Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 2 [3] 4 5 ... 23   Dolje

Autor Tema: piaggio medley 150 review by liberty  (Posjeta: 31759 )

xoox

• *
Odg: piaggio medley 150 review by liberty
« Odgovori #50 : 01. Rujan 2018, 14:34:24 »

Ovo je bio moj :)
Evidentirano

Avan7garde

• *
« Odgovori #51 : 01. Rujan 2018, 14:39:17 »

Šta kažeš na to prednje kratko/dugo svijetlo kako bi bilo u hladno bijeloj boji da paše uz prednje ledice? Nekako mi ta žuta kvari dojam i izgled. Koja je to točno žarulja i koju marku uzeti, osram Philips ili neka treća.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Evidentirano

manvuk

• **
« Odgovori #52 : 01. Rujan 2018, 15:01:03 »

@liberty
Ma sa kakvim se dosad vozio, imat cu osjecaj da bi s njim mogao i na mjesec :)
Prosli kineski zracni 150cc sam isao zg-ri :)
Ovo za gumice mi je iznenadenje i plus. Dakle, isto Maxxis?

@xoox
Pa to je upravo taj 'moj' SE, ista verzija i boja!
Imao? Prodao ili sta? Tvoji dojmovi? :)

@avantgarde
Dobro pitanje. Cijeli onako moderan i onda stave halogenku, stvarno bzvz. Prodavac mi kaze da je H4, ali je i napomenuo da je odlicno po mraku 🤞

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

Evidentirano

liberty

• Spol: Muški
  • Vozi: budem piaggio
« Odgovori #53 : 01. Rujan 2018, 15:07:25 »

- Avantgarde, Manvuk
- slažem se, neko bijelo prednje kratko svjetlo bi bolje izgledalo, ovo h4 prosječno osvjetljuje s time da je dugo dosta upotrebljivo
- gume zaista nisu problem, mene su iskreno pozitivno iznenadile (i dimenzije i maxxis)
-xoox
uf što je lijep :palacgore:
Evidentirano

Avan7garde

• *
« Odgovori #54 : 01. Rujan 2018, 15:14:09 »

A treba isprobati h4 bijelo pa viditi kako će biti po mraku dugo kratko

Evidentirano

manvuk

• **
« Odgovori #55 : 01. Rujan 2018, 15:15:18 »

Sva sreca da je, cini se, lako dostupna zarulja?

Evidentirano

xoox

• *
« Odgovori #56 : 01. Rujan 2018, 16:53:55 »

Ima san ga oko 4 mjeseca, kupljen novi, presa s njim 3000 km, sve kako je u temi napisano je tako. Proda ga zbog honde nc750x  :). Sve u svemu bija jako zadovoljan s njim, a u ovoj boji je mrak :mrgreen:
Evidentirano

liberty

« Odgovori #57 : 01. Rujan 2018, 17:00:29 »

Ima san ga oko 4 mjeseca, kupljen novi, presa s njim 3000 km, sve kako je u temi napisano je tako. Proda ga zbog honde nc750x  :). Sve u svemu bija jako zadovoljan s njim, a u ovoj boji je mrak :mrgreen:
:palacgore:
Evidentirano

manvuk

• **
« Odgovori #58 : 01. Rujan 2018, 17:06:59 »

@xoox
Uff....ok, sve jasno! :)

Znaci, trenutno postoji na ovom forumu jedan bijeli, jedan S crveni i mozda se pojavi jos jedan SE matirani (ja 🤞)

Citam vas dalje xD :)

Evidentirano

liberty

« Odgovori #59 : 03. Rujan 2018, 14:50:29 »

ispred ureda je parkirana nova honda sh 150 austrijskih registracija tamno sive boje
pa sam ju išao dolje malo pogledati. ima kofer original Hondin, nema vizir
lijepo izgleda, po detaljima se vidi da je solidno sastavljena
jedino je meni manje privlačan izgled nego medleya - naime, dizajn prednjih oplata je vrlo futuristički i meni nije lijep, prednje svjetlo igleda zastarjelo, prednje oplate i podnica su jako lijepo izvdeni, kao i oslonci za suvozača (bili su otkopljeni), felge imaju zastarjeli dizajn, a stražnji kraj mi je klasičan skuteraški i tu je honda meni korak iza medleya...medleyu se stražnji kraj vizualno suzuje prema kraju i izgleda više motorističkije
kako je na hondi sh kofer must have - to meni osobno dodatno poružnjuje siluetu honde
u svakom slučaju vide se da je honda sh vrhunski proizvod u detalje odrađen i masivno napravljen

