Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: [1] 2  Sve   Dolje

Autor Tema: Punjenje akumulatora motora punjačem Einhell BT-BC 10E  (Posjeta: 5533 )

sbrbot

• *
  • Spol: Muški
Punjenje akumulatora motora punjačem Einhell BT-BC 10E
« : 24. Listopad 2017, 15:13:56 »

Nedavno sam kupio motor pa ni ne znam koliko je akumulator star, a po ovom hladnijem vremenu se ispraznio. Nije se ispraznio skroz do kraja, ali motor neće kresnuti. Imam punjač akumulatora za aute Einhell BT-BC 10E (to je onaj iz Peveca što puni jačinom do 10A i ima naponsku regulaciju). Na njemu je prikazano da se njime mogu puniti sve vrste akumulatora; za auto, kamion, motor, brod. Trebao bi biti OK, ali bojim se da ne puni prevelikom jačinom struje što možda nije prikladno za akumulator motora! Zanima me preporučate li punjenje akumulatora motora tim punjačem?

« Zadnja izmjena: 25. Listopad 2017, 09:56:20 sbrbot »
Evidentirano
Yamaha Virago xv535

drazen 39

• **
  • Vozi: V-Strom 1000
Odg: Punjenje akumulatora motora punjačem Einhell BT-CC 10E
« Odgovori #1 : 24. Listopad 2017, 19:39:09 »

Ne znam točno taj model, ali imam isto Einhell punjač i ja na svom imam prekidač na kojem biraš 6-12 V i punjenje auto-motor!
Mislim da nema nikakvog problema ako ga prebaciš na punjenje motora, to je nešto manja amperaža punjenja i nebi trebalo naškoditi akumulatoru! :palacgore:
Evidentirano

sbrbot

• *
Odg: Punjenje akumulatora motora punjačem Einhell BT-CC 10E
« Odgovori #2 : 25. Listopad 2017, 09:51:34 »

OK, ovdje nema prekidač za 6V, samo ima 12V i to je napon i za auto i motor akumulator.
Evidentirano
Yamaha Virago xv535

Igoreta

• Vozi: Beciklin
Odg: Punjenje akumulatora motora punjačem Einhell BT-BC 10E
« Odgovori #3 : 25. Listopad 2017, 10:20:58 »

OBAVEZNO moraš ići u dućan i kupiti NAJSKUPLJI CTEK, i isključivo CTEK punjač...

Nedaj bože onaj iz Lidla, već je bilo na hrpi tema da taj OBAVEZNO sjebe akumulatore...

Evidentirano

picasso

• Vozi: versys
« Odgovori #4 : 25. Listopad 2017, 10:46:30 »

poanta je da je najbolje da se puni sa 10% nazivnog kapaciteta a to znači da ako ti je aku 10-14Ah puni ga sa cca 2A

ovih 10A mu je malo previše pa ti počne kipiti...
Evidentirano
jest i pit

max32gb

• *
« Odgovori #5 : 30. Studeni 2017, 12:29:31 »

Izvadi ga i ponesi nekom tko zna kako se nadopunjava (održava) akumulator
Evidentirano

enduro

• Vozi: Suzuki DR 350 SE
« Odgovori #6 : 30. Studeni 2017, 18:30:01 »

Imam ja punjac za moto akumulatore, donesi ga u Folnegovicevo naselje i napunit cu ga.
Evidentirano
ratnik paorskog srca

ronny

• Vozi: vozaju me
« Odgovori #7 : 02. Prosinac 2017, 15:45:18 »

ja bi ga poslal rimcu da ga nafila :palacgore:
Evidentirano
kad brod tone dubina je nebitna...

Zeppa

• *
« Odgovori #8 : 05. Prosinac 2017, 10:10:46 »

OBAVEZNO moraš ići u dućan i kupiti NAJSKUPLJI CTEK, i isključivo CTEK punjač...

Nedaj bože onaj iz Lidla, već je bilo na hrpi tema da taj OBAVEZNO sjebe akumulatore...

Isključivo i najskuplji?!?
Stvarno, zašto?

Samo za info, klasični punjač tj akumulator si "uzima" struje onoliko koliko mu je "potrebno", a to je obrnuto proporcionalno naponu, koji kako se podiže na akumulatoru, struja se smanjuje sama (razlika potencijala i zakon spojenih posuda), kod pametnijih punjača, stvar je ista, osim što imaju strujne regulature propusnosti i shodno tome reguliraju maksimalni izlazni napon punjenja. Sve je bazirano prema formuli iz osnovne škole; R=U/I i tu nema mjesta pogrešci i sumnji da je to tako jer matematika je egzaktna znanost.

