Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 2 [3] 4  Sve   Dolje

Autor Tema: Prerade plastike za motore u carbon !!!!  (Posjeta: 13349 )

CroKick

• Tudum
  • Spol: Muški
Odg: Prerade plastike za motore u carbon !!!!
« Odgovori #50 : 25. Kolovoz 2016, 06:11:57 »

http://kompozit-kemija.hr/o-nama

Evo ti pa uvozi slepere ako hoces..

to nije military grade materijal :palacdolje:
Evidentirano
Everything comes at a price

pappy

• *
  • Vozi: dvokotać
« Odgovori #51 : 25. Kolovoz 2016, 11:15:01 »

Naručivao preko ibeja 200g i 240g dolazilo bez ikakvih problema tak da ne kužim fantazije a ekipa iz kompozit kemije ima kaj god treba.. dosta toga vec radio tak da stvano citam i ne kuzim u cem je kvaka osim u vratima  :misli:
Evidentirano

Soundslave

• *
  • Vozi: Ducati 848EVO
« Odgovori #52 : 19. Veljača 2017, 18:28:46 »

Dakle da se nadovežem na temu koju sam otvorio. Ne nije drvena nije ni karbonska... Peč stoji još uvijek ali razlog što nisam bio i pisao o tome dosta dugo je što sam bio u engleskoj i vratio se tek prije 2 tjedna ... Druga stvar nije moguće dobiti CARBON u  večim količinama kao naprimjer  2-m2  jer nemožeš kupiti niti uvesti karbon veči od 40 x 40 cm u HR jer di god da ga kupiš i dođe na carinu neče ti dati niti dopustiti da preuzmeš paket jer carbon se koristi za izradu oružja da bi ja mogao raditi i izrađivati oklope itd.... Trebam imati dozvolu od ministarstva da bi se znalo za što ide,koja je svrha carbona,koliko se troši itd.... A neda mi se zajebavati sa time tu sam htio sam probati nije išlo i jbg... Soory šta da kažem drugo....  :?
Da se nadovežem, znaci sa carbonom se bavim vec 4-5 god, radio sam i neke stvari za jedrilice itd, itd, u planu mi je napraviti komplet plastika za mog Dukca ali nemam jednostavno vremena, imam sve od vacuum pumpe do pribora za vacuum infuziju, trenutno je aktualan takozvani "prepreg" carbon koji u sebi vec ima epoxy te je s njime puno jednostavnije da raditi nego sa običnim carbonom.
Nezz di si to cuo da ne možeš uvesti carbon? možda si mislio na epoxy ili odječjivać, meni nikad nisu zaustavljali carbon, samo epoxy i ostale kemijske preparate koje se koriste pri izradi dotičnih komponenti.
Evidentirano

Mocippaldi

« Odgovori #53 : 19. Veljača 2017, 19:05:40 »

Da se nadovežem, znaci sa carbonom se bavim vec 4-5 god, radio sam i neke stvari za jedrilice itd, itd, u planu mi je napraviti komplet plastika za mog Dukca ali nemam jednostavno vremena, imam sve od vacuum pumpe do pribora za vacuum infuziju, trenutno je aktualan takozvani "prepreg" carbon koji u sebi vec ima epoxy te je s njime puno jednostavnije da raditi nego sa običnim carbonom.
Nezz di si to cuo da ne možeš uvesti carbon? možda si mislio na epoxy ili odječjivać, meni nikad nisu zaustavljali carbon, samo epoxy i ostale kemijske preparate koje se koriste pri izradi dotičnih komponenti.

Radis li felge za motore mozda, carbonske mislim  :misli:
Evidentirano
There are many here among us who feel that life is but a joke.

Soundslave

• *
« Odgovori #54 : 19. Veljača 2017, 20:15:03 »

Radis li felge za motore mozda, carbonske mislim  :misli:
Ne, nije to baš tako jednostavno, jako je komplicirano, nebih se iskreno opuštao u to, nemam autoclave pecnicu a ona igra jako veliku ulogu u proizvodnji felgi i ostalih carbonskih djelova koja iziskuju ekstremnu čvrstoću.
Evidentirano

Mocippaldi

« Odgovori #55 : 19. Veljača 2017, 20:49:56 »

Ima coj'k u Rijeci sto radi carbonske felge pa kontam da nisi jeftinijo od njega  :mrgreen:
Evidentirano

Vez

• Vozi: biciklo
« Odgovori #56 : 19. Veljača 2017, 21:29:42 »

Ne, nije to baš tako jednostavno, jako je komplicirano, nebih se iskreno opuštao u to, nemam autoclave pecnicu a ona igra jako veliku ulogu u proizvodnji felgi i ostalih carbonskih djelova koja iziskuju ekstremnu čvrstoću.
Ej odjebi pricu o karbonskim felgama to je stara zajebancija ode na forumu...
Bio je lik koji je tumacio da ih radi sto bi rekli u bosni "ko iz picke"..
Tako da nemas sta obrazlagat...
Svi znamo da za carbonske felge tribas jeben alat i dosta znanja...
Jedino je taj balunovic tumacio suprotno...
Evidentirano