što se tiće medleya, obzirom da sam u razradi u samo 7 dana napravio čak 940 km :LOL:, nedjelju je pauzirao i danas sa 980 km krećemo u nove radne pobjede :palacgore:

razrada je obavljena, servis je obavljen, idućih cca 200 km ću ga malo dodatno stiskati da izvučem od njega maksimum (nakon što je ugrijan, nakon pređenih bar 10 km) i onda mjerimo krajnju brzinu uz napomenu da sam cca 113 kg težak i da nemam baš neku aerodinamiku (tzv. silueta ormara :LOL:)

probati ću pogoditi odmah krajnu i napisati da samnom gore na satu neće pokazati više od 105 kmh. mislim da po satu griješi cca 5 kmh i to će biti samnom gore 100 kmh realnih, ali vidjeti ćemo. mjeriti ću bar 10x na istoj dionici u oba smjera pa ću uzeti prosjek

za motoriste/skuteraše iz pule uzimam prijedloge na kojoj dionici koje ceste da mjerim, gdje je namjanji nagib a najbolji asfalt :palacgore:

+ neko je postavio pitanje (na forumu) najjačeg zračnjaka, pa se došlo do zaključka da bi to bio peugeotov bellville (tako nešto) jer ima (čak 169 ccm) - meni se isto čini da je to najjači zračnjak, ali bi sugerirao da se ipak uzme u obzir medley jer jen premala razlika u cijeni, a ovdje se dobije (ipak) 11 kW i 14,4 Nm. nije sve u snazi i momentu, ali je premala razlika u cijeni u odnosu na medley 150.
« Zadnja izmjena: 03. Rujan 2018, 14:53:33 liberty »
Evidentirano

Avan7garde

• *
« Odgovori #60 : 03. Rujan 2018, 15:21:49 »

Za rastegnuti po meni najbolje obilaznice od stelle do novog centra, je mali nagib za dole ai ideš i nazad pa i računaš prosjek. Probaj baš uzeti mob i preko gps da vidiš koliko će lagati brzina.

Evidentirano

liberty

« Odgovori #61 : 03. Rujan 2018, 16:20:11 »

Za rastegnuti po meni najbolje obilaznice od stelle do novog centra, je mali nagib za dole ai ideš i nazad pa i računaš prosjek. Probaj baš uzeti mob i preko gps da vidiš koliko će lagati brzina.

nemam takav mob/smartphone
ali dobra dionica, imaš pravo -  tamo ću izmjeriti gore/dolje

p.s. sad je prošao još jedan crveni ali s koferom, izgleda svježe kupljen (tablica završava slovima UM)
Evidentirano

manvuk

• **
« Odgovori #62 : 03. Rujan 2018, 16:41:29 »

Odluka je tu. Ovaj tj stize S crni mat

Evidentirano

liberty

« Odgovori #63 : 03. Rujan 2018, 16:50:00 »

Odluka je tu. Ovaj tj stize S crni mat

ajde super :palacgore:
Evidentirano

NVCR

• **
« Odgovori #64 : 03. Rujan 2018, 17:03:01 »

što se tiće medleya, obzirom da sam u razradi u samo 7 dana napravio čak 940 km :LOL:, nedjelju je pauzirao i danas sa 980 km krećemo u nove radne pobjede :palacgore:

Dobar si. Ja kad sam kupio novog trebalo mi je četri mjeseca da napravim tisuću kilometara.
Evidentirano

manvuk

• **
« Odgovori #65 : 03. Rujan 2018, 17:15:05 »

Ja cu sigurno bit izmedu :)
Obicno dnevno minimum 12km redovnim putem :)
Ovaj topic mi je bio veliki turn on. Dugo ga vec gledam, vazem, pa konkurenciju, a kako je moj kinez otisao, bas u vrijeme kad sam otkrio ova iskustva (i istovremeno pogledao i SH) to je bilo to.
Citam idalje, ubacim se, nekad i sa slikom :)
Hvala ljudi

Evidentirano

liberty

« Odgovori #66 : 03. Rujan 2018, 18:38:44 »

Ja cu sigurno bit izmedu :)
Obicno dnevno minimum 12km redovnim putem :)
Ovaj topic mi je bio veliki turn on. Dugo ga vec gledam, vazem, pa konkurenciju, a kako je moj kinez otisao, bas u vrijeme kad sam otkrio ova iskustva (i istovremeno pogledao i SH) to je bilo to.
Citam idalje, ubacim se, nekad i sa slikom :)
Hvala ljudi

što te privuklo više medleyu nego sh?
Evidentirano

manvuk

• **
« Odgovori #67 : 03. Rujan 2018, 19:14:36 »

