Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 [2] 3 4 5  Sve   Dolje

Autor Tema: Bosna-Kazna  (Posjeta: 16373 )

sladjan90

• **
  • Vozi: apn4 ms,vjecito zadnji u koloni :)
Odg: Bosna-Kazna
« Odgovori #25 : 08. Srpanj 2016, 12:45:01 »

ima li istine u tome da u autu moras imati onaj vatrogasni aparat za gasenje,i ako taj isti nemas da je kazna neka ogromna :misli: bar samo tako cuo,pa rekoh da priupitam ima li u tome istine
Evidentirano
Jedan momak imenom Ljuti u Deželu se uputi.Ponio je špeka,luka,kruha...a sad čeka Pucha.I torba mu puna dijelova,alata,misli Ljuti na svog ata.Baš je biker pravi,u torbu on i čekič stavi!Bježte dekle,bježte fanti,stiže Ljuti na zelenoj kanti.Bila je to lijepa slika,vozio ljuti masinu od 90 kubika :)

lb

• Spol: Muški
  • Vozi: KTM 950 Adv
« Odgovori #26 : 08. Srpanj 2016, 12:53:29 »

ima li istine u tome da u autu moras imati onaj vatrogasni aparat za gasenje,i ako taj isti nemas da je kazna neka ogromna :misli: bar samo tako cuo,pa rekoh da priupitam ima li u tome istine

osobni auto registriran na ime - ne mora imati
osobni auto registriran na firmu - mora imati

aparat mora imati valjani atest

Evidentirano
"Ja sam mojoj spendirao, po mom misljenju, najbolje ulje, motul 10w60 i opet me frka navrnut je preko 6000" -
Sredju, internet ekspert za mehaniku, jubito, ovjese i strojarstvo općenito,  komentira MT-07

esso_sa

• **
  • Vozi: BMW R1200R LC
« Odgovori #27 : 08. Srpanj 2016, 14:12:58 »

Evo čitaj imaš za zemlje u okruženju i malo dalje, vrlo je zanimljivo štivo posebice ovo kako to rade u Crnoj Gori neposedovanje reflektujućeg prsluka - od 30 do 80 evra i ovo neposedovanje Evropskog izveštaja o saobraćajnoj nezgodi - od 40 do 200 evra

http://www.amss.org.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=188%3Akazne-za-pojedine-saobraajne-prekraje-u-zemljama-evrope&Itemid=91

Hvala za ovo !  :palacgore: Planiram za vikend odraditi jednodnevnu voznju do Durmitora, a nisam znao da su u CG prsluci/E izvjestaj obavezni za motoriste. Spasio si me potencijalnog finansijskog olaksavanja u korist drzave Crne Gore  :mrgreen:
« Zadnja izmjena: 08. Srpanj 2016, 14:16:15 esso_sa »
Evidentirano

Borinjo

• **
  • Vozi: Grmljavinu
« Odgovori #28 : 08. Srpanj 2016, 14:47:18 »

To je fora za strašljive, tako zapravo pokušavaju svi policajci ovog svijeta ali nesmiju. Moji papiri su vlasništvo RH i nikakav strani predstavnik(niti cajo) ih nesmije trajno otuđiti, sakriti itd. On ti može napakostiti na neki drugi način kao beskonačnim gnjavljenjem i ispitivanjem u stanici itd. ali ti papire mora vratiti i mora ti dopustiti kontaktiranje diplomatskog predstavništva tvoje zemlje. To je međunarodno pravo i nema veze sa bilateralnim odnosima. Iznimka je, naravno, ako te mogu optužiti za neko ozbiljno krivično djelo ili terorizam. Najteže što ti mogu napraviti nakon prekršaja je da ti vrate papire i protjeraju iz zemlje sa nekim rokom u kojem se nesmiješ vratiti. Najgore je zapravo u slučaju inata policijsko cijelodnevno maltretiranje pa ljudi rađe popuste i plate. Niti njima se neda zajebavati sa svakim pa se obično nađe neki kompromis. Ja svoje kazne plaćam ali nisam naivan i moraju biti dobro argumentirane ili nedam pare. Meni je u ovom slučaju pun kufer globalizacije i smjera kojim idemo svi skupa. Jebeš 20 KM!

