Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 21 22 [23] 24   Dolje

Autor Tema: Atestirao spuh na motoru :)  (Posjeta: 50277 )

Elias

• Spol: Muški
  • Vozi: '02 K1200RS, '93 XTZ750ST
  • Lokacija: ..........CH=Zürich.......... Sinj-Đakovo=Bananaland
Odg: Atestirao spuh na motoru :)
« Odgovori #550 : 18. Srpanj 2019, 19:03:37 »

Ajmo pomoć. Imam Two Brother na motoru i na njima serijski broj tvornički ugraviran i jos dva slova SL. Na tehnickom mi kazu da je to sa slovima Street Legal i da tražim po serijskom broju od proizvođača certifikat. U isto vrijeme drugi zaposlenik tehničkog kaže da se nemogu atestirati i upisati jer su made in USA. Ko je tu lud? Jel neko zna gdje se može provjerit hvala

Obrati se zastupniku za EU

Poslano sa kampanela spomoću Tapatalk Pro
Evidentirano
Vlast je NAJVEĆI neprijatelj naroda!!!!
htp://www.youtube.com/watch?v=rmfezDOSd2g

toecutter

• Vozi: FZ1-S
« Odgovori #551 : 30. Srpanj 2019, 13:25:34 »

Bemti atest da ga j.bem...
Iz Labina išao u Pulu (jer u Labinu ne rade atest auspuha) čekao 4 dana da bi mi javili da odbijaju atest jer nema lambda sonde..
Ajmo montirati lambda sondu i opet u Pulu...par fotkica (kontrolor je čak potezao kabel da vidi da li je spojen) i sada će valjda biti OK...nadam se... :?
Evidentirano
RESTORAN - KONOBA - PANSION
            " ROGOČANA "

e39

• **
« Odgovori #552 : 30. Srpanj 2019, 16:18:03 »

Ja sam na fz1 ostavio lambdu i odpojen kabel pričvrstio vezicom..
A prištekao varalicu za lambdu.
Jebemu onda baš komliciraju na homo.u HR.😣
Evidentirano

toecutter

« Odgovori #553 : 30. Srpanj 2019, 17:13:41 »

Ma j.be lud zbunjenog tu.....svi su se ustrtali i gledaju sve živo.
Sada me sigurno ćeka show dalje s žmigavcima ... :shock:
Evidentirano
            " ROGOČANA "

kacigae30

• **
« Odgovori #554 : 30. Srpanj 2019, 18:14:10 »

Jebiga,kupis jedan set originala svega sto gledaju i imas spremno za tehnicki.
Ja tako sa svakim motorom
Evidentirano

toecutter

« Odgovori #555 : 30. Srpanj 2019, 18:38:36 »

Jebiga,kupis jedan set originala svega sto gledaju i imas spremno za tehnicki.
Ja tako sa svakim motorom

Najgore šta imam sve original, ali me nije volja svaki put prije tehničkog sve to mijenjati.
Ne kužim zašto nebi sve u jedno famoznom atestu riješili ..svu dodatnu opremu, nego trebao bi za svaku zamjenjenu opremu posebno raditi :misli: :mrgreen:
Evidentirano
            " ROGOČANA "

e39

• **
« Odgovori #556 : 30. Srpanj 2019, 18:45:29 »

Da al nije sam fora u tehničkom..
Ja imam čovjeka na tehn..koji za 20eur registrira kaj hočeš..
Jebačina je na cesti kad te ustavi nadrkani drot pa te jebe sa homologacijom i oduzme ti tablice.
Zato ja sve orginalno bacam na tavan i homologiram aftermarket djelove
Evidentirano

Ivanos46

• **
  • Vozi: zx10r
« Odgovori #557 : 08. Kolovoz 2019, 12:57:36 »

toecutter,ajde ako ti nije problem jel mos napisati sta sve rade prilikom atesta auspuha,sta tocno gledaju i koliko te je kostalo,jer ja imam uskoro u planu ici pokusati atestirati moj spuh.

nedavno sam regao svoj motor sa originalnim auspuhom,a vozim se sa kratkim auspuhom sa strane dvije male cijevi,lici na mivv double gun,pa bih ga tako probao atestirati kao mivv.

jer ove stavljati ispod repa i skidati je muka ziva,totalna zajebancija.

