Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 [2] 3  Sve   Dolje

Autor Tema: Ni manje zemlje, ni više ljepote – e to je Crna Gora!  (Posjeta: 8315 )

Incognito

• **
  • Spol: Muški
  • Vozi: KejTiEm IlevenNajti '15
Odg: Ni manje zemlje, ni više ljepote – e to je Crna Gora!
« Odgovori #25 : 20. Rujan 2018, 12:47:06 »

Jeste, sve je asfaltirano, ima samo ponekih užih djelova, i ponekih djelova gdje bude odrona i šljunka po putu (kanjon Sušice)...
Preporuka za selo i Guesthouse Nedajno, odlična domaća hrana i spektakularan pogled na kanjon Sušice...
Imaju takođe i soba za prespavati, a cijena je čini mi se 13 eura za noćenje sa doručkom po osobi...
Tu je blizu i Sušićko jezero, u podnožju kanjona, preporuka isto za posjetiti i uživati u miru i tišini (može se doći motorom/kolima do njega)...
Evidentirano

Poka

• **
« Odgovori #26 : 20. Rujan 2018, 12:49:18 »

Prelijepo !
Kada god vidim koliko je ovaj Durmitor lijep, uvijek se zapitam sto ne idem tamo cesce... Prilicno mi je blizu i sasvim u dometu jednodnevne voznje
Vozio sam juznu stranu Durmitora (P14 cesta) pa dalje na Zabljak, ali nikada ovu sjevernu sto ide uz kanjon Tare, a vise je nego ocito da je spektakularna. Je li asfaltirana cijela ta dionica ili je makadam ?
Mislim na ovo
https://www.google.com/maps/dir/43.168853,19.0890344/43.1884222,18.9343551/@43.1801992,18.9201991,11.92z

sve je asfalt. :) može svaki motor.
Evidentirano

esso_sa

• **
  • Vozi: BMW R1200R LC
« Odgovori #27 : 20. Rujan 2018, 13:28:04 »

Hvalja ljudi, ili da se bolje izrazim - komsije :) :palacgore:
Evidentirano

StatusQuo

• **
  • Vozi: DL1000L8
« Odgovori #28 : 20. Rujan 2018, 16:11:48 »

Hvala svima na odgovorima i vidim da je već na sve odgovoreno  :palacgore:

A mi idemo dalje...

Četvrti dan

Preporuka za slušanje – na kraju današnjeg dana shvaćamo da se ovdje sigurno nećemo osjećati usamljeno,

Poslije doručka krećemo lagano put pod no.. ovaj, kotače. Nekako smo si mi isplanirali da bi danas napravili kompletan đir do obale preko Podgorice. Ali, pomalo, dio po dio – prvo idemo vidjeti most na Đurđevića Tari (ili jednostavno most na Tari).

Malo zanimljivosti, građen između 1937. i 1940. godine, na 172m iznad Tare, ovaj most u vrijeme kada je bio završen, predstavljao je najveći betonski most u Europi. Bome impresivno, a kruži priča da je uvršten među 10 najljepših mostova svijeta.

Kad smo već tu, po preporuci Sretena idemo na zipline. Uvijek zabavno, pogotovo kada dobijete vožnju gratis jer se Sara stisla i nikako se nije htjela spustiti pa smo krenuli svi u procese pregovora da bi na kraju išle u drastične mjere  :LOL: - džabe vožnja ako ode i bome smo ju nagovorili  :skocko:. I tako smo se mi spustili dva puta  :mrgreen:

Gas dalje za Biogradsko jezero. Vozimo se gotovo cijelim putem paralelno uz Taru i stvarno je krajolik bajkovit. Stižemo do nacionalnog parka Biogradska Gora u sklopu kojeg je i jezero. Ulaz u NP se plaća, ali simboličnih 3€ po osobi. Koliko je zeleno dovoljno govori informacija da je ovaj NP Biogradska Gora u sklopu kojeg je jezero jedno od tri prašume koje danas postoje u Europi! Što automatski znači da je vrlo ugodno i nama vrlo opuštajuće. Radimo krug oko jezera – pješice naravno, uz povremena stajanja na predivno osmišljenim “ugibalištima”.

