Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 [2] 3 4 ... 8   Dolje

Autor Tema: Na kupanac do Bakua  (Posjeta: 17760 )

luka737

Odg: Na kupanac do Bakua
« Odgovori #25 : 05. Prosinac 2018, 20:20:37 »

:palacgore: bravo,pratim,ja sam bio metar dana prije u turskoj,bili 4 dana u istambulu,dalje nismo išli,skupljam ideje di dalje po turskoj slijedece godine,oduševila me!
je, je Turska je prekrasna i ljudi su top!
Preporuka je definitivno Bodrum, prekrasno mjesto, klima odlicna. Ja osobno više nikad ne bi u Antaliju, bar ne u terminu kojem smo mi bili (oko 20.8.)...takva sparina da smo pokrepavali. Nemres spavat, nemres jest, neda ti se zivit. Sjeverno od Fethiye je puno bolje i ljepše :palacgore:
Evidentirano

črnomerec

• Ponosni vlasnik kade i weceja sa tekućom vodom
  • Spol: Muški
  • Vozi: Onda ne ronda
« Odgovori #26 : 05. Prosinac 2018, 20:34:15 »

je, je Turska je prekrasna i ljudi su top!
Preporuka je definitivno Bodrum, prekrasno mjesto, klima odlicna. Ja osobno više nikad ne bi u Antaliju, bar ne u terminu kojem smo mi bili (oko 20.8.)...takva sparina da smo pokrepavali. Nemres spavat, nemres jest, neda ti se zivit. Sjeverno od Fethiye je puno bolje i ljepše :palacgore:
hvala,razradit cu plan do proljeca,ak budem ima kakvih nejasnoca budem ti se javio :palacgore: ajde deri dalje,cekamo nastavak
Evidentirano
zbog anice i bokala vina...for a home ready!

Puuž

• *
« Odgovori #27 : 06. Prosinac 2018, 08:57:38 »

Čestitke na putovanju i lijepom opisu :palacgore: :palacgore:
Biste li mogli navesti na kraju i kolika vam je bila prosječna potrošnja goriva po motoru, odokativno?

čakam ostatak...
Evidentirano

luka737

« Odgovori #28 : 06. Prosinac 2018, 14:02:16 »

Čestitke na putovanju i lijepom opisu :palacgore: :palacgore:
Biste li mogli navesti na kraju i kolika vam je bila prosječna potrošnja goriva po motoru, odokativno?

čakam ostatak...
Potrošnja je oko 5.5-6l. Oko 6 se vrtilo kad smo prelazili 800-1000 km dnevno pa smo brže vozili. U pravilu oko 5.5 a nekad čak i manje  :palacgore:
Evidentirano

NemoHR

• **
« Odgovori #29 : 06. Prosinac 2018, 14:59:02 »

:palacgore: bravo,pratim,ja sam bio metar dana prije u turskoj,bili 4 dana u istambulu,dalje nismo išli,skupljam ideje di dalje po turskoj slijedece godine,oduševila me!
Kapadokya Gruzija
Vjeruj mi)))

Evidentirano

luka737

« Odgovori #30 : 06. Prosinac 2018, 15:14:24 »

Kapadokya Gruzija
Vjeruj mi)))

:palacgore:
To je na povratku   :mrgreen:
Evidentirano

NemoHR

• **
« Odgovori #31 : 06. Prosinac 2018, 15:22:13 »

Ne, to je prema Rusiji)
Evidentirano

luka737

« Odgovori #32 : 08. Prosinac 2018, 14:43:02 »

7. DAN (Hopa-Batumi) – 40 km

Iako smo Damir i ja spavali samo 4 h, lijepo sam se naspavao jer sam znao da smo popravili motor i da možemo nastaviti s putovanjem po planu.
Nakon dobrog doručka u hotelu, Damir i ja odlazimo u grad u potragu za mjenjačnicom .
S obzirom na to da grad nije neka turistička destinacija, nema mjenjačnice na svakom ćošku a naravno da je danas nedjelja i da banke ne rade  :rolleyes:
Nakon lutanja gradom nalazimo jednu mjenjačnicu, gazda nema za vratiti u eurima, tako da oboje razmjenjujemo po 100 eura pa ostatak novaca ostaje za povratak u Tursku.
Grad je stvarno bezveze, nema se ništa lijepo za vidjeti i nema razloga ostajati ni minutu duže.

Dok smo se mi vratili u hotel, cure su već spremile stvari i spremni smo za pakiranje na motore.
Do Batumija ima manje od 1 h vožnje a jedino što nam eventualno može pokvariti današnji plan je velika gužva na granici.

Kilometarska kolona kamiona ispred granice s Gruzijom.

