Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: [1] 2 3  Sve   Dolje

Autor Tema: Euroazijske priče i jedna afrička - promocija knjige  (Posjeta: 13211 )

stojangajic

• **
  • Spol: Muški
Euroazijske priče i jedna afrička - promocija knjige
« : 26. Studeni 2017, 10:58:25 »

Dragi prijatelji i poznanici...
Ovaj put se ne radi o meni već o mojim dragim zagrebačkim prijateljima, Kseniji i Borisu Rukavni.

Za one koje ne znaju o kome se radi... oni su bračni par u zlatnim godinama :LOL: koji su prošli motorom ono što mnogi od nas samo sanjaju. Na svojem sam ih putovanju sreo u u Uzbekistanu i od tada su mi kao obitelj.
Već smo i dogovorili iduću kavicu kavicu... u Ulanbataaru. Da, tako razgovaraju (i dogovaraju kavice) dva moto zaljubljenika!

Svakome tko voli moto putovanja ili druženja moto 'ovisnika' preporučio bih da 16.12.2017.godine u 17:00 sati dođe
u klubu Bikers Beer factory, Savska 150 (tamo gdje Prisavlje izlazi na Savsku) jer će se održati promocija njihove knjige putopisa
"Euroazijske priče i jedna afrička".

U knjizi je rječju i slikom opisano desetak njihovih putovanja motorom, od Zapadne Sahare do Bajkala, od Murmanska do Omana, sve zajedno preko 100.000 kilometara prijeđenih po više od 40 zemalja tijekom više od tri stotine dana putovanja.

U knjizi čete moći pročitati o sljedećim putovanjima:

ALPE - Slovenija, Austrija, Lihtenštajn, Švicarska, Francuska, Italija
PIRINEJI I NORMANDIJA - Slovenija, Italija, Francuska, Andora, Španjolska, Belgija, Luksemburg, Njemačka, Austrija
MAROKO - Slovenija, Italija, Maroko, Španjolska, Gibraltar
MALO ŠIRI KRUG OKO CRNOG MORA - Mađarska, Ukrajina, Ruska Federacija, Kazahstan, Gruzija, Azerbajdžan, Armenija, Turska, Bugarska, Srbija
SEDAM TJEDANA CENTRALNE AZIJE - Srbija, Bugarska, Turska, Iran, Turkmenistan, Uzbekistan, Kirgistan, Kazahstan, Ruska Federacija, Bjelorusija, Poljska, Slovačka, Mađarska
VICTORINOX - Slovenija, Austrija, Lihtenštajn, Švicarska, Francuska, Italija
SIBIRSKA PRIČA - Mađarska, Ukrajina, Ruska Federacija
RUSKI SJEVER - SJEVEROZAPAD - Mađarska, Slovačka, Poljska, Litva, Latvija, Ruska Federacija, Ukrajina
PERZIJA I ARAPSKA RAKOVA OBRATNICA - Srbija, Bugarska, Turska, Iran, Ujedinjeni Arapski Emirati, Oman
ŠEST MORA - Bosna i Hercegovina,Crna Gora, Albanija, Grčka, Turska, Cipar, Bugarska, Rumunjska, Moldova, Srbija
TURSKA 1995 - Slovenija, Albanija, Makedonija, Bugarska, Turska, Rumunjska, Mađarska

Možda se neki od vas pitaju: "Knjiga, pa što mi to treba, koga to zanima?", ali, izgleda da nekoga i zanima. Neki su imali prilike čitati veći ili manji dio njihovih putopisa, i na našu sugestiju i nagovor upustili su se u ovaj izdavački pothvat. Znam da bi i njih veselilo da nas što više dođe na promociju, a još draže će im biti da svatko od vas kupi knjigu ili dvije (ja sam svoj primjerak već rezervirao  :) )... Njima ćemo omogućiti da vrate barem dio sredstava koja su uložili u izdavanje ove knjige, a vi ćete imati priliku pročitati putopis o kojem su stručnjaci rekli:

"Ako sam u početku bio skeptik, čitajući ovaj tekst sve me više držala putnička groznica. Zaista je zanimljiv pa se nadam da će i "nemotoristi" uživati u ovoj knjizi...
Što sam dulje čitao tekst, činio mi se sve pitkijim pa sam u jednom trenu pomislio da, eto i ja jezdim nekim azijskim i afričkim prostranstvima koja sam nekoć vidio. Vremenska linija prostirala se prepuna doživljaja po beskraju svijeta. Svijeta za koji se bojim da bi mogao polako izgubiti svoje boje, mirise i različitosti jer će ga globalizacija lišiti svega toga.
S ovom knjigom u udobnoj fotelji putujemo prostranstvima svijeta u beskraj. Naša je mašta bezgranična i put pred motociklistom je beskrajan jer zemlja je okrugla. Nema kraja. Nadam se da ni akterima ove priče nije ponestalo ceste. Ceste koja će se pretvoriti u priču sličnu ovoj.
Jer, zapamtite, jedino što će od nas ostati kad nas jednom ne bude je priča."

Stipe Božić,
Alpinist, putopisac, snimatelj i redatelj

„Na putovanjima se donose odluke, a za svaku od njih odgovaramo“, piše autor knjige Euroazijske priče i jedna afrička, Boris Rukavina. Autor je u toj jednoj rečenici uspio jasno naznačiti razliku između sebe i onoga što u svome štivu naziva 'Edelweiss-biker'.
Doista, u poplavi vojske raznih kvaziputopisaca, priučenih turističkih gastro ljubitelja, samoprozvanih blogera i sličnih instant 'opinion makera',Boris Rukavina nas vraća u neko sasvim drugo vrijeme. U romantično doba kada se putovalo radi užitka, ispunjenja duše, avanture, slobode... Putovalo se radi samoga putovanja - više nego dostizanja krajnje destinacije - a ne zbog samopromocije, brojanja potrošenih novčića, selfieja i lajkova. Ili kako to neki čine na moto putovanjima - donose tek puko prepričavanje koliko se puta stražnji kotač na motociklu okrenuo tijekom putovanja.
Rukavina u svojim Euroazijskim pričama i jednoj afričkoj upoznaje sebe, svoju partnericu Kseniju, razne suputnike, veličanstvenu prirodu, lokalne običaje... I sve svoje zgode i nezgode prepričava pitko i vrlo zabavno, neposredno i zanimljivo. Više od četrdeset zemalja, tri stotine dana putovanja te više od sto tisuća prijeđenih kilometara... I na kraju ponovno odluka - izdati knjigu. Odluka koja je na koncu svega - bila najbolja.

Kristijan Tićak, glavni urednik Motorevije

Ako vas zanimaju priče iz daljina dođite na promociju da svi skupa uživamo!

Vidimo se  :D
Evidentirano
Powered by Novema Nova, LS Moto, Modeka, Nelson Rigg, KupiGume.hr
  www.SilkRoadAdventure.pl   Facebook: Silk Road Adventure Hrvatska

fawlty82

• I`am Buttman
  • Vozi: jaše na tvrdim leđima
Odg: Euroazijske priče i jedna afrička - promocija knjige
« Odgovori #1 : 26. Studeni 2017, 12:24:42 »

Fora zvuči. A je li to jedna knjiga ili dvije?
Evidentirano
Vikend natezač kožice!

stojangajic

• **
« Odgovori #2 : 26. Studeni 2017, 12:31:46 »

Fora zvuči. A je li to jedna knjiga ili dvije?

Dvije su i prodaju se zajedno  :)
Evidentirano

Gato

• Vozi: TuDuM 900
« Odgovori #3 : 26. Studeni 2017, 13:00:52 »

Evo, samo da potvrdim sve ovo što je kolega stojangajic u najavi napisao i dodam kako mi je u ovih 22 godine, koliko imam čast poznavati Borisa i Kseniju, uvijek bio izuzetan gušt čitati njihove putopise.
Iako je danas u eri Interneta čitanje, a još više kupovina knjiga, pomalo zaboravljeno zadovoljstvo, mogu samo reći da ove dvije vrijede svake lipe. Govorim to jer sam veliku većinu priča u njima čitao kako su nastajele i s kim god sam ih od prijatelja podijelio, bez iznimke su potvrdili da su stvarno izuzetno zanimljivo i zabavno napisane.
No, svi koji poznamo lik i djelo autora i životne mu sup(a)utnice, nismo ništa manje ni očekivali. :)
Vrhunsko štivo, koje vrijedi imati ili pokloniti dragoj osobi u ovo predstojeće blagdansko vrijeme. :palacgore:
Evidentirano
Ne slusajte narodnjake, umrite prirodnom smrcu!Free Rider - Mačak - Slavonija

beha

• *
  • Vozi: Bmw GS 1200 Adventure
« Odgovori #4 : 26. Studeni 2017, 13:48:37 »

Izgleda da ste me opet natjerali da čitam knjige. Gdje se može knjiga kupiti?
Evidentirano

stojangajic

• **
« Odgovori #5 : 26. Studeni 2017, 13:58:56 »

Znam da će ih biti na prezentaciji a za nakon toga (ako ostane koji primjerak  :wink: ) mogu pitati Borisa. Ne znam točno odgovor jer sam ja svoji primjerak već rezervirao (a znam da su to učinili dosta njih) u strahu da ne ostanem bez.
Evidentirano

Gato

• Vozi: TuDuM 900
« Odgovori #6 : 26. Studeni 2017, 14:00:21 »

Najbolje se obrati direktno Borisu na 098 479 998 ili na Fejsu: https://www.facebook.com/boris.rukavina.104
Evidentirano
Ne slusajte narodnjake, umrite prirodnom smrcu!Free Rider - Mačak - Slavonija

Pinta 001 JA

« Odgovori #7 : 27. Studeni 2017, 18:03:56 »

Ahhhhh konačno pravi putopis od pravih motorista (NE BIKERA) stare škole :palacgore: :palacgore: :palacgore:

Koji piše da bi nešto podjelio sa ljudima, a ne da promovira sam sebe.
Evidentirano
Speed is just a question of money. How fast can you go?

tomo3

• Vozi: Samo katoličke motore
« Odgovori #8 : 27. Studeni 2017, 18:35:49 »

Osebujan čovjek, BMW-aš, mislilac i matematičar. U hladnijem dijelu godine obitava u Remetama, u toplijem dijelu je diljem kugle zemaljske. Napada i vrijeđa motoriste koji imaju prljave motore (ali baš svaki put).
Ne znaš tko je veća munjola, on ili supruga koja se do Mongolije vozi "obučena" u rezervne gume za motor.
Uglavnom veselim se promociji i knjizi.

Dok sam 1986-te po Plešivici plazio na APN-u redovito sam ga viđao na crvenom K 100. Taj motor mi je bio ko svemirski brod. Zapravo, svi motori su mi tada bili ko svemirski brod.

https://www.facebook.com/boris.rukavina.104/videos/668701296668582/

Evidentirano
Došlo je vrijeme da je bolje imati nego nemati....

EnduroLab

« Odgovori #9 : 27. Studeni 2017, 21:56:52 »

Osebujan čovjek, BMW-aš, mislilac i matematičar. U hladnijem dijelu godine obitava u Remetama, u toplijem dijelu je diljem kugle zemaljske. Napada i vrijeđa motoriste koji imaju prljave motore (ali baš svaki put).
Ne znaš tko je veća munjola, on ili supruga koja se do Mongolije vozi "obučena" u rezervne gume za motor.
Uglavnom veselim se promociji i knjizi.

Dok sam 1986-te po Plešivici plazio na APN-u redovito sam ga viđao na crvenom K 100. Taj motor mi je bio ko svemirski brod. Zapravo, svi motori su mi tada bili ko svemirski brod.

https://www.facebook.com/boris.rukavina.104/videos/668701296668582/

Jazavče bemvejaški ovo je K1.  :jesus:
Evidentirano
EnduroLab

tomo3

« Odgovori #10 : 27. Studeni 2017, 22:08:08 »

Evo tebe na udicu  :mrgreen::0648: Za tebe Boris kaže da zapravo duboko u sebi voliš BMW-e.
Evidentirano

EnduroLab

« Odgovori #11 : 27. Studeni 2017, 22:18:07 »

Prebićuga jer sere okolo.  :mrgreen:

I istina je, obozavam bemvejce ali vrlo odredene modele odredenih starijih godista. Ovu modernu konfekciju prezirem...
Evidentirano
EnduroLab

EnduroLab

« Odgovori #12 : 27. Studeni 2017, 23:13:54 »

1996. godina. Mladunac od sedamnaestak godina po koznakoji puta maznuo je ocu svome ganjcig novi R850R i tera po gradu, majica kratkih rukava, kratke hlače i čudo da je uopće ima, prevelika kaciga. Semafor na Ljubljanskoj. Prva, druga, treća do ibera, kočenje ko kreten da bi stao na sljedećem semaforu. Balavac nedojebani. Semafor prije skretanja za Selsku mladunče stoji, a oko njega se odjednom stvori 5-6 ljutih bajkera na bemvejima. Mladunče gleda ko da je golu Monicu Belucci vidio bože mi prosti. Jedan od ljutih bajkera dobacuje mladuncu da bi bilo pametno navuć bubrežnjak jer će se prehladit.....mladunče klima glavom i misli si: "ma prehladit ćeš si ti jajnike majmune jedan...."  :mrgreen:

Nešto docnije.

Press klub. Sastanak BMW kluba nedođije il kako su se već zvali. Mladunče su pozvali neki bemvejaši da malo dođe i vidi. Parkira mladunče očevog R850R i ne silazeći s motora podigne isti na centralni nogar. Neki ogromni rakun sa zulufima do pupka komentira: "dobro to tebi ide...." Mladunče klima glavom i misli si: "Pa naravno kad sam normalan, a ne ko ti trapavi rakun sa zulufima do pupka..." Kasnije sam saznao da se rakun zove Saša.... Do dana današnjeg slušam da ću dobit po pičci nebudem li ga oslovljavao isključivo sa "Gospodine Predsjedniče svih Predsjednika"....  :mrgreen: Ja ga i dalje zovem Saško i riskiram batine....  :mrgreen:

Gec, Fakin, Ruki, Saško....neka starija garda....slušam i mislim si....bok te jeba pa ovi sve znaju otim motorima. R ovaj, onaj, G ovaj, ovakvi klipovi, onakvi, radilica, ventili...slušam i čudim se.

A onda do mojih nježnih ušiju dopre informacija da jedan od navedenih već dvacet i nešto godina vozi samo bemveje. Šok i vjeverica. Bože mili oštećena li čovjeka... :mrgreen: Ruki.
Ne samo da siroček već sada preko trideset godina vozi isključivo ono što bemve naziva motociklom nego luđak s tim putuje čak dalje i od Dugog sela. Tamo neki Ulanbatori, Tađikistani, Švecke, Norveške i šta ti ja znam gdje s tim govnetom nejde. I još si ženu sirotu natovari na to govno i omota je sa dvije-tri mecelerke. Valjda da mu sirotica ne može kvocat da se urazumi i kupi Katema ko svaki pravi alfa mužjak....

Još nešto docnije.

Idu se oni vozit tamo negdje uz Savu na neki paprikaš i zovu mladunče da se pridruži. Bilo je dosadno. Jedino što je bilo zabavno gledat bio je odvratni crveno žuti K1. Spejs šatl. Pomalo uznemirujuće bilo je i to što su njih dvoje imali pasent crveno-žute kožne kombinezone. Ručno rađene po narudžbi. Kaj ja znam, valjda ti to treba za puteve dalje od Dugog sela...  :?
Krajnje uznemirujuće bilo je to što je neki deda tak oterao neko staro nacističko govno s prikolicom da sam ja, mlad, snažan i nabrijan s ganjcig novim motorom s ajnšpricom jedva držao tempo. Issa ti što ga je tero...lijevi zavoj mota ga ko tamića, desni zavoj prolazi sa priksom u zraku. Eeee mladunče moje, moraš ti još puno griza na mlijeku požderat....

Još, još nešto docnije....

