Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 [2] 3 4 ... 8   Dolje

Autor Tema: Viking Biking Tour 2016. - NordkappA do poda!!!  (Posjeta: 46840 )

cosmic

• Spol: Muški
  • Vozi: Nita
Odg: Viking Biking Tour 2016. - NordkappA do poda!!!
« Odgovori #25 : 14. Srpanj 2016, 09:14:09 »

Ajmooo... :paper:
Evidentirano
"Dress for the crash, not the ride"

kajjeee

• **
  • Vozi: TM 500
Viking Biking Tour 2016. - NordkappA do poda!!!
« Odgovori #26 : 14. Srpanj 2016, 09:39:32 »

Dobarrr...
« Zadnja izmjena: 14. Srpanj 2016, 09:44:11 kajjeee »
Evidentirano

Toma HR

• **
  • Vozi: White Eagle
« Odgovori #27 : 14. Srpanj 2016, 10:01:38 »

Bravo!
Čekamo dalje :palacgore:
Evidentirano

mv_agusta

• Vozi: bicikl
« Odgovori #28 : 14. Srpanj 2016, 11:02:42 »

:palacgore: :palacgore:

Evidentirano
Ride Hard, Ride Free
Volim Ducati, makar i pokvaren u garaži

+marek+

• Vozi: FZ6N, VXR
« Odgovori #29 : 14. Srpanj 2016, 11:12:02 »

Lajkam osim jedne stvari, ak već mislite složiti putopis tu na forumu, napravite upload slika na neki servis pa da imate lijepo velike slike u postovima, ovak kad moram na svaku posebno klikati jednostavno mi ubije gust i zadovoljstvo čitanja  :wink:
Čisto dobronamjeran savjet  :palacgore:
Evidentirano

StatusQuo

• **
  • Vozi: DL1000L8
« Odgovori #30 : 14. Srpanj 2016, 11:18:35 »

Evidentirano
...crnog sam đavla ugrizo za muda.....

DiAbLeRo

• Vozi: A, e...
« Odgovori #31 : 14. Srpanj 2016, 11:37:42 »

Hvala +marek+ i StatusQuo, nisam iskusni putopisac pa mi je svaka pomoć dobrodošla!

:palacgore:

I samo isprika AnteK, nismo primjetili nikakvu staklariju na prijevoju, javi o čemu se radi...
« Zadnja izmjena: 14. Srpanj 2016, 11:42:27 DiAbLeRo »
Evidentirano
Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

DiAbLeRo

« Odgovori #32 : 14. Srpanj 2016, 11:59:11 »

Epizoda 2: Hamburg – Copenhagen / Nyhavnu, kućo stara, ko'lko za te treba para?

http://www.viamichelin.com/web/Routes?departure=Hamburg&departureId=31M2R1NjEwY05UTXVOVFV6T0RNPWNPUzQ1T1RFMk1nPT0=&arrival=K%C3%B8benhavn&arrivalId=31M3BuZDEwY05UVXVOamMxTVRJPWNNVEl1TlRZNU1EVT0=&index=1&vehicle=4&type=0&distance=km&currency=EUR&avoidClosedRoad=false&motorway=false&toll=false&vignette=false&orc=false&crossing=true&fuelCost=1.36&allowance=0&corridor=&departureDate=&arrivalDate=

Cjelonoćno tračničenje nije ostavilo nikakvoga traga na nama kad smo se slijedeće jutro probudili čili i orni za nastavak naše avanture, pa smo nakon klaustrofobičnog dvasadva doručka u kupeu jedva dočekali opet uprtiti na se' sav ovaj bagaž i osloboditi svoje kobile iz mrskih okova kako bismo na njima ponosno ujahali u Hamburg.

To i činimo u sada već opuštenoj formaciji 1-1-1 u kojoj prolazimo (ne i zadržavamo se!) St. Pauli district i pratimo Josipovu GPS navigaciju da nas što prije izvuče iz grada i uputi cestom prema Copenhagenu gdje stižemo svježi i odmorni u rano popodne. Cijeli put vozimo po autocesti koja je prilično aniventful, i samo nužno zlo prijeko potrebno kako bismo se brže dokotrljali sjeveru.

