Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 18   Dolje

Autor Tema: Novi GS/GSA za 2019  (Posjeta: 25148 )

tomo3

• Spol: Muški
  • Vozi: Samo katoličke motore
Odg: Novi GS/GSA za 2019
« Odgovori #250 : 16. Svibanj 2019, 15:22:15 »

Čestitam pbc250
Evidentirano
Došlo je vrijeme da je bolje imati nego nemati....

pbc250

• **
« Odgovori #251 : 16. Svibanj 2019, 16:00:57 »

Thnx :)

E da, zena jos ne zna.  :mrgreen:
Evidentirano

tomo3

• Vozi: Samo katoličke motore
« Odgovori #252 : 16. Svibanj 2019, 16:21:29 »

Stavi koju sliku ako preživiš.
Evidentirano
Došlo je vrijeme da je bolje imati nego nemati....

Flato

• **
« Odgovori #253 : 16. Svibanj 2019, 16:42:15 »

Thnx :)

E da, zena jos ne zna.  :mrgreen:

Drukčije ni ne ide :D
Evidentirano

esso_sa

• **
  • Vozi: BMW R1200R LC
« Odgovori #254 : 16. Svibanj 2019, 16:51:22 »

Drukčije ni ne ide :D

Žena se vodi na preuzimanje, kada je lijepa i vesela atmosfera (tada je najlakše smekšati i ženu  :mrgreen:)
Ali to ne znači da par mjeseci poslije neće doći prigovor kako sve pare trošiš na motore, a njoj se baš putovalo u Vijetnam npr  :LOL:
Evidentirano

oceangoing

• Vozi: BMW 1200 GSA, K1600 GTL
« Odgovori #255 : 16. Svibanj 2019, 17:48:45 »

Nemate pojma. Vidi se da ste mladi i neiskusni. Ženu trebaš navest da te nagovara da kupiš novi motor.

Počneš listat prospekte motora (obavezno da bude tiskano izdanje, nikako Internet) i učestalo je pitaš da šta joj se čini. Ona te naravno proglasi neodgovornim i neozbiljnim i još uz to popiješ jezikovu juhu o troškovima, godinama i sl.  Ti se složiš bez prigovora.
    Par dana ne spominješ ni m od motora.
    Onda nabaviš  Playboy (ili slično) i u dnevnom boravku listaš za zadržavanjem na foto-materijalu, okrećući magazin u svim smjerovima i prigušeno se glasaš ispuštajući  samoglasnike: AAAA, UUUUUU, OOOOOO.... pa u kombinaciji AUUUUU i sl. vodeći računa da najdraža supruga to primijeti.  Očekivano je da ona tada obično dođe i otme magazin, gurne ti prospekt motora i procijedi kroz zube: koje boje ćeš motor? 

Evidentirano
Bolje bit malo lud nego malo pametan
Ne vjeruj ženi koja laže

Getriba

• **
« Odgovori #256 : 16. Svibanj 2019, 18:33:18 »

Nemate pojma. Vidi se da ste mladi i neiskusni. Ženu trebaš navest da te nagovara da kupiš novi motor.

Počneš listat prospekte motora (obavezno da bude tiskano izdanje, nikako Internet) i učestalo je pitaš da šta joj se čini. Ona te naravno proglasi neodgovornim i neozbiljnim i još uz to popiješ jezikovu juhu o troškovima, godinama i sl.  Ti se složiš bez prigovora.
    Onda nabaviš  Playboy (ili slično) i u dnevnom boravku listaš za zadržavanjem na foto-materijalu, okrećući magazin u svim smjerovima i prigušeno se glasaš ispuštajući  samoglasnike: AAAA, UUUUUU, OOOOOO.... pa u kombinaciji AUUUUU i sl. vodeći računa da najdraža supruga to primijeti.  Očekivano je da ona tada obično dođe i otme magazin, gurne ti prospekt motora i procijedi kroz zube: koje boje ćeš motor? 