Sve zajedno na granici prolazimo relativno brzo, u 1,5 h platili kazne, prošli granicu i kupili osiguranje za Gruziju.
Kod osiguranja ima nekoliko opcija, mi smo kupili za 15 dana, što je ispalo manje od 100 kn po motoru.
Za razliku od granice Armenije na kojoj postoji krajnja provjera jeste li kupili osiguranje (ako nemate zeleni karton) i platili cestarine,
na ulazu u Gruziju vam policajac u kućici kaže da je potrebno kupiti osiguranje i vraća vam papire, realno možete nastaviti putovanje i nitko vas ništa ne pita (do izlaska iz zemlje  :mrgreen:).
Nevjerojatno koliko se samim prelaskom granice promet mijenja. Ulaskom u Gruziju kao da si došao na drugi planet.
Prva 2-3 km doživjeli smo luda prestizanja po nepreglednim zavojima, ubacivanja, okretanja nasred ceste...
Za razliku od načina vožnje u Turskoj, koji je dinamičan ali relativno siguran, ovo je vožnja bez ikakvog smisla i logike, stvarno treba biti oprezan.
Nije nam se jednom dogodilo da bi nas netko u koloni išao prestizati autom i odmah nakon toga skretao u neko odvajanje desno nama pred nosom.
Uz male poteškoće s navigacijom nalazimo smještaj. Iako je na Airbnbu bio objavljen drugi apartman, vlasnik ima i novu zgradu u istom dvorištu i nudi nam novo uređeni apartman po istoj cijeni.
Motori su na sigurnom a mi se raspremamo za odlazak na plažu i u potragu za dućanom.

Apartman u kojem smo smješteni nalazi se 5 min hoda od šoping centra Batumi Mall. Do plaže ima cca 7-10 min pješke kroz male i neugledne uličice.
Cijeli taj JZ dio grada je u izgradnji , gradi se bez ikakvog smisla, zgrade kojima ne vidiš kraj nabijene jedna na drugu a kvaliteta izgradnje je upitna.
Ali planovi za grad su veliki, od Batumija se želi napraviti turistička destinacija za Ruse, Turčine s istoka, Gruzijce, Ukrajince i ostale susjede :D
Dolaskom na plažu malo smo razočarani s obzirom na to da plaže nisu uređene i na nivou kakvog smo očekivali.
Kad vidiš te moderne zgrade, luksuzne hotele i predivnu šetnicu očekuješ i takvu plažu.
Da se razumijemo, nismo mi fine guze :angel: koje očekuju neki poseban luksuz ali ovo je bilo negdje između divljih plaža (koje volimo) i gradilišta.
Razrovano kamenje, loš prilaz plaži, rijetki tuševi loše kvalitete... plaža na koju dođeš, okupaš se i odeš !
Ali definitivno će napredak biti vidljiv iz godine u godinu i sigurno bi bilo fora vidjeti kako će se grad razviti za 5-10 g (tko zna  :neznam:)
Nakon kratkog kupanja, na povratku u apartman odlazimo u Batumi Mall nešto pojesti na brzaka i obaviti špeceraj :D
Navečer druženje uz cugu, a jedini plan za sutra je - odmor !

Evidentirano

luka737

« Odgovori #33 : 08. Prosinac 2018, 15:49:42 »

8. DAN (Batumi)

Danas laganini i odmaranje od svih km koje smo prošli do sada. Kasno ustajanje, doručak pa u grad do navečer.
Danas smo našli malo ljepši dio plaže na kojem je bilo dosta kupača, barova uz šetnicu i raznih štandova.
Nakon kupanja u toplom i valovitom moru, ogladnjeli smo  :klopa: pa smo odlučili probati jedno od poznatijih tradicionalnih jela u Gruziji, Khachapuri.

Jeftino, jednostavno, fino...mi zadovoljni !
Nakon khachapuria i pokoje pive teškom mukom :gace: odlazimo u šetnju po gradu.
Široka šetnica vodi prema centru koji je drugačiji od novog, modernog (malo kičavog) dijela grada.

Nakon ozbiljnije ture po gradu odlučili smo potražiti neko mjesto za nešto pojesti. Želimo probati nešto domaće, tražimo neki restoran koji nije u samom centru gdje je sve puno turista nego mjesto gdje ulaze lokalci.
I našli smo upravo ono što smo tražili, izvana „jao“ a iznutra „jaooo“ :no:...lokal u kojem je vrijeme stalo prije 30-ak godina. Najveće iznenađenje bio je WC, u stilu Trainspotting-a  :povraca: 

