.:: SKUTERI ::. > Skuteri preko 50 ccm

piaggio medley 150 review by liberty

(1/126) > >>

liberty:
došao medley
upravo sam na 50 km
u roku 8 dana ću napraviti 1.000 km da odradim prvi servis
razrada će ići postepeno, lagano, u svim režimima, bez naglih akcija i reakcija

prvi dojmovi (i prilikom test vožnje) - fenomenalno za skuter takvih gabarita, performansi i cijene, mislim da mu nema konkurencije po pitanju nove tehnologije/opremljenosti/završne obrade/cijene

pričekati ćemo razradu pa tada slijedi detaljan izvještaj o potrošnji/krajnjoj brzini
uzevši u obzir da sam ja gabarita kao i skuter (182 cm, valjda preko 115 kg) :mrgreen:

nisam uzimao nikakvu dodatnu opremu jer mi vizir i kofer ne trebaju

danas idem u noćnu vožnju iza pola noći pa me nemojte negdje pregaziti :LOL:

btw. ako se posreći da me nešto ne pokupi, da ne poplavi ili da ga Vijetnamci nisu dobro zašarafili - vidjeti ćemo i 100.000 km na njemu

do slušanja, prvi osvrt slijedi danas u 03:00 kad odradim 200 km :mrgreen:

liberty:
zasad potrošnja mjereno od kad je "pištolj" "izbacio do paljenja rezerve (dakle, neprecizno mjerenje) cca 2,67 litara u razradi
danas čim se smanji kiša idemo dalje u razradu

obzirom da je petak/subota bila noćna vožnja prva zamjerka je što je prednje svjetlo takvog dizajna da se bespotrebno vid njegova svjetlost na gornjem rubu dok se vozi. ništa ne smeta niti nije problem, ali je bespotreban danak dosta dobrom dizajnu

pozitivne karakteristike
- odličan u zavoju za skuter
- jako lagan ("mokar" ima 140 kg) + kako je kratak vrlo je reaktivan
- volan na odličnoj visini i odlične širine (nije preširok)
- bočna nogara napokon iskoristiva (nekada u prošlosti to s piaggiom nije bila karakteristika jer bi skuter stajao previše uspravno)
- iznimno velik i pravilan oblik prostora ispod sjedala
- izuzetno dobra završna obrada
- vrlo tih i u vožnji i pri paljenju jer nema ono da zaverga već instant pali
- mislio sam da mu je tank mali (ukupno 7 litara) ali to je više nego dovoljno obzirom će potrošnja biti 2,5-3,0 litara) - nekada kada su skuteri trošili 4,5 ili više litara to bi bila manjkavost, sada nije
- kočnice s taman, mnogi su na testovima "govorili" da su malo preslabe, iskreno, ne znam ni ćemu posebno služe jače kočnice kod ovakvog tipa skutera koji nije ni težak ni prebrz i ima velike kotače
- jezičac plastike iznad prednjeg svjetla dobo usmjerava zrak s prsa vozača

što mi se ne sviđa osim prvo spomenutog:
- nisam neki fan dizajna instrument ploče, informacije su potpune i dovoljne, ali mi je dizajn i "kromirani" okvir nekako dosadn + ne volim plavo osvjetljenje iste

brotherhood:
Ne znam kako si (od)mjerio potrošnju,ali ako si trošio 2.67 lit. kako kažeš to je vjerojatno svjetski rekord niske potrošnje. :palacgore:

Moj prosjek u godinu dana je cca 3.25 Lit.

liberty:

--- Citat: brotherhood - 27. Kolovoz 2018, 22:17:28 ---Ne znam kako si (od)mjerio potrošnju,ali ako si trošio 2.67 lit. kako kažeš to je vjerojatno svjetski rekord niske potrošnje. :palacgore:

Moj prosjek u godinu dana je cca 3.25 Lit.

--- Kraj citata ---
evo, danas ću opet točiti pa ću napisati koliko je prošao od paljenja rezerve do točenja do izbacivanja pištolja na istoj benzinskoj stanici
zasada izgleda da će ponovno biti isto tj. da će preći barem 220 km s onim što se pretpostavlja da je od rezerve do punog spremnika (5,5 litara). sad je skuter na cca 410 km

uglavnom, zasada djeluje kao realnost da u normalnoj uporabi i brzinama do 80 kmh troši vjerovatno i nešto ispod 2,5 litara (specifikacija mu tome ide u prilog). ja sam zadovoljan za sve ispod 3,0 litre

uglavnom što se tiće djelomično isprobanih performansi (u razradi je pa je pošteđen svega čega treba biti pošteđen) - performanse su mu na razini nekadašnjih piaggio leader agregata od 200 ccm - nikakva novost, tako kažu i razni testovi iako na papiru je leader 200 u prednosti što se tiče brojki

šta bi bila najslabija karika ovog kao i većine skutera - ovjes. precizan je, dovoljno tvrd, ali nemiran po lošem asfaltu kakvim obiluju naši gradovi (mislim na zakrpe i upale šahtove)

za 2 zuba sam "pojačao" stražnje amortizere ključem koji se dobije skuter i sad je nešto bolja situacija. zasad neću dodatno "pojačavati"

cosmic:
Bome si dobro postavljen za nevelikih 182cm.  :mrgreen:
Daj koju sliju! Cijena?? Jeli ima LED prednje svitlo??

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju