Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 24   Dolje

Autor Tema: Novi GS/GSA za 2019  (Posjeta: 37456 )

esso_sa

• **
  • Spol: Muški
  • Vozi: BMW R1200R LC
Odg: Novi GS/GSA za 2019
« Odgovori #475 : 27. Rujan 2019, 14:09:24 »

Onda svakako ne ić u Austriju sa novim GS-om.  :afro:

Može se ići, ali ga treba obložiti alu folijom koja će poslužiti kao alternativa Faradejevom kavezu  :mrgreen:
Evidentirano

zokx

• Vozi: BMW R1250 GSA HP
« Odgovori #476 : 27. Rujan 2019, 14:56:34 »

Može se ići, ali ga treba obložiti alu folijom koja će poslužiti kao alternativa Faradejevom kavezu  :mrgreen:

Zato gro geesova ima folije po sebi

Sent from my iPhone using Tapatalk
Evidentirano

debleker

• *
« Odgovori #477 : 02. Listopad 2019, 21:50:27 »

@zokx (i ostali koji su posjedovali k12/k13 pa presli na gs-a) zanima me kakav je bio prelazak sa k12/k13 na gs-a, najvise po pitanju snage i ubrzanja. Naime, nekoliko godina sam posjedovao k1200r pa nakon njega k1300r, a sad razmisljam o prelasku na r1250/1200gs adventure.
Radio sam puno turistickih kilometara natovaren do vrha, ali i dalje su to bili turisticki kilometri s jacim tempom. GS-a gledam primarno zbog turistickih kilometara, ali htio bi i dalje imati tu zestinu koju ima K. Pa me zanima jel osjetna razlika gs-a u odnosu na K po pitanju zesce turisticke voznje.
Evidentirano

zokx

• Vozi: BMW R1250 GSA HP
« Odgovori #478 : 02. Listopad 2019, 22:45:09 »

@zokx (i ostali koji su posjedovali k12/k13 pa presli na gs-a) zanima me kakav je bio prelazak sa k12/k13 na gs-a, najvise po pitanju snage i ubrzanja. Naime, nekoliko godina sam posjedovao k1200r pa nakon njega k1300r, a sad razmisljam o prelasku na r1250/1200gs adventure.
Radio sam puno turistickih kilometara natovaren do vrha, ali i dalje su to bili turisticki kilometri s jacim tempom. GS-a gledam primarno zbog turistickih kilometara, ali htio bi i dalje imati tu zestinu koju ima K. Pa me zanima jel osjetna razlika gs-a u odnosu na K po pitanju zesce turisticke voznje.

Meni je u prvih par tjedana prelaska na GSA 1200 sa R Sport sve bilo značajno drukčije. Prvo zvuk, onda šus o kojem pričaš, pa čak mi ni uspravni položaj nije odmah sjeo. Na GSA sam jedino na prvu imao osjećaj da si puno viši i odmah ti to sjedne u gradu. Puno je agilniji i upotrebljiviji u gradskoj vožnji.
Sve je stvar privikavanja, a obzirom da sam sva putovanja bilježio sa podacima iz Garmina, GSA je na mojoj relaciji magistrale ZG-Orebić koju godišnje odvezem minimalno 5-6 puta čak malo brži od RSport na normalnom putovanju.
GSA 1250 je značajno živahniji od 1200 i tih par ks razlike se stvarno osjeti u toj živahnosti i u općenitom karakteru motora. 1250 se može stvarno voziti brzo i pratiti tempo motora veće snage bez problema. Ne govorim da je GSA R pila, ali u uvjetima brze cestovne vožnje može puno. O allaround prednostima GSA prema K12/13 ne treba niti govoriti.
Evidentirano

crni konjanik

• Vozi: Bertu
« Odgovori #479 : 02. Listopad 2019, 22:45:47 »

Ovaj sam odgovor trazia.

Sent from my internet mobile device

Seki ja ti prodajem svog, zovi ako si zainteresiran...
Evidentirano
Prvo bljesak, zatim oluja i grmljavina !