Studirala sam na ETFu godinu i pol, baš pisala seminarčić na temu Pb baterija, sad vidim da je nešto i ostalo nakon toliko godina  :mrgreen:
Evidentirano

prpa

• Vozi: John Wayne prometalo
« Odgovori #9 : 05. Prosinac 2017, 10:35:05 »

:mrgreen: sad si im rekla :palacgore:
Evidentirano
niti trbuha,niti pijače, a još manje štihače

fawlty82

• I`am Buttman
  • Vozi: jaše na tvrdim leđima
« Odgovori #10 : 05. Prosinac 2017, 10:53:23 »

Šteta što nisi završila, vidi se potencijal. Državi treba visokoškolovanih ljudi.
Evidentirano
Vikend natezač kožice!

Kiki_Rotten

• Vozi: GSX 1400 K3
« Odgovori #11 : 05. Prosinac 2017, 11:18:33 »

Isključivo i najskuplji?!?
Stvarno, zašto?

Samo za info, klasični punjač tj akumulator si "uzima" struje onoliko koliko mu je "potrebno", a to je obrnuto proporcionalno naponu, koji kako se podiže na akumulatoru, struja se smanjuje sama (razlika potencijala i zakon spojenih posuda), kod pametnijih punjača, stvar je ista, osim što imaju strujne regulature propusnosti i shodno tome reguliraju maksimalni izlazni napon punjenja. Sve je bazirano prema formuli iz osnovne škole; R=U/I i tu nema mjesta pogrešci i sumnji da je to tako jer matematika je egzaktna znanost.

Studirala sam na ETFu godinu i pol, baš pisala seminarčić na temu Pb baterija, sad vidim da je nešto i ostalo nakon toliko godina  :mrgreen:

O sarkazmu i njegovom razumijevanju nije bilo baš puno govora, jel?  :LOL: :LOL:
Evidentirano
A motorcycle is the bare minimum number of parts required for an engine to reach lethal velocities. Also, motorcycle is basically a conversion kit for turning an insecure asshole into an extremely unguided missile.

alpine

• Vozi: kalabreza sa levantinskin bafama
« Odgovori #12 : 05. Prosinac 2017, 11:39:24 »

Na njemu je prikazano da se njime mogu puniti sve vrste akumulatora; za auto, kamion, motor, brod. Trebao bi biti OK, ali bojim se da ne puni prevelikom jačinom struje što možda nije prikladno za akumulator motora! Zanima me preporučate li punjenje akumulatora motora tim punjačem?

Vrste akumulatora nisu "za motor, auto, brod", nego po tehnologiji; olovni, Li-Ion, NiCd, Li.FePo, itd. tako da to sta pise je dobra zajebancija nekog pevecovog pripravnika..

Sta kolega veli, uzmi cTek, Optimate, Victron.. i miran si. Jedino takvi punjaci dizu akumulatore iz mrtvih.. taj sta ga imas je vjerojatno ok, ali ne u ekstremim situacijama, kad je akumulator rahmetli. Alterativa je da ga das kolegi koji se ponudio, da ti ga napuni... pa ako proradi, znas sta ti je kupit..
Evidentirano
Cili život jema san svoj kumpir, svoga špara i svoju bevandu... a sad ništo verdure, zubaca iz leda i botilju vina, kupi san u dućan.

---fere---

• **
  • Vozi: FZ-6 SA
« Odgovori #13 : 05. Prosinac 2017, 11:52:45 »

Nezz cemu uvjek tolke polemike izmedju Ctek, Lidl i sl. punjaca akumulatora, ja evo vec 5g koristim najjeftiniji "pametni" punjac 2A s Ebaya za 20kn. Akumulator Yuasa original ugradnja na FZ6SA 2006g, jednom se samo desilo da nece punit (prije 3god), tj. da registrira kratki spoj (akumulator skroz prazan, citaj mrtav), tad sam ga kablovima piknul na akumulator od auta i napunil do kraja tim kinezom. Inace na njega mi je motor spojen 5mj zime stalno, jer mi ga se neda vadit, a motor nije u grijanoj garazi, niti tepih ispod njega. Evo nakon 10 godina pali bez greske...