Baka u kuhinji, mama konobari a kćer za šankom. 
Mama se stvarno potrudila oko objašnjavanja menija, a naša sreća je što Ivana zna ruski. Na izbor je bilo svega nekoliko glavnih jela i par priloga.
Odlučili smo probati khinkali koji nam baš i nije sjeo dobro. Najbolji opis bi bio, kuhani burek.
Meso je mljeveno kao u našem bureku ali tijesto je kuhano i ta kombinacija nam nikako nije odgovarala.
Uz to uzeli smo chashushuli (definitivno preporuka), svinjetinu s krumpirima, neki odlični sir koji se čupka, salate itd.
Cijene odlične, hrana još bolja...mi zadovoljni ! :palacgore:

Restoran: https://goo.gl/maps/KRSQQAmbsTy

Navečer odlazak u apartman, planiranje sutrašnje rute, pakiranje i napokon malo planina i vožnje van asfalta  :021:

« Zadnja izmjena: 08. Prosinac 2018, 16:00:37 luka737 »
Evidentirano

luka737

« Odgovori #34 : 08. Prosinac 2018, 16:52:33 »

9. DAN (Batumi-Kutaisi) – cca 250 km

Upišete li u google maps ili navigaciju kao odredište Kutaisi, većina navigacija će vas iz Batumia voditi uz obalu, pa preko ceste E60.
No, mi smo odabrali malo drugačiju rutu, preko ceste SH1 do Khevasheni pa cestom SH14 do Kutaisia (Batumi-Akhaltsikhe road)
Iako smo očekivali da će makadam početi tek na dionici SH14, on je počeo dosta ranije, prije penjanja na planinu Goderdzi.
Cijeli uspon i prilazne ceste na planinu su u fazi uređivanja i pripeme za asfaltiranje (jednog dana), makadam, puno rupa ali bez blata. Treba paziti na brojne građevinske kamione.
Za mene je napokon počelo pravo uživanje u vožnji, maknuli smo se s dosadnih dvotračnih brzih cesta kojima nikada ne vidiš kraja.
Uske planinske cestice, makadamski putevi, priroda i manje prometa.
No, nije svima to tako bajno, dok je meni smiješak rastezao kacigu :mrhappy:, Ivanin osmjeh je u sljedećih nekoliko dana u potpunosti izblijedio.
Ivani i Damiru je ovo bilo prvo takvo putovanje na nakrcanom motoru na ovakvim cestama, pa je ovo bio pravi izazov za njih   :mrgreen:
Dolaskom na vrh, otvaraju se lijepi pogledi, a iznenađeni smo bili i ski resortom koji se nalazi na vrhu. Sam Goderdzi pass se nalazi na cca 2000 mnv.

Početak uspona na Goderdzi

Pumpa nakon silaska s Goderdzi

Kratki odmor na pumpi, kupujemo vodu i krećemo dalje.
Sljedećih 30ak km vozimo po asfaltu do makadama koji započinje u nacionalnom parku Borjomi-Kharagauli (cesta SH14).
Predivna cesta, s relativno brzim usponom, lagani makadam koji nam omogućava bržu vožnju i nadoknadu izgubljenog vremena.
Cesta nas vodi direktno u Kutaisi u kojem smo to jutro rezervirali smještaj.

Uspijevamo na vrijeme doći u Kutaisi kako bi razgledali grad, obzirom da tu ostajemo samo jednu noć.
Naravno da nam ti planovi padaju u vodu :D dolaskom na vrata našeg smještaja. Gazda s kiselim smješkom :lipotan: pokušava objasniti da je došlo do malog nesporazuma,
te da je naš smještaj već bio pun a da je za sve „kriv“ booking ( naravno  :LOL: ). Moli nas da ne prijavljujemo bookingu i da nam može srediti bolji smještaj kod svojeg ujaka 2 km dalje za istu cijenu.
Pokazuje nam slike, smještaj izgleda odlično ali mi smo malo skeptični...jer, ako mi otkažemo na bookingu gubimo sva prava na žalbu a vrijeme ide i noć se približava.
Riskiramo i računamo na ljudsko poštenje, odjavljujemo na bookingu i on nam daje adresu ujaka. Ujak se nudi da će doći po nas ali nama je dosta čekanja u opremi i odlučujemo ga sami naći.
Uz malo gubljenja nalazimo smještaj koji je na kraju ispao jedan od boljih na cijelom putovanju. 8)
Prekrasno uređena kuća, sigurno dvorište za motore i odlični domaćini.
Nude nam večeru, što nam sada odgovara obzirom da smo izgubili volju za odlazak u grad. Toliko obilno i raznoliko nismo jeli nigdje drugdje, bilo nam je neugodno i za večeru i za doručak.
Taman kada smo ispraznili cijeli stol i mislili to je to, oni opet donose nova jela...a nepristojno je ne probati ;)
4-5  glavnih jela, prilozi, salate, kuhana kuruza,vino i slatko za desert :D ...od toliko posla, nismo stigli sve slikati  :jesus: 
Uz sve to dobili smo i litru i pol domaćeg crnog vina za put.