Nisu ni zene vise tako bas naivne

Sent from my iPhone using Tapatalk
Evidentirano

zokx

• Vozi: BMW R1250 GSA HP
« Odgovori #257 : 16. Svibanj 2019, 19:41:57 »

Bravo, čestitke!
Ja se i dalje pokušavam uvjerit da je 1250 pravi motor za mene, ali ne ide.. pa je Multistrada 1260 ili super adventure 1290 puno izglednija opcija.
A možda i čekanje na novi s1000xr...

Ali generalno, iznenađen sam s količinom 1250 na cesti u prvih par mjeseci od puštanja u prodaju, i to ogroman dio ekipe prodao relativno nove 1200..

Evo imaš dobru ponudu u Ducatiju za Multice 2018.

Limitirana ponuda! Multistrada 1200 ENDURO MY18  uz uštedu od 35.000 kn. Svijet nema granica uz Multistradu Enduro. #ducatihr

Evidentirano

pegaso

• **
  • Vozi: vfr800fi CIOS model(kaže mi vlasnik bmw-gs)
« Odgovori #258 : 26. Svibanj 2019, 18:56:52 »

Pa koliko se zarađuje po motoru kad se tak mogu šibat popust
Evidentirano
pegaso

ROMANISTA

• Vozi: S10 & Vespa Super Sport 300
« Odgovori #259 : 26. Svibanj 2019, 20:24:17 »

.

Pun kua i 800!
Evidentirano
KEITH FAKIN RIFFHARDS

DaRRth Vader

« Odgovori #260 : 26. Svibanj 2019, 23:35:55 »

Da malo razbistrim vodu...
Marza na motorima je rijetko veca od 10% , ne govorim o malim skutecicima... tako je bilo dok sam radio u Hr a nije ni sada u Au drugacije...
Sve akcije su potpomognute od starne uvoznika i za tako prodane motore se dobiju financijska odobrenja od uvoznika...
Evidentirano
Moram pisat puno, i pametno i nepametno da ne zaboravim hrvaštinu...

ko samui

• **
« Odgovori #261 : 27. Svibanj 2019, 06:37:40 »

Istina npr danas na svaki kupljeni ili naruceni BMW r 120 gs ili adv imate cca odmah odobrenje od 11000 do 14000 kn na narudbu a s vozila s lagera cca do 17000 kn.
Ja sam dobio ponudu za novi 1250 GS ADV osnovna siva boja te s svim osim tempomatom i nosacem navigacije za 155000 kn,to je cijena skoro kao i u njemackoj.
Plus opet su uveli mogucnos placanja na 3 rate.

Prakticki moze se desit da imate kupiti nov motor 1250 gs za cijenu vecu od par tisuca kuna sta nadobudni vlasnik s uvozom iz DE prodaje na njuskalu iz 2018 god i 5000 km.

Sve to subvencionira bmw a ne autokuca
Evidentirano

Flato

• **
« Odgovori #262 : 27. Svibanj 2019, 11:47:38 »

Tamo negdje polovicom 10 mj gađat jedan od 2 zadnja na lageru..
Evidentirano

seki22

• Pjađo me vodio kroz djetinjstvo i pomogao da postanem muško, tako mi Tmaxa
  • Vozi: ملك عجلتين
« Odgovori #263 : 27. Svibanj 2019, 16:33:04 »

To mozda meni upali
Tebi je rekla “tja.... listaj ti listaj....samo to i mozes”

Sent from my internet mobile device
Evidentirano
Kralj Majka

Getriba

• **
« Odgovori #264 : 27. Svibanj 2019, 17:37:32 »

Istina npr danas na svaki kupljeni ili naruceni BMW r 120 gs ili adv imate cca odmah odobrenje od 11000 do 14000 kn na narudbu a s vozila s lagera cca do 17000 kn.
Ja sam dobio ponudu za novi 1250 GS ADV osnovna siva boja te s svim osim tempomatom i nosacem navigacije za 155000 kn,to je cijena skoro kao i u njemackoj.
Plus opet su uveli mogucnos placanja na 3 rate.

