Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: [1]   Dolje

Autor Tema: Nešto mora i nešto planina  (Posjeta: 3475 )

BeBe

• *
  • Spol: Ženski
  • Vozi: me
Nešto mora i nešto planina
« : 04. Rujan 2018, 18:04:35 »

Svi se hvale da su bili u Alpama, pa da se i mi pohvalimo.
Ali to će doći na kraju, prvo je na redu bilo more, točnije Slano kod Dubrovnika. Krenuli smo starim cestama...Karlovac, Duga Resa, Tounj, Žuta Lokva, Otočac. Stalno planiramo ostaviti malo više vremena za Liku, ovaj put smo bar zastali na Gackoj.

Detaljniji obilazak opet ostaje za neki drugi put, idemo dalje prema moru, Gospić, Baške Oštarije, lijepo za vožnju, vrlo malo prometa.

Slijedi krasna vožnja Jadranskom magistralom od Karlobaga do Starigrada, unatoč udarnom turističkom vikendu vrlo malo prometa. Ostatak puta prošao je bez zanimljivih zastajkivanja, samo putujemo.
Evidentirano

BeBe

• *
Odg: Nešto mora i nešto planina
« Odgovori #1 : 04. Rujan 2018, 18:11:02 »

Na jugu red odmora pa red razgledavanja. Prvo odmor, kupanje u Prapratnom i šetnja Stonom.

Evidentirano

BeBe

• *
« Odgovori #2 : 04. Rujan 2018, 18:17:51 »

Kad smo dovoljno odmorili, došlo je vrijeme i za malo veći izlet. Krenuli smo preko graničnog prijelaza Orahov do, preko Zavale (u njoj je zanimljiva za pogledati špilja Vjetrenica, ali to smo odradili prošle godine pa se ne zaustavljamo) Ravnog, pokraj Hutovog blata, kroz Čapljinu, do prve stanice, Počitelja. Cesta kojom smo se vozili je većim dijelom jako loša, da idemo opet vjerojatno bi izabrali neki drugi put. Počitelj je zgodno povijesno naselje uz Neretvu, zanimljivo za razgledati, nema previše turista i ništa se na plaća.
Slano

Evidentirano

BeBe

• *
« Odgovori #3 : 04. Rujan 2018, 19:12:43 »

Vozimo se dalje uz Neretvu i skrećemo prema Blagaju i vrelu Bune, što je i bio glavni cilj tog dana. Tu već ima puno više turista, plaća se parking, plaća se ulaz u Tekiju, u koju na kraju nismo ni ušli. Bilo je vruće, gužva, trebalo se izuvati, pokrivati glavu, nije nam se dalo.

Sjeli malo u restoran na obali da dođemo k sebi od vrućine i krenuli dalje prema Mostaru.

Evidentirano

BeBe

• *
« Odgovori #4 : 04. Rujan 2018, 19:34:36 »

U Mostaru nas dočekuje vrućina i gužva.

Tip na mostu skuplja novac od turista da bi skočio. Pretpostavljam da se nekad skakalo da se pokaže tko je najveća faca, sad su neka druga vremena.

Mostar je lijep i ima se što vidjeti, ali ovaj put nismo imali puno vremena. Malo prošetali, obišli jedan od muzeja, pojeli nešto s pogledom na most i pobjegli natrag uz prve kapi kiše.

Evidentirano

BeBe

• *
« Odgovori #5 : 04. Rujan 2018, 21:03:31 »

Drugi izlet koji smo predvidjeli za ovu godinu je Prevlaka.
Putem smo se zastali poslikati kod dubrovačkog mosta i uslikali kruzer Norwegian Star s kojeg će dva dana kasnije kod Lošinja skočiti ona Britanka.

Vozimo se dalje i pratimo putokaze za Park Prevlaka. Kad smo odmakli od Dubrovnika gužva je nestala.

Pogled prema Herceg Novom

Kroz vrata se ne može, ali može se kroz prozor...uz malo truda...

Kad smo već u blizini odlučili smo obići i Sokol grad, obnovljenu tvrđavu u Konavlima.

Naravno, obilasci se uvijek događaju u idealno vrijeme...podne i oko njega...i nisu pomaknuli sat na ljetno računanje vremena...

Evidentirano

dasypeltis

• *
« Odgovori #6 : 04. Rujan 2018, 21:27:05 »

Fin đir
Sretno u daljnjim pustolovinama

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk

Evidentirano

BeBe

• *
« Odgovori #7 : 05. Rujan 2018, 19:21:50 »

Još poneki dan na plaži i došlo je vrijeme za povratak u Zagreb.

Prije puta treba dobro doručkovati...

...a onda je krenuo red vrućine pa red kiše...i tako nekoliko puta sve do Zagreba...