evo nabavio naljepnicu od mivva,prigusivace sa ebaya,i alat za graviranje,60kn u lidlu. :LOL:

a bio sam si napravio sam db killere,za orginal auspuhe,ako bude preglasan,ali je bilo ok buka kad se upali.

evo slika homemade db killera.

iako mi je malo zao sto sam kupio ove sa ebaya,iako nije neka lova 50kn,mozda cu si napraviti od celika ili zeljeza,jer ovi nisu bas neki,ali ok budu posluzili za atest.

samo sto je meni problem sto taj auspuh mivv double gun pase na modele zx10r 2011-2015,a moj je 07god,pa neznam kak rijesiti papire,za to bih mi trebala vasa pomoc,naci papire od ovih 2011-2015 modela pa prepraviti i isprintati.

ugl ako bih mi neko mogao pomoci oko tih papira i sta tocno trebam ugravirati na auspuh,bio bih mu jako zahvalan.

ajmo kaciga,moon i ostala ekipa,pomogajte,ako boga znate,ahahah. :LOL: :mrgreen:

Evidentirano

kacigae30

• **
« Odgovori #558 : 08. Kolovoz 2019, 16:12:02 »

Nema tu puno pomoci hehe
Prije nego ides kupovat nalju prvo vidis od kojeg proizvodaca mozes staviti brojeve.
Ako ne postoje brojevi od Mivv za njega na sluzbenim stranicama,sta ces onda isprintat kao homologaciju?
Nadam se da se varam,ali ja bih kupovao ostatak tek kad nadem homologaciju za isprintat..
Evidentirano

Ivanos46

• **
« Odgovori #559 : 08. Kolovoz 2019, 17:44:33 »

https://www.mivv.com/en/products/k-026-ldg-kawasaki-zx-10-r-2011-2015-2/

evo tu pise da je to homologirani auspuh,kao sto sam naveo za zx10r 2011-2015,pa kako da rijesim taj papir,jel se moze kontaktirati taj mivv,da im posaljem upit.

klikni na taj link imas tamo u podacima neki cod, K.026.LDG i to kada ukucas na google taj kod izbaci ti taj mivv auspuh i pise da je za zx10r 2011-2015,ugl taj kod bi se trebao ugravirati na auspuh,jel sam upravu?

Evidentirano

toecutter

« Odgovori #560 : 08. Kolovoz 2019, 21:57:31 »

Ovako, najprije si nabavi certifikat..traži od uvoznika MIVVa ili direktno u Italiju pitaj. Možda se da i online nabaviti pogledaj malo.

Ja sam se za atest morao najaviti, odnosno rezervirati termin.

Dođeš tamo s motorom i platiš nekin 280 kn.

Moraš imati certifikat od proizvođaća (ja sam kupio novi MIVV i dobio sam malu plastičnu karticu u kojoj piše serijski broj i podatak da je to za Yamahu FZ1).

Onda  kontrolori uzmu neke brojeve i poslikaju ga sa svih strana i ispod auspuha. Gledaju ti i dali ti je montirana lambda sonda (barem meni su gledali..ne vjerujem da to svugdje gledaju). Na kraju mjere buku .

Ako je sve OK čekaš jedno 3 dana i na email ti stiže obavijest od centra za vozila i atest te čeka na tvom tehničkom (tamo gdje naznačiš da dođe).
Evidentirano
            " ROGOČANA "

kacigae30

• **
« Odgovori #561 : 08. Kolovoz 2019, 22:42:21 »

Da,ali to sve moze zaboraviti ako je auspuh koji zeli atestirati homologiran tek od Kawe 2011 god..
Evidentirano

e39

• **
« Odgovori #562 : 08. Kolovoz 2019, 22:49:25 »

Kao što ti je kaciga rekel..
Prvo nađi nekog proizvođača auspuha koji je pravil sličan double gun auspuh..pa onda kupuj naljepnice od tog istog i graviraj brojeve.
Ja sam na kraju homologiral scorpion 😅 a auspusi su schark..
Al boli me k.. glavno da je upisano u homo..
Evidentirano

kacigae30

• **
« Odgovori #563 : 08. Kolovoz 2019, 23:06:28 »