Prakticki moze se desit da imate kupiti nov motor 1250 gs za cijenu vecu od par tisuca kuna sta nadobudni vlasnik s uvozom iz DE prodaje na njuskalu iz 2018 god i 5000 km.

Sve to subvencionira bmw a ne autokuca

Jesi slucajno gledao ponudu Multistrade? Ima sad na vecem popustu Enduro verzija.

Evidentirano

oceangoing

• Vozi: BMW 1200 GSA, K1600 GTL
« Odgovori #265 : 27. Svibanj 2019, 17:41:49 »

To mozda meni upali
Tebi je rekla “tja.... listaj ti listaj....samo to i mozes”

Sent from my internet mobile device

da, da.... baš to je rekla..... valjda zato imam 2 (dva) motora   :jesus:   
Evidentirano
Bolje bit malo lud nego malo pametan
Ne vjeruj ženi koja laže

ko samui

• **
« Odgovori #266 : 28. Svibanj 2019, 08:30:57 »

Jesi slucajno gledao ponudu Multistrade? Ima sad na vecem popustu Enduro verzija.

Novi 1250 u bilo kojoj verziji je kompletniji i bolji motor on MTS 1200 enduro vozio sam oba.

Drugo zasto mi ne pada na pamet kupnja nove MTS ja motor max drzim 2 god ako kupim novog a dukac je vecno tvoj a bmw gs ode u par sati u drugog vlasnika kad dode vrime

Trece postprodaja u BMW je top sta servis sta djelovi sta dostupnost i vec sad produzeno jamstvo od 4 god,a dukca necu ni spominjat u svemu tome
Evidentirano

Getriba

• **
« Odgovori #267 : 28. Svibanj 2019, 08:34:15 »

Novi 1250 u bilo kojoj verziji je kompletniji i bolji motor on MTS 1200 enduro vozio sam oba.

Drugo zasto mi ne pada na pamet kupnja nove MTS ja motor max drzim 2 god ako kupim novog a dukac je vecno tvoj a bmw gs ode u par sati u drugog vlasnika kad dode vrime

Trece postprodaja u BMW je top sta servis sta djelovi sta dostupnost i vec sad produzeno jamstvo od 4 god,a dukca necu ni spominjat u svemu tome

Istina, sve. Pogotovo ovaj zadnji dio.
Btw, ova sad nova verzija 1260 kazu dosta bolja, jer Ducati na tom polju nije imao motor do pojave 1200, tako da su sad puno bolje doradili sve skupa...

Evidentirano

neven

• **
  • Vozi: 747 - 111
« Odgovori #268 : 09. Lipanj 2019, 00:16:05 »

Provozah novi GSA/2019. Teško da će napraviti bolji tourer još neko vrijeme.
Evidentirano

ko samui

• **
« Odgovori #269 : 09. Lipanj 2019, 08:31:06 »

Prije par dana dobih najtopliju preporuku da ne narucujem ili uzimam R1250 GS ili ADV barem ne one koji idu u proizvodnju do 10 mjeseca ,tj najbolje pricekat model model 2020 i napravit narudbu za njega u 12 /2019

Cudno i nedefinirano kuckanje iz podrucja glave tj VVT drive , sumljaju na pinove od actuatora koji guraju bregastu kod promjene faze vise manje taj mehanicki dio.

U samoj HR se primjetilo na 4 motora ,a sire i vise.
Nema a,izgleda i dalje jos je staro pravilo ne kupuj u BMW -a  seriju novih masina prvu godinu iza toga peri deri.
Mislim jamstvo sve pokriva al bolje izbjec ako se moze.

Sitite se samo 2013 i LC masina te one 2004 za OC masine,na dalje ove iz 2008 ,a ove iz 2010 necu spominjat ako ne naprave 300000 km .

Kod LC najbolja berba 2016 dok je zadnji 1200 LC 2018 krema ala krema.