Krećemo lagano dalje i putem odlučujemo stati samo na brzinskom ručku u Podgorici po preporuci u restoranu “Kristal”. Do samog grada prolazimo uz samostan na Morači gdje radimo kratku pauzu. Čisto pristojno za kratko protezanje udova.

Gladni smo, ajmo dalje… I evo nas u Podgorici i pred restoranom. Parkiranje i ulazimo u ne baš pretjerano sređen restoran što obično znači da je dobra hrana. I stvarno je, preporuka ukoliko se nađete u blizini.

Kao što sam rekao, nismo se previše zadržavali već odmah poslije ručka/večere pičimo prema Petrovcu na moru gdje noćimo. Prolazimo pokraj tvrđave Lesendro i nasipa preko kojeg ide cesta i željeznica te tako sječe Skadarsko jezero.

Hm, zanimljivo, mogli bi malu pauzu ovdje napraviti te odmah po završetku nasipa skrećemo za Virpazar, malo ribarsko selo koje je u prošlosti imalo utjecajnu ulogu u trgovini. Koga zanima više (https://www.globtourmontenegro.com/me/destinacije/virpazar-12). Parkiramo se i idemo u kratku šetnju centrom, te putem prolazimo štand koji nudi izlete na Skadarsko jezero. Izgleda jako zanimljivo ali iskreno nismo planirali izlet, i dok si mi tako gruntamo gleda nas gospodin koji to organizira i pita nas da li smo zainteresirani na što mi odgovaramo da ne za sada i produžujemo dalje. Kasnije će ovo postati jedna nevjerojatna priča.

Radimo krug uz slikanje i stvarno izgleda odlično, jezero je ogromno, prekriveno lopočima, šašem i puno je razbacanih malih otočića na kojima se nalaze manastiri. Nalazi se na samoj granici s Albanijom tako da je dio jezera crnogorski,a dio albanski i u daljini se naziru albanska sela.... Uglavnom, jezero nas je toliko zaintrigiralo da smo zaključili da ta kratka šetnja neće biti dovoljna i da bi bilo šteta ne otići na izlet. Vraćamo se do čovjeka koji nam je nudio izlete i pitamo ga za cijene, trajanje izleta i što se sve može vidjeti. Gospodina je zanimalo otkud smo i na spomen Zagreba kreće neka jugonostalgična priča. Počeo je pričati o tome kako smo nekad puno više putovali između država bivše Juge, družili se i kako su ljudi vjerovali jedni drugima. I kaže kako je njegov tata - koji je inače bio tada jedini brijač u selu, slao škare i britve na oštrenje u Zagreb. Slao bi škare,britve i novce po nekome i to je uvijek došlo na pravo mjesto u Zagreb - kod tog jednog majstora u brusionu. Kad sam to čuo pitam ga je l' zna kako se taj majstor zvao? Možda Vjekoslav Ženko? I kaže on da će nazvati tatu da provjeri..... i nazove tatu i kaže tata - da, da Vjekoslav Ženko! Inače Vjekoslav Ženko je bio moj DEDA!  :shock: :shock: HA?! Ludo! Naravno da smo odmah dogovorili izlet i upoznavanje s njegovim tatom sutra ujutro i u nevjerici otišli prema smještaju... Koja je vjerojatnost da u Virpazaru naletiš na čovjeka koji je tvom dedi slao noževe na brušenje u Zagreb? Život nekad stvarno al stvarno iznenadi. :mrgreen:Naravno, ja odmah zovem doma i opća nevjerica, krenule priče iz prošlosti, srce se stislo i koja suzica potekla.

Stižemo polako i do smještaja za večeras u Petrovcu. Nakon podužeg traženja, penjanja u brdo, spuštanja, raspitivanja okolo konačno nalazimo apartman. Neću ga baš previše komentiarti jer iskreno ni nema se baš nešto dobro za reći  :?.

