Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 [2] 3 4 ... 23   Dolje

Autor Tema: Novi GS/GSA za 2019  (Posjeta: 33886 )

pegaso

• **
  • Spol: Muški
  • Vozi: vfr800fi CIOS model(kaže mi vlasnik bmw-gs)
Odg: Novi GS/GSA za 2019
« Odgovori #25 : 20. Kolovoz 2018, 17:44:05 »

:palacgore:

Evidentirano
pegaso

pbc250

• **
« Odgovori #26 : 20. Kolovoz 2018, 19:25:28 »

1200ke kod Tomica na akciji. Exclusive 143k kn. ;)
« Zadnja izmjena: 20. Kolovoz 2018, 20:47:00 pbc250 »
Evidentirano

crni konjanik

• Vozi: Bertu
« Odgovori #27 : 20. Kolovoz 2018, 22:44:53 »

Meni je sa druge strane najbolji taj komentar :mrgreen:

RUZAN MI JE :shock: i kad vidim one bubrege zlo mi je :? i da mi ga se pokloni ne bi ga vozio :LOL:

( ipak motor ludo okretan, vozan sa nevjerojatnom cestovnom autonomijom )

ne znam jeli itko ikada rekao za GS-a da je lijep, ali to je najmanji problem "seratora" koji "sve" znaju o motoru kojeg nikada nisu imali. :wink:
Evidentirano
Prvo bljesak, zatim oluja i grmljavina !

seki22

• Pjađo me vodio kroz djetinjstvo i pomogao da postanem muško, tako mi Tmaxa
  • Vozi: ملك عجلتين
« Odgovori #28 : 20. Kolovoz 2018, 22:47:32 »

Uvijek najviše seru oni koji bi ga ustvari htjeli ali si ga ne  mogu kupiti iz raznih razloga...., neka se drže svojih krntija . :jesus:
Lako tebi govorit kad si uzea iron-a

Sent from my internet mobile device
Evidentirano
Kralj Majka

jolly the roger

• zapravo inženjer
« Odgovori #29 : 21. Kolovoz 2018, 01:17:50 »

Citao sam samo tehnicki dio o motoru jer sam mislio (nadao se?) da ce mozda otici i korak naprijed tj izbaciti u potpunosti bregasto vratilo
teeško, jako teško. Elektromehanika je takva kakva je. Nedovoljno pouzdano još uvijek, da zamijeni bregasta vratila.
Plus, cijeli sustav bi trebao ići na više od 12V - nekad se govorilo o 42V (u sklopu start-stop sustava, di je zapravo alternator trebao biti dio zamasnjaka i dovoljno jak da moze vrtiti radilicu a mehanicki razvod zamijenjen elektromehanickim ili elektropneumatskim ventilima)

« Zadnja izmjena: 21. Kolovoz 2018, 01:21:25 jolly the roger »
Evidentirano

Sredju

• Vozi: Yamaha MT07
« Odgovori #30 : 21. Kolovoz 2018, 13:18:36 »

Meni je sa druge strane najbolji taj komentar :mrgreen:

RUZAN MI JE :shock: i kad vidim one bubrege zlo mi je :? i da mi ga se pokloni ne bi ga vozio :LOL:

( ipak motor ludo okretan, vozan sa nevjerojatnom cestovnom autonomijom )
Imaju snage kao R prije par godina, pogotovo ktm 1290, adventure koji ide 270 po brzinomjeru.
Evidentirano

predator9

• **
  • Vozi: cipel zug
« Odgovori #31 : 22. Kolovoz 2018, 21:58:50 »

Za 10 godina vise nece imat kuda to povecanje kubika stavit pa ce lijepo prijeci na baterije :mrgreen:
Evidentirano
Go Johnny go go.... Bike still on the road...
ex bikes: aprilia rs125----aprilia rsv1000r----bmw r1200s----aprilia rsv4 factory

zokx

• Vozi: BMW R1250 GSA HP
« Odgovori #32 : 23. Kolovoz 2018, 22:02:39 »

Evidentirano

crni konjanik

« Odgovori #33 : 24. Kolovoz 2018, 17:46:26 »

Evidentirano

zokx

« Odgovori #34 : 24. Kolovoz 2018, 21:18:03 »

koliko kombija u pratnji ? :mrgreen:
Pretpostavljam isto kao pratnja timova po relijima plus jedan za kamere  :mrgreen:
Evidentirano

seki22

• Pjađo me vodio kroz djetinjstvo i pomogao da postanem muško, tako mi Tmaxa
  • Vozi: ملك عجلتين
« Odgovori #35 : 24. Kolovoz 2018, 21:42:14 »