Ja sam imao 1200 LC 2014 te nikakvih problema al koce znat.
Evidentirano

kokolo_f

• **
  • Vozi: zx6r
« Odgovori #270 : 09. Lipanj 2019, 09:07:01 »

Neznam da li je baš pohvalno reć za bilo koju marku motora da se ne kupuju najnoviji modeli jer kao mašina će vjerovatno eksplodirati!!

A i bio sam u BMW Pula i cura kaže ee da za servis na motoru vozite u Rijeku..,a ja dao 25 tisuća eura za novi 1250 i ispali mi ventili na putu na kavu haha…

Mislim, i Ducati je vjerovatno još veći šit a tko ne živi u Zagrebu može zaboraviti na Europljane komotno..  :palacdolje:
Evidentirano

DaRRth Vader

« Odgovori #271 : 09. Lipanj 2019, 09:12:57 »

Prije par dana dobih najtopliju preporuku da ne narucujem ili uzimam R1250 GS ili ADV barem ne one koji idu u proizvodnju do 10 mjeseca ,tj najbolje pricekat model model 2020 i napravit narudbu za njega u 12 /2019

Cudno i nedefinirano kuckanje iz podrucja glave tj VVT drive , sumljaju na pinove od actuatora koji guraju bregastu kod promjene faze vise manje taj mehanicki dio.

U samoj HR se primjetilo na 4 motora ,a sire i vise.
Nema a,izgleda i dalje jos je staro pravilo ne kupuj u BMW -a  seriju novih masina prvu godinu iza toga peri deri.
Mislim jamstvo sve pokriva al bolje izbjec ako se moze.

Sitite se samo 2013 i LC masina te one 2004 za OC masine,na dalje ove iz 2008 ,a ove iz 2010 necu spominjat ako ne naprave 300000 km .

Kod LC najbolja berba 2016 dok je zadnji 1200 LC 2018 krema ala krema.

Ja sam imao 1200 LC 2014 te nikakvih problema al koce znat.

Tu kod mene neki 1250 su vec na 30000 km... so far so good....

Manje su bucni iz glava od  1200 ... ja sam na svome  2016 isklucivo iz znatizelje mijenjao zupcanike na bregastima da smanjim backlash, no nista se znacajno  nije promijenilo po pitanju buke iz glave... inace postoje 4 klase zupcanika, bas iz tog razloga ...
Evidentirano
Moram pisat puno, i pametno i nepametno da ne zaboravim hrvaštinu...

zokx

• Vozi: BMW R1250 GSA HP
« Odgovori #272 : 15. Lipanj 2019, 23:35:19 »

Mali osvrtić nakon skoro 3500 km.

Prvi servis na 1200 km. Ulje Advantec Ultimate 5W40 i ulje za diferencijal. Brtve, rad, provjere, Tomić.. ispod 1000 kn.

Motor definitivno radi drukčije nakon promjene ulja. Siguran sam da tvorničko, prvo ulje ima neku gušću mineralnu specifikaciju za bolju razradu.

Uglavnom, zvuk je nakon promjene ulja klapaviji, šifter isto tako, ali se vrti tako lako i toliko ima iskoristive snage od recimo 4000 na gore. Fenomenalno za magistrale i zavoje. Nije više kao da ga mučiš u visokim okretajima nego te jednostavno tjera gore, gore, i puno je zdraviji zvuk u tim razvrtavanjima. Nije to KTM (božemoj) ili R pila, ali za jedan GS sasvim pristojno.
Još me više oduševljava uglađenost niskih okretaja u višim brzinama za neki cruising po gradu. Samo odvrneš gas i nema nikakvih cukanja, trzanja. Stvarno je sve puno glađe. Sve je kao isto, a sve je drukčije.

Ovjes je u auto modu tvrđi od normal moda na staroj ESA i to je OK.

Koči odlično iako tupo. Imam osjećaj kao na tvrdim pločicama koje hoće cvilit pred kraj, ali ove ne cvile nego u zadnjem stisku baš grizu. Zadnja je puno bolja i bolje koči.