Nebi se složio s tobom...u slučaju da nećeš da platiš, uz potvrdu ti mogu oduzeti putnu ispravu i naručiti te u radno vrijeme na prekršajni sud, pa bilo to i za 2 dana ako je vikend...di ćeš ti za to vrijeme, nije njihova stvar...tako uostalom rade i kod nas za njihove državljane.
Evidentirano
Put on the shit kickers, and kick some shit...

crni konjanik

• Vozi: Bertu
« Odgovori #29 : 17. Srpanj 2016, 13:03:26 »

Nebi se složio s tobom...u slučaju da nećeš da platiš, uz potvrdu ti mogu oduzeti putnu ispravu i naručiti te u radno vrijeme na prekršajni sud, pa bilo to i za 2 dana ako je vikend...di ćeš ti za to vrijeme, nije njihova stvar...tako uostalom rade i kod nas za njihove državljane.

ako ti oduzmu osobnu postoji li mogućnost da  prijeđeš granicu natrag sa putovnicom i ostaviš im osobnu i papire od motora za uspomenu ili si odmah u svim compovima pa ne možeš prijeći granicu, svaki put kad sam prelazio granicu na izlasku iz BiH samo sam pokazao putovnicu, nikad je nije gledao... :misli:
Evidentirano
Prvo bljesak, zatim oluja i grmljavina !

mate

• Administrator
« Odgovori #30 : 17. Srpanj 2016, 13:46:49 »

Vezano za 1.200€ u Sloveniji... mene su Slovenci skinuli na lokalnoj cesti s nekih 200+, uzeli mi sve papire i odmah na prekršajni sud. Sreća je bila samo u tome što je sudac bio mlađi lik, neki Harley freak, i dao mi je minimalnu kaznu od nekih 700€ a mogla je biti nekoliko puta viša kazna. Nikakvo kurčenje, prevodioci i slično, pokrivanje ušima, plaćanje odmah i gas dalje.
Evidentirano

NobrainNopain

• **
« Odgovori #31 : 24. Srpanj 2016, 12:28:23 »

Vezano za 1.200€ u Sloveniji... mene su Slovenci skinuli na lokalnoj cesti s nekih 200+, uzeli mi sve papire i odmah na prekršajni sud. Sreća je bila samo u tome što je sudac bio mlađi lik, neki Harley freak, i dao mi je minimalnu kaznu od nekih 700€ a mogla je biti nekoliko puta viša kazna. Nikakvo kurčenje, prevodioci i slično, pokrivanje ušima, plaćanje odmah i gas dalje.

E jebiga...koji si ti tragičar! Kad si već vozio 200, šta nisi 250++ pa soli na rep?
Evidentirano

B.E.R.O.

• **
« Odgovori #32 : 24. Srpanj 2016, 14:05:35 »

HR naljepnica na zadnjem kraju automobila u bosni kazna i za to!!!!
....ja popio.
.... vidio sam ih na 5 km usporio,nije mogao brzinu.

kad mi nije uspio nista drugo naci,rekao nemas iza naljepnicu....btj.... ja pao na guzicu rasirio oci,pa prodje jedan dva tri auta pa nema ni jedan...da ali nisam njih zaustavio tebe sam.
kazna 100 maraka ili 50 odma ako ne platite odmah nemozete mnapustt zemlju,ako vas uvedem u neki tablet sto su imali....
reko nemoj zajebavat....on gleda u mene ja do auta izvadim 100 kn i kazem evo vem za pivo i cevape,aaaaaa....nemogu ja to uzet ,duse mi...
naravno da je uzo nakon 5 puta sto sam mu rekao.
nemam i dalje naljepnicu jer mi je to odvratno,al zato sam napravio magnetnu koju mozes skidat i stavim je kad god prelazim preko.
traze bilo sta samo da te oderu,zaustave petoricu po 100 kn pa se ti misli,kao u njemackoj da rade dnevnica!!!!
 :mrgreen:
Evidentirano
...nemožeš biti star i mudar,ako nisi bio mlad i lud!!!!

