Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 2 [3] 4 5  Sve   Dolje

Autor Tema: NOVA MITAS TOURING FORCE GUMA  (Posjeta: 8516 )

cadjo

• Spol: Muški
Odg: NOVA MITAS TOURING FORCE GUMA
« Odgovori #50 : 03. Travanj 2019, 12:49:12 »

pazi se sekte 

Vozim na sport gumama uvijek, volim taj osjecaj. Osjecaj kako motor pada u zavoj, osjecaj gripa na izlazu i ulazu...

Na boldoru imam Pilot Road 4 koji je smece od gume, al se svejedno da provozat tako da struze crash bar (bez da padnem  ). Kad napokon slozim boldora, na njega su probat ovaj touring Mitas.

Ono sto mi je Mitas omogucija je da redovito mijenjam gume (ne moram cijediti zadnji Km iz njih kad su poprilicno jeftine), bez da pati ''osjecaj''.

Tu i tamo mi zafali GP Racer, onda skuzim 2,5x vecu cijenu i odmah mi bude lakse :)
Sva čast,već se i ja duže vrime lomim oko povratka na sport segment ali me uvik ta kilometraža ubije,sad san smanjija km (ne iden vise na posa s motorom) pa se mozda čak I odlucim vratiti...

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk

Evidentirano

BM0021

• Vozi: k13r
« Odgovori #51 : 03. Travanj 2019, 12:55:52 »

Ja sam prvi put SF+ uzeo sa skepsom jer su bile jeftine a nisam znao kako će mi sjest taj motor i hoće li odmah u prodaju pa da ne bacam lovu na skupe gume, ispalo da nemam niti jednu zamjerku na savu kranj :D
Na ovog sam stavio d212 i da, vrhunske su ali koštaju neusporedivo a ne traju ništa duže tako da se ja vraćam na SF. Sezona nije ni počela a meni već treba nova zadnja guma.
Evidentirano

picasso

• Vozi: versys
« Odgovori #52 : 03. Travanj 2019, 13:55:39 »

Moja kombinacija je već godinama iza pilot road 2 naprijed pilot power
i to taman se potroši u paru, nije strašna cijena i fino drži za drlog koji vozim :0648: :evil:

vozio Mitas sf tek kad su izašle guma je i onda bila super, samo meni malo brzo ode u ciglu zbog grada i autoputa, sjećam se kad su ih testirali na Grobniku
tada su još imale sava logo...
« Zadnja izmjena: 03. Travanj 2019, 13:59:44 picasso »
Evidentirano
jest i pit

Igoreta

• Vozi: Buteljiranog zajca
« Odgovori #53 : 17. Travanj 2019, 07:35:13 »

Vidim kod Bimbe u ponudi, cijena je skoro ista kao i za Angel ST.

Da li je tko probao?
Evidentirano

+marek+

• Vozi: FZ6N, VXR
« Odgovori #54 : 17. Travanj 2019, 07:42:18 »

Na strani prije netko je napisao da je uzeo set

I mene zanimaju dojmovi, mislim da mi trenutne gume neće izdržati do kraja sezone pa.
Dvoumim se možda isprobati SF/TF ili ostati na angel ST  :misli:
« Zadnja izmjena: 17. Travanj 2019, 07:57:05 +marek+ »
Evidentirano

Igoreta

« Odgovori #55 : 17. Travanj 2019, 08:17:51 »

Ja imao iste dvojbe, već odlučio Angel ST, na kraju uzeo SF.

Ono što se odmah osjeti, u odnosu na BT023 koje su bile gore, da je zadnja guma osjetno oštrija i motor puno bolje pada u zavoj, i drži nagib prilikom odvrtanja gasa. Da li je to jednako kod svih sporCkih guma, ne mogu suditi, ali razlika u odnosu na sve touring gume koje sam vozio se stvarno osjeti.

Ako si više touring orjentiran, ja bih ipak preporučio touring gumu, ova SF fakat tjera na žešću (neki bi rekli normalnu) vožnju.
Evidentirano

ybr125

• **
« Odgovori #56 : 17. Travanj 2019, 08:28:06 »

Vidim kod Bimbe u ponudi, cijena je skoro ista kao i za Angel ST.

Da li je tko probao?

Imaš kod nekih trgovaca za 1194 kune set (120/180). Ja ih upravo naručio jer sada imam angel st pa me zanima hoće li biti bolje  :mrgreen:
Evidentirano

Igoreta

« Odgovori #57 : 17. Travanj 2019, 08:30:23 »

Strpljivo čekam dojmove.
 :palacgore:
Evidentirano

grafit

« Odgovori #58 : 15. Svibanj 2019, 21:09:46 »

Napravio nekoliko km po laganim krivinama sa touring force ,prvi dojam mi se sviđa cak mi je bolje sjelo nego prvi đir sa pireli angel.Upravljive ,osjećaš motor lagano padaju u krivinu .Čekam prvi veći đir da vidim kakve su kad se bsš povezu!
Evidentirano
u dobru se ne uzvisu ,u zlu se ne ponizi!