Pretpostavljam isto kao pratnja timova po relijima plus jedan za kamere  :mrgreen:
I tri kombija zastitara

Evidentirano
Kralj Majka

crni konjanik

« Odgovori #36 : 25. Kolovoz 2018, 17:45:25 »

I tri kombija zastitara

i jedan "lakih dama" :mrgreen:
Evidentirano

zokx

« Odgovori #37 : 20. Rujan 2018, 08:47:18 »

Očekivao sam više od novog GS/GSA.
Lijepo je to da su sredili mašinu, dodali taj vario cam ili kako su ga već nazvali. Kažu da su time stišali klepetavost i buku samog agregata koji sad radi finije, i da je okretni moment ispeglaniji, iskoristiviji, bez obzira na to da povećanje snage i nije baš veliko. :?
Povećali su i pumpu ulja koja sad sve to treba bolje podmazivati.
Ali, taj vario pogoni elektronika kroz aktuator, elektromotor (s kakvim se sad npr. zajebavam u Smartu koji tu mijenja brzine, pa svaki peti put hoće u rikverc), i dobili su 5 kg. težine na agregatu.

Istovremeno mi se čini da je dizajn neznatno (ako i je uopće) promijenjen, uz minuse (za mene) da su izbacili normalnu armaturu kao opciju, te da se nudi samo TFT.
Plus je, s druge strane, da sva oprema sa dosadašnjeg GSa paše na novog, što je prilična stavka u cijeloj priči.

Očekivao sam novi GS, a ovo je objektivno samo redizajn, odnosno samo ponuda drugog agregata. Nešto kao što Apple napravi svake druge godine sa „S“ modelom ajfona.
Čekam ADV, i čini mi se da će sve biti isto.  :(
Evidentirano

zokx

« Odgovori #38 : 24. Veljača 2019, 11:03:06 »

Dočekao sam novog ADV. Jučer hrabro uzeli testni ADV i XR. Kao, nije hladno, sunce je. Nikad se na nižoj temperaturi vozio nisam. Na Sljemenu -7, ali nisam mogao odoliti. Odijelo je držalo OK, ali prsti (uz grijanje ručki) i noge su mi otpale. Vozili smo jedno dva sata i više nismo mogli.

Što reći. GSA1250 je kao da vozim svoj motor sa dodatnih par sto kubika. Uz sve ove testove koje sam gledao mene nije toliko fascinirao druk i šus u gornjem dijelu okretaja u odnosu na moj, nego uglađenost i pluća u donjem dijelu okretaja. Naročito uzbrdo. Tamo gdje na 1200 ide druga, ovdje ide treća bez problema. Od nula gasa do kraja. Bez štucanja i treskanja.
Sve ostalo je isto. Ovjes, ergonomija, osjećaj. Dodatna težina se uopće ne osjeća. Šifter nešto minimalno bolji, iako se osjećaju neke ranije mane,poput trzanja kada se duže razvlači u drugoj/trećoj.
Ove evolucija je jako veliki korak naprijed.
Minus mi je i dalje TFT, iako je jako vidljiv i na ovom zubatom suncu. Nekako su i kočnice drvenastije. Koče dobro, ali ne grizu ko kod mene, ali motor je potpuno novi (300 km) i minus sedam je minus sedam.
I završno, obzirom da sam osvjedočeni mrzitelj Michelina, ove koje su bile na motoru su sasvim sasvim solidne. Na onoj hladnoći i šoderu na povratku su više nego dobre.

Onda sam malo vozio XRa kojeg je frend uzeo jer se pali na njega. Znatno manje, uže pakovanje sa čudno svijenim nogama. Motor nervoza, ali vrti ok i ima dobar zvuk. Značajno više trese i vibrira od GSA, i puno više ga jebe vjetar. Pirellice su se klizale strašno, ali uvjeti su bili za Elephenttreffen a ne za kvazi eRa. Dobar za nekog sa 15tak godina manje od mene i 20+ kila manje, koji je sišao sa eRa. Frend je razočaran, a GSA ga je skroz iznenadio.
Evidentirano

tomo3

• Vozi: Samo katoličke motore
« Odgovori #39 : 24. Veljača 2019, 11:50:17 »

Gospodine Zokx, nedostaje nekoliko informacija;
1. Slike
2. Komentar o zvuku mašine i ispuha
3. Da li su produžili 6-tu brzinu.
4. Koje Pirelli su bile na XR 1000, meni se Trail II pokazale savršene i po hladnom i mokrom kao i Tourance Next.
Evidentirano
Došlo je vrijeme da je bolje imati nego nemati....

zokx

« Odgovori #40 : 24. Veljača 2019, 16:56:25 »

Gospodine Zokx, nedostaje nekoliko informacija;
1. Slike
2. Komentar o zvuku mašine i ispuha
3. Da li su produžili 6-tu brzinu.
4. Koje Pirelli su bile na XR 1000, meni se Trail II pokazale savršene i po hladnom i mokrom kao i Tourance Next.