Flato

• **
« Odgovori #480 : 03. Listopad 2019, 21:48:05 »

Mene je r1200gs sokirao nakon k1200r.
Visok, uspavan! S druge strane upravljiv i udoban!
Iako smatram r1200gs jednim od najboljih motora, u tom momentu sam imao osjecaj da sam se zaletio. Kad naucis vozit GS, vracanje na k1200r mi je bilo kao da vozim onog drvenog konja za cijepat drva.
Evidentirano

debleker

• *
« Odgovori #481 : 04. Listopad 2019, 14:12:37 »

E toga se ja bojim da ce mi falit taj osjecaj zestine kod gs-a jer sam navikao na k12/13.
Al onda opet s druge strane mi se masu puta desilo da sam ostao u cudu kada bi se na cesti sreo s nekim gs-om natovarenim do vrha s vozacem od preko 100 kila i suvozacicom, a on ga praši po zavojima i planinama ko da nema sutra, a sve to s takvom lakocom. Haha
Evidentirano

Flato

• **
« Odgovori #482 : 04. Listopad 2019, 15:05:52 »

GS po zavojima dolazi na svoje, tu je neznatno sporiji od nominalno puno brzih motora.
Kad sam kupio GS prvo sto sam napravio nalon sto sam ga zajahao je bilo đir do Karobaga. Sirekt, Tomić Rijeka - Karlobag.. i prvi dojam u jednoj recenici...
Imao sam osjecaj da sam kojim slucajem u Senju ispao s motora da bi on sam dosao do Karlobaga. Ali fali... fali 20-30 ksnza ispucavanje iz zavoja..
Evidentirano

esso_sa

• **
« Odgovori #483 : 04. Listopad 2019, 15:20:03 »

E toga se ja bojim da ce mi falit taj osjecaj zestine kod gs-a jer sam navikao na k12/13.
Al onda opet s druge strane mi se masu puta desilo da sam ostao u cudu kada bi se na cesti sreo s nekim gs-om natovarenim do vrha s vozacem od preko 100 kila i suvozacicom, a on ga praši po zavojima i planinama ko da nema sutra, a sve to s takvom lakocom. Haha

Muci nas slicna stvar (trazimo taj osjecaj zestine i sportski karakter motora), pa mozda da razmislis o S1000XR ?

Ali fali... fali 20-30 ksnza ispucavanje iz zavoja..

Jesi vozio ovog 1250 ? Mozda on rjesava taj manjak snage na ispucavanju ?
« Zadnja izmjena: 04. Listopad 2019, 15:29:42 esso_sa »
Evidentirano

TIS

• **
  • Vozi: r 1250 gs
« Odgovori #484 : 04. Listopad 2019, 16:56:50 »

Muci nas slicna stvar (trazimo taj osjecaj zestine i sportski karakter motora), pa mozda da razmislis o S1000XR ?

1250 je daleko živahniji i rado se zavrti ali je prelinearan za klasično ispucavanje iz zavoja. Nema on provalu snage na određenim okretajima već ubrzava ravnomjerno i konstantno, sa druge strane snaga je dostupna iz “podruma” pa, recimo serpentine možeš proći u drugoj brzini i glatko, bez zatrzavanja ili vibracija ubrzati.

Da me ne bi krivo razumjeli, smatram da niti jedan motor koji linearno ubrzava ne može ispucavati iz zavoja. Po meni je tu potreban karakter japanskog rednog četverocilindraša koji na određenim okretajima ima brutalnu provalu snage koja se onda koristi za ispucavanje iz zavoja. Sve ostalo je samo ubrzavanje!
« Zadnja izmjena: 04. Listopad 2019, 18:55:11 TIS »
Evidentirano

Flato

• **
« Odgovori #485 : 04. Listopad 2019, 19:26:21 »

Probao ga jesam ali prekratko - dovoljno da me u kratkoj vožnji podsjeti na r1200gs u klopotavom motoru i quickshifteru koji štuca. Nisam osjetio veliku razliku u snazi.
Sad, ljudi koji ga imaju govore da griješim što je vjerojatno točno.
Dio problema mog opažanja je vjerojatno uzrokovan što sam u tom momentu svakodnevno vozio S1000RR - onda je kod 1250 lako opazit nedostatak snage.
Na kraju sam uzeo KTM Super Adventure S 1290 i dobio točno što sam se nadao - u comfort modu udobnost GS i snagu tj. mogućnost ispaljivanja iz zavoja.