što te privuklo više medleyu nego sh?
Bila je to opaka borba u glavi. U prvom redu prakticnost i prostor. Bio je u igri i NMax 155, kosta isto, gotovo identican motor, najbolji izgled.... Ali ne bi prezalio onu kosinu. Uvjet je bio ravna podnica jer mi nije bitna sminka nego prakticnost jer zna biti da moram ponest kakvu kutiju, hobby i to. NMax je najveca sminka i catchy, tu nema sumnje, za pokazivanje, ali ipak sjajne voznosti, niske potrosnje i sve kao medley. Minusi su mu osobno instrument tabla, mali kotaci, prostor, abs nije up to date...
A SH, e to je vec bilo gusto. Volim talijansku tehniku, ali respektiram i najvise vjerujem japancima. SH je najmanje sminka, teski klasik, nista lose, ali suprotnost. Podnica ravna. Veliki kotaci. Keyless...
Da skratim odgovor na pitanje, na istom mjestu imam priliku usporediti SH i Medley. Naginjao sam SH, no uzivo se nisam mogao oteti dojmu koliko je Medley mudrije rijesen, iskoristen, cak i moderniji. SH trazi veliki kofer, ok, ali uz to nema nekih nosaca pa treba busiti....za original ne dam 2000kn i to za jednu kacigu. I nakon svega uvijek bi onda vukao taj kofer na repu. Dalje, prostor ispod volana, nema. Di je nestao? Ima jedan prolaz za mobitel sa 12v uticnicom koji se ne da zakljucati. Tu me dodatno razocarao, zasto nema bravu? Pa bar to. Ispod sjedala prodavac je jedva stisnuo neku integralku. Podnica je ravna, ali bas i nema mjesta za noge, kratka je..... I kad sam to sve shvatio, bilo mi je jasno sta zelim. Istina je da SH ima sve ledice, a ne H4, da ima keyless... Ali uz Medley ne moram vuci kofer svaki dan, ima mjesta za noge po duzini, ispod stane i cerada, podnica nije bas tako neravna da je neupotrebljiva, ispod volana je brava, agregat je mrvicu moderniji.... Na kraju i malo jeftiniji.
Evo, tu su mi bile smjernice i uzrok insomnije :)

Evidentirano

liberty

« Odgovori #68 : 03. Rujan 2018, 19:36:22 »

Bila je to opaka borba u glavi. U prvom redu prakticnost i prostor. Bio je u igri i NMax 155, kosta isto, gotovo identican motor, najbolji izgled.... Ali ne bi prezalio onu kosinu. Uvjet je bio ravna podnica jer mi nije bitna sminka nego prakticnost jer zna biti da moram ponest kakvu kutiju, hobby i to. NMax je najveca sminka i catchy, tu nema sumnje, za pokazivanje, ali ipak sjajne voznosti, niske potrosnje i sve kao medley. Minusi su mu osobno instrument tabla, mali kotaci, prostor, abs nije up to date...
A SH, e to je vec bilo gusto. Volim talijansku tehniku, ali respektiram i najvise vjerujem japancima. SH je najmanje sminka, teski klasik, nista lose, ali suprotnost. Podnica ravna. Veliki kotaci. Keyless...
Da skratim odgovor na pitanje, na istom mjestu imam priliku usporediti SH i Medley. Naginjao sam SH, no uzivo se nisam mogao oteti dojmu koliko je Medley mudrije rijesen, iskoristen, cak i moderniji. SH trazi veliki kofer, ok, ali uz to nema nekih nosaca pa treba busiti....za original ne dam 2000kn i to za jednu kacigu. I nakon svega uvijek bi onda vukao taj kofer na repu. Dalje, prostor ispod volana, nema. Di je nestao? Ima jedan prolaz za mobitel sa 12v uticnicom koji se ne da zakljucati. Tu me dodatno razocarao, zasto nema bravu? Pa bar to. Ispod sjedala prodavac je jedva stisnuo neku integralku. Podnica je ravna, ali bas i nema mjesta za noge, kratka je..... I kad sam to sve shvatio, bilo mi je jasno sta zelim. Istina je da SH ima sve ledice, a ne H4, da ima keyless... Ali uz Medley ne moram vuci kofer svaki dan, ima mjesta za noge po duzini, ispod stane i cerada, podnica nije bas tako neravna da je neupotrebljiva, ispod volana je brava, agregat je mrvicu moderniji.... Na kraju i malo jeftiniji.
Evo, tu su mi bile smjernice i uzrok insomnije :)

sve si rekao i u potpunosti dijelim tvoje mišljenje vezano uz nmax, sh i medley :palacgore:
podnica na medleyu daje dosta mjesta po dužni, ja to s stopalom 46/47 najbolje osjetim
srednji "tunel" ne smeta toliko, ali to još nisam u praksi provjerio

evo počelo mjerenje krajnje,  moram naći dulju dionicu jer na predloženim ne dolazi do maximuma, tj. dolazi do 100 kmh u "usponu" i do 105 kmh "u padu" ali po meni ima još bar 5 kmh zalihe
slijedi nastavak večeras. čitamo se iza 23 sata....fantom opet jaše :mrgreen:
Evidentirano

biker4life

• moderator
  • Moderator
  • Vozi: yamaha
« Odgovori #69 : 03. Rujan 2018, 20:53:04 »

za motoriste/skuteraše iz pule uzimam prijedloge na kojoj dionici koje ceste da mjerim, gdje je namjanji nagib a najbolji asfalt :palacgore:

vanjska obilaznica... :wink:

Avan7garde

• *
« Odgovori #70 : 03. Rujan 2018, 21:46:25 »

Onda na Fazansku ima rupa Al da se preko njih. Tuda idem kuci i 80 većinu vremena. ili idi vodnjan jug-Pula ipsilon.