Gospodine Tomo3  :mrgreen:,
1. Slikali se baš nismo, osim kad smo uzeli motore, pa evo dvije fotke.
2. Mašina se čuje znatno kultiviranije nego do sada. Puno je ljepši zvuk kod turiranja, i nema dodatnih klepetanja. U vožnji je dosta tih, ali to je i do serijskog ispuha. Kod mene je Akrapovič, pa je sve glasnije, koji obavezno ispali kod abgasa što ovdje nije slučaj.
3. Ne znam. Vozio sam u 6toj nazad na zagorskoj od Zaboka, ali sam namjerno isprobavao elastičnost i to me jako veselilo i dojmilo, a ne krajnju brzinu. Od minimalnih okretaja u 6.oj pa otvorit gas. Potpuno drukčiji karakter. Kao mašina sa puno više kubika. Na dijelu autoceste/obilaznice sam vozio XRa i zbog vibracija, vjetra i bubanja vjetra po kacigi nisam mogao pratiti GSA koji je bio dosta brz  :mrgreen:
4. Diablo Rosso, ali ne znam koji. Nisam baš gledao. I meni je Tourance Next odlična i u nju imam najviše povjerenja. Ovaj Michelin koji je gore na testnom motoru me prilično ugodno iznenadio.
Evidentirano

esso_sa

• **
  • Vozi: BMW R1200R LC
« Odgovori #41 : 25. Veljača 2019, 11:48:57 »

Dočekao sam novog ADV. Jučer hrabro uzeli testni ADV i XR. Kao, nije hladno, sunce je. Nikad se na nižoj temperaturi vozio nisam. Na Sljemenu -7, ali nisam mogao odoliti. Odijelo je držalo OK, ali prsti (uz grijanje ručki) i noge su mi otpale. Vozili smo jedno dva sata i više nismo mogli.

Što reći. GSA1250 je kao da vozim svoj motor sa dodatnih par sto kubika. Uz sve ove testove koje sam gledao mene nije toliko fascinirao druk i šus u gornjem dijelu okretaja u odnosu na moj, nego uglađenost i pluća u donjem dijelu okretaja. Naročito uzbrdo. Tamo gdje na 1200 ide druga, ovdje ide treća bez problema. Od nula gasa do kraja. Bez štucanja i treskanja.
Sve ostalo je isto. Ovjes, ergonomija, osjećaj. Dodatna težina se uopće ne osjeća. Šifter nešto minimalno bolji, iako se osjećaju neke ranije mane,poput trzanja kada se duže razvlači u drugoj/trećoj.
Ove evolucija je jako veliki korak naprijed.
Minus mi je i dalje TFT, iako je jako vidljiv i na ovom zubatom suncu. Nekako su i kočnice drvenastije. Koče dobro, ali ne grizu ko kod mene, ali motor je potpuno novi (300 km) i minus sedam je minus sedam.
I završno, obzirom da sam osvjedočeni mrzitelj Michelina, ove koje su bile na motoru su sasvim sasvim solidne. Na onoj hladnoći i šoderu na povratku su više nego dobre.

Onda sam malo vozio XRa kojeg je frend uzeo jer se pali na njega. Znatno manje, uže pakovanje sa čudno svijenim nogama. Motor nervoza, ali vrti ok i ima dobar zvuk. Značajno više trese i vibrira od GSA, i puno više ga jebe vjetar. Pirellice su se klizale strašno, ali uvjeti su bili za Elephenttreffen a ne za kvazi eRa. Dobar za nekog sa 15tak godina manje od mene i 20+ kila manje, koji je sišao sa eRa. Frend je razočaran, a GSA ga je skroz iznenadio.

