Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 2 [3] 4 5 ... 24   Dolje

Autor Tema: Atestirao spuh na motoru :)  (Posjeta: 50416 )

3alfa3

• Spol: Muški
  • Vozi: Z750 '12
Odg: Atestirao spuh na motoru :)
« Odgovori #50 : 22. Travanj 2015, 13:52:06 »

Ne fantaziraj, nije drek neg se je pes posral ;) :mrgreen:

A ti se onda vozaj sa rjecnikom stranih rijeci pod sicom  :LOL:
Ja bum se vozil sa spuhom koji je upisan u prometnu i mogu mi ga pljugat i na tehnickom i na cesti :LOL:
Evidentirano
A weekend wasted isn't a wasted weekend

DADO+

« Odgovori #51 : 22. Travanj 2015, 14:09:10 »

Ja bum se vozil sa spuhom koji je upisan u prometnu i mogu mi ga pljugat i na tehnickom i na cesti :LOL:

:starac: eeeeeeee,

i to s DB k. :yes:

:mrgreen: :LOL:
Evidentirano
:rock:

3alfa3

« Odgovori #52 : 22. Travanj 2015, 14:10:40 »

i to s DB k. :yes:

Naravno, ko i do sad  :jesus:
Evidentirano

DADO+

« Odgovori #53 : 22. Travanj 2015, 14:16:54 »

... ja prije par godina odem kod stvarno iskusnjare po tom pitanju i kažem;

de napravi, nek' bude sve po PS-u, samo da mogu ljude zayebavati (na forumu  :mrgreen: ) kako ja to imam,

a čovjek mi kaže; de ne budali ;) jel' ti misliš da njih 90% razlikuje neke stvari?  :misli:

... ako si ga otvorio (može i serijski ;) ) da grmi; tako da babe skaču s balkona - naravno da te budu makli s ceste

- tebi će pisati da imaš LV i to je to  :misli: ;)
« Zadnja izmjena: 22. Travanj 2015, 16:27:10 DADO+ »
Evidentirano

HIGHLANDER

• Vozi: Suza DR 500
« Odgovori #54 : 22. Travanj 2015, 14:17:27 »

Ok Zdenka ;) :mrgreen:

Evidentirano
vu malemu selu,gde asfalta taki još nebu,gde plodne su njive i zelene šume,a krava se pase po bregu

DADO+

« Odgovori #55 : 22. Travanj 2015, 14:20:20 »

... BTW  :mrgreen:

imam ti ja na autu modifikaciju zadnjeg lonca - inox, skraćena grana + ukrasni završetak

i misliš da me ikada tko nešto pitao na STP ili  :police:

;)
Evidentirano

DADO+

« Odgovori #56 : 22. Travanj 2015, 14:23:15 »

Evidentirano

HIGHLANDER

« Odgovori #57 : 22. Travanj 2015, 14:24:23 »

Sa stranice CVH, di to oni imaju laboratorij  :misli:

Homologacija vozila odnosno dijelova, sklopova i uređaja vozila je ispitivanje i utvrđivanje sukladnosti ispitivanih dijelova prema ECE pravilnicima ili EEC/EC direktivama i EU uredbama koje se odnose na ispitivani dio i na određenu kategoriju vozila. Homologacijsko ispitivanje mogu obavljati samo međunarodno priznati laboratoriji i nakon ispitivanja (ako je dio vozila u skladu sa zahtjevima pravilnika, direktiva ili uredbi prema kojima je ispitivanje obavljeno), proizvođač dijela mora na ispitivani dio trajno postaviti znak kojim se dokazuje da je dio homologacijski ispitan i odobren.

Utvrđivanje sukladnosti vozila u Republici Hrvatskoj

Obavezi utvrđivanja sukladnosti podliježu cestovna motorna i priključna vozila, traktori i traktorske prikolice (u daljnjem tekstu: “vozila“) kategorija M, N, O, L, T, C, S i R.