Jedan dan odmora, pranje i prepakiravanje i idemo dalje.
Prognoza je bila grozna, ali smo odlučili vjerovati da opet pretjeruju...nisu pretjerivali...
Krenuli smo u petak 24.08. i počelo je dobro, vrijeme lijepo. S obzirom da smo se imali dosta za voziti, Sloveniju smo prošli po autoputu i izašli prije Karavanki jer smo odlučili ići preko Korenskog sedla. Stali na odmorištu uz Savu Dolinku protegnuti noge.

Na Korenskom sedlu nas je i uhvatila prva kiša, ali još se pravimo pametni i ne oblačimo kišnjake dok nije počelo ozbiljnije padati, a mi već bili prilično mokri. Odijela su se natopila vodom i hladila nas ostatak dana ispod kišnjaka.
Kod Villacha smo tražili cestu 111 jer smo odlučili po njoj proći kroz Austriju do Italije, do Toblacha blizu kojeg smo spavali. Iako smo po izgledu ceste bili prilično sigurni da smo zalutali uskoro se ipak pojavilo mjesto koje postoji na karti, pa smo bezbrižno nastavili dalje...bar što se tiče pravog puta, vrijeme je sasvim druga priča. Krajevi po kojima smo se vozili  su jako lijepi, ali kiša je stalno počinjala i prestajala pa nismo ni stajali ni slikali, ovo je jedna pauza koju smo napravili.

A ovo nas je čekalo ispred

Kad smo došli do toga što se crnilo ispred nas dotadašnja kiša pretvorila se u potop, rijeke su se slijevale niz cestu, ljudi u autima stajali uz cestu jer nisu mogli voziti, ali naravno, baš na tom dijelu ceste nije bilo niti jednog mjesta gdje bi se mi mogli skloniti. Na trenutak smo se poveselili autobusnoj stanici uz cestu, ali nismo ni sišli s motora, a već nas je prvi auto koji je naišao kompletno zalio, pa smo shvatili da niti to nije sretno rješenje i krenuli dalje. Dokopali se Italije, na prvoj benzinskoj stali, u nevjerici analizirali što nam je sve mokro i nabacili još ponešto odjeće ispod odijela. Srećom naš hotel više nije bio daleko, smjestili smo motor u garažu iza hotela, rasprostrli stvari da se suše, vrući tuš, večera i zasluženi odmor.

Ujutro nas su nas dočekali oblaci, ali bar nije padalo.

Rječica pokraj našeg hotela idealna za večernje ili jutarnje protezanje nogu...po nekom ljepšem vremenu...

Poslije doručka i odjave iz  hotela,  vratili smo se do spomenika koji smo vidjeli dan ranije, ali se nismo zaustavljali zbog kiše, malo razgledali, prošli i kroz sami Toblach i krenuli dalje. Jedan od razloga za spavanje u ovim krajevima bio je odlazak na izvor Drave, ali to smo zbog vremena morali ostaviti za drugi put.

Vrijeme je promijenilo i naš plan puta za drugi dan, trebali smo obići neke prijevoje, ali s obzirom na lošu prognozu i poučeni jučerašnjim iskustvom, odlučili smo se držati glavnih prometnica i ne riskirati da nas uhvati nevrijeme negdje visoko u planini. No, u dolini vrebaju drugi problemi, kako ćemo uskoro vidjeti.

Ako se prvi dan može opisati sa: kiša, kiša, kiša, potop, kiša, drugi je kolona, kolona, kolona, kolona, kolona... pa na kraju kiša. Prelazili smo iz jedne kolone u drugu, a jedno vrijeme smo se vozili paralelno s autoputom na kojem je promet isto uglavnom stajao... bila je subota, valjda to tako tamo subotom izgleda...

Kad smo se konačno izvukli iz gužve, jer smo se krenuli penjati prema Mendelpassu, počela je kiša...

No, nekako smo stigli do našeg odredišta, mjestašca Tuenno gdje smo rezervirali hotel, smjestili motor u hotelsku garažu, a onda i sebe u sobu. Kiša i dalje pada.

U hotelu su nas uputili na zgodnu pizzeriju u blizini i nismo požalili...jedino što radi dvokratno, pa smo morali malo pričekati dok se otvori u popodnevnoj smjeni...vidi se da u ovim krajevima više nije sve prilagođeno turizmu...

Još jedan dan smo priveli kraju, samo cca 200 km, ali od toga valjda 150 u probijanju kroz kolone...idemo sad odmoriti, sutra nas čeka Stelvio.

