Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 2 [3] 4 5  Sve   Dolje

Autor Tema: SH 150 iskustva  (Posjeta: 10834 )

Tmax

• Spol: Muški
  • Vozi: AT&SH150&Z350i
Odg: SH 150 iskustva
« Odgovori #50 : 19. Listopad 2018, 19:05:06 »

pa i meni je na kraju bila nova "preskupa". Gledo sam i Piaggio ali na kraju uzeo polovnu SH150 sa ABS i imala je manje od 10Tkm. Kofer sam kupio mislim da za 40-45 EUR. Važno mi je bilo da ima prednju original "šipu".
Sada je vozim 2 godine za u grad, na posao i sve one male skokove. najduža tura je bila 35km u jedno smijeru, sve ostalo 4-8 km. Start stop automatiku nemam upaljenu ... samo vozim i sipam gorivo, jedino nove gume sam kupio, a to treba na svakome motoru  :mrgreen:
Evidentirano

Boxer_st

• **
« Odgovori #51 : 19. Listopad 2018, 21:11:26 »

U Hrvatskoj je lijepih 4000 eur bez kufera ...
Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk

... jebate, pa mos bar kufer ili vizir dat u tu cijenu ovisno ko sta zeli... ne mozes kupcu rec: ti mi se modeli prodaju ili na njih nema nikakve zarade, bla bla, pa na njih ne mogu nista dat dodatno... to jednostavno ne prolazi... yamaha u splitu na bilo koji skuter koji nije na popustu da neki poklon, bilo u vidu opreme za motor ili za vozaca... tako bi trebali svi...
Evidentirano
Ja ne vozim brzo, samo nisko letim

ivicaivica25

• *
« Odgovori #52 : 22. Listopad 2018, 13:56:01 »

Prvih 100 km, potrošnja (prema kompjuteru) 2.7 l ...

Nisam ga gazio jer je nov ali ga nisam ni štedio, vozio sam normalno :-)

... sve gradska vožnja ... osim dva puta (max 10 km) kada sam izašao na brzu cestu da vidim kako ide na otvorenom
Evidentirano

cosmic

• Vozi: Nita
« Odgovori #53 : 22. Listopad 2018, 15:59:15 »

I kako ide??

Šta se potrošnje tiče, ja još trebam odradit jedan full rezervar po gradu pa ćemo onda računat. BC-u ne virujen.
Evidentirano
"Dress for the crash, not the ride"

ROMANISTA

• Vozi: S10 & Vespa Super Sport 300
« Odgovori #54 : 22. Listopad 2018, 16:36:14 »

... jebate, pa mos bar kufer ili vizir dat u tu cijenu ovisno ko sta zeli... ne mozes kupcu rec: ti mi se modeli prodaju ili na njih nema nikakve zarade, bla bla, pa na njih ne mogu nista dat dodatno... to jednostavno ne prolazi... yamaha u splitu na bilo koji skuter koji nije na popustu da neki poklon, bilo u vidu opreme za motor ili za vozaca... tako bi trebali svi...

Sta se cudis.  Sagu poznan bar ihihi. Kad san pita moze li sta doli. Reka je koliko si u jamahe kupija dosad, kad kupis u mene toliko bit ce popusta. Ok nije bilo nista sluzbeno, ono reka kupit cu daj jos toliko i toliko. Al takve izjave odbijaju. Kuzite poantu.

Da se razumimo, ne trazin ja vip tretman ili bilo sta. Nego san pita ako dan to i to, sta mogu za to dobit. Nemos mi rec kad kupis u mene koliko u drugog, ondas dobit nesto :LOL:

Al to se za Sagu zna, pa se nisan iznenadija. :LOL:
Evidentirano
KEITH FAKIN RIFFHARDS

Tmax

« Odgovori #55 : 22. Listopad 2018, 19:27:19 »

Prvih 100 km, potrošnja (prema kompjuteru) 2.7 l ...

Nisam ga gazio jer je nov ali ga nisam ni štedio, vozio sam normalno :-)

... sve gradska vožnja ... osim dva puta (max 10 km) kada sam izašao na brzu cestu da vidim kako ide na otvorenom

Moja (2012) troši u prosjeku 2,4 - do 2,5 l i to u poslednjih 4000 km, ne po BC nego matematika između točeno gorivo i pređeni kilometri.
Koliko ima motor kW? Baš me zanima dal su nešto dodali ili je snaga ostala jednaka u usporedbi sa starijim modelom Start/Stop automatiku upotrebljavaš?

Evidentirano

ivicaivica25

• *
« Odgovori #56 : 22. Listopad 2018, 19:48:16 »

I kako ide??

Šta se potrošnje tiče, ja još trebam odradit jedan full rezervar po gradu pa ćemo onda računat. BC-u ne virujen.

