane bitno je da zadovoljava razinu buke koja je propisana nekakvim pravilnikom i eventualno eko standard, vjerojatno isti onaj za koji je proizveden i taj motor/auto.
Na atestu bi se to trebalo ISPITATI i, ako je sve u granicama normalne, dati potvrda ili CERTIFIKAT o sukladnosti s tim pravilnikom koji je važeći. I takav auspuh bi se trebao normalno upisati u knjižicu po napomenu tipa "ugrađen novi ispuh" ili nešto slično. Nikakve potvrde proizvođača i slična sranja, jer, pogotovo ako kupuješ rabljeno, tko garantira da taj auspuh uopće zadovoljava te neke norme po kojima je homologiran?

Naravno, ovo gore opisano je u nekom "mom" idealnom svijetu, a Rvatistan je daaaaaa(i još mnogo aaaaa)leko od toga.
Evidentirano

Lolo

• Vozi: BMW F650 GS Dakar
« Odgovori #536 : 12. Srpanj 2019, 15:26:54 »

Jednom kada dođemo na nivo tehničkog pregleda kakav je npr. u njemačka il' švedska ima da se forum sruši od kuknjave  :LOL: j...o te led daj shvatite da su neke stvari prošlo svršeno vrijeme i ak' nemreš održavati nešto od 1000ccm onda kupi nešto od 250ccm.  :wink:
Evidentirano

Švabo

• **
« Odgovori #537 : 12. Srpanj 2019, 17:56:33 »

Bilo bi super kad bi u svemu došli na nivo njemačke i švedske pa bi onda sve imalo smisla a ne selektivne uredbe

Evidentirano

AnteK

« Odgovori #538 : 12. Srpanj 2019, 18:00:48 »

Bilo bi super kad bi u svemu došli na nivo njemačke i švedske pa bi onda sve imalo smisla a ne selektivne uredbe

Pa bilo bi super, al ne vidim tko bi u ovoj državi radio za taj nivo.  :mrgreen:
Evidentirano

geronimo43

• Vozi: suzuki gsx 1250 fa
« Odgovori #539 : 13. Srpanj 2019, 08:53:42 »

pa nije taj nehomologirani kucelj nešto drastično jeftiniji od pojedinih homologiranih, nećemo sad računati akrapoviča jer je neusporediv
Evidentirano
Za domovinu treba dati sve, čak i život drugih

Ivan_ZG

« Odgovori #540 : 13. Srpanj 2019, 09:01:08 »

Sapunica :mrgreen: :mrgreen:

Kad je Akrapovic imao homologaciju, onda su ljudi pricali kak koji ce q, a db killer se vadio van..sad su svi jadni tuzni jer eto, ne mogu ‘poduzetnici’ u HR imati e1..isti ti kojima homologacija nije trebala..

I Akrapovic je nekad poceo sa E1, nije mu poklonjena, jer je shvatio buducnost, pa je, na kraju krajeva i kupio instrumente koje njemci bazdare..s malo mozga dosli i do b2b potencijala..ali jbg, njima je sve bilo lako a tu je deckima jako tesko..

Najveci je teret na potrosacu jer se ne ispituje ispravnost sustava nego ugradnje sto he lakrdija, a tko zeli najbolju stvar, nece gledat dalje od Akrapovica..
Evidentirano

grafit

« Odgovori #541 : 13. Srpanj 2019, 09:22:42 »

Realno gledajući zašto bi netko slušao dernjavu motora bez prigušivača dok se odmara doma ili još gore dok vozi auto a nadobudni pilot prolijeće pokraj njega da mu srce stane.To što mi volimo zvuk motora ne znači i da drugi vole!Ovo sa CVH i atestima i homologacijama je čista sprdnja i pljačka ,govorim i o drugim vrstama atesta kad pitaš većina nema pojma!
Evidentirano
u dobru se ne uzvisu ,u zlu se ne ponizi!

hondimir

• Vozi: honda cb 250 rs '84, honda cbr 600 f 96'
« Odgovori #542 : 13. Srpanj 2019, 09:59:13 »

Pa jesu li Kucelj i Serdarević obične garaže ili mali ind. pogoni ?! Kako oni uopće rade ako ne mogu svom proizvodu dati certifikat ?