Prije spavanja komentiramo još jednom nevjerojatnu slučajnost današnjeg dana. :shock: :0648:
« Zadnja izmjena: 20. Rujan 2018, 16:25:50 StatusQuo »
Evidentirano
...crnog sam đavla ugrizo za muda.....

Sandstorm

• *
  • Vozi: Honda CBF 600S
« Odgovori #29 : 20. Rujan 2018, 17:18:34 »

Kad ste to bili na Durmitoru? Po slikama izgleda kasno proljeće ili početak ljeta. Ja sam bio prije tjedan dana i mogu reći da je bilo predivno samo trava više nije tako zelena i nema snjega na planini
Evidentirano

StatusQuo

• **
« Odgovori #30 : 21. Rujan 2018, 08:53:04 »

Krajem lipnja, i vrijeme je bilo idealno (sunce, temperatura idealna, vjetra ništa)  :palacgore:
Evidentirano

Poka

• **
« Odgovori #31 : 21. Rujan 2018, 14:26:15 »

svijet je kutija šibica!  :palacgore:
svaka čast!
Evidentirano

StatusQuo

• **
« Odgovori #32 : 21. Rujan 2018, 16:07:38 »

svijet je kutija šibica!  :palacgore:
svaka čast!

Nevjerojatno ali svakim danom sam sve bliže tom razmišljanju  :mrgreen: :palacgore:

Peti dan

Preporuka za slušanje – stvarno se osjećamo sretno i zahvalno što imamo mogućnost ovakvih putovanja,

Buđenje, pakiranje i krećemo natrag prema Virpazaru.

Stižemo, pozdravljamo se s domaćinom i prvo primjećujemo puno veću gužvu nego sinoć (razumljivo). I vidimo probija se polako i deda kroz masu. Djedica od 93 godine vrlo agilnog stasa i kroz razgovor u glavi vrlo bistar. Svega se sjeća (čak do te mjere da zna da je trebalo oko 2-3 tjedna da mu se oprema vrati nabrušena-ispolirana) i ne možemo vjerovati da smo se upoznali. “Nitko mi nikad nije izbrusio te britve i noževe kao vaš djed. Svima sam to govorio.” ushićeno će. Plaćanje je bilo tako da se u paketu di je bila oprema za brušenje poslao i novac. Nikad ni jednog problema. Fascinantno.

Uz pokoju još riječ polako se pozdravljamo i idemo na brod koji vozi po Skadarskom jezeru. Inače agencija im se zove Kormoran (http://kormoran.co/index.html). Još jedna zanimljivost, krenuli su u biznis sa naravno jednim manjim brodom da bi se vremenom posao proširio i sada posjeduju ako se ne varam 4-5 brodova različitih veličina. A najbolje od svega, kad smo već kod poštenja i povjerenja, do sada ni jedan brod nisu platili prije isporuke (čak ni kaparu), već imaju kontakt u Srbiji?! i kod njega se rade brodovi. Po završetku, brod se transportira do Virpazara i po dostavi – vrši se uplata. Ponovo, moram ponoviti, do sada nikada nikakvih problema. E ovo mi vraća vjeru u ljudski rod!

Sam izlet je vrlo opuštajući i mogu vam ga slobodno preporučiti. Traje cca sat i pol za 20tak€. Skadarsko jezero ili kako ga vole zvati posljednje stanište pelikana. Najveće jezero na Balkanu, dom biljnom i životinjskom svijetu koji možete vidjeti samo ovdje i nacionalni park od 1983. godine idu u prilog da se stvarno isplati zaputiti na ovaj izlet i posjet ovom biseru Mediterana.

Otok Grmožur zovu Crnogorski Alcatraz, jer je na njemu kralj Nikola ostatke turske tvrđave, koju su Crnogorci osvojili, koristio kao zatvor za političke protivnike i to isključivo – neplivače. Po priči, samo je jedan zatvorenik uspio da pobjegne iz zatvora koristeći zatvorska vrata kao splav.