Michelin Anakee Adventure su još misterij za mene. Drže sasvim ok. Na kiši koja nije stala par mjeseci u ZG pokazale su se korektne, bez iznenađenja, ali i bez pretjerivanja. Na suhom odlične na kvalitetnoj podlozi. Na onom izrezanom asfaltu ako je brzina veća i nema kočenja podnošljivo kružno trese volan (wobble), a ako se kao ja zaletiš ko konj (na onoj cesti za Knin kod skretanja za Srb) i kočiš jako pred zavoj guma uspravlja putanju kao da je ušla u šinu i trese volan na granici kontrole. Alergična je i na zmijice i na bijele trake iznad prosjeka.
U vožnji iza visokih prikolica i autobusa sveukupno manje bacaka, a woblanje počne iznad 210 sa koferima, ali i to pridajem tim čudnim gumama, koje me oduševe, ali i ohlade.

Netko je pisao da noviji (Euro IV) GS više grije, i to je i ovdje slučaj. Nije nepodnošljivo, ali na ovim ekstremnim temperaturama u plusu kada vozim u svojim super sandalama za motorⓇ, peče desna peta.

TFT je Ok, sve radi, iako je iz neobjašnjivih razloga jednom izbrisao i telefon i Senu pa sam morao ponovo uparivati uređaje. Pojma nemam zašto.
Muzika i telefon rade super, sve možeš browsati vrlo pregledno na ekranu.
Navigacija na TFTu je koma, i to je stvarno prva pomoć ako nemaš normalnu navigaciju.
TFT i Navigator se ne vole baš, tako da različito pokazuju tlak u gumama (za 0,1 bar je TFT jači), i neke stvari na Navigatoru ne rade (npr. trenutna potrošnja).
Connected aplikacija je OK, iako imam nekih primjedbi kako bi to moglo biti bolje.

So far so good. Sretan svaki put kad sjednem na njega.
Evidentirano

e-mayl

• **
  • Vozi: R1200GS Adventure
« Odgovori #273 : 16. Lipanj 2019, 08:09:17 »

Manje više je tako. Ja sam sa svojim prešao nekih 8500km. Najveći "problem" su gume. Dobio sam ga sa Bridgestone battlax A41. Po suhom se ponašaju jako dobro, ali po kiši katastrofa. Bilo je tu svega. Proklizavanje prednjeg u krivini, proklizavanje zadnjeg u krivini, proklizavanje zadnjeg na ravnom itd. Prednja se dosta brže troši u odnosu na zadnju i trebale bi izdržati još nekoh 3000 do 4000 km. Poslije toga Metzeler tourance next i to je to.
Evidentirano

TIS

• **
  • Vozi: r 1250 gs
« Odgovori #274 : 16. Lipanj 2019, 13:09:28 »

Meni je TFT izbrisao uparene uređaje (telefon i komunikaciju) sa zadnjim updateom aplikacije, žao mi je da sam ga skinuo jer je prethodno aplikacija radila puno bolje. Sad mi se redovito dešava da se dio aplikacije koji bilježi put sruši, a to se prije nije nikada dešavalo! Interesantno je da kada se to desi telefon, muzika i sve drugo i dalje radi?????
Budući da je Sena počela raditi komunikaciju za BMW (uređaj je SMH 10R sa BMW znakom) očekujem da će se vrlo brzo postići puna funkcionalnost, uključujući i podešavanje jačine zvuka "kotačićem"!

Gume Bridgestone battlax su mi katastrofa, upoće ih ne osjetim, ekstremno kližu na zmijicama od katrana (polunagib, nagib a neki puta i na ravnom) a na kiši su potpuno nepredvidive. Sa tim gumama se ugodno osjećam jedino u laganom kruzingu po suhom, tako da razmišljam da ih zamijenim prije vremena.
Evidentirano
 Str: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 18   Gore

Stranica je generirana za 0.533 sekundi uz 21 upita.