Boogie

• *
« Odgovori #59 : 16. Svibanj 2019, 10:37:55 »

Napravio nekoliko km po laganim krivinama sa touring force ,prvi dojam mi se sviđa cak mi je bolje sjelo nego prvi đir sa pireli angel.Upravljive ,osjećaš motor lagano padaju u krivinu .Čekam prvi veći đir da vidim kakve su kad se bsš povezu!

A mene zanima kakve će biti nakon 10,000 km!  :palacgore:
Evidentirano

cadjo

« Odgovori #60 : 16. Svibanj 2019, 10:46:50 »

A mene zanima kakve će biti nakon 10,000 km!  :palacgore:
10 000 km.... jbt to su bar dva seta :)

Evidentirano

cadjo

« Odgovori #61 : 16. Svibanj 2019, 10:48:46 »

Ja san već duze vrime na Angel ST I volija bi prominiti malo premda san generalno zadovoljan s njima.Bas me zanima kompletna recenzija (km,suho,kiša)...

Evidentirano

tomikawa

• **
« Odgovori #62 : 16. Svibanj 2019, 12:15:06 »

Ja ću ih uzet, pa kud puklo da puklo  :palacgore:
Evidentirano
Prva, druga, niža, graba, plot, hiža

esso_sa

• **
  • Vozi: BMW R1200R LC
« Odgovori #63 : 16. Svibanj 2019, 16:01:09 »

Meni sport guma zadnje generacije nije potrebna, ali ipak vozim na sport gumama (michelin pp, set 1100kn). Kilometraza 7000 - 8000km. Jednom imao st gume, nisam bio zadovoljan, a kilometraza nije bila duplo veca nego eventualno 50%. Znam se i brze popeljat, ali u granicama michelin pp i po tom pitanju su mi ok, a odgovara mi i njihov profil jer je motor agilniji nego sa st gumama. Vozio i na sportsmartu 1 i 2, metzeleru m7rr, ali, ne mogu opravdat skoro duplo visu cijenu za istu kilometrazu (m7rr napravio 500tinjak km vise od pp).

Ukratko, gume se odabiru za vozaca i stil voznje, a meni pp sasvim u redu.

Probao bi i sportforce+, cijena je slicna, ali, kilometraza  bitno manja u usporedbi sa pp, a ionako nebi iskoriatio prednosti boljeg gripa u 90+% kilometraze. Nebrojeno setova pp sam odvozio, znam kaj ocekivat od njih i meni su ok. Eto. :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Ako mogu pitati koje si ST gume probao pa ti se nisu svidjele ?
Prije trenutnog motora sam takodje imao malog zeca (2007. godina je kod mene bio), vozio iskljucivo sport gume, stil voznje takav da su mi gume po glatkim BiH cestama u prosjeku trajale maksimalno 5000 km, nekad 6000 ako se bas potrudim. Onda sam presao na ST gume, u medjuvremenu promijenio i motor, popravio voznju i jos se ubrzao, a i dalje vozim ST gume i nikada me nisu iznevjerile... Zato kontam da nisi mozda probao neko smece od gume pa se razocarao i odustao od pruzanja prilike nekoj drugoj koja bi te mozda uvjerila u suprotno :wink:

Ja ću ih uzet, pa kud puklo da puklo  :palacgore:

Prosao rat prije 20+ godina, nema vise uzimanja, sada ih mozes samo kupiti  :mrgreen:
« Zadnja izmjena: 16. Svibanj 2019, 16:05:56 esso_sa »
Evidentirano

3alfa3

• Vozi: Z750 '12
« Odgovori #64 : 16. Svibanj 2019, 16:16:15 »

Michelin PR3 kad su bile aktualan model. Par situacija nikad prije dozivljenih, i to sa prednjom gumom. Skinuo, prodao, stavio ponovo Michelin PP i sve 5. Voznja ISKLJUCIVO po suhom, a PR3 su mi se zamjerile na dizanju iz Senja prema Vratniku, to je ono sto pamtim, bilo je jos par situacija, al ova je bila upecatljiva jer je u serpentini sleper isao iz kontra smjera, a ja se nekako desnom nogom spasio da ne padnem (malo sjebo skocni zglob tada, al proslo za tjedan dva) :mrgreen:
« Zadnja izmjena: 16. Svibanj 2019, 16:20:06 3alfa3 »
Evidentirano
A weekend wasted isn't a wasted weekend

esso_sa

• **
« Odgovori #65 : 16. Svibanj 2019, 16:31:47 »

Michelin PR3 kad su bile aktualan model. Par situacija nikad prije dozivljenih, i to sa prednjom gumom. Skinuo, prodao, stavio ponovo Michelin PP i sve 5. Voznja ISKLJUCIVO po suhom, a PR3 su mi se zamjerile na dizanju iz Senja prema Vratniku, to je ono sto pamtim, bilo je jos par situacija, al ova je bila upecatljiva jer je u serpentini sleper isao iz kontra smjera, a ja se nekako desnom nogom spasio da ne padnem (malo sjebo skocni zglob tada, al proslo za tjedan dva) :mrgreen:

Znaci, jedan model. Ja bi na tvom mjestu probao jos neku pa onda odlucio. Evo moj prijedlog Angel GT (prije nje sam promijenio 4 seta Metzeler modela).
Tako sam i ja sa Dunlopom - razbio se na njima jednom - dao im jos jednu priliku, ali drugi model... razbio se ponovo, Dunlop vise nikad na moj motor  :mrgreen:
Evidentirano

3alfa3

« Odgovori #66 : 16. Svibanj 2019, 16:36:00 »

Znaci, jedan model. Ja bi na tvom mjestu probao jos neku pa onda odlucio. Evo moj prijedlog Angel GT (prije nje sam promijenio 4 seta Metzeler modela).
Tako sam i ja sa Dunlopom - razbio se na njima jednom - dao im jos jednu priliku, ali drugi model... razbio se ponovo, Dunlop vise nikad na moj motor  :mrgreen:

Cemu? PP su mi OK po svemu pogotovo profilu prednje koja Z750 pretvara u bicikl, 7-8 tisuca km, a 1100kn set i mijenjam uvijek set :palacgore:
Evidentirano

esso_sa

• **
« Odgovori #67 : 16. Svibanj 2019, 16:45:28 »

Cemu? PP su mi OK po svemu pogotovo profilu prednje koja Z750 pretvara u bicikl, 7-8 tisuca km, a 1100kn set i mijenjam uvijek set :palacgore:

Mislio sam radi kilometraze, ako ti je ona bitna. Sa finom ST gumom bi mogao izbaciti preko 10k, zavisi po kakvim podlogama vozis :palacgore:
Evidentirano

3alfa3

« Odgovori #68 : 16. Svibanj 2019, 16:54:30 »

Mislio sam radi kilometraze, ako ti je ona bitna. Sa finom ST gumom bi mogao izbaciti preko 10k, zavisi po kakvim podlogama vozis :palacgore:

Osim samog ponasanja guma (s PP sam zadovoljan), kilometraza mi je manje bitna, eventualno cijena/km, a tu mi je PP isto super. Nedavno mijenjane, samo ZG, jos nisam otisao na neki posteni djir.
« Zadnja izmjena: 16. Svibanj 2019, 17:00:16 3alfa3 »
Evidentirano

črnomerec

• Ponosni vlasnik kade i weceja sa tekućom vodom
  • Vozi: Onda ne ronda
« Odgovori #69 : 16. Svibanj 2019, 16:54:30 »

st i gt su mi sta na cbfu sta na fazeru 8 trajale 10000,izgledaju dobro i onda samo nestanu u parsto km,prešo na z6 koje mi traju skoro duplo,nisu klasa ovih,ali za moje potrebe izvrsne ,a dot star dve ,tri godine,u top motu me dodje cca 100 e
Evidentirano
zbog anice i bokala vina...for a home ready!

Dragon Racing

• **
  • Vozi: Fazer 600
« Odgovori #70 : 16. Svibanj 2019, 18:08:44 »

[/quote]

imao tu gumu, isla je do ruba, ali jedina guma koja mi nije uljevala niti malo povjerenja, feedback nikakav, uvik hladna, traje previse za sport gumu, i na 636 bi bez problema znala proslajfati u mistu zadnja na ravnom kad bi druga usla u turu.
Evidentirano

tomikawa

• **
« Odgovori #71 : 17. Svibanj 2019, 11:09:35 »

Prosao rat prije 20+ godina, nema vise uzimanja, sada ih mozes samo kupiti  :mrgreen:
[/quote]

Ispravak netočnog navoda, kupiti ću ih hahaha  :palacgore: :LOL: :LOL:
Evidentirano
Prva, druga, niža, graba, plot, hiža

grafit

« Odgovori #72 : 22. Svibanj 2019, 13:58:34 »

Napravio dvjestotinjak kilometara s touring force cisto solidna turing guma .Po kisi isto ok ,glatki asphalt u gradu isto ok .U skorije vrijeme probat cu I nesto dalje I brze voznje .U rangu ostalih turing guma vozio sam Michelin pr 3 ,pr 2 ,metzeler z6 I z8,Conti road attack 2,Pirelli angel st.Sad ostaje pitanje trajnosti!
Evidentirano

ybr125

• **
« Odgovori #73 : 30. Svibanj 2019, 19:59:03 »

Montirane MITAS TOURING FORCE. Ovaj vikend ih testiram  :mrgreen:

Evidentirano

grafit

« Odgovori #74 : 30. Svibanj 2019, 21:34:18 »

Vjerujem da neces biti razocaran!
Evidentirano
 Str: 1 2 [3] 4 5  Sve   Gore

Stranica je generirana za 0.246 sekundi uz 20 upita.