bb1

• **
« Odgovori #33 : 24. Srpanj 2016, 17:49:48 »

Prije nekoloko godin sam vozeci kroz Bosansku vukojebinu u manje od 200 km platio tri kazne zbog cega stvarno mi i dad danas nije jasno. Zato sad platim nas skupi autoput i nitko me nezajebava iz cistog mira jer ima OS tablicu na vozilu.Bosna prekrizena za vjeke vjekova
Evidentirano

prpa

• Vozi: John Wayne prometalo
« Odgovori #34 : 24. Srpanj 2016, 20:11:53 »

jbga, vilajet je to :mrgreen:
Evidentirano
niti trbuha,niti pijače, a još manje štihače

lb

• Vozi: KTM 950 Adv
« Odgovori #35 : 24. Srpanj 2016, 20:36:11 »

Prije nekoloko godin sam vozeci kroz Bosansku vukojebinu u manje od 200 km platio tri kazne zbog cega stvarno mi i dad danas nije jasno. Zato sad platim nas skupi autoput i nitko me nezajebava iz cistog mira jer ima OS tablicu na vozilu.Bosna prekrizena za vjeke vjekova

zanimljiv odabir, posebno uzimajući u obzir činjenicu da smo na moto forumu...
Evidentirano
"Ja sam mojoj spendirao, po mom misljenju, najbolje ulje, motul 10w60 i opet me frka navrnut je preko 6000" -
Sredju, internet ekspert za mehaniku, jubito, ovjese i strojarstvo općenito,  komentira MT-07

balky1

• **
  • Vozi: Yamaha FJ 1100
« Odgovori #36 : 25. Srpanj 2016, 15:50:27 »

HR naljepnica na zadnjem kraju automobila u bosni kazna i za to!!!!
....ja popio.
.... vidio sam ih na 5 km usporio,nije mogao brzinu.

kad mi nije uspio nista drugo naci,rekao nemas iza naljepnicu....btj.... ja pao na guzicu rasirio oci,pa prodje jedan dva tri auta pa nema ni jedan...da ali nisam njih zaustavio tebe sam.
kazna 100 maraka ili 50 odma ako ne platite odmah nemozete mnapustt zemlju,ako vas uvedem u neki tablet sto su imali....
reko nemoj zajebavat....on gleda u mene ja do auta izvadim 100 kn i kazem evo vem za pivo i cevape,aaaaaa....nemogu ja to uzet ,duse mi...
naravno da je uzo nakon 5 puta sto sam mu rekao.
nemam i dalje naljepnicu jer mi je to odvratno,al zato sam napravio magnetnu koju mozes skidat i stavim je kad god prelazim preko.
traze bilo sta samo da te oderu,zaustave petoricu po 100 kn pa se ti misli,kao u njemackoj da rade dnevnica!!!!
 :mrgreen:

HR naljepnica je obavezna i na motociklima i to ne samo za BiH, već za bilo koju zemlju pa čak i za EU ukoliko ne posjedujete nove EU tablice (tada za EU nije potrebna HR naljepnica, ali za BiH, mislim, i dalje je, ne sjećam se više što točno piše u nekoj međunarodnoj konvenciji). I da, ni slučajno ne lijepite ništa na tablice (tipa onih plavih naljepnica sa znakom EU i "HR") jer u RH možete dobiti kaznu zatvora zbog krivotvorenja službenih oznaka.
Evidentirano

balky1

• **
« Odgovori #37 : 25. Srpanj 2016, 15:57:24 »

Evo čitaj imaš za zemlje u okruženju i malo dalje, vrlo je zanimljivo štivo posebice ovo kako to rade u Crnoj Gori neposedovanje reflektujućeg prsluka - od 30 do 80 evra i ovo neposedovanje Evropskog izveštaja o saobraćajnoj nezgodi - od 40 do 200 evra

http://www.amss.org.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=188%3Akazne-za-pojedine-saobraajne-prekraje-u-zemljama-evrope&Itemid=91

Korisne informacije. Nigdje ne piše kako te zemlje stoje s tolerancijom prilikom mjerenja brzine. Zna li itko?
Kod nas se oduzima 10km/h za izmjerenu brzinu do 100 km/h, a za veću od 100 se skida 10%.
Evidentirano

maRRin 06

• Vozi: 🎮
« Odgovori #38 : 25. Srpanj 2016, 16:23:00 »

HR naljepnica je obavezna i na motociklima i to ne samo za BiH, već za bilo koju zemlju pa čak i za EU ukoliko ne posjedujete nove EU tablice (tada za EU nije potrebna HR naljepnica, ali za BiH, mislim, i dalje je, ne sjećam se više što točno piše u nekoj međunarodnoj konvenciji). I da, ni slučajno ne lijepite ništa na tablice (tipa onih plavih naljepnica sa znakom EU i "HR") jer u RH možete dobiti kaznu zatvora zbog krivotvorenja službenih oznaka.
:LOL:
Imamo novog "strucnjaka" :mrgreen:
Evidentirano
🎌

balky1

• **
« Odgovori #39 : 25. Srpanj 2016, 20:56:06 »

OK, ispričavam se što sam dao dobronamjerno upozorenje. Prema ZSPC-u slijedi prekršajna prijava, no negdje se spominjao neki zatvor kao najteža kazna (prema nekom drugom Zakonu). Vjerojatno neće nikog poslati u zatvor zbog tablica...
« Zadnja izmjena: 25. Srpanj 2016, 21:02:42 balky1 »
Evidentirano

prpa

• Vozi: John Wayne prometalo
« Odgovori #40 : 25. Srpanj 2016, 21:10:45 »

To je zatvor,nemres keljit naljepnice di ti se digne :palacdolje: nek Junckeru naljepe na supak :LOL:
Evidentirano
niti trbuha,niti pijače, a još manje štihače

Lolo

• Vozi: BMW F650 GS Dakar
« Odgovori #41 : 25. Srpanj 2016, 21:30:50 »

Smiješ se iz neznanja ili samo onako  :misli:
Evidentirano

maRRin 06

« Odgovori #42 : 25. Srpanj 2016, 23:15:38 »

Smiješ se iz neznanja ili samo onako  :misli:
Samo onako iz neznanja :wink:
Evidentirano
🎌

gigi

• Macan
  • Vozi: nema više ni kredenca
« Odgovori #43 : 26. Srpanj 2016, 00:17:38 »

OK, ispričavam se što sam dao dobronamjerno upozorenje. Prema ZSPC-u slijedi prekršajna prijava, no negdje se spominjao neki zatvor kao najteža kazna (prema nekom drugom Zakonu). Vjerojatno neće nikog poslati u zatvor zbog tablica...

Hoće, hoće. Bil je s mojim kompićem u gajbi frajer kaj je dobil 6 mjeseci, a samo je sa svog neispravnog, registriranog auta prebacio tablice na svoj ispravni i neregistrirani auto.
Evidentirano
faster and faster until the thrill of speed overcomes the fear of death

maRRin 06

« Odgovori #44 : 26. Srpanj 2016, 00:23:22 »

Hoće, hoće. Bil je s mojim kompićem u gajbi frajer kaj je dobil 6 mjeseci, a samo je sa svog neispravnog, registriranog auta prebacio tablice na svoj ispravni i neregistrirani auto.
...i kakve to veze ima sa naljepnicama :misli:
Evidentirano
🎌