Evidentirano

liberty

« Odgovori #71 : 03. Rujan 2018, 23:47:43 »

s mojom težinom i normslnim načinom sjedenja krajna je 100 kmh realnih, po satu 105 kmh
netko lakši/manji sigurno + 5 kmh
 u režimu vožnje jačih starteva, konstantnih ubrzanja i vožnje 80-100 kmh potrošnja 2,90 litara
fascinantno kako fluidno i bez zadrške ubrzava do 85-90 kmh
krajnju su neki poboljšali ugradnjom variomata jer su time omogućili da skuter brže dođe u okretaje (npr. neki talijan na 125 na youtubeu je stavljao filmiće)
i time dolazimo do mane (za neke) po  testovima, a to je cca 10 kmh manja krajnja od očekivane

ono što je bitno - koncepcija i raspored težine omogućavaju da ako uhvatite 100 kmh sigurno možete proći dulji zavoj s tom brzinom, i ako kočite u zaviju to neće izbaciti skuter iz putanje

volio bi probati sh ali sumnjam da bi sh dobio medley po zavojima....naime mislim da bi sh-u zapreka bilo vjerovatnije nepovoljnije težište (spremnik benzina iza, a najvjerovatnije i acu negdje drugdje a ne u prednjim oplatama) i 16 cola iza guma....naime ne vjerujem da je sa 16 cola iza okretniji i vjerovatno je čak i nemirniji na rupama...ali to su samno moja nagađanja i glasna razmišljanja

s medlexem se uđe u duži zavoj, odvrne gas i ako zavoj zatvara samo ga se ruši dalje u zavoj uz položaj tijela malo prema naprijed...i nema mrdanja..ne uvija se, gume ne popuštaju, ne širi putanju. btw vozio sam nešto sitno i carnaby 200...ima snagu ali ne može ovo što sam naveo za medleya

neke sam iznenadio sa skuterom...ne samo aute...u granicama mogućnosti i brzina koje postiže ovaj skuter...
Evidentirano

manvuk

• **
« Odgovori #72 : 04. Rujan 2018, 18:07:54 »

Da. Tih 100-ak na sat stvarno nije puno. Bit ce da kao moj prosli skut ima takav prijenos, vise za grad, za moment, brda, dvojicu...

Vidim da si jako zasovoljan kako skut lezi, zavoji i sve, znaci i gume su solidne? Po kisi? Je li te ikad iznenadio?

Evidentirano

liberty

« Odgovori #73 : 04. Rujan 2018, 18:40:09 »

Da. Tih 100-ak na sat stvarno nije puno. Bit ce da kao moj prosli skut ima takav prijenos, vise za grad, za moment, brda, dvojicu...

Vidim da si jako zasovoljan kako skut lezi, zavoji i sve, znaci i gume su solidne? Po kisi? Je li te ikad iznenadio?

u ovih 1.050 km me nije iznenadio
izrazito jaka kiša me prala po ne najboljem asfaltu u subotu - držao sam 80-100 km (cesta Rovinj-Bale)
pkretan je, pomaže mu to što  nije dug ni težak
krajnja brzina bi bila bolje da je viša, ali ponavljam, ako je netko lakši od mene sigurno je krajnja viša 5 kmh
+ imam osjećaj da bi s lakšim rolicama postigao veću brzinu
a ne zaboravimo da mu je primarna namjena grad, tako da u izvangradskoj vožnji na dulje staze ne treba očekivati čuda - za to postoje skuteri danas od 300 ccm
Evidentirano

manvuk

• **
« Odgovori #74 : 04. Rujan 2018, 21:49:23 »

Ma mozes i na dulji put, samo ne nekim brzim putevima. Recimo put kroz g.kotar mi se cini kao savrsen nacin za protegnuti kotace i uzivati u prirodi :)

E, kako stoji stvar s temperaturom? Je li isto zakucana u sredinu kao kod auta? Nisam imao dosad LC skut, samo zracnjak i sa njima nikad problema, moze li se LC pregrijati pod duzim opterecenjem uz uvjet da je sistem u potpunosti ispravan?

Evidentirano
 Str: 1 2 [3] 4 5 ... 23   Gore

Stranica je generirana za 0.232 sekundi uz 20 upita.