Utvrđivanje sukladnosti vozila provodi Državni zavod za mjeriteljstvo, a pojedine poslove u postupku utvrđivanja sukladnosti vozila obavljaju, temeljem ovlasti Državnog zavoda za mjeriteljstvo, Centar za vozila Hrvatske i Hrvatski autoklub.

Utvrđivanju sukladnosti vozila prethodio je postupak homologacije vozila odnosno provjere homologacijske podobnosti vozila koja se uvoze, odnosno stavljaju na tržište u Republici Hrvatskoj. Početak provjere homologacijske podobnosti vozila je 15. rujna 1997. godine, od tog datuma svako vozilo i njegova pripadajuća dokumentacija, prije uvoznog carinjenja prolazilo je kroz postupak provjere.

Postupak utvrđivanja sukladnosti vozila podrazumijeva pregled dokumentacije i po potrebi pregled vozila, izdavanje izvještaja o zadovoljavanju propisanih uvjeta, izdavanje potvrde o evidenciji/sukladnosti tipa vozila, izjave o sukladnosti vozila, potvrde o sukladnosti pojedinačno pregledanog vozila te upis podataka u jedinstvenu bazu homologacijskih podataka.

Utvrđivanje sukladnosti vozila provodi se za sve kategorije novih ili rabljenih vozila prije njihova unosa, uvoza ili prodaje odnosno prije prve registracije vozila.

http://www.cvh.hr/homologacija/
Evidentirano
vu malemu selu,gde asfalta taki još nebu,gde plodne su njive i zelene šume,a krava se pase po bregu

3alfa3

« Odgovori #58 : 22. Travanj 2015, 14:28:16 »

Ok Zdenka ;) :mrgreen:

Zdenka je zenska na salteru koja je zaprimila zahtjev  :mrgreen:
Evidentirano

DADO+

« Odgovori #59 : 22. Travanj 2015, 14:30:15 »

... ja bih prije na svemu izbio katalizator  :LOL: ali to je već druga priča ;)
Evidentirano

3alfa3

« Odgovori #60 : 22. Travanj 2015, 14:32:37 »

Sa stranice CVH, di to oni imaju laboratorij  :misli:

Homologacija vozila odnosno dijelova, sklopova i uređaja vozila je ispitivanje i utvrđivanje sukladnosti ispitivanih dijelova prema ECE pravilnicima ili EEC/EC direktivama i EU uredbama koje se odnose na ispitivani dio i na određenu kategoriju vozila. Homologacijsko ispitivanje mogu obavljati samo međunarodno priznati laboratoriji i nakon ispitivanja (ako je dio vozila u skladu sa zahtjevima pravilnika, direktiva ili uredbi prema kojima je ispitivanje obavljeno), proizvođač dijela mora na ispitivani dio trajno postaviti znak kojim se dokazuje da je dio homologacijski ispitan i odobren.

Utvrđivanje sukladnosti vozila u Republici Hrvatskoj

Obavezi utvrđivanja sukladnosti podliježu cestovna motorna i priključna vozila, traktori i traktorske prikolice (u daljnjem tekstu: “vozila“) kategorija M, N, O, L, T, C, S i R.

Utvrđivanje sukladnosti vozila provodi Državni zavod za mjeriteljstvo, a pojedine poslove u postupku utvrđivanja sukladnosti vozila obavljaju, temeljem ovlasti Državnog zavoda za mjeriteljstvo, Centar za vozila Hrvatske i Hrvatski autoklub.

Utvrđivanju sukladnosti vozila prethodio je postupak homologacije vozila odnosno provjere homologacijske podobnosti vozila koja se uvoze, odnosno stavljaju na tržište u Republici Hrvatskoj. Početak provjere homologacijske podobnosti vozila je 15. rujna 1997. godine, od tog datuma svako vozilo i njegova pripadajuća dokumentacija, prije uvoznog carinjenja prolazilo je kroz postupak provjere.

Postupak utvrđivanja sukladnosti vozila podrazumijeva pregled dokumentacije i po potrebi pregled vozila, izdavanje izvještaja o zadovoljavanju propisanih uvjeta, izdavanje potvrde o evidenciji/sukladnosti tipa vozila, izjave o sukladnosti vozila, potvrde o sukladnosti pojedinačno pregledanog vozila te upis podataka u jedinstvenu bazu homologacijskih podataka.