U Danskoj tu večer doživljavam i prvi ekonomski šok. Naime, ono što nigdje i ni na jednoj benzinskoj stanici ne piše je to da će vam neke (meni Maestro a potom i Visa Electron) kartice autorizirati na maximalni mogući iznos utroška po točenju (meni konkretno 800 danskih kruna) te skinuti iznos od skoro dva puta po devedeset eura s računa, a uredno izdati račun na 12 i 15 eura koliko je bila stvarna potrošnja. To sam saznao tu večer provjeravajući stanje preko E-Zabe i momentalno doživio popizd. Jedan mail bankarici poslije i par dana kasnije sve je uredno i kako treba proknjiženo. No, od te večeri sam odlučio plaćati samo kešom pa dok ga ne potrošim, ko jebe gramzive banke, moju proviziju nećete uzeti!
Pronalazimo hotel već odavno rezerviran i pripremljen za nas, smještamo se u raskošnu sobicu trisatri koja je čisti jackpot u odnosu na kupe noć prije, tušyren, pryesvlačen i odlučnim korakom oboružani širokokutnim objektivima krećemo u osvajanje centra Copenhagena.

https://www.google.hr/search?q=copenhagen&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-ab&gfe_rd=cr&ei=AoGDV6SPJYKu8we95KKoAw

Čuli smo da je Danska skoro preuzela primat od Nizozemske po broju biciklista ali se opet čudom čudimo krdima dvokotačnih pedalača koji u strogo uređenim formacijama i vrlo pristojno peglaju po gradu, imaju vlastitu regulaciju prometa i ponašaju se nadasve civilizirano i obazrivo, što je hvale vrijedan rezultat očigledno jako kvalitetne i višegodišnje dresure.

Nalazimo i ulicu H.C. Andersena a malo dalje je i njegova kuća, opaljujem obavezan sebić

jer je čovjek izravno kriv za nemali broj trauma koje nosim iz djetinjstva i pičimo dalje tražeći Godota.

Grad je divan, a luka Nyhavn je posebna.

U nesvijest smo pali kad smo čuli koliko košta kvadratić nekretnine u luci. Malo više nego niš', al' sića za Mamića. Nakon leteći obrađenih kobasa umotanih u pancetu (pa tako prekonekoliko puta)

odlučujemo se za turistički đir brodom po kanalima Copenhagena. Dok čekamo ukrcaj, jedan niskoleteći pterodaktil me precizno naciljanim hicem velikim zelenim sranjem pogađa direktno u koljeno, i zaprlja mi jedini par hlača koji sam ponio do kraja putovanja!

Taj nemili događaj smo shvatili kao dobar omen, i znak da će nas sreća pratiti na putu, jer je sranje iza nas. I tako je i bilo. Ukrcavamo se na turistički brod koji nas vodi u đir po kanalima i oko Christianshavna oliti Kristijanije, dijela grada koji nas je impresionirao i ljepotom i arhitekturom ali ponajviše atmosferom. Hrpa ljudi sjedi i bezbrižno uživa duž kanala, piju, jedu, kopaju po školjkama i rakovima, odmaraju se pokraj nebrojenih brodova, čamaca i jahti i mi se s nostalgijom sjećamo naših sumornih ulica i hrpe penzića i nezaposlenih koji bezbrižno bauljaju i kopaju po kontejnerima.

Iz daljine mašemo Maloj Sireni i dovikujemo joj da ne bude tužna što nas izbliza neće upoznati, ali da mi čvrsti vikinzi ne smijemo pokazivati emocije iako nam se srce kida što moramo dalje na naš daleki put, a Copenhagen je tako lijep...

Sve vrvi od gradilišta i dizalica, vidi se da je u uređenje grada uloženo puno mašte, truda ali bogami i milijardi novaca pa nije ni čudo što se toliko svijeta sjatilo ovdje i pronašlo svoj kutak pod suncem. Isto kao i kod nas samo potpuno drukčije. Na putu do naše sobice pustošimo suvenirnice i divimo se svakakvim čudima...

I taman prije kiše stižemo u našu gajbu trisatri, u predvorju hotela kao zadnji narkosi lovimo šut wifija nebilise javili internetu da rekne našima doma kak smo si super i fulkul.