Za ono što meni treba ide odlično - ne smetaju mi automobili (ima dimenzije i težinu kojom lagano prolazim praktički svugdje) i ja ne smetam automobilima jer kada dođem ispred imam dovoljno snage za otići daleko naprijed ...
Evidentirano

ivicaivica25

• *
« Odgovori #57 : 22. Listopad 2018, 19:50:11 »

Moja (2012) troši u prosjeku 2,4 - do 2,5 l i to u poslednjih 4000 km, ne po BC nego matematika između točeno gorivo i pređeni kilometri.
Koliko ima motor kW? Baš me zanima dal su nešto dodali ili je snaga ostala jednaka u usporedbi sa starijim modelom Start/Stop automatiku upotrebljavaš?

Snaga je kao ista ali je zapravo manja zbog Euro 4 standarda … sada je ravno 11kw prije je mislim bila 11.5kw . Mislim da je i krajnja brzina nešto smanjena na račun boljih ubrzanja

Start/Stop ne upotrebljavam jer su mi sva stajanja relativno kratka pa ne želim mrcvariti elektropokretač
Evidentirano

Tmax

« Odgovori #58 : 22. Listopad 2018, 20:10:15 »

Snaga je kao ista ali je zapravo manja zbog Euro 4 standarda … sada je ravno 11kw prije je mislim bila 11.5kw . Mislim da je i krajnja brzina nešto smanjena na račun boljih ubrzanja

Start/Stop ne upotrebljavam jer su mi sva stajanja relativno kratka pa ne želim mrcvariti elektropokretač

Znači u pogledu Start/Stop smo jednaki  :mrgreen: Koliko znam se isključi nakon 3s rada u leru, motor mora bit na radnoj temperaturi.
I ja imam isključeno, mada garantiraju da to neče štetit altenatoru (AC generatoru) koji ima ulogu zaganjača. Mislim da su neki novinari testirali PCX na 25.000km i sistem je radio bez greške.
kod mene se pokazalo da je uštjeda kod moje vožnje "neznatna" pa sam odlučio da taj "gađet" ne koristim ...

https://global.honda/innovation/technology/motorcycle/idling-stop-picturebook.html

A kako radi "ključ" ? Samo dođeš i pališ ... na to bih se mogao naviknut, jer ja ključ od skutera uvijek tražim.
Evidentirano

ivicaivica25

• *
« Odgovori #59 : 22. Listopad 2018, 20:26:41 »

Znači u pogledu Start/Stop smo jednaki  :mrgreen: Koliko znam se isključi nakon 3s rada u leru, motor mora bit na radnoj temperaturi.
I ja imam isključeno, mada garantiraju da to neče štetit altenatoru (AC generatoru) koji ima ulogu zaganjača. Mislim da su neki novinari testirali PCX na 25.000km i sistem je radio bez greške.
kod mene se pokazalo da je uštjeda kod moje vožnje "neznatna" pa sam odlučio da taj "gađet" ne koristim ...

https://global.honda/innovation/technology/motorcycle/idling-stop-picturebook.html

A kako radi "ključ" ? Samo dođeš i pališ ... na to bih se mogao naviknut, jer ja ključ od skutera uvijek tražim.

Keyless je ispala prilično zgodna stvar … mislio sam da se neću lako naviknuti ali sam se zapravo navukao odmah :-)

Funkcionira tako da držiš ključ tamo gdje ga inače držiš (džep, torbica), priđeš motoru i okreneš gumb i voziš, vrlo zgodna stvar
Kada odeš od skutera na cca 2m sam se zaključa
Evidentirano

manvuk

• **
« Odgovori #60 : 22. Listopad 2018, 20:46:24 »

Keyless je veliki adut SH!
Kad se to naucis na autu, logicno je da je na skutu to vrlo pozeljna stvar :)

U vezi startstopa, upalim ga na mjestima di znam da semafori drze duze, na par sekundi stajanja sumnjam da moze biti neka usteda. Inace, za novi SH (ne znam za starijeg) sam bas pitao ima li pokretac ili se direktno pali kao i medley, i ovo drugo je, tako da nema iritantnog zvuka uzubljivanja, samo krene, vjerujem da je to miljama pouzdaniji sistem :)

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

Evidentirano

cosmic

« Odgovori #61 : 22. Listopad 2018, 22:13:18 »

Ja se na svoj mislim stavit Malossi Multivar variomat... Samo da malo živne, iako ide sasvim solidno za 150ccm.
Evidentirano

Tmax

« Odgovori #62 : 23. Listopad 2018, 13:45:15 »

..............
U vezi startstopa, upalim ga na mjestima di znam da semafori drze duze, na par sekundi stajanja sumnjam da moze biti neka usteda. Inace, za novi SH (ne znam za starijeg) sam bas pitao ima li pokretac ili se direktno pali kao i medley, i ovo drugo je, tako da nema iritantnog zvuka uzubljivanja, samo krene, vjerujem da je to miljama pouzdaniji sistem :)
.............

To ima več i moj model znači stariji, od kad je u upotrebi start stop sistem od tada je altenator preuzeo ulogu zaganjača.

Ja se na svoj mislim stavit Malossi Multivar variomat... Samo da malo živne, iako ide sasvim solidno za 150ccm.

