Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 2 [3] 4 5 ... 32   Dolje

Autor Tema: Gume MITAS SPORT FORCE PLUS  (Posjeta: 49443 )

Iebi Vyethar

• **
  • Spol: Muški
  • Vozi: GSXR 1000 R
Odg: Gume MITAS SPORT FORCE PLUS
« Odgovori #50 : 09. Svibanj 2018, 08:25:17 »

nitko nezna odakle su te gume na kraju... možda neka teorija zavjere, tko zna šta je to...mene je strah...baš sam sad gledao x files  :LOL:
koliko uopće košta set ? 
« Zadnja izmjena: 09. Svibanj 2018, 08:33:36 Iebi Vyethar »
Evidentirano

delbi

« Odgovori #51 : 09. Svibanj 2018, 09:04:54 »

Evidentirano
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die

Sredju

• Vozi: Yamaha MT07
« Odgovori #52 : 09. Svibanj 2018, 12:41:50 »

Gume su bombonica.
Najbolje ulozenih 160 eura odavno.

Guma me podsjeca na dragon supercorsa, vjerujem da ce takva biti i po kisi, znaci grip nula, ali po suhom isto onako se "najezi" nakon par kilometara zavojite ceste.
« Zadnja izmjena: 09. Svibanj 2018, 12:52:04 Sredju »
Evidentirano

motorash

• **
  • Vozi: Tandžara 600R
« Odgovori #53 : 09. Svibanj 2018, 21:31:59 »

Nedavno sam uzeo set 120-160 Mitas Sport Force+ za moj matori CBR, po skoro istoj ceni (malo ispod 160eur) za sad sam zadovoljan, nisam jos vozio po kisi pa ne mogu komentarisati, ali po suvom je super, nadam se da ce izdrzati bar 15-ak hiljada km
Evidentirano
I feel the need... the need for speed!

Nexie

• **
  • Vozi: Benelli TnT Café Racer,ZX10R, Gilera NEXUS 500i SP
« Odgovori #54 : 09. Svibanj 2018, 21:57:13 »

15 neće al da odrade 8 9 za te pare dosta.
Evidentirano

motorash

• **
« Odgovori #55 : 09. Svibanj 2018, 22:05:26 »

Sa svojim skromnim finansijama, prelazim oko 6-7000km godisnje, nadam se da sam naredne 2 godine miran,
8-9000km mi je bas malo
Evidentirano

Nexie

• **
  • Vozi: Benelli TnT Café Racer,ZX10R, Gilera NEXUS 500i SP
« Odgovori #56 : 09. Svibanj 2018, 22:11:44 »

Gledaj neku Touring gumu, bolja opcija.
Evidentirano

motorash

• **
« Odgovori #57 : 09. Svibanj 2018, 22:19:15 »

Gledao sam, ali su skupe, samo zadnja kosta kao set Mitas guma, primamljiva cena, pa sam odlucio da probam, pa sta bude, zivo me interesuje koliko cu uspeti da izvucem iz njih
Evidentirano

kronik

• Vozi: BMW S1000R
« Odgovori #58 : 10. Svibanj 2018, 13:12:26 »

nitko nezna odakle su te gume na kraju... možda neka teorija zavjere, tko zna šta je to...mene je strah...baš sam sad gledao x files  :LOL:
koliko uopće košta set ?

Gume se proizvode u Sloveniji Skofja Loka.

A koliko kosta set to je pitanje trenutka jer cijene variraju zavisno od potraznje :)
Ono sto je interesantno je da se proizvodna cijene nije pomakla s mjesta od prosle godine navodno - izjava ljudi iz proizvodnje u jednom telefonskom razgovoru.

Guma je predobra! Po meni je guma u rangu Conti Sport Attack 3, Bridgestone S21, Metzeler M7RR.....
CSA3 je kod mene izdrzao nekih 2800 - 3200 km, S21 2800km max, M7RR oko 4000km, Mitas SportForce+ do max 4500km!

