Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 [2] 3 4 ... 24   Dolje

Autor Tema: Atestirao spuh na motoru :)  (Posjeta: 50113 )

speed attack

• Šverc commerce
  • Spol: Muški
  • Vozi: šaRRafe
Odg: Atestirao spuh na motoru :)
« Odgovori #25 : 21. Travanj 2015, 21:03:16 »

ti mater i republici...

atestirat nekaj kaj je homologirano...

di su sad te ustaše...

u boj u boj...
Evidentirano
prodajem kucu u srcu hrvatskog zagoRja
nije hitno, al je povoljno )))

MOONSHIELD

• Vozi: 0
« Odgovori #26 : 21. Travanj 2015, 21:14:27 »

jbtga, dotle bum na biciklu bil :LOL:
isto ko i ja
dok mi ubiju svrhu motora i počnu ozbiljnije jebat zbog takvih i sličnih gluposti motor ide u otpis :palacgore:
Evidentirano
MK 1. POSJETA GROBNIKU
you will never quiet this storm!!

prpa

• Vozi: John Wayne prometalo
« Odgovori #27 : 21. Travanj 2015, 22:01:20 »

dobro veliš :palacgore: počel se previše navlačiti mak na konac, svugdje, ko da smo u švici a ne u izdrkotini od države :LOL:
Evidentirano
niti trbuha,niti pijače, a još manje štihače

garfield1974

• Vozi: Kawasaki GTR 1400
« Odgovori #28 : 21. Travanj 2015, 22:02:49 »

Ako je proizvođac auspuha vec homologirao taj auspuh za taj motor onda si ti to bezveze radio i platio

Kucna radinost lonci/auspusi se moraju atestirati,a ne homoligiran proizvod renomiranog proizvodaca.

Da, to sam i ja mislija.  :misli:

Pa jbte, di to ima da se homologirani auspuh opet mora homoliogirati  :misli:

Valjda samo u Rvatckoj  :mrgreen:

Mislija sam da je cila poanta homologacije da se nešto "nezakonito" ozakoni, ako udovoljava uvijetima, a ne da se plača izum tople vode. Mislim da moj "Two Brothers" neče na izlet u Zg  :mrgreen:
Evidentirano
MK "BEŠTIJE" - ZADAR
Za vjetar u kosi ne triba ti brz motor nego kosa.

MOONSHIELD

« Odgovori #29 : 21. Travanj 2015, 22:13:19 »

dobro veliš :palacgore: počel se previše navlačiti mak na konac, svugdje, ko da smo u švici a ne u izdrkotini od države :LOL:
ma gluposti, par puta na godinu u zagrebu mjere i to se zna gdje i kada i ljudi rade drame oko toga...vjerojatno će toga biti više s vremenom, i izvan zg, ali sigurno ne u bližoj budućnosti unutar iduće 2-3 godine..
Evidentirano
MK 1. POSJETA GROBNIKU

prpa

• Vozi: John Wayne prometalo
« Odgovori #30 : 21. Travanj 2015, 22:15:03 »

i to kaj veliš
Evidentirano
niti trbuha,niti pijače, a još manje štihače

Zapru

• rob tuđe ljubavi....
  • Vozi: Suzuki GSX-S1000F
« Odgovori #31 : 21. Travanj 2015, 22:22:44 »

a sta je to buka?
Evidentirano

Vez

• Vozi: biciklo
« Odgovori #32 : 22. Travanj 2015, 00:07:15 »

Ovo je isti nježnik kako kod auta. Izmislili neku stavku samo da lovu beru. Boli njih briga da li će to imati svrhu i primjenu u stvarnom životu.
Npr uvezeš auto iz eu koje je proizvedeno u eu i kad je sišao sa trake odgovarao je svim eu normama. sad kad dolazi u velebnu eu prćiju moraš posebno platit neke pare za homologaciju da bi odgovarao eu normama...Svi znaju da to nema ama baš nikakve svrhe osim izbijanja novaca iz džepa...
Ali koga briga....
Evidentirano