Evidentirano

BeBe

• *
« Odgovori #8 : 05. Rujan 2018, 20:42:38 »

Čim smo se probudili, bacamo pogled na web kameru na Stelviu...ipak se dogodilo ono što smo se nadali da neće, preko noći je pao snijeg. Što sad, već se dva dana vozimo, nema smisla da odustanemo. Odlučujemo da idemo, ako nam baš bude jako hladno vratit ćemo se.
Poslije doručka uz ugodnu jutarnju svježinu (čitaj ispod 10 stupnjeva), krećemo. Vrlo brzo stajemo i oblačimo svu rezervnu odjeću koju smo ponijeli (ja oblačim i kišno odijelo) i idemo hrabro dalje.
Bolzano, Merano, putokazi već jasno upućuju prema Stelviu. I vrijeme je konačno lijepo.

Kako se približavamo Stelviu prometa je sve više, uključujući i dosta motora, nismo jedini luđaci!
Za vrijeme uspona stanemo uz cestu baciti pogled prema dolje, a kad tamo gleda nas lokalni dlakavac.
Vidjeli smo ih u još 2 navrata, čini se da ih ima dosta.

Ma neeeee, nije da nema baš nikoga, tu i tamo ipak netko prođe

Ne moram valjda napominjati da se cijelo vrijeme smrzavamo?!

Pojeli kobasu, ugrijali se malo uz kavu i krenuli na drugu stranu prema Bormiu.
Tek što smo se krenuli spuštati vidimo neke kravice u smjeru prema Švicarskoj, pa ih idemo  malo pogledati i ući bar par metara u Švicarsku.
One bezbrižno pasu na granici i uživaju u ovoj prekrasnoj prirodi.

Druga strana Stelvia, neusporedivo ljepša.

Evidentirano

BeBe

• *
« Odgovori #9 : 06. Rujan 2018, 20:15:21 »

Sljedeće odredište je Gavia pass.

Cesta je prilično loša i uska, srećom nije bilo puno prometa.

Na putu nam je i Passo Tonale

Umorni i promrzli vraćamo se u naše seoce, kad nam za oko nam zapne putokaz za jezero Tovel i zaključujemo da bi mogli baciti pogled na njega, pa tek je 5 sati, imamo vremena.
Pokazalo se da jezero nije tu iza ugla, kako smo mi mislili, nego na 10 kilometara uzbrdo...ali što sad, kad smo već krenuli idemo.

Ovaj dio Italije prepun je nasada jabuka koji na prvi pogled izgledaju kao vinogradi jer su jabuke na žici...stvarno ih ima nevjerojatna količina...

Malo se grijemo na suncu i vraćamo u hotel, duuuuugo tuširanje vrućom vodom, večera i spavanje.

Ujutro poslije doručka krećemo prema natrag, današnji cilj je Kranjska Gora.
Jutarnja temperatura nije puno viša od jučerašnje, ali sunčano je, ima nade da će se zagrijati.
Krajevi kojima smo se taj dan vozili, pogotov Cavalese i Moena kroz koje smo prošli, su nam se jako svidjeli, ali nije nam se dalo zastajkivati i slikati.
Pomisao na skidanje rukavica s i tako smrznutih ruku...brrrrrrr...
Na putu prema Cortini čeka nas još passo Giau, i tamo nas je dočekao snijeg.

Neizbježne alpske kravice, šumarak, potočić, trava...ništa im ne fali...

I današnje odrediše, Kranjska Gora.

Bilo je planova i za zadnji dan, ali odlučili smo ih ostaviti za drugi put, to nam je blizu, bit će prilike.
Kava u Kranjskoj Gori i idemo prema kući.

Sve u svemu 5 dana, 1.500 km...kiše, gužve, hladnoća...ali taj dio već po malo zaboravljamo, prisjećamo se ljepote Alpi i nadamo se da ćemo što prije ponovno uživati u pogledu na njih...hvala na pažnji...  :)

Evidentirano

biker4life

• moderator
  • Spol: Muški
  • Vozi: yamaha
« Odgovori #10 : 07. Rujan 2018, 00:55:05 »

Jako lijepo. :palacgore:

Vidim nisam jedini kome je ljepša strana Stelvija ona prema Bormiu od ove poznate sa razglednica. :palacgore:

strelicar

• **
  • Vozi: yamaha xvs 950
« Odgovori #11 : 07. Rujan 2018, 06:32:31 »

Jako lijepo,hvala za slike....
Evidentirano

BeBe

• *
« Odgovori #12 : 07. Rujan 2018, 07:38:52 »

Jako lijepo. :palacgore:

Vidim nisam jedini kome je ljepša strana Stelvija ona prema Bormiu od ove poznate sa razglednica. :palacgore:
Apsloutno, s tvojom rečenicom iz neke druge teme da je ta cesta doživljaj, ali rijetko užitak smo se 100% složili  :)
Evidentirano

vladof

• Vozi: ER-5
« Odgovori #13 : 07. Rujan 2018, 08:17:11 »

Ahhhh, prekodobro,prelijepo i sve pre  :palacgore:
Evidentirano
u vinu je istina

Dylan

• Vozi: Kawasaki ER 5
« Odgovori #14 : 07. Rujan 2018, 18:10:55 »

Lijepo putovanje, putopis i slike! :palacgore:

Stelvio prema Bormiju je lijepši ali i daleko manje zahtjevan u vozačkom smislu.