I na mokorm se guma pokazala vrlo zadovoljavajuce!!
Zapravo puuno bolje nego sto sam ocekivao!
Ali me trazenje granice gripa po mokrome vise ne zanima...
Evidentirano
S autom transportiram tijelo,sa motorom dusu!
Band of Brothers

RRi

• **
  • Vozi: Suzanu
« Odgovori #59 : 10. Svibanj 2018, 13:42:39 »

Imam ih nekih 1000 km mozda koji km manje, prezadovoljan, mekana, precizna, stabilna na kocenjima i sta me najviše iznenadilo je tzv feeling kojeg ima koji je u rangu sa racing street gumama.
Jedina trenutna mana je sta nikako tlak pogoditi sad sam na 2.1/2.3 i kao da jos pita dole...
Evidentirano
Cinkaroši su najniži oblik života na planeti, odmah pored kradljivaca motora!

kronik

« Odgovori #60 : 10. Svibanj 2018, 16:48:06 »

Imam ih nekih 1000 km mozda koji km manje, prezadovoljan, mekana, precizna, stabilna na kocenjima i sta me najviše iznenadilo je tzv feeling kojeg ima koji je u rangu sa racing street gumama.
Jedina trenutna mana je sta nikako tlak pogoditi sad sam na 2.1/2.3 i kao da jos pita dole...

ja vozim 2,3 / 2,5 na bmw s1000r
na tuono sam vozio 2,5 / 2,9
frend na cbr 1000rr vozi 2,5 / 2,9 - mozda ce spustiti na 2,3 / 2,5
poznanik na GTR-u 3,0 / 3,0
Evidentirano
Band of Brothers

Sredju

« Odgovori #61 : 10. Svibanj 2018, 17:47:27 »

Jos nisam vidio da guma moze izdrzati 15 000 km na motoru.
Meni na dominatoru, znaci nula konja i nula okretnog momenta izdrzi najvise 10 000.
Evidentirano

motorash

• **
« Odgovori #62 : 10. Svibanj 2018, 19:02:51 »

Pre nekoliko godina sam uzeo nov set guma "Heidenau K63-64" za svoju tadasnju Hondu CB500, presao sa njima preko 14.000km, i zatim prodao motor, prednja nije bila ni do pola potrosena, a zadnja otprilike do pola, znaci prednja je mogla preci jos bar 7-8000km, a zadnja  jos 4-5000km sigurno.

Na pocetku prosle godine sam uzeo polovnu zadnju gumu "Bridgestone Battlax BT023" , imala je jedva 3mm dubinu sare, izgurao sam celu sezonu i presao sam s njom negde izmedju 6 i 7000 km.

I da dodam da je polovina predjene kilometraze bilo u dvoje+prtljag.
Evidentirano

3alfa3

• Vozi: Z750 '12
« Odgovori #63 : 10. Svibanj 2018, 19:29:30 »

Pre nekoliko godina sam uzeo nov set guma "Heidenau K63-64" za svoju tadasnju Hondu CB500, presao sa njima preko 14.000km, i zatim prodao motor, prednja nije bila ni do pola potrosena, a zadnja otprilike do pola, znaci prednja je mogla preci jos bar 7-8000km, a zadnja  jos 4-5000km sigurno.

Na pocetku prosle godine sam uzeo polovnu zadnju gumu "Bridgestone Battlax BT023" , imala je jedva 3mm dubinu sare, izgurao sam celu sezonu i presao sam s njom negde izmedju 6 i 7000 km.

Sjecam se jedne teme od prije 10tak godina na nekom USA forumu..... Motori tipa 100-130KS, Michelin Pilot Power gume 120/180.... Nemali broj clanova tog foruma je uredno radio 15 tisuca milja (ne kilometara) sa tim gumama, moram priznat da ih zalim, gume stvarno ne zasluzuju tako dugu agoniju :D . Ja sam prilicno stedljiv sto se tice potrosnje guma pa mi te Pilot power na Z750 (valjda 10 setova do sada) traju 7000-8000km. Da zivim oko Karlobaga, trajale bi vjerojatno 3000km max.