Smještaj: http://www.booking.com/Share-QAcd4O

Sutra pičimo u planine   :021: :ples:
Evidentirano

Dylan

• Vozi: Kawasaki ER 5
« Odgovori #35 : 08. Prosinac 2018, 18:38:18 »

Krasno! :palacgore:
Čekamo nastavak.

clox

• Vozi: Tenere Picasso, KMX200 (XT600E, KMX125)
« Odgovori #36 : 08. Prosinac 2018, 20:07:34 »

Jako dobro  :palacgore:
Putopis, ne i dinamika objavljivanja  :mrgreen:
Evidentirano
ništa ne prodajem i ništa ne tražim trenutno

2W

• **
  • Vozi: laganini TDM-a 900 ABS
« Odgovori #37 : 09. Prosinac 2018, 00:17:43 »

Dinamika i kvaliteta putopisa su obrnuto proporcionalni ... zato je i bolje ovako ... zaboravis a onda evo ga hop ...
Evidentirano
Two Wheels , or not Two Wheels ???  There is no question.

clox

« Odgovori #38 : 09. Prosinac 2018, 01:02:39 »

Dinamika i kvaliteta putopisa su obrnuto proporcionalni ... zato je i bolje ovako ... zaboravis a onda evo ga hop ...

Ma dobro je i ovako i onako. Samo malo potičem.
Evidentirano

Danijel 23

• **
  • Vozi: Vespa PX 200E Arcobaleno
« Odgovori #39 : 09. Prosinac 2018, 20:39:51 »

:palacgore:  :0648:
Evidentirano

PG

• Vozi: DR-TA
« Odgovori #40 : 09. Prosinac 2018, 22:11:30 »

Pratim Luka.  :palacgore:

I ...ne mogu ne pohvaliti te motore koji mogu pretovareni na vrlo ozbiljan put , a onda kući u pol metra duboko blato.  :D
Još nešto: potrošnja treba biti ispod 5l!  :mrgreen:
Evidentirano

clox

« Odgovori #41 : 09. Prosinac 2018, 22:15:06 »

I ...ne mogu ne pohvaliti te motore koji mogu pretovareni na vrlo ozbiljan put , a onda kući u pol metra duboko blato.  :D

Oprezno! Ovo počinje zvučati kao izjava nekog GS pravovjernika. Samo si fulal brand.  :mrgreen:
Evidentirano

PG

• Vozi: DR-TA
« Odgovori #42 : 10. Prosinac 2018, 06:08:46 »

Oprezno! Ovo počinje zvučati kao izjava nekog GS pravovjernika. Samo si fulal brand.  :mrgreen:

Svaki cigo .....  :mrgreen:
Evidentirano

avinko38

• Vozi: Beta 300 RR, Sherco Trial 2.9
« Odgovori #43 : 10. Prosinac 2018, 07:51:08 »

Fina avantura  :palacgore:
Evidentirano
V-twin fun maschine

mr.mee

• Vozi: kawasaki z650 i z750
« Odgovori #44 : 10. Prosinac 2018, 14:24:22 »

fino putovanje  :palacgore: :palacgore:

luka737

« Odgovori #45 : 10. Prosinac 2018, 18:12:58 »

:oops: ...nemere brže  :mrgreen:
Evidentirano

luka737

« Odgovori #46 : 10. Prosinac 2018, 18:14:34 »

Još nešto: potrošnja treba biti ispod 5l!  :mrgreen:
to se tebi nešto ručka gasa pokvarila  :misli: :mrgreen:
Evidentirano

clox

« Odgovori #47 : 10. Prosinac 2018, 18:50:08 »

to se tebi nešto ručka gasa pokvarila  :misli: :mrgreen:

to je problem s karpalnim kanalima  :mrgreen:
Evidentirano

biker4life

• moderator
  • Vozi: yamaha
« Odgovori #48 : 11. Prosinac 2018, 00:20:00 »

Odlično, pročitano u jednom dahu, respect. :palacgore:

Drago mi je vidjeti i mlađu populaciju da putuje na 2 kotača, šta ne viđam često... :palacgore:

Čekamo nastavak... :paper:

antkes

• **
  • Vozi: CBR 600 F
« Odgovori #49 : 11. Prosinac 2018, 11:14:18 »

Rijetko mladi uzivaju na ovakvoj vrsti motora,a kamoli da im financije dopustaju takve avanture
Ja prvi bi volio obic cijeli balkan i okolne zemlje ( a za alpe da se ne govori ) medutim to financije nece dopustit jos par godina
Dotad je tu motori.hr forum i ovakvi putopisi koji me odrzavaju normalnim  :jesus:

Ceka se nastavak!
Evidentirano
Per aspera, ad astra
 Str: 1 [2] 3 4 ... 8   Gore

Stranica je generirana za 0.381 sekundi uz 20 upita.