DADO+

« Odgovori #33 : 22. Travanj 2015, 09:36:15 »

... znam da pomišljaš i tu baciti link, ali bolje nemoj - da ne bi svi morali atestirati  :mrgreen:

:no:

nek' to ostane bar samo u bircu  :LOL:
Evidentirano
:rock:

3alfa3

• Vozi: Z750 '12
« Odgovori #34 : 22. Travanj 2015, 09:40:05 »

... znam da pomišljaš i tu baciti link, ali bolje nemoj - da ne bi svi morali atestirati  :mrgreen:

:no:

nek' to ostane bar samo u bircu  :LOL:

OZNA  :LOL:
Evidentirano
A weekend wasted isn't a wasted weekend

DADO+

« Odgovori #35 : 22. Travanj 2015, 09:43:55 »

:LOL: bolje spriječiti nego ... ;)
Evidentirano
:rock:

3alfa3

« Odgovori #36 : 22. Travanj 2015, 09:50:54 »

:LOL: bolje spriječiti nego ... ;)

zapravo me zanimalo kad se prica pocela povlacit po forumu  :D
Evidentirano

markotornic

• **
  • Vozi: samo ja znam
« Odgovori #37 : 22. Travanj 2015, 09:57:24 »

Ovo je isti nježnik kako kod auta. Izmislili neku stavku samo da lovu beru. Boli njih briga da li će to imati svrhu i primjenu u stvarnom životu.
Npr uvezeš auto iz eu koje je proizvedeno u eu i kad je sišao sa trake odgovarao je svim eu normama. sad kad dolazi u velebnu eu prćiju moraš posebno platit neke pare za homologaciju da bi odgovarao eu normama...Svi znaju da to nema ama baš nikakve svrhe osim izbijanja novaca iz džepa...
Ali koga briga....

hehe na ovo sam se dobro nasmijao s ekipom. Tražio sam da mi objasne zašto moram napraviti homologaciju za vozilo koje je napravljano u Eu, prodaje se kod nas tj. naš zastupnik ga uredno ima i samim tome ima sve papire,a ja još moram sve to ponovo napraviti kao da je prvi put to vozilo u HR. Nitko nije znao odgovor. :LOL: :palacdolje:
Evidentirano
brmmm brmmm

davor_77

• Shampoo boy
« Odgovori #38 : 22. Travanj 2015, 10:24:02 »

hehe na ovo sam se dobro nasmijao s ekipom. Tražio sam da mi objasne zašto moram napraviti homologaciju za vozilo koje je napravljano u Eu, prodaje se kod nas tj. naš zastupnik ga uredno ima i samim tome ima sve papire,a ja još moram sve to ponovo napraviti kao da je prvi put to vozilo u HR. Nitko nije znao odgovor. :LOL: :palacdolje:

Ovako to ostane samo na sprdnji. Napišeš pismeni upit, pa neka potpišu odgovor u kojem tvrde da ne znaju.
Evidentirano

danc00

• Vozi: Aprilia Shiver 750/Yamaha yz450f
« Odgovori #39 : 22. Travanj 2015, 10:31:07 »

a sta je to buka?

Buka je svaki zvuk, govor koji utječe na psihičko i fizičko stanje čovjeka u prometnom procesu, industriji, radnom prostoru.  :mrgreen: Eto da se zna  :LOL:

@alfa

Nisam dobro skužil, oni nisu htjeli homologiran spuh upisat u knjižicu bez njihove/naše homologacije? Recimo kolko ja znam u CH i DE kad kupiš nešto u Louisu recimo, ne moraš  homologirat, jer ubiti u Louisu ni nemreš kupit dio za motor koji nije homologiran za EU, samo montiraš i voziš, s tim da kad dođeš na tehnički oni to sve popišu i upišu...(zapravo moraš ić na tehnički čim montiraš to što si kupio)