Stvarno guštamo… :D

Vrijeme je da krenemo dalje, žao nam je nismo stigli obići naselje Rijeka Crnojevića, drugi put! Plan je cestom P16, skroz uz obalu jezera do Vladimira pa dalje južno do Ulcinja i natrag uz obalu do Budve uz stajanje na ušću Bojane.

Stižemo do ušća, mislili smo se okupati ali je voda ledena tako da preskačemo kupanac i idemo nešto pojest. Stajemo u restoranu Ćićkova Čarda i tu večeramo u odličnom ambijentu.

Evo mi i prezimenjaka :mrgreen:

Vozimo se lagano dalje te uz još jedno zaustavljanje u Baru stižemo u Budvu gdje noćimo. Meni je Budva odlična, stari dio pogotovo i uvijek se rado vraćam. Novi dio nije baš moj đir ali lijepo da ima za svakoga ponešto. :palacgore:

Šlafen! :bananapivo:
« Zadnja izmjena: 21. Rujan 2018, 16:27:36 StatusQuo »
Evidentirano

djuka007

• Vozi: motor sa i auto bez brzina...
« Odgovori #33 : 22. Rujan 2018, 00:00:15 »

Prelijepo !
Kada god vidim koliko je ovaj Durmitor lijep, uvijek se zapitam sto ne idem tamo cesce... Prilicno mi je blizu i sasvim u dometu jednodnevne voznje
Vozio sam juznu stranu Durmitora (P14 cesta) pa dalje na Zabljak, ali nikada ovu sjevernu sto ide uz kanjon Tare, a vise je nego ocito da je spektakularna. Je li asfaltirana cijela ta dionica ili je makadam ?
Mislim na ovo
https://www.google.com/maps/dir/43.168853,19.0890344/43.1884222,18.9343551/@43.1801992,18.9201991,11.92z

E moj esso, crni esso, pa ti uopce Durmitor vozio nisi ako ga nisi obisao sa te strane....brzo na popravni dok vrijeme dopusta

A autorima ovog putopisa cista petica za literarni izricaj i umjetnost fotografije...frisko smo odvozili slicnu rutu, sa primjesama Albanije, ali nakon ovog putopisa cisto mi neugodno pisati ista...
« Zadnja izmjena: 22. Rujan 2018, 00:04:49 djuka007 »
Evidentirano

Safety

• **
  • Vozi: VRSCA
« Odgovori #34 : 22. Rujan 2018, 09:43:58 »

Izvrsno!.. pravi mi je uzitak citati tekst i gustati ove predijele zabiljezene odlicnim fotografijama!... pratim dalje..  :palacgore:
Evidentirano
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

vlais ng

• Vozi: Nemam motor
« Odgovori #35 : 23. Rujan 2018, 12:31:57 »

i ja sam se malo vratio unazad i prisjetio svih ovih ljepota.
ma bravo......slike su mrak
Evidentirano
Hrvatski narod ima dvije mane.
Brzo zaboravlja i lako oprasta.......

esso_sa

• **
  • Vozi: BMW R1200R LC
« Odgovori #36 : 23. Rujan 2018, 19:06:51 »

E moj esso, crni esso, pa ti uopce Durmitor vozio nisi ako ga nisi obisao sa te strane....brzo na popravni dok vrijeme dopusta

A autorima ovog putopisa cista petica za literarni izricaj i umjetnost fotografije...frisko smo odvozili slicnu rutu, sa primjesama Albanije, ali nakon ovog putopisa cisto mi neugodno pisati ista...

Zabusavam, moram priznati...  :embarrassed:
Ne znam hocu li stici ove godine (za Sarajevo vec prekosutra najavljuju moguci snijeg i visim dijelovima), ali iduce sigurno  :palacgore:
Evidentirano

StatusQuo

• **
« Odgovori #37 : 24. Rujan 2018, 15:02:04 »

Slobodno, uvijek me zanima vidjeti iste/slične rute drugim očima  :palacgore:

A Albaniju smo prošli ove godine kad smo bili do Atene...ali o tome u drugom putopisu :mrgreen:
« Zadnja izmjena: 24. Rujan 2018, 15:39:20 StatusQuo »
Evidentirano

StatusQuo

• **
« Odgovori #38 : 24. Rujan 2018, 15:13:40 »

6. dan

Preporuka za slušanje – čaj/kava su uvijek dobrodošli ujutro pogotovo ako je u veselom tonu,

Poslije doručka u jutarnje kave u Budvi, sjedamo na pilu i gas dalje prema Kotoru.