Jučer sam se vratio s trodnevnog izleta po Alpi i malo dalje, nekih 1700km... prije sam bio zadovoljan...sad i više
Evidentirano

tomo3

• Vozi: Samo katoličke motore
« Odgovori #486 : 04. Listopad 2019, 22:12:02 »

Osnovna razlika između GSA i KTM-a je da prvog možeš voziti živahno bez velikog napora. Malo je dosadan. KTM bezrazložno nabijam po gasu i šaltam gore dolje, samo zbog gušta.  :0648: I da, puca iz auspuha, vibrira i radi RRRRRrrrrrrrrRRRRRrrrrrr.  :0648:
Evidentirano
Došlo je vrijeme da je bolje imati nego nemati....

pbc250

• **
« Odgovori #487 : 10. Listopad 2019, 18:29:16 »

Negdje se pisalo o adapterima za punjace za GS, ali ne mogu pronaci :( Moze netko ovdje nabaciti linkove na ok adaptere? Trebam nesto za puniti mob na motoru. :)
Evidentirano

NemoHR

• **
« Odgovori #488 : 10. Listopad 2019, 18:49:41 »

Negdje se pisalo o adapterima za punjace za GS, ali ne mogu pronaci :( Moze netko ovdje nabaciti linkove na ok adaptere? Trebam nesto za puniti mob na motoru. :)

https://www.wunderlich.de/shop/en/wunderlich-usb-dual-socket-45011-000.html

https://www.nippynormans.com/f800gt/optimate-90-degree-din-plug-with-2-usb-outlets

A imaš i na AliExpress ...

Evidentirano

pbc250

• **
« Odgovori #489 : 10. Listopad 2019, 19:39:50 »

Hvala! :)

Nisu li bili neki komentari da se preporucuje kupiti original radi ne znam cega?  :misli: Nikako naci tu temu...
Evidentirano

Nero

• Vozi: Češće guram
« Odgovori #490 : 10. Listopad 2019, 20:19:39 »

Hvala! :)

Nisu li bili neki komentari da se preporucuje kupiti original radi ne znam cega?  :misli: Nikako naci tu temu...

Na jednoj stranici prije, post od Darth-a
Evidentirano

pbc250

• **
« Odgovori #491 : 10. Listopad 2019, 21:35:54 »

Hvala!  :palacgore: A ja debil otvaram sve moguce teme.  :mrgreen:
Evidentirano

esso_sa

• **
« Odgovori #492 : 11. Listopad 2019, 11:50:55 »

Evidentirano

DaRRth Vader

« Odgovori #493 : 11. Listopad 2019, 12:11:55 »

Ja vec par godina koristim ovaj iz Louisa

https://www.louis.at/artikel/baas-usb4-usb-adapter-mit-winkel-normstecker/10035526?filter_article_number=10035526&list=a3e8c30b55c85ee96a5957d74f7d4d8b

Radi OK, nije bilo nikakvih problema
Najveci problem je to sto se problem pojavi odjednom... neki motori rade 100000 km sa tim aftermarket punjacima, neki niti dva dana, nema pravila....
U godinu i kusur koliko sam u BMW promijenili smo tri kompjutera koje su ti punjaci sjebali... naravno o trosku vlasnika jer BMW nece ni da cuje o garanciji u tim slucajevima.. i zamijenili barem 20 akumulatora i sigurno 10 EWS jedinica koje su pocesto zakazake u nekoj pripizdini 2000 km od najblizeg servisa pa su stranke platile i transport... Ko voli nek izvoli..
Ako netko nije znao BMW ima nacin da vidi zasto je nesto krepalo i moze pratiti dijagnosticku proceduru u realnom vremenu. To sprecava servis da mulja o uzroku problema...