Znaci nabavili su novog testnog XR-a. Prosle godine su ga prodali 15 dana prije moje planirane posjete ZG da ga probam.
Posto mene XR najvise zanima, mozes li malo detaljnije opisati iskustvo ? I posto si naveo godine, necu te pitati koliko je tebi  :mrgreen: ali te hocu pitati za koju starosnu populaciju je po tebi XR namijenjen ?   :D
Evidentirano

zokx

« Odgovori #42 : 25. Veljača 2019, 12:35:22 »

Znaci nabavili su novog testnog XR-a. Prosle godine su ga prodali 15 dana prije moje planirane posjete ZG da ga probam.
Posto mene XR najvise zanima, mozes li malo detaljnije opisati iskustvo ? I posto si naveo godine, necu te pitati koliko je tebi  :mrgreen: ali te hocu pitati za koju starosnu populaciju je po tebi XR namijenjen ?   :D

Najbolje je probat. Moji utisci nakon GSA koji vozim stalno, i nakon ovoga testnog 1250 nisu baš sjajni. Ovisi naravno i o očekivanjima. Ovaj je potpuno nov, i ima nekih 170 km. na satu, te pretpostavljam da ga neće odmah prodat. Lijepo izgleda. Triple black, zlatne vilice.
XR je u Dynamic modu tvrd i nervozan. Za vozit se brzo treba ga razvrtavat. Za nagradu, jedino što ima je dobar sound. Šifter je znatno lošiji nego na GS i skroz je bez nekog osjećaja. Vjerojatno i stvar navike. Leluja i trese na većim brzinama, a dosta je osjetljiviji na vjetar kojeg je tog dana bilo. Lijepo se i lagano baca u zavoj, ali ni izbliza nije stabilan kao GS. Za pratit GSA po obilaznici trebalo se dobro sagnut i uhvatit za volan jer mi vjetar hoće otkinut glavu. Opet, ja sam u većim gabaritima od one koji su za taj motor, i kaciga je sa šiltom tako da i to doprinosi.
Znači, dobar za nekoga koji se skinuo sa eRa pa dok ne dođe pameti i uzme GSa. Po tome nekih 30+ godina. Kad čovjek dođe pameti, je individualno.  :mrgreen: Meni je 53 godine. Dečko koji je bio samnom ima 25 i starog GSa kojeg je imao u planu zamijeniti XRom u dogledno vrijeme. Naglo se ohladio.
Evidentirano

esso_sa

• **
« Odgovori #43 : 25. Veljača 2019, 13:49:12 »

Najbolje je probat. Moji utisci nakon GSA koji vozim stalno, i nakon ovoga testnog 1250 nisu baš sjajni. Ovisi naravno i o očekivanjima. Ovaj je potpuno nov, i ima nekih 170 km. na satu, te pretpostavljam da ga neće odmah prodat. Lijepo izgleda. Triple black, zlatne vilice.
XR je u Dynamic modu tvrd i nervozan. Za vozit se brzo treba ga razvrtavat. Za nagradu, jedino što ima je dobar sound. Šifter je znatno lošiji nego na GS i skroz je bez nekog osjećaja. Vjerojatno i stvar navike. Leluja i trese na većim brzinama, a dosta je osjetljiviji na vjetar kojeg je tog dana bilo. Lijepo se i lagano baca u zavoj, ali ni izbliza nije stabilan kao GS. Za pratit GSA po obilaznici trebalo se dobro sagnut i uhvatit za volan jer mi vjetar hoće otkinut glavu. Opet, ja sam u većim gabaritima od one koji su za taj motor, i kaciga je sa šiltom tako da i to doprinosi.
Znači, dobar za nekoga koji se skinuo sa eRa pa dok ne dođe pameti i uzme GSa. Po tome nekih 30+ godina. Kad čovjek dođe pameti, je individualno.  :mrgreen: Meni je 53 godine. Dečko koji je bio samnom ima 25 i starog GSa kojeg je imao u planu zamijeniti XRom u dogledno vrijeme. Naglo se ohladio.

Hvala ti sto si se potrudio da napises ovako fin i detaljan odgovor  :palacgore:
Ja sam u tim 30+ god, tacno 15 godina mladji od tebe :D Cudi me da ti se shifter XR-a nije svidio, jer za rad mjenjaca i quickshiftera na S seriji svi imaju samo rijeci hvale. S druge strane, boxeri imaju reputaciju dosta grubog mjenjaca i trzavog quickshiftera u prve 3 brzine (meni je to i najveca zamjerka na trenutnom motoru)
Ne gine mi planirati put do Zagreba ili Splita da probam to cudo. Mada se za iducu godinu spekulira da ce predstaviti novog XR-a sa shiftcam masinom, pa ne znam koliko bi mi test voznja trenutnog modela bila korisna za konacnu odluku...
Sto sam do sada cuo iskustava od ljudi, izgleda da ko god vozi GS-a pa proba XR-a, bude jako razocaran. Rjesenje je izgleda kupiti XR-a, prije bilo kakve voznje GS-a  :mrgreen:
« Zadnja izmjena: 25. Veljača 2019, 13:57:39 esso_sa »
Evidentirano

zokx

« Odgovori #44 : 25. Veljača 2019, 14:07:31 »