Iskusnom manirom vikinga crni pojas gotov je i 2. dan bacam se na krevet sa čepovima i maskom, ostavljam Josipa i Paleta u čudu jer opet zaspivam dok si reko ke...
« Zadnja izmjena: 16. Svibanj 2019, 12:37:02 Bandit »
Evidentirano

DiAbLeRo

« Odgovori #33 : 14. Srpanj 2016, 12:01:09 »

Bolje?  :misli:
Evidentirano

einstein

« Odgovori #34 : 14. Srpanj 2016, 12:06:53 »

Puno bolje  :palacgore:

kajjeee

• **
« Odgovori #35 : 14. Srpanj 2016, 12:08:54 »

Dobro ti to srices Diablo, pratim sa zanimanjem... :)
Evidentirano

iviccaa

• **
« Odgovori #36 : 14. Srpanj 2016, 12:14:46 »

Odlicno...samo nastavi.

"Isto kao i kod nas, samo potpuno drukcije" - jedna od boljih recenica ikad.  ;)
Evidentirano

maredo

• **
« Odgovori #37 : 14. Srpanj 2016, 12:50:56 »

Odličan početak! Bijah u Copenhagenu jesenas...fascinantan grad  ^-^
Evidentirano

DiAbLeRo

« Odgovori #38 : 14. Srpanj 2016, 14:17:30 »

Epizoda 3: Copenhagen – Oslo / O jebente đipiesu, zajeb'o si nam adresu...

Jutro osvanjuje sunčano, čist i okupan Copenhagen nas ispraća na put k mostu Oresund i putu za Malmo u Švedskoj. Josip ukucava rutu za Oslo koja nas germanski precizno i točno vodi u Oslo, rutom koja jest najbrža ali zbog toga ne ide preko legendarnog mosta! Avaj, ne sjetismo se ni on ni ja provjeriti rutu te bezbrižni krećemo s fotoaparatima na gotovs. Nakon 20og kilometra vožnje upalila mi se alarmna lampica jer smo odavno trebali doći na most, te pokušavam sustići Josipa i reći mu da nešto nije kako valja, ali čovjek si je preko bluetootha spojio muziku u kacigi i sad unutra trešti mjuza a on me ne percipira ni 2% i piči dalje. Kod 30og kilometra ga sustižem (ograničenja brzine su ridikjulous) i utvrđujemo činjenično sranje: u Helsingoru smo, luci iz koje vodi trajekt za švedski Helsingborg, fulali smo most za Malmo!

Momentalno doživljavamo i preživljavamo popizd, naročito Pale kojemu je taj most bio jedan od highlighta putovanja. Damn. A ništa, idemo na trajekt za Helsingborg pa u Švecku.

Iskrcavamo se ubrzo jer tamo trajekti skoro da voze ro-ro olitiga stalno, i dajemo gas (sa dužnim oklijevanjem jer su kazne za brzu vožnju pregoleme) prema Goteborgu gdje nas čekaju moji rođaci na velikoj roštiljadi povodom najvećeg šveckog praznika, našeg dolaska!

Ne, slave najduži dan u godini odnosno Solsticij, i u svim gradovima je fešta, tulum, vatrometi, krijesovi, bogtepita šta sve ne. Ekipa se skupila, ljudi su nas krasno počastili i nakon obilne mesine i pića (jedi sine 'ko zna kad ćeš opet jer idemo za Norvešku) sjedamo na pile i pičimo za Oslo. Sve ove ceste koje smo vozili su autoceste zato ih ni ne doživljavamo. Ono, ravno, gas, pumpa, gas, ravno, pumpa i tako to...
U Oslo stižemo predvečer i odmah pronalazimo hotel koji smo ranije rezervirali, a u njemu netom pristigla grupa njemačkih motorista, skupa sa svojim support vozilom koje ide za njima, prošli su Norvešku od sjevera k jugu i imaju strašne priče za strašiti male bajkere iz Hrvatske. Naime, oni su od 15 dana na putu kroz Norvešku imali 1 dan (!) sunčan, a sve ostale kišu. Jedna bajkerica im je gadno pala, skršila bajk i sebe i furaju je okolo u invalidskim kolicima. Do Nordkappa nisu ni išli, kažu da je gore kaos, išlo je nekoliko njihovih kolega i kažu da se ne isplati.

Nas tri mušketira se gorko smješkamo, govorimo kako je vrijeme da se sve to promijeni, kako smo mi uplanirali sunce i samo sunce, a svako za sebe sam zna što je u tom trenutku razmišljao. No, nema beda, ipak je to samo cesta, motor i hrpa kilometara, bili oni po suncu ili mrazu nama svejedno, opremili smo se i za nuklearni napad i za bijesnog soba, i za potop i za pakao. NEMA PREDAJEEEE!!!! Tek smo zakoračili u Norvešku.
Ostavljamo švabe sa strašnim pričama u hotelu a mi se zajedno sa Josipovim prijateljima vozimo u centar Osla.