Utvrđivanje sukladnosti vozila provodi se za sve kategorije novih ili rabljenih vozila prije njihova unosa, uvoza ili prodaje odnosno prije prve registracije vozila.

http://www.cvh.hr/homologacija/

Sad pogledaj gore na stranici - postoji homologacija, ali postoji i ispitivanje vozila - nije isto
http://www.cvh.hr

http://www.cvh.hr/ispitivanje/

Citat:
Centar za vozila Hrvatske u Velikoj Gorici, u svojem Odjelu za ispitivanje u suradnji s drugim ispitnim mjestima raspoređenima po cijelom području Republike Hrvatske obavlja ispitivanje vozila i dijelova tih vozila koji su bitni za sigurnost prometa na cestama. Ispitivanje vozila obavlja se temeljem Zakona o sigurnosti prometa na cestama i Pravilnika o ispitivanju vozila. Ispituju se vozila koja se proizvode pojedinačno ili u maloj seriji; vozila na kojima se obavlja preinaka ili zamjena serijskog dijela, sklopa ili uređaja ne serijskim dijelom, pregradnja vozila ugradnjom sklopa ili uređaja; vozila za koja nisu poznati tehnički podatci potrebni za tehnički pregled i registraciju vozila; te sklopovi i uređaji koji su namijenjeni za ugradnju u vozila, a bitni su za sigurnost i ekološku podobnost vozila u prometu na cestama.
« Zadnja izmjena: 22. Travanj 2015, 14:37:20 3alfa3 »
Evidentirano

HIGHLANDER

« Odgovori #61 : 22. Travanj 2015, 14:35:54 »

Sad pogledaj gore na stranici - postoji homologacija, ali postoji i ispitivanje vozila - nije isto
http://www.cvh.hr

http://www.cvh.hr/ispitivanje/

Ma ko ih jebe,
privatna firma koja je dobila blagoslov države da nam otima lovu  :palacdolje:
Evidentirano

DADO+

« Odgovori #62 : 22. Travanj 2015, 14:36:14 »

:misli: jel' itko, pa i u ZG, skinut s ceste, jer ima lonac; ovaj/onaj, cijev... ili zato što je pravio buku?

;) ( i to stvarno preko mjere - što bi se reklo; da ti već i od uha  :mrgreen: ide na živce )
Evidentirano

sid

• Vozi: Yamaha XT 350-1995 :)
« Odgovori #63 : 22. Travanj 2015, 14:37:16 »

glede atesta neznam, znam da u nekim STP nemozes proci tehnicki ako ne doneses cudotvorni papiric iz CVH-a
glede buke neki jesu
Evidentirano
Kakvi su vjetrovi, cuje mi se, padat ce govna.
.45 ACP od srca-srcu

3alfa3

« Odgovori #64 : 22. Travanj 2015, 14:38:09 »

:misli: jel' itko, pa i u ZG, skinut s ceste, jer ima lonac; ovaj/onaj, cijev... ili zato što je pravio buku?

;) ( i to stvarno preko mjere - što bi se reklo; da ti već i od uha  :mrgreen: ide na živce )

da, ne jedan nego svako ko je bio prebucan kad je bila akcija mjerenja (vise puta godisnje, vec par godina)
Al ponavljam, atest, tj. "upis u prometnu" nije nesto sto ce te abolirat ako si prebucan. I sa serijskim motorom mozes bit prebucan i tada si teh neispravan (tablica dole, izvanredni tehnicki, kazna.....)
Evidentirano

sid

« Odgovori #65 : 22. Travanj 2015, 14:38:53 »

Ma ko ih jebe,
privatna firma koja je dobila blagoslov države da nam otima lovu  :palacdolje:

njih gotovo nitko, za razliku od nas kojiima su to propisom nametnuli.

jbg. High, donijeli propis i mogu zakonski krata jer nismo dali lovu privatniku,

:mrgreen:
Evidentirano
.45 ACP od srca-srcu

DADO+

« Odgovori #66 : 22. Travanj 2015, 14:41:03 »

:misli: po svemu do sada, ispada; možeš i ovo atestirati  :mrgreen: i sl. "samo cjevčice", pa i bez DB k.