Hehe, valjda mi još ne vjerujemo EU homologacijama pa moramo mi napraviti svoje  :wink:
Evidentirano

davor_77

• Shampoo boy
« Odgovori #40 : 22. Travanj 2015, 10:40:58 »

Hehe, valjda mi još ne vjerujemo EU homologacijama pa moramo mi napraviti svoje  :wink:

Da vidiš šou kod uvoza plovila. Ništa homologacija, specifikacija, dokumentacija... Metar i mjeri, dužinu i širinu. Što je zbog oblika gotovo nemoguće. "A je to" je goli k.  :mortal:
Evidentirano

danc00

• Vozi: Aprilia Shiver 750/Yamaha yz450f
« Odgovori #41 : 22. Travanj 2015, 10:53:25 »

Još se tražimo, mlada smo država  :mrgreen:
Evidentirano

ICE TIGER

• Vozi: ZX 900 R
« Odgovori #42 : 22. Travanj 2015, 11:43:04 »

Buka je svaki zvuk, govor koji utječe na psihičko i fizičko stanje čovjeka u prometnom procesu, industriji, radnom prostoru.  :mrgreen: Eto da se zna  :LOL:

@alfa

Nisam dobro skužil, oni nisu htjeli homologiran spuh upisat u knjižicu bez njihove/naše homologacije? Recimo kolko ja znam u CH i DE kad kupiš nešto u Louisu recimo, ne moraš  homologirat, jer ubiti u Louisu ni nemreš kupit dio za motor koji nije homologiran za EU, samo montiraš i voziš, s tim da kad dođeš na tehnički oni to sve popišu i upišu...(zapravo moraš ić na tehnički čim montiraš to što si kupio)

ne mora se sve upisati ali si duzan papire od homolog. nositi sa sobom. npr zmigavci farovi imaju utisnute oznake i ne treba ti za njih nista. auspuh se ne upisuje.itd itd. u biti sve sto direktno utice na voznost motora mora biti uneseno u prometnu.
Evidentirano
Ne vozi brze nego sto tvoj andjeo moze letjeti !!!!!

MOONSHIELD

« Odgovori #43 : 22. Travanj 2015, 12:12:08 »

kod nas u njemačkama i švicarskama..
pričao sam s dosta ljudi koji žive po tim švicarskama i njemačkama, i s balkanjerosima koji su rođeni ili su otišli trbuhom za kruhom i s cijepljenim švabama, ništa drugačije to nije nego kod nas, imaju neke zakone kojih bi se trebalo pridržavati, ali pridržavaju ih se isto ko i mi, dok idu na tehnički, jedino je sranje dok se nešto desi, ali tako je i kod nas, bar bi trebalo biti :palacgore:
frend ljeti dođe na mjesec dana sa svojom seat ibizom i(li) gsxr-om 1100 iz Švice (Hrvat podrijetlom, ali je rođen u Švici), takve krame više ni kod nas na cesti ne možeš vidjeti, osim kod merlina i cigana, sve naravno uredno registrirano, samo za razliku od velike većine RRvatina u inostranstvu ne ide prije ljetovanja u Domovini rentat velika švapska kola jer ga to ne jebe :mrgreen:
dio ljeta provodim u Stuttgartu, doduše tamo se voze dobra kola, ali od buke se ne može živjeti, iako je zgrada u drugom redu od ceste, svaki drugi porš je s otvorenim loncima i urla ko stara uljara na moto susretu u lepavini i to tamo nikoga ne jebe :palacgore:
Evidentirano
MK 1. POSJETA GROBNIKU

sid

• Vozi: Yamaha XT 350-1995 :)
« Odgovori #44 : 22. Travanj 2015, 13:10:36 »

@alfa

po objasnjnju ekipe iz CVH ne radi se o homologaciji nego atestu gdje oni "provjeravaju" je li to sto je ugradjeno (auspuh) ugradjeno dobro, ima li homologaciju te izmjere buku i poslikaju, s tim papirom odes na teh i onda upisuju u prometnu, dakle postupak je obavezan.