Zanimljiv grad, spoj starog i novog ali nekako na nes(p)retan način, vidi se da su tek nedavno upali u milijarde od nafte pa sad upumpavaju u arhitektonska rješenja na rubu pameti, šire gradove na sve strane nevjerovatnom brzinom. Svugdje su gradilišta, dizalice, sve se radi i gradi. Ludnica.

Grad je krcat, i ovdje je praznik, tulum, fešta. I to kakva! GAY PRIDE festival je u centru Osla, svugdje koncerti i eventi na svakom kantunu. Blue Oyster ekipa je na svakom kantunu, a nas trojica, kao pravi balkanski alfa-mužjaci dlakavih prsiju, upućujemo se drito u centar zbivanja ne bi li pronašli ono žensko u sebi.

No, kako konstatiramo da ipak rađe preferiramo pronaći sebe u ženi  :0648:, odustajemo i upućujemo se prema obali luke gdje su te fensi-šmensi novogradnje, kafići, restorani i klubovi.

Taj dio je onako hipsterski cool, dozlaboga skup i norvežani tu plivaju kao haringa u salamuri. Mi baš i ne jer nam za dvijetri pive i dva soka uzimaju skoro 300 naših krznenih životinjica što svakom balončiću CO2 u slatkoj Coli daje gorak okus. Al, eto, sami smo to tražili, 'ko nas je ćero na hladan sjever usred toplog ljeta i djevojčica u bikincima na suncem okupanim jadranskim plažama! U 23 sata navečer počinjemo biti svjesni da s ovom zemljom i nije sve baš u redu jer se mrak još nije spustio, a oblačno je!

Impresionirani smo divovskim metalnim cicama i pitamo se zašto takvih skulptura nema po našim gradovima?  :mrgreen:

No, kako Oslo tako doslo vrijeme da se hotelu krene, pa nas ljubazni domaćini dopratiše a mi se oprostiše i krenuše na počinak. Epsko putovanje po Norveškoj je tek počelo, prognoza za sutra je relativno O.K. I pičimo dalje prema Stavangeru. Čepovi, maska, hrkanje, sve znate.
« Zadnja izmjena: 16. Svibanj 2019, 12:39:59 Bandit »
Evidentirano

SeaBandit

• *
« Odgovori #39 : 14. Srpanj 2016, 14:42:18 »

Odlicno....

Sent from my iPhone using Tapatalk
Evidentirano

Sinna

• Vozi: Pirellice na V90
« Odgovori #40 : 14. Srpanj 2016, 15:27:48 »

Lipo opisano, ali mi nije jasno koliko opreme je ponio na put kolega s BMWom. :misli: :shock:Da je iša sa ženom di bi stala sva oprema ili bi mora vuć prikolicu?! :mrgreen:
Evidentirano
#FORZA DUCATI - #DESMOSINNA
Tuono V2- the best naked

DiAbLeRo

« Odgovori #41 : 14. Srpanj 2016, 15:40:21 »

A bogat' di bi mu stali svi oni rezervni kardani koje je trošio ko sladoled, ako ne u tričetri kufera...

:0648:

Skužajte sad, pauza par dana, iden se Ultrat!
Evidentirano

Sinna

• Vozi: Pirellice na V90
« Odgovori #42 : 14. Srpanj 2016, 15:53:02 »

Ako vidiš parkiranog najboljeg Tuona u HR, javi se (broj mob. je na viziru :LOL:). :palacgore: :afro:
Evidentirano
#FORZA DUCATI - #DESMOSINNA
Tuono V2- the best naked

kajjeee

• **
« Odgovori #43 : 14. Srpanj 2016, 16:42:13 »

Skužajte sad, pauza par dana, iden se Ultrat!