Mocippaldi

« Odgovori #57 : 19. Veljača 2017, 21:40:56 »

Ni's moro odma  :LOL:
Evidentirano

MPALESIC

• *
« Odgovori #58 : 19. Veljača 2017, 21:51:57 »

Dali mozete napraviti ralicu za sv 650

Poslano sa mog Lenovo Z90a40 koristeći Tapatalk

Evidentirano

Vez

• Vozi: biciklo
« Odgovori #59 : 19. Veljača 2017, 23:49:42 »

Ni's moro odma  :LOL:
Iz postova se covik cini normalan i uredan, zao mi da ga forumski garibi levate a covik nije upoznat sa ninternim zajebancijama.... :wink:
Evidentirano

Soundslave

• *
« Odgovori #60 : 20. Veljača 2017, 20:16:28 »

A jbg dugo sam bio odsutan sa foruma pa padam na ove provokatorske fore.  :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :palacgore:
Evidentirano

miki_28

• **
« Odgovori #61 : 08. Ožujak 2017, 20:13:00 »

Koliko znam, MAC je jedini u HR sto radi carbonske dijelove u autoklavu. Sve ostalo je garazni tip carbona koji jedino valja za ukras (retrovizori, poklopci i ostale drangulije).

Laicki receno, postoje dvije vrste carbona:
- Wet carbon (ono sto se radi po garazama, dobiju se minimalne ustede u tezini i relativno slaba cvrstoca)
- Dry carbon (za ovo je potreban autoklav, dobiju se izuzetno lagani dijelovi sa velikom cvrstocom)

Mozda je cak bolje uzeti kvalitetne oklope od fiberglasa, nego kvazi-carbonske koji se samo presijavaju kao carbon, a uopste nemaju karakteristike zbog kojeg je i cijenjen, a to je odnos niske tezine i velike crvstine.

Evidentirano
A superior pilot uses his superior judgment to avoid situations which require the use of his superior skill.

mac.airbrush

• Vozi: CBR 954RR
« Odgovori #62 : 08. Ožujak 2017, 22:58:36 »

Koliko znam, MAC je jedini u HR sto radi carbonske dijelove u autoklavu. Sve ostalo je garazni tip carbona koji jedino valja za ukras (retrovizori, poklopci i ostale drangulije).

Laicki receno, postoje dvije vrste carbona:
- Wet carbon (ono sto se radi po garazama, dobiju se minimalne ustede u tezini i relativno slaba cvrstoca)
- Dry carbon (za ovo je potreban autoklav, dobiju se izuzetno lagani dijelovi sa velikom cvrstocom)

Mozda je cak bolje uzeti kvalitetne oklope od fiberglasa, nego kvazi-carbonske koji se samo presijavaju kao carbon, a uopste nemaju karakteristike zbog kojeg je i cijenjen, a to je odnos niske tezine i velike crvstine.

Btw
Kad si se vec dotako Maca i njegovih carbona,moram ti priznat da sam ih lakiro i njegove i druge kak ti kvazi carbon oklope,koji su bar 5 puta kvalitetnije izrađeni nego njegovi..
Npr Jani Racing Carbon Parts  slovenac !!!£
Evidentirano
nema toga od Trsta do Graza, šta ima kod Maca...
http://www.mac-superpaint.com

miki_28

• **
« Odgovori #63 : 08. Ožujak 2017, 23:53:31 »

Btw. Kad si se vec dotako Maca i njegovih carbona,moram ti priznat da sam ih lakiro i njegove i druge kak ti kvazi carbon oklope,koji su bar 5 puta kvalitetnije izrađeni nego njegovi..
Npr Jani Racing Carbon Parts  slovenac !!!£
Prvo, ja sam se ogranicio na prostor HR.

Drugo, moras biti malo odredjeniji. Sta ti podrazumijevas pod kvalitetom? Imas more vizuelno predivnih carbon komada po ebayu za smijesne pare, ali to su ukrasni elementi. Ja sam naveo strukturnu razliku carbona, ako neko zeli pravi carbon u svrhu smanjenja mase i povecanja rigidnosti. To se ne moze dobiti jeftino.

Trece, ako taj iz SLO ima autoklav, dobija komade koji su 50-70% laganiji od wet carbona i jos na sve to ima vrhunsku zavrsnu obradu - to je za svaku pohvalu!
Evidentirano
A superior pilot uses his superior judgment to avoid situations which require the use of his superior skill.

tibor

• Oil sucker
  • Vozi: divlje i razuzdano
« Odgovori #64 : 09. Ožujak 2017, 09:00:25 »

Mac radi dvije vrste dijelova od ugljičnih vlakana, na motoru imam obje ... dakle dijelovi iz autoclava su mu vrhunski, naravno nema mjehurića, čvrstoča vrhunska ... dijelovi od ugljičnih vlakana koji se rade ručno su eto takvi kakvi jesu, neki su sa gotovo ništa, a neki sa poprilično mjehurića, ovisi valjda ko je od radnika bio u smjeni :mrgreen:

bilo kako bilo Mac je fkt čovjek na mjestu i radije bi kupio od njega nego od bilo kojeg slovenca il švabe :palacgore:
Evidentirano
bolje biciklom u kupleraj nego mercedesom na posao

miki_28

• **
« Odgovori #65 : 09. Ožujak 2017, 11:42:59 »