Dakle, ovisi gdje i kako vozis. Ti si ocito vrlo umjeren u voznji i vozis na asfaltu koji nije jako abrazivan pa imas takve rezultate. Ali racunaj ovako - sport touring gume traju 50tak % dulje od sportskih (neka srednja vrijednost, to moze biti 20%, ali i 100%, ovisi koje gume usporedjujes). Ti si sada stavio sportske koje nisu po trajnosti ni najlosije, ali niti najbolje, ajmo rec neka sredina, budimo optimisticni pa recimo da su po potrosnji bolje od prosjeka. Ako s njima napravis 15.000km, onda se smatraj sretnikom, zapravo, budi tuzan sto ih nisi iskoristio kako treba. Ovisi kako gledas  :mrgreen:

Prva reakcija bi mi bila da to onda nisu gume za tebe nego da ti trebaju neke sport touring, cak i par generacija stare (kako po cijeni, tako i performansama). Ali, gume nije dobro imat vise sezona na motoru, tako da ako stvarno tako sporo trosis gume, sport klasa guma je za tebe bolja, jer, traju ti, mozda i previse ako pricamo o par sezona, a ipak nude bolje performanse. Jedino gdje bi kod tebe sport touring bile u prednosti su ako vozis cesto po mokrom, ali i to jako ovisi o kojim gumama je rijec.
« Zadnja izmjena: 10. Svibanj 2018, 19:40:17 3alfa3 »
Evidentirano
A weekend wasted isn't a wasted weekend

pikacu88

• Vozi: KWK 8.8 PAK
« Odgovori #64 : 10. Svibanj 2018, 19:45:52 »

Isto tako i ja .
Probam jos spustiti
Evidentirano
I Foundez Err Kryptonite

3alfa3

« Odgovori #65 : 10. Svibanj 2018, 19:51:36 »

Aporpo tih guma, jedna zanimljivost, totalno laicki i bez filozofiranja.....

Prije 2-3 godine sam mijenjao gume, skinuo Metzeler M7RR i zadrzao prednju za napravit stalak za suncobran. Trebao sam jos jednu prednju za drugi stalak pa sam od vulkanizera uzeo jednu mitasicu koja je skinutaa taj tjedan sa motora. DOT obje gume je skoro identican, razlika mozda 2 mjeseca.
Stoje u garazi od tada, nisam h jos iskoristio zbog cega ih cuvam. Ali, Metzlere je i dalje "gumen" a Mitasica je plastika. Stoje jedna na drugoj, u istim uvjetima, a znam da su obje bile u slicnom stanju kad sam ih donio doma.

Znam da to vjerojatno nista ne znaci, ali eto  :D
Evidentirano

Getriba

• **
« Odgovori #66 : 10. Svibanj 2018, 20:12:18 »

Aporpo tih guma, jedna zanimljivost, totalno laicki i bez filozofiranja.....

Prije 2-3 godine sam mijenjao gume, skinuo Metzeler M7RR i zadrzao prednju za napravit stalak za suncobran. Trebao sam jos jednu prednju za drugi stalak pa sam od vulkanizera uzeo jednu mitasicu koja je skinutaa taj tjedan sa motora. DOT obje gume je skoro identican, razlika mozda 2 mjeseca.
Stoje u garazi od tada, nisam h jos iskoristio zbog cega ih cuvam. Ali, Metzlere je i dalje "gumen" a Mitasica je plastika. Stoje jedna na drugoj, u istim uvjetima, a znam da su obje bile u slicnom stanju kad sam ih donio doma.

Znam da to vjerojatno nista ne znaci, ali eto  :D

Dobra info...