Skrećemo lagano sa puta prema malom mjestašcu koje je dobilo ime po talijnskom nazivu za ružu – Rose. Ima tu svega, od podmorskog tunela, odnosno skloništa Potkop koje je prvobitno bilo namijenjeno za podmornice, a danas služi kao mjesto gdje se održavaju muzički festivali, a tijekom ljeta se koristi i kao disko-klub do stare tvrđave Forte Rose koju smo i posjetili.

I stižemo u Kotor. Obavezno stajanje i obilazak uz cugu. Dosta se o njemu već pisalo pa ukoliko nekoga nešto više zanima može to vidjeti ovdje (https://punkufer.dnevnik.hr/clanak/5-argumenata-zbog-kojih-barem-jednom-u-zivotu-treba-posjetiti-kotor---501802.html). Prekrasan gradić.

Radimo krug oko Boka kotarske i vozimo prema Nikšiću gdje se nalazimo sa frendovima uz plan obilazka Lovćena i par dana na Pelješac. Uz jaku kišu stižemo u Nikšić u kasnim večernjim satima.

Sutra smo još u Crnoj Gori, a onda navečer kod nas. Nije nam baš drago ali nosimo hrpu lijepih uspomena i novih poznanstva pa nam je lakše  :mrgreen:  :palacgore:
Evidentirano

StatusQuo

• **
« Odgovori #39 : 24. Rujan 2018, 15:27:33 »

7. dan

Preporuka za slušanje – Rambo, ipak idemo na more!

Nakon buđenja i doručka spremamo se za polazak. Inače bili smo smješteni u apratmanima Koprivica Nikšić (ima na bookingu) i samo pohvale, čisto, veliko, novo, ukratko 10/10.

Vozimo se prema Lovćenu i Njegoševom mauzoleju. Sam Lovćen je nacionalni park od 1952. godine (https://www.dinarskogorje.com/lov263en.html). Pješačkih staza koliko želiš i stvarno za provesti par dana idealno. No mi nemamo par dana i parkiramo se u podnožju i krećemo lagano stepenicama prema samom mauzoleju. Mjesto je to gdje je pokopan po svojoj želji Njegoš, punim imenom Petar II. Petrović Njegoš crnogorski poglavar i književnik. Na mjestu današnjem Meštrovićevog mauzoleja prije je bila skromna crkva koja je razrušena tijekom Prvog svjetskog rata. Navodno sam Njegoš nikada nebi želio takvu građevinu kakva je danas tamo zbog svoje skromnsoti. Još jedna zanimljivost, sam Meštrović iako je zaslužan za sam izgled mauzoleja nikad nije bio na Lovćenu. Ukoliko nekoga zanima (http://www.mnmuseum.org/NJMZmn.htm).

Uz ponovno kratko zaustavljanje u Kotoru vozimo dalje za RH.

Vrijeme je da se polako pozdravimo sa vrlo nam dragom Crnom Gorom i krenemo put Pelješca gdje ćemo još par dana uživati prije povratka u stvarnost.

Pelješac…. :0648:

I roštilj za kraj! :0648:

Crna Gora. Zemlja je to raznolikosti - visokih planina, dubokih kanjona, širokih ravnica, brzih rijeka, jezera i slikovite obale gdje se sve zajedno smjenjuje kao u nekoj vrsti nadmetanja. Do drugog puta hvala ti i stvarno jesi kako slogan kaže divlja ljepot(ic)a „Wild Beauty“.