Mac radi dvije vrste dijelova od ugljičnih vlakana, na motoru imam obje ... dakle dijelovi iz autoclava su mu vrhunski, naravno nema mjehurića, čvrstoča vrhunska ... dijelovi od ugljičnih vlakana koji se rade ručno su eto takvi kakvi jesu, neki su sa gotovo ništa, a neki sa poprilično mjehurića, ovisi valjda ko je od radnika bio u smjeni :mrgreen:

bilo kako bilo Mac je fkt čovjek na mjestu i radije bi kupio od njega nego od bilo kojeg slovenca il švabe :palacgore:
Kakve su mu cijene carbona iz autoclava?
Evidentirano

tibor

• Oil sucker
« Odgovori #66 : 09. Ožujak 2017, 12:02:20 »

Kakve su mu cijene carbona iz autoclava?

meni je radio jedan nosač prema mom nacrtu tako da stvarno neznam kakve su cijene serijskih dijelova iz autoclava :wink:
Evidentirano

Ivan_ZG

« Odgovori #67 : 09. Ožujak 2017, 14:34:47 »

:palacgore: :palacgore:

Ako slovenac ili svabo ne kupuju od njega :mrgreen: :mrgreen:
Evidentirano

miki_28

• **
« Odgovori #68 : 09. Ožujak 2017, 14:40:34 »

meni je radio jedan nosač prema mom nacrtu tako da stvarno neznam kakve su cijene serijskih dijelova iz autoclava :wink:
Nisam znao da rade i one-piece komade po nacrtima  :palacgore: Ako ti nije problem, da li bi mi na pp mogao poslati kako si zadovoljan izradom, da li su oni tehnicki doradili tvoje nacrte i koliko su ti to naplatili (ne moras reci tacnu cifru, ali npr. koliko je skuplji takav komad od serijskih CF nosaca na trzistu)?
Evidentirano

tibor

• Oil sucker
« Odgovori #69 : 09. Ožujak 2017, 14:40:57 »

:palacgore: :palacgore:

Ako slovenac ili svabo ne kupuju od njega :mrgreen: :mrgreen:

kupuju slovenci :LOL: :LOL: :LOL:

uživo kad se vidimo ti velim i koji :mrgreen:
Evidentirano

miki_28

• **
« Odgovori #70 : 09. Ožujak 2017, 14:42:40 »

A moze se i pretpostaviti (za komade iz autoclava)... iz SLO Akrapovic, iz Njemacke Alpha racing  :021:
Evidentirano

Ivan_ZG

« Odgovori #71 : 09. Ožujak 2017, 14:42:57 »

kupuju slovenci :LOL: :LOL: :LOL:

uživo kad se vidimo ti velim i koji :mrgreen:

Znam i talijana i svabu i svicarca :mrgreen:
Evidentirano

Ivan_ZG

« Odgovori #72 : 09. Ožujak 2017, 14:43:21 »

Akrapovic nista ne kupuje od drugih..moze samo prodat :palacgore:
Evidentirano

miki_28

• **
« Odgovori #73 : 09. Ožujak 2017, 14:45:51 »

Akrapovic nista ne kupuje od drugih..moze samo prodat :palacgore:
Izvinjavam se, moja greska! Tek sad na netu vidim kakvu perverziju od pogona imaju za carbon (autoclav i ostale masine).
Evidentirano

tibor

• Oil sucker
« Odgovori #74 : 09. Ožujak 2017, 15:30:31 »

Nisam znao da rade i one-piece komade po nacrtima  :palacgore: Ako ti nije problem, da li bi mi na pp mogao poslati kako si zadovoljan izradom, da li su oni tehnicki doradili tvoje nacrte i koliko su ti to naplatili (ne moras reci tacnu cifru, ali npr. koliko je skuplji takav komad od serijskih CF nosaca na trzistu)?

ajmo reć da sam dosta stvari uzeo od njega pa mi je izašao u susret s tim nosačem pogotovo jer nije uopće kompliciran ... dorađivali nisu ništa, kako sam nacrt napravio tako sam i dobio, recimo da mi tehnička dokumentacija i rad u CAD programima nije stran :wink:

sa izradom sam izuzetno zadovoljan jer je komad brutalno čvrst, a lagan kao pero doslovce ... radi se naime o nosaču senzora nagiba i kablova za moj motor kada je u trkaćim oklopima tako da sam htio da taj dio bude ajmo reć siguran :mrgreen: pa sam ga zato i zamolio da ide dio u autoclav ... evo već cca četvrtu godinu je nosač kao i prvog dana, a bilo je i padova i cimanja na zadnji pa gadnih spuštanja i svega ... na poslu sam trenutno pa nemam fotku ... to ti pošaljem na pp da tu ne spamam temu :palacgore:
Evidentirano
 Str: 1 2 [3] 4  Sve   Gore

Stranica je generirana za 0.229 sekundi uz 20 upita.