Neznam dali sam dobro skuzio,ali Ivan ima i killere za org auspuh?
Ako je tako,sto ne probas malo "otvoriti" originale,pa ako nevalja zvuk,bubnes killere unutra..
Ovo pisem napamet jer nisam nikad cuo,barem mislim,razbusene originale..
Ako je zvuk ok,svakako je prakticnije i ljepse i sigurnije od murije nego onaj bocni dupli..
Evidentirano

Ivanos46

• **
« Odgovori #564 : 09. Kolovoz 2019, 12:33:28 »

toecutter,hvala puno na objasnjenju,sada mi je jasnije. :palacgore:

kacige,meni se nesvida auspuh ispod sica,rade cu prodati motor,nego ga voziti sa auspuhom ispod repa.

cijeli internet sam pregledo i nemogu naci nigdje legalne auspuh sa strane da je za moj zx10r 07,ima auspuh Toce i IXIL za moj motor sa strane se montira i slicni su mojim dvije male kratke cijevi,ali to nije legalno to je samo za stazu,tak da cu poluditi.

da mi nisu takvi dvije male cijevi,nego neki normalni onako kao jedna cijev,onda bih nesto i mogao iskemijati,jer ima za moj motor kupiti brendirane auspuhe ispod repa,pa bih si onda tako rijesi papire.

a sada da kupujem drugi auspuh nemam para niti zivaca,onda opet treba na mapiranje itd...

cek e39,dali mozes ikako pitati tog svoga sto imas u tehnickom,dali oni provjeravaju te papire na netu i izgled spuha,dali je to taj,pretpostavljam da gledaju.

ja jedino mogu tako pokusati kako sam vam reko da rijesim te papire za mivv double gun iako ima samo za model 2011-2015,pa prepravim da pise da su za 2007god.

mislim oni su za zx10r ali ne za moje godiste,e39 dali bih ti se dalo objasniti moj problem tom frendu sto imas na tehnuickom,dali je to tak izvedivo,iako si ti radio u slo,pretpostavljam da je slican proces,da vidim sta on kaze.

ako ti se neda ok,necu se ljutiti.

Evidentirano

toecutter

« Odgovori #565 : 09. Kolovoz 2019, 13:05:20 »

Da , nisam vidio tu informaciju da je motor 2007 a auspusi za 2011>.
To će sigurno biit problem.
Po meni ćak i nije problem sam auspuh, jer u certifikatu nije slika auspuha.
Bitno da imaš certifikat od auspuha na kojem piše da je to za tvoj motor i za to godište..
Na kraju , kako god okreneš je muljaža jer sam tuckaš brojeve.
Po meni tako bi ti to trebalo proći...nabaviš certifikat od MIVVa za 2007 godište , ugraviraš taj kod s certifikata na auspuh, zaljepiš gore naljepnicu MIVV i na atest :palacgore:

PS.
provjeri lambda sondu da li imaš
Evidentirano
            " ROGOČANA "

3alfa3

• Vozi: Z750 '12
« Odgovori #566 : 09. Kolovoz 2019, 14:52:38 »

toecutter,hvala puno na objasnjenju,sada mi je jasnije. :palacgore:

kacige,meni se nesvida auspuh ispod sica,rade cu prodati motor,nego ga voziti sa auspuhom ispod repa.

cijeli internet sam pregledo i nemogu naci nigdje legalne auspuh sa strane da je za moj zx10r 07,ima auspuh Toce i IXIL za moj motor sa strane se montira i slicni su mojim dvije male kratke cijevi,ali to nije legalno to je samo za stazu,tak da cu poluditi.

da mi nisu takvi dvije male cijevi,nego neki normalni onako kao jedna cijev,onda bih nesto i mogao iskemijati,jer ima za moj motor kupiti brendirane auspuhe ispod repa,pa bih si onda tako rijesi papire.

a sada da kupujem drugi auspuh nemam para niti zivaca,onda opet treba na mapiranje itd...

cek e39,dali mozes ikako pitati tog svoga sto imas u tehnickom,dali oni provjeravaju te papire na netu i izgled spuha,dali je to taj,pretpostavljam da gledaju.

ja jedino mogu tako pokusati kako sam vam reko da rijesim te papire za mivv double gun iako ima samo za model 2011-2015,pa prepravim da pise da su za 2007god.

mislim oni su za zx10r ali ne za moje godiste,e39 dali bih ti se dalo objasniti moj problem tom frendu sto imas na tehnuickom,dali je to tak izvedivo,iako si ti radio u slo,pretpostavljam da je slican proces,da vidim sta on kaze.