Meni je južna strana, od Merana, predstavljala daleko veće zadovoljstvo i dalo mi osjećaj nekakvog postignuća kad je prijevoj savladan.

vlais ng

• Vozi: Nemam motor
« Odgovori #15 : 09. Rujan 2018, 21:34:11 »

Jako dobro slozena tura.
Prekrasno i hvala sto si podijelio s nama.
Evidentirano
Hrvatski narod ima dvije mane.
Brzo zaboravlja i lako oprasta.......

biker4life

• moderator
« Odgovori #16 : 10. Rujan 2018, 22:52:27 »

Apsloutno, s tvojom rečenicom iz neke druge teme da je ta cesta doživljaj, ali rijetko užitak smo se 100% složili  :)

:palacgore:

Stelvio prema Bormiju je lijepši ali i daleko manje zahtjevan u vozačkom smislu.

Meni je južna strana, od Merana, predstavljala daleko veće zadovoljstvo i dalo mi osjećaj nekakvog postignuća kad je prijevoj savladan.

To isto stoji, dapače. :palacgore: Sa zagradom da jednom kada je "osvojen" sa te strane, za svaki idući ako mogu biram verziju preko Bormija. Poštedim i sebe i motor (kvačilo). :mrgreen:

Dylan

• Vozi: Kawasaki ER 5
« Odgovori #17 : 11. Rujan 2018, 02:08:06 »

Ima nešto i u tome. :mrgreen:

esso_sa

• **
  • Vozi: BMW R1200R LC
« Odgovori #18 : 12. Rujan 2018, 08:56:24 »

To isto stoji, dapače. :palacgore: Sa zagradom da jednom kada je "osvojen" sa te strane, za svaki idući ako mogu biram verziju preko Bormija. Poštedim i sebe i motor (kvačilo). :mrgreen:

Ili kupis motor sa jakim obrtnim momentom iz podruma i svaku onu serpentinu prolazis u 2. brzini bez pipkanja kvacila  :mrgreen:
Evidentirano

thule_5689

• Vozi: VFR 1200 XD crosstourer
« Odgovori #19 : 12. Rujan 2018, 10:46:13 »

...i ne baš desne uzbrdo, sa dvoje na motoru  :misli:
Evidentirano

esso_sa

• **
« Odgovori #20 : 12. Rujan 2018, 11:49:54 »

...i ne baš desne uzbrdo, sa dvoje na motoru  :misli:

Sa ovim mojim traktorom, dvoje + 3 kofera, prvi put na Stelviu, desne sam vozio 1., a lijeve komotno 2. brzina. Sve bez kvacila
Vjerujem da bi neko iskusniji sa tom cestom i desne bez problema mogao voziti u 2.

I slazem se da je strana prema Bormiu ljepsa za voziti. Valjda zbog otvorenije ceste, ali i boljeg pogleda iz vozacke perspektive dok se spustas. Na strani prema Meranu nemas kada da razgledas, sav fokus je na serpentinama i saobracaju.  Ali super osjecaj kada je savladas i dodjes do vrha, posebno ako ti je prvi put. Mene je malo uhvatila i trema pred uspon, kako cu po serpentinama, kako cu ovo, kako cu ono... Kada sam se popeo, bilo je niko jaci od mene :), hodi Valentino Rossi da ti tata pokaze kako se vozi :LOL:
« Zadnja izmjena: 12. Rujan 2018, 12:09:55 esso_sa »
Evidentirano

biker4life

• moderator
« Odgovori #21 : 12. Rujan 2018, 23:18:24 »

Ili kupis motor sa jakim obrtnim momentom iz podruma i svaku onu serpentinu prolazis u 2. brzini bez pipkanja kvacila  :mrgreen:

Kupio. :mrgreen: Pa je red onda ponoviti ove neke dionice. :D

esso_sa

• **
« Odgovori #22 : 13. Rujan 2018, 09:32:53 »

Pa je red onda ponoviti ove neke dionice. :D

Apsolutno ! :palacgore:
Ja bi uskoro trebao da se vratim na 4 cilindra, malo manje obrtnog, ali vise snage, pa je red opet otici gore i isprobati :mrgreen:
Evidentirano
 Str: [1]   Gore

Stranica je generirana za 0.176 sekundi uz 21 upita.