Ako netko bas hoce aftermarket punjac neka si ga spoji DIREKTNO na akumulator... tako ga elektronika motora ne vidi... napominjem DIREKTNO... ne na saraf ispod crvenog cepa...
Evidentirano
Moram pisat puno, i pametno i nepametno da ne zaboravim hrvaštinu...

TIS

• **
« Odgovori #494 : 11. Listopad 2019, 12:45:21 »

Najveci problem je to sto se problem pojavi odjednom... neki motori rade 100000 km sa tim aftermarket punjacima, neki niti dva dana, nema pravila....
U godinu i kusur koliko sam u BMW promijenili smo tri kompjutera koje su ti punjaci sjebali... naravno o trosku vlasnika jer BMW nece ni da cuje o garanciji u tim slucajevima.. i zamijenili barem 20 akumulatora i sigurno 10 EWS jedinica koje su pocesto zakazake u nekoj pripizdini 2000 km od najblizeg servisa pa su stranke platile i transport... Ko voli nek izvoli..
Ako netko nije znao BMW ima nacin da vidi zasto je nesto krepalo i moze pratiti dijagnosticku proceduru u realnom vremenu. To sprecava servis da mulja o uzroku problema...

Ako netko bas hoce aftermarket punjac neka si ga spoji DIREKTNO na akumulator... tako ga elektronika motora ne vidi... napominjem DIREKTNO... ne na saraf ispod crvenog cepa...

Da li elektronika zeza ako se direktno na akumulator spoji nešto od aftermarket opreme ( utičnica, maglenke, punjač....)
Evidentirano

DaRRth Vader

« Odgovori #495 : 11. Listopad 2019, 13:26:15 »

Da li elektronika zeza ako se direktno na akumulator spoji nešto od aftermarket opreme ( utičnica, maglenke, punjač....)

Pa napisah... ako spojis direktno na akumulator onda canbus i linbus ne vide dodatak...
Evidentirano

TIS

• **
« Odgovori #496 : 11. Listopad 2019, 13:51:58 »

Pa napisah... ako spojis direktno na akumulator onda canbus i linbus ne vide dodatak...
Pročitao sam što si napisao ali mene prvenstveno zanimaju veći potrošači i hoće li eventualno elektronika izbacivati greške (pad napona pri uključivanju)?
Isto tako relej bi trebao “pobudu” pa gdje to uzeti ili spojiti samo na prekidač?

Znam da te malo gnjavim ali ako imaš informacije dobro bi došle!
Evidentirano

pbc250

• **
« Odgovori #497 : 11. Listopad 2019, 22:16:09 »

Moze onda link na original adapter? Ne riskira mi se kvar radi par kuna skupljeg adaptera.  :palacgore:
Evidentirano

DaRRth Vader

Evidentirano

dani83

• Svetac i prosvjetitelj naroda
  • Vozi: Fazer 8
« Odgovori #499 : 12. Listopad 2019, 06:25:42 »

Zrakom hladjen motor, tu mu je granica, 8000 okretaja.
120 ks je sasvim dovoljno, ez problema mozes izgubiti vozacku na autoputu.

bit ce onda je do toga...moj ima 106KS

salju mi cestitke razne...najvise imam ovih od 5000kn al nigdje ne spominju ni bodove ni oduzimanje vozacke...
Evidentirano
Gustava Flauberta:
"Tri su uslova da čovjek bude sretan: treba da bude glup, sebičan i da je dobrog zdravlja; ali ako prvi uslov nije ispunjen, sve je propalo."
 Str: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 24   Gore

Stranica je generirana za 0.317 sekundi uz 20 upita.