:misli: ja ču verovatno ostaviti sve serijsko, dovoljno dobro ide u mestnoj gužvi. Tvoj bi trebao imat najviše snage kako mi se čini.
Evidentirano

cosmic

« Odgovori #63 : 24. Listopad 2018, 00:12:54 »

To ima več i moj model znači stariji, od kad je u upotrebi start stop sistem od tada je altenator preuzeo ulogu zaganjača.

:misli: ja ču verovatno ostaviti sve serijsko, dovoljno dobro ide u mestnoj gužvi. Tvoj bi trebao imat najviše snage kako mi se čini.
Nemam pojm koliko snage ima. Moje je prva varijanta sa FI. Morat cu malo izmjerit performanse sa nekom aplikacijom, ali ne očekujem neke ekstrsa rezultate jer sam 193+100...
Evidentirano

ivicaivica25

• *
« Odgovori #64 : 01. Studeni 2018, 21:27:01 »

Prvih 200 km - 6 l .
Zadovoljan, obzirom da je sve gradska vožnja, kratke relacije od 3 km i da ga nisam štedio.
Evidentirano

cosmic

« Odgovori #65 : 01. Studeni 2018, 22:08:58 »

Kako vam to uspijeva?? Ja ne mogu 160 napravit sa 6 lit
Evidentirano

Tmax

« Odgovori #66 : 02. Studeni 2018, 08:11:57 »

Kako vam to uspijeva?? Ja ne mogu 160 napravit sa 6 lit

Pa dobro, malo si drugačijih "gabarita" nego mi  :mrgreen: i sam agregat je stariji ...
Ja imam potrošnju u poslednjih 4000km između 2,4 i 2,6 L/100km
Evidentirano

cosmic

« Odgovori #67 : 02. Studeni 2018, 12:43:33 »

Pa dobro, malo si drugačijih "gabarita" nego mi  :mrgreen: i sam agregat je stariji ...
Ja imam potrošnju u poslednjih 4000km između 2,4 i 2,6 L/100km
Kako to voziš? Sve nizbrdo na po gasa?? :mrgreen:
Evidentirano

Tmax

« Odgovori #68 : 02. Studeni 2018, 13:24:05 »

Evo tu sam napisao kakav profil imam ...
.........................
Sada je vozim 2 godine za u grad, na posao i sve one male skokove. najduža tura je bila 35km u jedno smijeru, sve ostalo 4-8 km. Start stop automatiku nemam upaljenu ... samo vozim i sipam gorivo, jedino nove gume sam kupio, a to treba na svakome motoru  :mrgreen:

vozim onako full gas do brzine koju trebam recimo do 95km/h na otvorenoj cesti ili 55-60km/h u gradu onda sa pola gasa (ili manje) samo održavam brzinu ...

Evidentirano

Zog

• Vozi: "šporki enduro"
« Odgovori #69 : 02. Studeni 2018, 13:36:59 »

Aj ne zajebaji

Poslano sa mob

Evidentirano

ivicaivica25

• *
« Odgovori #70 : 02. Studeni 2018, 14:44:48 »

Potrošnja jako ovisi o  opterećenju, ravne dionice ili dionice koje imaju uspon te težina vozača, koliko sam primjetio, značajno mijenjaju potrošnju.
Također,stil vožnje utječe na potrošnju. Uglavnom svi volimo okrenuti ručicu na startu sa semafora i tako svaki put ...  :-)

Bez obzira na to, potrošnja 2.4-2.6  je impresivna.

Što se tiče SH 150, mislim da mašine sa ESP tehnologijom imaju manju potrošnju (mislim da je to od 2010) od ranijih verzija
Evidentirano

cosmic

« Odgovori #71 : 02. Studeni 2018, 14:59:30 »

Ne znam kako ovo vozit osim pun gas cilo vrime.

p. s.
Moram izmirit ubrzanje dok sam još stock.
Evidentirano

cosmic

« Odgovori #72 : 08. Studeni 2018, 00:17:21 »

Danas završen test potrošnje u gradu.
Litara 7.0
KM 190.0
Potrošnja: 3.68 l/100km
Način vožnje: Same gas!
Vozija san dok se nije ugasila, sa pomoćnih 1 lit pod sicem.
Evidentirano

Zog

• Vozi: "šporki enduro"
« Odgovori #73 : 08. Studeni 2018, 07:03:44 »

Toliko troši i moja CRF

Poslano sa mob

Evidentirano

ivicaivica25

• *
« Odgovori #74 : 08. Studeni 2018, 07:07:49 »

Danas završen test potrošnje u gradu.
Litara 7.0
KM 190.0
Potrošnja: 3.68 l/100km
Način vožnje: Same gas!
Vozija san dok se nije ugasila, sa pomoćnih 1 lit pod sicem.
To je, u stvari, odlična potrošnja, obzirom na stalni puni gas

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk

Evidentirano
 Str: 1 2 [3] 4 5  Sve   Gore

Stranica je generirana za 0.373 sekundi uz 20 upita.