Ovo kaj se tice tehnologije i materijala u akumulatoru tu treba malo pazit, jer nisu svi za sve, bilo je ok davno kad je 95% akumulatora bilo olovno.
« Zadnja izmjena: 05. Prosinac 2017, 11:55:48 ---fere--- »
Evidentirano

hondimir

• Vozi: honda cb 250 rs '84, honda cbr 600 f 96', beverly
« Odgovori #14 : 05. Prosinac 2017, 14:25:27 »

O sarkazmu i njegovom razumijevanju nije bilo baš puno govora, jel?  :LOL: :LOL:

:LOL: :LOL: :LOL:

Sarkazam se sluša tek na IV godini .
Evidentirano
Konobar,donesi prozor da skočim!
Toliko smo nesavršeni da očekujemo od strojeva da budu besprijekorni.

alpine

• Vozi: kalabreza sa levantinskin bafama
« Odgovori #15 : 05. Prosinac 2017, 16:40:25 »

Nezz cemu uvjek tolke polemike izmedju Ctek, Lidl i sl. punjaca akumulatora, ja evo vec 5g koristim najjeftiniji "pametni" punjac 2A s Ebaya za 20kn. Akumulator Yuasa original ugradnja na FZ6SA 2006g, jednom se samo desilo da nece punit (prije 3god), tj. da registrira kratki spoj (akumulator skroz prazan, citaj mrtav), tad sam ga kablovima piknul na akumulator od auta i napunil do kraja tim kinezom. Inace na njega mi je motor spojen 5mj zime stalno, jer mi ga se neda vadit, a motor nije u grijanoj garazi, niti tepih ispod njega. Evo nakon 10 godina pali bez greske...

Ovo kaj se tice tehnologije i materijala u akumulatoru tu treba malo pazit, jer nisu svi za sve, bilo je ok davno kad je 95% akumulatora bilo olovno.

Baterija to traje toliko iz tri razloga.. To je yuasa, nigdi ti ne curi strija i, najvažnije, čuvaš je u nezagrijanoj prostoriji.. (Moja yuasa je isto iz 2006, ista priča).. Ipak bolji punjač ima smisla ali nećemo sad o tome  :mrgreen:
Evidentirano
Cili život jema san svoj kumpir, svoga špara i svoju bevandu... a sad ništo verdure, zubaca iz leda i botilju vina, kupi san u dućan.

3alfa3

• Vozi: Z750 '12
« Odgovori #16 : 05. Prosinac 2017, 18:57:26 »

Ovo boldano  :mrgreen:

btw, kak to mislis, da sad akumulatori nisu olovni? Ko ugradjuje neke drugacije? ili se nekaj dramaticno promijenilo unazad par godina, a da mi je proslo ispod radara

Ak motor ne vuce struju, a temperature nisu drasticno ispod 0C (a nisu u HR), najbolje ostavit aku u motoru, bolje ce mu bit nego po ljeti (a to vrijedi pogotovo za akumulatore za aaute koji su najcesce u prostoru motora koji ih dodatno zagrijava)
« Zadnja izmjena: 05. Prosinac 2017, 19:03:52 3alfa3 »
Evidentirano
A weekend wasted isn't a wasted weekend

Zeppa

• *
« Odgovori #17 : 07. Prosinac 2017, 00:19:00 »

:LOL: :LOL: :LOL:

Sarkazam se sluša tek na IV godini .

Oprostite uvažena gospodo što nisam shvatila da se na ozbiljna pitanja tu uglavnom odgovara sarkazmom, cinizmom, ironijama i inim oblicima podbjebavanja, a koje ako se ne shvati na vrijeme, ismije se nekoga tko je pokušao dati konekretniji i konstruktivniji komentar od tek pukog birtijaškog sarkazma.

Ako je takav oblik sarkazma primarni nivo komunikacije među članovima foruma, onda sam pogriješila što sam se registrirala, a da i ne spominjem pokušaj sudjelovanja u raspravama u kojima mislim da mogu ponuditi više od treptanja okicama.

EOD s moje strane, sretno vam bilo.
Evidentirano

Zog

• Vozi: "šporki enduro"
« Odgovori #18 : 07. Prosinac 2017, 07:50:28 »

Aj ća

Poslano sa mob

Evidentirano

Kiki_Rotten

• Vozi: GSX 1400 K3
« Odgovori #19 : 07. Prosinac 2017, 09:29:34 »

....Ako je takav oblik sarkazma primarni nivo komunikacije među članovima foruma, onda sam pogriješila što sam se registrirala, a da i ne spominjem pokušaj sudjelovanja u raspravama u kojima mislim da mogu ponuditi više od treptanja okicama.

:hehehe: :hehehe: :hehehe:. Jesi, jesi...ni sama neznaš koliko. :dobar: :mrgreen:

Hvala, također  :wave:
Evidentirano
A motorcycle is the bare minimum number of parts required for an engine to reach lethal velocities. Also, motorcycle is basically a conversion kit for turning an insecure asshole into an extremely unguided missile.

Borinjo

• **
  • Vozi: Grmljavinu
« Odgovori #20 : 07. Prosinac 2017, 09:49:56 »

Oprostite uvažena gospodo što nisam shvatila da se na ozbiljna pitanja tu uglavnom odgovara sarkazmom, cinizmom, ironijama i inim oblicima podbjebavanja, a koje ako se ne shvati na vrijeme, ismije se nekoga tko je pokušao dati konekretniji i konstruktivniji komentar od tek pukog birtijaškog sarkazma.

Ako je takav oblik sarkazma primarni nivo komunikacije među članovima foruma, onda sam pogriješila što sam se registrirala, a da i ne spominjem pokušaj sudjelovanja u raspravama u kojima mislim da mogu ponuditi više od treptanja okicama.

A brate mili, al smo osjetljivi...kao da se registrirala na forum zbora Bečkih dječaka... :LOL: relax malo sister...
Evidentirano
Put on the shit kickers, and kick some shit...

---fere---

• **
  • Vozi: FZ-6 SA
« Odgovori #21 : 07. Prosinac 2017, 12:07:21 »

Ovo boldano  :mrgreen:

btw, kak to mislis, da sad akumulatori nisu olovni? Ko ugradjuje neke drugacije? ili se nekaj dramaticno promijenilo unazad par godina, a da mi je proslo ispod radara

Ak motor ne vuce struju, a temperature nisu drasticno ispod 0C (a nisu u HR), najbolje ostavit aku u motoru, bolje ce mu bit nego po ljeti (a to vrijedi pogotovo za akumulatore za aaute koji su najcesce u prostoru motora koji ih dodatno zagrijava)

Ovo boldano je tu jer sam prije posta malo pregledaval oglasnike pa svi pisu grijana garaza na tepihu i takva sranja, sry al bil sam malo pod utjecajem toga :D
I dalje su to ugl olovni akumulatori, nemas brige
Na motoru u takvom stanju struju vuce jedino alarm... A kaj se tice akumulatora, sve cesce se koriste Lithium baterije, koje se pretpostavljam ugraduju radi smanjenja mase, u cijene i sl nisam upucen. Raznim kemijama u akumulatorima odgovaraju/smetaju razliciti nacini punjenja, najcesce je to "jacina" struje punjenja, koja ovisi o kapacitetu baterije i kemiji..
Evidentirano

3alfa3

• Vozi: Z750 '12
« Odgovori #22 : 07. Prosinac 2017, 14:45:15 »

Da, alarm vuce struju, a to je na motorima pogotovo bitno jer im je kapacitet puno manji nego na autima, a i auti se koriste zimi najcesce.

P.S.
na mom Z750 ne mogu izmjerit niti 1mA potrosnje dok je ugasen (motor ima LEDicu koja tinja mislim 24 sata nakon gasenja, a onda se deaktivira, ali moze se podesit i da ju se ne koristi kao sto sam ja podesio). A sigurno koristi aku za napajanje sata i parcijalne kilometraze, ocito toliko malo da je beznacajno.
« Zadnja izmjena: 07. Prosinac 2017, 15:00:07 3alfa3 »
Evidentirano
A weekend wasted isn't a wasted weekend

strasilo

• don't give a shit
  • Vozi: pocketa i egzotičnu Suzu gura po dvorištu
« Odgovori #23 : 07. Prosinac 2017, 15:45:24 »

Da si imalo koristio tražilicu na forumu, vidio bi da je tema prožvakana već više puta .. i onda ispljunuta, pa prožvakana ponovo ... ;)
Evidentirano
... isto ti je kao i kad se voziš s ekipom na motoru, džabe ti ako vas je više, a ti se utrkuješ sam sa sobom, pa misliš da si bRRži...

Maestral

• Vozi: BMW F650GS Twin
« Odgovori #24 : 07. Prosinac 2017, 15:50:49 »

S obzirom na to da nam zene dolaze na forum u broju koji je jednak IQ Zeljke Markic, mogli bi malo ublaziti retoriku i ne splasiti ih nakon 3 posta... :jesus:

Kaj vam nije gust da tu i tam i neka zena nekaj prokomentira? :misli:
Evidentirano
˝Troje može čuvati tajnu samo ako je dvoje od njih mrtvo˝
 Str: [1] 2  Sve   Gore

Stranica je generirana za 0.113 sekundi uz 21 upita.