Samo oprezno, pazi da ne zaboravis kaj si htio napisat ;)
Evidentirano

crni konjanik

• Vozi: Bertu
« Odgovori #44 : 14. Srpanj 2016, 22:24:12 »

Istina uzeo sam puno previše robe a i domaćih kobasica ,špeka  i ostalih suhomesnatih proizvoda definitivno previše..., žena nikad ne sjeda na dulja putovanja tako da na "Panzeru" imam mjesta za svakakve drangulije. Motor je imao sigurno 100 kg tereta i bilo je teže upravljati, pogotovo na sporim serpentinama, kad nisam znao jel se budem prehitio odmah ili malo kasnije... na sreću nakon dva tri dana naučio sam se na težinu i dimenzije ( ko magarac na batinu) pa je bila vožnja malo opuštenije. Rezime...nikad više ovako natovaren.  :mrgreen:
Evidentirano
Prvo bljesak, zatim oluja i grmljavina !

crni konjanik

« Odgovori #45 : 14. Srpanj 2016, 23:46:30 »

Ono što sam primjetio u Kopenhagenu je s jedne strane aktivnost velike većine stanovnika, naime na tisuće i tisuće ljudi se vozi biciklima, od mladih pa do starih bakica, imaju i bicikle koje naprijed imaju jednu vrsta kolica za klince pa  mame  voze bike i ispred 1-2 mališana, osim toga hrpa ljudi joogira po gradu, i to skoro po centru. Možda je prića sa biciklima i zbog pomanjkanja parkinga i užasne cijene od 8 Eura za prvi i 5 eura za svaki slijedeći sat parkiranja.
S druge strane se osjeća jedna opuštenost, ljudi roštiljaju na splavima po kanalima, piju piće na brodovima, splavima, kafićima a mladi si kupe cugu u dućanu i sjede uz kanale i uživaju. Sve je nekako ležerno i bez stresa, nisam u cijelom gradu nikoga vidio da jurca ko muha bez glave ( osim nas)... :mrgreen:
« Zadnja izmjena: 15. Srpanj 2016, 00:50:19 crni konjanik »
Evidentirano

maredo

• **
« Odgovori #46 : 15. Srpanj 2016, 09:47:23 »

Yap, Danci su takvi, strašno vole druženje i pomaganje, cijene jedni druge, patriotski nastrojena nacija. Dance sam upoznao kad smo zajedno radili za UNHCR '93-'94 godine i sa dvojicom sam ostao u kontaktu i redovito se družimo, dolaze kod mene i ja kod njih. Danci su sve ono što mi nismo...
Evidentirano

tomore

• **
  • Vozi: Yamaha XT660Z Tenere
« Odgovori #47 : 15. Srpanj 2016, 11:30:33 »

Yap, Danci su takvi, strašno vole druženje i pomaganje, cijene jedni druge, patriotski nastrojena nacija. Dance sam upoznao kad smo zajedno radili za UNHCR '93-'94 godine i sa dvojicom sam ostao u kontaktu i redovito se družimo, dolaze kod mene i ja kod njih. Danci su sve ono što mi nismo...

A Danci kažu: Hrvati su sve ono što mi nismo... :wink:
Evidentirano
Skupljam za BMW, teško ide. Od KTM-a mi je zlo. Sve je jasnije da ću kupiti Moto Guzzi. Hm, Triumph možda?

s3c

• *
  • Vozi: x max 250 momo
« Odgovori #48 : 16. Srpanj 2016, 12:48:36 »

Vrlo zanimljivo,samo gas :palacgore: posebno mi je drago viditi t maxa u akciji :021:
Evidentirano
nije važno šta se vozi,važno je tko vozi

crni konjanik

« Odgovori #49 : 16. Srpanj 2016, 13:17:23 »

evo voš par slikica iz Kopenhagena..., na početku putovanja imali smo veliki promašaj kako je Saša rekao jer nas je navigacija krivo odvela prema Švedskoj pa smo zaobišli veliki most prema Malmö-u, iako je i most koji smo prošli u Danskoj a koji povezuje zapadnu i istočnu Dansku dug ne malih 18 km. Na početku mosta jedva se nazire druga obala, na mostu je dozvoljeno 110 km/h voziti, a imaš se stvarno kaj voziti,  u drugom dijelu mosta puhao je jak vjetar da nas je nosilo lijevo desno, ali ništa zabrinjavajuće, vjetar u punoj snazi ćemo tek kasnije na putu osjetiti i doživjeti.... :mrgreen:

https://photos.google.com/album/AF1QipOuqFbMfbBFuIJz0HYm0-Exl3uLHz-fO_2rj5wF

« Zadnja izmjena: 17. Srpanj 2016, 12:07:35 crni konjanik »
Evidentirano
 Str: 1 [2] 3 4 ... 8   Gore

Stranica je generirana za 0.457 sekundi uz 20 upita.