Sasvim je druga stvar svrhovitosti (naime CVH-u je jako svrhovito jer se u privatnu firmu po slovu zakona slijeva oko 280 kn po motociklu) ostalima nije jer imaju financijski trosak ako obave ili financijski i vremenski ako ih klepi murja, a sve po slovu zakona.
Evidentirano
Kakvi su vjetrovi, cuje mi se, padat ce govna.
.45 ACP od srca-srcu

3alfa3

« Odgovori #45 : 22. Travanj 2015, 13:32:14 »

... ne radi se o homologaciji nego atestu

Ja vec napisao, al nis koristi  :mrgreen:

Ovo nije homologacija nego atest
Evidentirano

tibor

• Oil sucker
  • Vozi: divlje i razuzdano
« Odgovori #46 : 22. Travanj 2015, 13:37:36 »

ne radi se ni o homologaciji ni atestu već o klasičnom lovu na jelene :jesus:
Evidentirano
bolje biciklom u kupleraj nego mercedesom na posao

3alfa3

« Odgovori #47 : 22. Travanj 2015, 13:39:43 »

ne radi se ni o homologaciji ni atestu već o klasičnom lovu na jelene :jesus:

Odi kupi plin (homologirani) za auto i ugradi ga sam pa na tehnicki. Pa ima homologaciju, nebi smjelo bit problema....
Malo drasticna usporedba, ali u nacelu koja je razlika?

To kaj neko tehnicki prodje bez prednjeg svjetla, bez auspuha i sa celavim gumama - super za njega, al nije o tome rijec.
I moj tehnicki za motor se svodi na citanje broja rame (i to sa plocice, a ne rame) i nista drugo.
Evidentirano

efz

• **
  • Vozi: Versys 650
« Odgovori #48 : 22. Travanj 2015, 13:40:52 »

po objasnjnju ekipe iz CVH ne radi se o homologaciji nego atestu gdje oni "provjeravaju" je li to sto je ugradjeno (auspuh) ugradjeno dobro, ima li homologaciju te izmjere buku i poslikaju, s tim papirom odes na teh i onda upisuju u prometnu, dakle postupak je obavezan.

Sasvim je druga stvar svrhovitosti (naime CVH-u je jako svrhovito jer se u privatnu firmu po slovu zakona slijeva oko 280 kn po motociklu) ostalima nije jer imaju financijski trosak ako obave ili financijski i vremenski ako ih klepi murja, a sve po slovu zakona.

upravo tako  :palacgore:

Neki su ovdje pobrkali pojmove između atesta i homologacije auspuha koji je već homologiran......stvar je jasna i ovo zakonski treba napraviti (koliko god zvučalo bezveze i glupo) drugo je to što svako od nas poznaje negdje nekog na tehničkom ili to što se još uvijek većina stanica za tehnički pregled ovome ne pridaje pažnju..........zakon je takav i možeš ga hebat  :mrgreen:   
Evidentirano

HIGHLANDER

• Vozi: Suza DR 500
« Odgovori #49 : 22. Travanj 2015, 13:47:03 »

Ja vec napisao, al nis koristi  :mrgreen:

Ne fantaziraj, nije drek neg se je pes posral ;) :mrgreen:

Citat:
homologacija (grč.), ind. postupak dobivanja atesta kojim nadležna kontrolna organizacija potvrđuje da neki proizvod odgovara svim zakonskim propisima u pogledu sigurnosti, neškodljivosti po zdravlje i dr. uvjeta; obvezatan u određenim ind. granama (npr. u automobilskoj ind.).
Evidentirano
vu malemu selu,gde asfalta taki još nebu,gde plodne su njive i zelene šume,a krava se pase po bregu
 Str: 1 [2] 3 4 ... 24   Gore

Stranica je generirana za 0.127 sekundi uz 21 upita.