... imaš upisano i boli te k. :mrgreen:
Evidentirano

3alfa3

« Odgovori #67 : 22. Travanj 2015, 14:42:29 »

Mozes, ako je na ispitivanju utvrdjeno da je buka ispod dozvoljenog limita

Uvjet za proc ispitivanje je da postoji E broj, da imas pratecu dokumentaciju proizvodjaca i da prodjes mjerenje buke (naravno, i da je to montirano kako spada)
Evidentirano

DADO+

« Odgovori #68 : 22. Travanj 2015, 14:43:59 »

... odeš kod meštra ili sam i samo za ispitivanje ga prigušiš iznutra, a poslije? ;)
Evidentirano

sid

« Odgovori #69 : 22. Travanj 2015, 14:44:10 »

ne znam kako ide s nehomologiranim topom, nekeko mi vuce na to da prvo treba napravit homologaciju topa pa onda atest topa na motoru (to bi bilo u skladu s uocenom praksom CVH-a)
a ako buka prelazi dopusteno ne moze nista
Evidentirano
.45 ACP od srca-srcu

3alfa3

« Odgovori #70 : 22. Travanj 2015, 14:45:41 »

... odeš kod meštra ili sam i samo za ispitivanje ga prigušiš iznutra, a poslije? ;)

Ajd jos jednom procitaj kaj sam napisao u prethodna 2 posta  :mrgreen:
Tako je barem za sad. U najavi je da ce bit potreban i dokaz da je to ugradila ovlastena osoba (citaj: racun nekog ovlastenog servisa), ali "otom - potom".
Evidentirano

DADO+

« Odgovori #71 : 22. Travanj 2015, 14:49:07 »

:palacgore: editirao si

ma, ne znam - valjda neće još neko vrijeme  :pelvic_thrust2: i biti precizni  :palacgore: kao ti  8)

... bar, dok ne kupim novi  :LOL:
Evidentirano

Ninja

• Vozi: RR
« Odgovori #72 : 22. Travanj 2015, 14:52:02 »

A jel treba raditi ateist i nakon promjene žarulje u daru...? Da se vidi dali je dobro postavljena
Evidentirano
CHAMPIONS are built when no one is watching

ICE TIGER

• Vozi: ZX 900 R
« Odgovori #73 : 22. Travanj 2015, 15:17:39 »

upravo tako  :palacgore:

Neki su ovdje pobrkali pojmove između atesta i homologacije auspuha koji je već homologiran......stvar je jasna i ovo zakonski treba napraviti (koliko god zvučalo bezveze i glupo) drugo je to što svako od nas poznaje negdje nekog na tehničkom ili to što se još uvijek većina stanica za tehnički pregled ovome ne pridaje pažnju..........zakon je takav i možeš ga hebat  :mrgreen:
po tome ispada da sve sto se skine sa motora (npr. kotac radi promjene lezajeva i gume) mora na atest da se vidi da li je kotac dobro montiran.
koja glupost
Evidentirano
Ne vozi brze nego sto tvoj andjeo moze letjeti !!!!!

ICE TIGER

• Vozi: ZX 900 R
« Odgovori #74 : 22. Travanj 2015, 15:23:19 »

ne znam kako ide s nehomologiranim topom, nekeko mi vuce na to da prvo treba napravit homologaciju topa pa onda atest topa na motoru (to bi bilo u skladu s uocenom praksom CVH-a)
a ako buka prelazi dopusteno ne moze nista
po meni bi trebalo prvo napraviti atest jer se mojenja originalni dio zamjenskim i ako prodje atest dadnu ti i homologaciju. nikako obrnuto.
Evidentirano
Ne vozi brze nego sto tvoj andjeo moze letjeti !!!!!
 Str: 1 2 [3] 4 5 ... 24   Gore

Stranica je generirana za 0.135 sekundi uz 21 upita.