BTW, KingNoa, oš prodat dB killer ?
Evidentirano
Konobar,donesi prozor da skočim!
Toliko smo nesavršeni da očekujemo od strojeva da budu besprijekorni.

pikacu88

• Vozi: KWK 8.8 PAK
« Odgovori #543 : 13. Srpanj 2019, 11:15:00 »

Taj cvh je nesto sto ni drzava ne zna objasniti kako je nastao.

Koliko vidim opcenito u nasem slucaju policiju boli kiki za auspuhe na motorima.

Kad ne bude vise tako bas me zanima da li ce stranci placati kazne zato sto nemaju auspuh upisan u knjizicu.

Jedan primjer moze biti recimo do ne znam koje godine prva pomoc nije bila obavezna oprema u autu u Italiji.
Zaustavili talijana nije ju imao i lijepo mu napisali kaznu jer je u Hr obavezna.
Evidentirano
I Foundez Err Kryptonite

geronimo43

• Vozi: suzuki gsx 1250 fa
« Odgovori #544 : 13. Srpanj 2019, 12:41:27 »

šta ćemo sa strancima koji u svojoj zemlji mogu voziti 125cm sa B kategorijom i dođu kod nas sa tim prometalom?
Evidentirano
Za domovinu treba dati sve, čak i život drugih

3alfa3

• Vozi: Z750 '12
« Odgovori #545 : 13. Srpanj 2019, 12:50:03 »

šta ćemo sa strancima koji u svojoj zemlji mogu voziti 125cm sa B kategorijom i dođu kod nas sa tim prometalom?

Naplatit kaznu i iskljucit iz prometa (ako ce vec uspijet prec granicu tako)
Evidentirano
A weekend wasted isn't a wasted weekend

thekingnoa

• *
« Odgovori #546 : 13. Srpanj 2019, 14:34:37 »

BTW, KingNoa, oš prodat dB killer ?
[/quote]

Imam samo jedan koji koristim...
Evidentirano

mario x

• **
  • Vozi: kawasaki zzr1400
« Odgovori #547 : 18. Srpanj 2019, 09:56:02 »

Ajmo pomoć. Imam Two Brother na motoru i na njima serijski broj tvornički ugraviran i jos dva slova SL. Na tehnickom mi kazu da je to sa slovima Street Legal i da tražim po serijskom broju od proizvođača certifikat. U isto vrijeme drugi zaposlenik tehničkog kaže da se nemogu atestirati i upisati jer su made in USA. Ko je tu lud? Jel neko zna gdje se može provjerit hvala
Evidentirano
nemamo ništa,ostala je samo plava crta

Maestral

• Vozi: BMW F650GS Twin
« Odgovori #548 : 18. Srpanj 2019, 10:12:53 »

A sta se desi tebi kada odes u Sloveniju i ne vozis danju sa upaljenim svjetlima?

Sustignu te zakonske sankcije  :mrgreen: Tvoj je problem sto se nisi upoznao sa zakonima zemlje u koju ides.
Evidentirano
˝Troje može čuvati tajnu samo ako je dvoje od njih mrtvo˝

AnteK

« Odgovori #549 : 18. Srpanj 2019, 10:59:24 »

Sustignu te zakonske sankcije  :mrgreen: Tvoj je problem sto se nisi upoznao sa zakonima zemlje u koju ides.

Točno tako.  :palacgore:
Evidentirano
 Str: 1 ... 20 21 [22] 23   Gore

Stranica je generirana za 0.322 sekundi uz 20 upita.