:hello:
« Zadnja izmjena: 24. Rujan 2018, 15:32:28 StatusQuo »
Evidentirano

skafiskafnjak

• *
« Odgovori #40 : 24. Rujan 2018, 22:03:00 »

Milina za gledanje i citanje dobar tudum  nema sta
Evidentirano

biker4life

• moderator
  • Vozi: yamaha
« Odgovori #41 : 24. Rujan 2018, 23:58:39 »

Preporuka za slušanje – stvarno se osjećamo sretno i zahvalno što imamo mogućnost ovakvih putovanja,

da bi riječ rekao... :mrgreen: :headfones: :palacgore:
Evidentirano
Alpe 2017. :smoke:          Gross i Vršić + Dolomiti 2018. 8)                Toskana 2019. :)

StatusQuo

• **
« Odgovori #42 : 25. Rujan 2018, 16:16:58 »

Tu je blizu i Sušićko jezero, u podnožju kanjona, preporuka isto za posjetiti i uživati u miru i tišini (može se doći motorom/kolima do njega)...

Kad smo mi bili, jezera nije bilo - navodno da je to bio prvi put da je isušilo.... :misli:

Milina za gledanje i citanje dobar tudum  nema sta

E sada ti istim/sličnim putem - siguran sam da tudum jedva čeka povratak  :mrgreen:
Evidentirano

AnteK

• Vozi: DR 350 SE
« Odgovori #43 : 26. Rujan 2018, 12:09:05 »

Kad smo mi bili, jezera nije bilo - navodno da je to bio prvi put da je isušilo.... :misli:

Ma ne, to jezero ima vode samo za kišne sezone i kad se snijeg topi, a ljeti je najčešće suho. Ja sam bio prošle
godine dva puta i bilo je suho ko barut.  :palacgore:
Evidentirano

gastajbarter

• Vozi: dvogrbu kamilu
« Odgovori #44 : 26. Rujan 2018, 15:44:36 »

Sušićko jezero..cudi me sto se tako zove :mrgreen:..kod mene blizu ima selo zove se Duboki potok..i onda ljudi prave kuce pored potoka kad ono poplava..i jos se cude kako poplava nije nikad bila :mrgreen: :mrgreen:
Evidentirano

StatusQuo

• **
« Odgovori #45 : 27. Rujan 2018, 14:13:49 »

Ma ne, to jezero ima vode samo za kišne sezone i kad se snijeg topi, a ljeti je najčešće suho. Ja sam bio prošle
godine dva puta i bilo je suho ko barut.  :palacgore:

Zanimljivo, a nas uvjeravali da je to prvi put da je isušilo :mrgreen:

Sušićko jezero..cudi me sto se tako zove :mrgreen:..kod mene blizu ima selo zove se Duboki potok..i onda ljudi prave kuce pored potoka kad ono poplava..i jos se cude kako poplava nije nikad bila :mrgreen: :mrgreen:

:LOL: A zamisli da je još Krivi put blizu  :mrgreen:

Evidentirano

Tpeko

• *
« Odgovori #46 : 27. Studeni 2018, 19:56:18 »

Slike su extra, kolicina informacija i opisano sve detaljno, za svaku pohvalu ! ;)
Evidentirano
...brojim ti do 10, izbrojim do 2....

picoda

• Vozi: Tenere
« Odgovori #47 : 21. Prosinac 2018, 19:14:07 »

Svidjanje... :palacgore: :palacgore:
Evidentirano

Kraljević Junior

• **
  • Vozi: Kawasaki ZX12R
« Odgovori #48 : 23. Prosinac 2018, 07:31:20 »

Svaka čast!
Pročitao s guštom i pregledao slike s još većim guštom! Definitivno stavljam Crnu Goru na bucket list i to pod obavezno.  :palacgore: :palacgore:
Evidentirano

luka737

« Odgovori #49 : 24. Prosinac 2018, 02:37:10 »

Super, obožavam Crnu Goru. Bio 3 godine za redom. A slike su  :shock: Sad me još više sram mojih slika :LOL:
Evidentirano
 Str: 1 [2] 3  Sve   Gore

Stranica je generirana za 0.325 sekundi uz 20 upita.