Uz Metzeler, Bridgestone, Michelin, Pirelli.....itd..... tko uopce i pomislja na “neki” Mitas...
Evidentirano

pikacu88

• Vozi: KWK 8.8 PAK
« Odgovori #67 : 10. Svibanj 2018, 20:34:43 »

To sam i ja mislio ali kad sam kupio motor sa tim gumama gore promjenio sam misljenje.
Da su bile na pola zivota odmah bi ih mijenjao ali gume bile nove pa im dao sansu i stvarno se iznenadio.
Evidentirano
I Foundez Err Kryptonite

motorash

• **
« Odgovori #68 : 10. Svibanj 2018, 20:48:52 »

Prva reakcija bi mi bila da to onda nisu gume za tebe nego da ti trebaju neke sport touring, cak i par generacija stare (kako po cijeni, tako i performansama). Ali, gume nije dobro imat vise sezona na motoru, tako da ako stvarno tako sporo trosis gume, sport klasa guma je za tebe bolja, jer, traju ti, mozda i previse ako pricamo o par sezona, a ipak nude bolje performanse. Jedino gdje bi kod tebe sport touring bile u prednosti su ako vozis cesto po mokrom, ali i to jako ovisi o kojim gumama je rijec.
Fazon je u tome sto sudeci po informacijama na Mitas sajtu, sam proizvodjac ovaj model guma Sport Force+ deklarira kao citiram:
"Tyres for sport, naked, supermoto and touring motorcycles", znaci guma se moze klasificirati kao "Sport touring"
 evo link:
http://www.mitas-moto.com/international/products/motorcycle-road-tyres-1/motorcycle-sport-tyres/sport-force/
Evidentirano

3alfa3

« Odgovori #69 : 10. Svibanj 2018, 20:56:07 »

Fazon je u tome sto sudeci po informacijama na Mitas sajtu, sam proizvodjac ovaj model guma Sport Force+ deklarira kao citiram:
"Tyres for sport, naked, supermoto and touring motorcycles", znaci guma se moze klasificirati kao "Sport touring"
 evo link:
http://www.mitas-moto.com/international/products/motorcycle-road-tyres-1/motorcycle-sport-tyres/sport-force/

Vidi kakvo su joj ime dali  :wink:
Evidentirano

motorash

• **
« Odgovori #70 : 10. Svibanj 2018, 21:03:25 »

Hehe, pa i Ducati ima model po imenu "SuperSport", ali je daleeeko od Sporta u usporedbi sa Panigale-om :D
Evidentirano

Sredju

« Odgovori #71 : 11. Svibanj 2018, 00:14:58 »

Gume zasigurno nisu touring, jer nema silice.
Evidentirano

kronik

« Odgovori #72 : 11. Svibanj 2018, 06:41:43 »

Gume zasigurno nisu touring, jer nema silice.

nisam bas siguran da samo udio silike u mjesavini gume oznacava da li je guma touring ili ne.

velika vecina cestovnih guma ima siliku u sebi - neke vise neke manje ...
Evidentirano
Band of Brothers

balky1

• **
  • Vozi: Yamaha FJ 1100
« Odgovori #73 : 11. Svibanj 2018, 09:42:32 »

Uopće nije bitno koliko je dubine profila ostalo, već kako je potrošena. Ako se ona zaravnala u sredini i ima "kvadratni" presjek - to je shit. Onda tek kad staviš novu shvatiš koliko si gubio zbog glupe gume.
Evidentirano

balky1

• **
  • Vozi: Yamaha FJ 1100
« Odgovori #74 : 11. Svibanj 2018, 09:45:44 »

Dobra info...

Uz Metzeler, Bridgestone, Michelin, Pirelli.....itd..... tko uopce i pomislja na “neki” Mitas...

Tako je. To je vjerojatno najbitnija stavka u koju možeš uložiti (uz kvalitetan lanac) i koja čuva glavu. Kao da staviš Savu na BMW-a od 300-400 KS.
Evidentirano
 Str: 1 2 [3] 4 5 ... 32   Gore

Stranica je generirana za 0.406 sekundi uz 20 upita.