ako ti se neda ok,necu se ljutiti.
Na mobu sam, malo mi komplicirano quotat, samo jedan dio, ali, atest koji se radi u STP ide na amenovanje u CVH, tako da trebas podatak (i) koliko su tamo pedantni kod odobravanja

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Evidentirano
A weekend wasted isn't a wasted weekend

Skoda90

• **
  • Vozi: Zx6r 07"
« Odgovori #567 : 09. Kolovoz 2019, 16:37:50 »

Ako je tako,sto ne probas malo "otvoriti" originale,pa ako nevalja zvuk,bubnes killere unutra..
Ovo pisem napamet jer nisam nikad cuo,barem mislim,razbusene originale..
Ako je zvuk ok,svakako je prakticnije i ljepse i sigurnije od murije nego onaj bocni dupli..
Upravo sam to ja napravio na svojem zx6r (isto ispod repa),trazio mjesecima akrapa ili nekog normlanog za atest na kraju odustao i otvorio lonac,povadio pregrade(ne sve),zavario pofarbo i prije mj dana na tehnickom me niko nista nije ni pitao a zvuk je puno bolji od serijskog,...  :misli:
Evidentirano

Pec

• **
  • Vozi: Hyosung GT650i
« Odgovori #568 : 09. Kolovoz 2019, 16:56:35 »

Povirite Kazneni zakon i kazne za krivotvorine pa će vam,  nadam se,  ove budalaste ideje o graviranjima i prepravljanjima homologacijskih papira ishlapiti iz glave 🚓
Evidentirano

thekingnoa

• *
  • Vozi: CBR600F 1999
« Odgovori #569 : 10. Kolovoz 2019, 07:34:43 »

Ja sam na kraju zbog nedostatka novaca, otvorio original top, povadio sve, stavio novu cijev, vunu, povario nazad, stavio db killer, sa njim možeš kemijati oko buke, ako si izvan tolerancije stavis samo sa uzom cijevi, tako da imam original oplatu sa ugraviranim logom i brojevima i to je to
Evidentirano
"He was famous that no man should ever be"

Ivanos46

• **
« Odgovori #570 : 10. Kolovoz 2019, 08:44:37 »

imam sonde,ali mi nisu spojene,kabal sam pricvrstio sa vezicom,gore na rami.

ev imaju ovi mivv za moj motor.

https://www.mivv.com/en/moto/kawasaki-en/zx-10-r-en/2006-2007-zx-10-r-en/

alfa sta ti mislis,koliko je sve to realno da prode?
Evidentirano

MOONSHIELD

• Vozi: 0
« Odgovori #571 : 10. Kolovoz 2019, 09:12:53 »

sezona bude prošla, a ti još to nisi riješio :mrgreen:
Evidentirano
MK 1. POSJETA GROBNIKU
you will never quiet this storm!!

Ivanos46

• **
« Odgovori #572 : 10. Kolovoz 2019, 09:40:47 »

rego sam ga,heheh. :mrgreen: :palacgore:

al sa orginal topovima,sada pokusavam ove atestirati,ajde pomagaj,sta da radim,kak da to rijesim.
Evidentirano

kacigae30

• **
« Odgovori #573 : 10. Kolovoz 2019, 09:54:43 »

Prodaj motor,nadoplati za drugi s bocnim auspuhom i rijesiti ces i sebe i druge zajebancije a i ustediti packu od krim policije..
Evidentirano

kacigae30

• **
« Odgovori #574 : 10. Kolovoz 2019, 09:59:26 »

Valjda si dosad shvatio da ove trenutne neces atestirati..ne poklapa ti se ni godiste ni izgled s slikama s neta jednog i drugog..
Mislim da bi u ovom tvom slucaju to bio bas atest jer si stavio nesto sto nije za njega,kad je homologiranje onda samo spajas druge norme s nasima a atestiranjem se spaja nesto sto nije od navedenog vozila sa tim vozilom..
Neka me netko ispravi ako nije tako..
Uglavnom,odustani i vozi ili prodaj i vozi drugo..
Evidentirano
 Str: 1 ... 21 22 [23] 24   Gore

Stranica je generirana za 0.111 sekundi uz 21 upita.