Mladunac sad već ima bradu. Kosu više nema. Rakunčina sa zulufima ima pozamašnu škembu. Ruki nema. Al ima vodu u koljenu. Ili tako nešto. Još putuje svijetom. Još omata suprugu u mecelerke. Pa jel dosta više? Jel ima negdje da još niste bili? Aj teraj do Graca u šoping ko sav normalan narod, dosta više tih Mongolija i Kina. Prezentacije putovanja u novinarskom domu. Dobri Martin Logan elektrostatici...to bi trebalo ukrast, koj će kurac novinarima takvi zvučnici. Malo jebeš mater njima, malo sebi. Ne zvučnicima. Rukiju i supruzi. Jer si zavidan što i ti nemereš putovat ko oni. Ko te jebe kad si papak. Al kiflice poslje su bile vrhunske.

Nešto docnije....

Iz bemve kluba se odvojila neka ekipa, navodno se zakačili oće prsluci bit lila ili rozi. Kako se ovi koji su se odvojili drogiraju ko sva normalna deca znam s njima popit pivo. I nabijat im na nos kako je Katem dobar dok je bemve govno. Uvjeren sam da ću ih sve preobratit na naranče kroz godinu-dvije. Rukija neću, taj je toliko oštećen tridesetpetogodišnjim bavarskim traumama da sam odustao. Ruki piše knjigu. Ja ne čitam knjige. Čitam govno. Kažu Zločesta djeca.....

Još nešto docnije.....dobro je, smirite se, skoro smo u real tajmu....

Ovaj još putuje. Sirota gospođa poslje jutarnje kave i pljuge oma nabaci dvije tri mecelerke oko struka jer nikad ne zna kad će ovaj naredit pokret za Sibir. Il negdje.
Napisao je knjigu. To bi bila potpuno nebitna informacija za mene da nisam načuo da mora platit tisak iste. Bok te vidio ko još u Hrvackoj išta plaća, pogotovo iz svog đepa. Još kad sam čuo da imam priliku prvi dat lovu za knjigu nisam to mogao propustit. Ne zato jer me zanima. Nego zato da sljedećih par godina mogu bemvejašima na nosine nabijat da sam ja, zakleti katemaš, prvi dao pare za knjigu jednog bemvejaša. Ima da im krv na slamku pijem....  :mrgreen: Sram ih i stid može biti....  :LOL:

Real tajm. Jesam reko da će skoro.

Ruki tiska knjigu. Osobno vam garantiram, kunući se na svu Rukijevu imovinu da ovu knjigu morate kupiti. Morate. Zašto? Pa zato jer sam ja tako rekao, normalno.

Ne poznajem čovjeka koji je više, dalje i duže putovao. Sam sa suprugom. Koji je vidio stvari koje ja nikad neću. Koji je sam napisao knjigu o tome. A kako poznajem Rukija, kako znam kako piše i o čemu piše uvjeren sam da ću knjigu i pročitati. Ako zbog ničega onda zbog toga jer sam je platio....  :mrgreen: No, šalu na stranu, ovo će biti putopis koji se isplati čitati, ovo je putopis o kojem će se još dugo pričati nakon što knjiga izađe. Ništa slično nije niti jedan naš čovjek objavio i vjerujte mi, požaliti će te ako se dovedete u poziciju da morate čekati drugo izdanje. Ja vam svoju posuditi neću.

A naročito će požaliti onaj rakun sa zulufima i škembom ako saznam da još uvijek nije dao pare za knjigu. Nema mu spasa. Molit će za milost i dozivati mamicu kad završim s njime.

Toliko.

Sa osobitim štovanjem,

M.
Odelenje za psihološka djelovanja
EnduroLab TrešnjeFka
Evidentirano
EnduroLab

tomo3

« Odgovori #13 : 28. Studeni 2017, 06:07:40 »

Jako lijepo napisano. Priznaj, koliko KTM-idžija je sastavljalo ‘vaki tekst.
P.S. Među nama, i Boris kao većina propelerdžija u garaži ima i japanca ako se hoće provozati i vratiti.
Evidentirano

stojangajic

• **
« Odgovori #14 : 28. Studeni 2017, 10:18:25 »

:D Bas sam se dobro nasmijao!!! Svaka cast ma tekstu  :D
Evidentirano