Hvala ti sto si se potrudio da napises ovako fin i detaljan odgovor  :palacgore:
Ja sam taman u tim 30+ god, odnosno tacno 15 godina mladji od tebe  :D Cudi me da ti se shifter XR-a nije svidio, jer za rad mjenjaca i quickshiftera na S seriji svi imaju samo rijeci hvale. S druge strane, boxeri imaju reputaciju grubog mjenjaca i trzavog quickshiftera u prve 3 brzine (meni je to i najveca zamjerka na trenutnom motoru)
Ne gine mi planirati put do Zagreba ili Splita da probam to cudo. Mada ja cekam update modela (pretpostavke su da ce novi XR biti dostupan od sljedece godine), pa ne znam koliko ce mi test voznja aktuelnog modela pomoci sa konacnom odlukom o kupovini...

I frend i ja smo se složili da je šifter GSa bolji. Možda je tvrđi, ali nekako imaš osjećaj da si prešaltao. Neki "klak"  :mrgreen: Na XRu ništa.
Šifter na novom GSA je bolji nego na starom, ali dijele neke iste mane. Npr. nakon što je duže u drugoj ili trećoj sa dodavanjem i otpuštanjem gasa, ima trzaja kod šaltanja u višu.
Novi GSA je odličan paket. Uglađen, bez iznenađenja, vibracija, brz i za stare i mlade.  :mrgreen: Mlađi i lakši bi se sigurno bolje snašli na običnom GSu, koji je sigurno još agilniji u vožnji. Probaj svakako.
Evidentirano

oceangoing

• Vozi: BMW 1200 GSA, K1600 GTL
« Odgovori #45 : 25. Veljača 2019, 16:29:25 »

I frend i ja smo se složili da je šifter GSa bolji. Možda je tvrđi, ali nekako imaš osjećaj da si prešaltao. Neki "klak"  :mrgreen: Na XRu ništa.
Šifter na novom GSA je bolji nego na starom, ali dijele neke iste mane. Npr. nakon što je duže u drugoj ili trećoj sa dodavanjem i otpuštanjem gasa, ima trzaja kod šaltanja u višu.
Novi GSA je odličan paket. Uglađen, bez iznenađenja, vibracija, brz i za stare i mlade.  :mrgreen: Mlađi i lakši bi se sigurno bolje snašli na običnom GSu, koji je sigurno još agilniji u vožnji. Probaj svakako.

A što će kad mu se svidi? 
Evidentirano
Bolje bit malo lud nego malo pametan
Ne vjeruj ženi koja laže

esso_sa

• **
« Odgovori #46 : 25. Veljača 2019, 19:12:16 »

Djelovat cu preventivno - necu ga ni provozati (da mi se ne bi previse svidio). Mislim na GS  :mrgreen:
Ti mene bas hoces da regrutujes u GS ekipu  :mrgreen:
Evidentirano

zokx

« Odgovori #47 : 25. Veljača 2019, 20:02:41 »

Zaboravit će na XR trenutno. :mrgreen:
Ako već mijenja motor XR/GS je tu negdje po cijeni.
Evidentirano

oceangoing

• Vozi: BMW 1200 GSA, K1600 GTL
« Odgovori #48 : 25. Veljača 2019, 20:13:05 »

Djelovat cu preventivno - necu ga ni provozati (da mi se ne bi previse svidio). Mislim na GS  :mrgreen:
Ti mene bas hoces da regrutujes u GS ekipu  :mrgreen:

i nemoj ga probavat :wink:
 znam podosta onih koji su se zaklinjali u sve živo kako "GS nije za njih" dok ga nisu probali.... sad ga voze sa smiješkom na licu...
Evidentirano
Bolje bit malo lud nego malo pametan
Ne vjeruj ženi koja laže

sonny

• Vozi: R1200GS Triple Black
« Odgovori #49 : 25. Veljača 2019, 20:44:55 »

i nemoj ga probavat :wink:
 znam podosta onih koji su se zaklinjali u sve živo kako "GS nije za njih" dok ga nisu probali.... sad ga voze sa smiješkom na licu...

Upravo sam jedan od tih
Evidentirano
MK Racing  Našice
 Str: 1 [2] 3 4 ... 23   Gore

Stranica je generirana za 0.31 sekundi uz 20 upita.