Lolo

« Odgovori #45 : 26. Srpanj 2016, 00:56:06 »

Krivotvorenje službene isprave, to tak teško za shvatiti  :misli:  to kaj se tebi ne čini da je to teški prekršaj i kaj se on tolerira to je jedan par cipela, j...i ga sudac zna mislit drugačije, istina za naljepnicu nis čul da je netko završil u buksi ali za ovo čenđanje rega jesam.  :wink:
Evidentirano

maRRin 06

« Odgovori #46 : 26. Srpanj 2016, 08:01:29 »

Krivotvorenje službene isprave, to tak teško za shvatiti  :misli:  to kaj se tebi ne čini da je to teški prekršaj i kaj se on tolerira to je jedan par cipela, j...i ga sudac zna mislit drugačije, istina za naljepnicu nis čul da je netko završil u buksi ali za ovo čenđanje rega jesam.  :wink:
Jasno mi je da je krivotvorenje kazneno djelo, ali da ces bas odma u zatvor zbog naljepnice :misli:
Ovo s pribacivanjem tablica, prikucanim br. šasije i sl. nisam komentira.
Evidentirano
🎌

Lolo

« Odgovori #47 : 26. Srpanj 2016, 11:26:59 »

Naglasak je da možeš ali i ne moraš ovisi od drota i suca, a po onome kaj se da pročitati niti jedni niti drugi tlače po tom pitanju. Pogledaj kaj sve moraš imati na biciklu bez obzira na doba dana ili noći, stani se negdje na kavu i promatraj bicikliste i procjeni koliko ih je u nekom vidu prekršaja. Prekršaj za neimanje katadioptera  na biciklu (8kom) je tristotine kuna, znadeš li koga da je kažnjen  :misli: U Splitu mislim dvoje zbog nečega, a nije da ste sveci. Da se netko zainati evo love u proračunu mada vjerojatno ne bumo dugo trebali čekati.  :wink:
Evidentirano

MINER

• *
  • Vozi: oluju
« Odgovori #48 : 26. Srpanj 2016, 12:59:18 »

a gdje zalijepit oznaku na motor, otraga, mislim ko nema kufer?
Evidentirano
poprijeko je bliže, a okolo brže

esso_sa

• **
  • Vozi: BMW R1200R LC
« Odgovori #49 : 26. Srpanj 2016, 13:00:41 »

Ako su EU format tablice, sa oznakom zemlje, ne treba naljepnica. Mene je HR policija cesto maltretirala zbog ove naljepnice dok smo imali stare tablice... Sad, kako su i u BiH uvedene tablice po EU standardu i sa oznakom zemlje, vise nema problema  :palacgore:
Ali tuzno je to medjusobno maltretiranje od strane nasih policija... Stvarno bespotrebno... Vas maltretiraju nasi policajci, a nas vasi.. I sve oko sitnica i gluposti...
Prosle godine sam HR granicnom policajcu 10 minuta objasnjavao kako su mi ispravni farovi na motoru i kako je normalno da odvojeno svijetli kratko/dugo svjetlo (primjedba policajca je bila kako su mi neispravna svjetla jer mi gori samo pola fara, a treba kompletan  :LOL:)

a gdje zalijepit oznaku na motor, otraga, mislim ko nema kufer?

Gdje ima mjesta. Na blatobran ili slicno. Imaju one male naljepnice za motore, pa se moze naci mjesta. Mada, ako naletis na kretena, moze te peglati sto ti naljepnica nije u propisanim dimenzijama. Sve se svodi na pokusaj otimanja para da se ode na pecenje. Jednostavnije je proletiti pored kretena i ne zaustaviti se uopste
Evidentirano
 Str: 1 [2] 3 4 5  Sve   Gore

Stranica je generirana za 0.301 sekundi uz 20 upita.