Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 2 [3] 4 5 ... 8   Dolje

Autor Tema: Na kupanac do Bakua  (Posjeta: 17751 )

Nero

• Spol: Muški
  • Vozi: Češće guram
Odg: Na kupanac do Bakua
« Odgovori #50 : 11. Prosinac 2018, 11:43:49 »

Rijetko mladi uzivaju na ovakvoj vrsti motora,a kamoli da im financije dopustaju takve avanture
Ja prvi bi volio obic cijeli balkan i okolne zemlje ( a za alpe da se ne govori ) medutim to financije nece dopustit jos par godina
Dotad je tu motori.hr forum i ovakvi putopisi koji me odrzavaju normalnim  :jesus:

Ceka se nastavak!

Alpe su ti pristupacnije nego izac vani subotom dobro :).

Ne ulazim u tvoje financijsko stanje, al cisto info, alpe su me kostale oko 3500 kn (gorivo, hrana, pice, ulaznice i smjestaj) bez neke štednje.
Evidentirano

antkes

• **
  • Vozi: CBR 600 F
« Odgovori #51 : 11. Prosinac 2018, 18:41:15 »

Alpe su ti pristupacnije nego izac vani subotom dobro :).

Ne ulazim u tvoje financijsko stanje, al cisto info, alpe su me kostale oko 3500 kn (gorivo, hrana, pice, ulaznice i smjestaj) bez neke štednje.
Ja ne izlazim :D, pokraj posla i treninga jedva skupim snage i vremena za otic u kino
Mozda, al fali mi kuferi, jaca oprema, dovest hondu u stanje da se ne brinem svaki km oce sttuja opet jebat, nove gume, a i na kraju jedan papir za potpunu legalnost tako da se dize ta brojka podosta u mene za prvi put  :D
Evidentirano
Per aspera, ad astra

luka737

« Odgovori #52 : 12. Prosinac 2018, 18:43:08 »

10. DAN (Kutaisi-Mestia) – cca 250 km

Ujutro obilan doručak, pakiranje i polazak u planine.

Krećemo po relativno lijepom vremenu.
Današnji cilj je Mestia, nikakav smještaj nismo rezervirali jer smo razmatrali i opciju spavanja na divljaka, ovisno o vremenu.
Preko ceste E 97 prolazimo Zugdidi, lijepom cestom uz kanjon rijeke Enguri, preko Khaisia pa sve do Mestije.
Porastom nadmorske visine dolazi do pada temperature a pred kraj nas je kiša prisilila na oblačenje kišnjaka.
Tada definitivno odustajemo od kampiranja na divljaka i dolaskom u Mestiju odlučujemo pronaći smještaj.

Mestia je prekrasan mali gradić na SZ Gruzije, na 1500 mnv, pun turista iz svih dijelova svijeta, planinari i zaljubljenici u prirodu dolaze uživati i odmarati na još uvijek mirnoj i relativno neotkrivenoj destinaciji.
Idealna je kao baza za uživanje u tom planinskom dijelu Gruzije. Povezana je asfaltom a ima i aerodrom, tako da je dolazak turistima vrlo jednostavan.
Asfalt nakon Mestije prestaje i tu glavnu ulogu vode Mitsubishi Delice i ostali terenci.
Dolaskom u grad ulazimo u jedan od restorana kako bi nešto pojeli, spojili se na WiFI i u miru pronašli smještaj. Iako je naše putovanje bilo relativno dugo, vremena nikad dovoljno,
tako da smo se tu zadržali samo jednu noć. Šteta, ovdje se stvarno može uživati 3-4 dana bez da ti dosadi. Po danu uživanje u prirodi, a navečer u lokalnim barovima živa muzika i odlična atmosfera  :palacgore:

Imamo problema s bookingom a Airbnb nam nije opcija jer nitko ne odgovara na poruke toliko brzo. Nakon što smo pojeli, a smještaj još nemamo,
Damir i ja odlučujemo prošetati i starom metodom „od vrata do vrata“ potražiti smještaj. Izbor je stvarno velik, smještaj na svakom koraku ali je i popunjenost jako velika.
U jednoj neuglednoj uličici nalazimo Eka's guest house u kojoj ima zadnja soba za 4 osobe.
Minutu nakon nas dolaze dva amera i traže sobu, ali kaže teta da je upravo popunjeno :D

Motore parkiramo uz dva GS-a  :mrgreen: u strmom dvorištu

Nakon raspremanja i tuširanja odlazimo u obilazak grada.

Evidentirano

doktor dare

• **
  • Vozi: Yamaha XT 1200 Z Super Tenere
« Odgovori #53 : 12. Prosinac 2018, 18:58:41 »

:palacgore: :palacgore: :palacgore:
Evidentirano
Bikers work is never done!

črnomerec

• Ponosni vlasnik kade i weceja sa tekućom vodom
  • Vozi: Onda ne ronda
« Odgovori #54 : 12. Prosinac 2018, 18:59:21 »

ak ti se da pisi malo cijene klope i spavanja
Evidentirano
zbog anice i bokala vina...for a home ready!

Pudla

• Vozi: BMW F 800 GS, BMW R 1200 GS
« Odgovori #55 : 13. Prosinac 2018, 15:27:11 »

Izvrsno!  :palacgore:
Evidentirano

ZoltanBB

• **
  • Vozi: KTM 990S
« Odgovori #56 : 13. Prosinac 2018, 22:42:16 »

Nemogu vjerovati koliko se Mestia promijenila u samo 7 godina...

Glavni trg

Cesta do Mestije:

Evidentirano
Zoltan | Varazdin

clox

• Vozi: Tenere Picasso, KMX200 (XT600E, KMX125)
« Odgovori #57 : 13. Prosinac 2018, 22:45:03 »

Turbo mi je ovak usporedit fotke  :palacgore:
Evidentirano
ništa ne prodajem i ništa ne tražim trenutno

luka737

« Odgovori #58 : 14. Prosinac 2018, 11:22:05 »

Nemogu vjerovati koliko se Mestia promijenila u samo 7 godina...
:shock:
Ovo je odlično  :palacgore: :palacgore:
Turbo mi je ovak usporedit fotke  :palacgore:
  :D
Evidentirano

luka737

« Odgovori #59 : 14. Prosinac 2018, 11:29:14 »

ak ti se da pisi malo cijene klope i spavanja
Nije da mi se neda nego to baš ne pamtim, znam da je sve bilo jeftino, fino i jako obilno :)
Ivana je vodila nekakve bilješke troškova pa ako mi pošalje neke info, napisat ću  :palacgore:  Ako nisam siguran radije ne pišem točne cifre, da ne napišem neku glupost  :mrgreen:
Evidentirano

DANI

• **
  • Vozi: TDM 900
« Odgovori #60 : 14. Prosinac 2018, 12:31:41 »

Pratim    :palacgore:
Evidentirano

luka737

« Odgovori #61 : 14. Prosinac 2018, 22:58:40 »

11.DAN (Mestia-Ushguli-Chvelieri) – cca 100 km

Ovaj dan će Damiru definitivno ostati u sjećanju. Lošem sjećanju !  :mrgreen:
Nakon što smo izvukli motore iz dvorišta, relativno lagano i brzo tovarimo motore. Za Damira je ovo bio posljednji put da čuje KLIK svojih kofera !  :lolcry:
Planirali smo preko Ushgulija doći do Tsagerija, što je oko 150 km ...od toga terenske vožnje oko 80-90 km. I to ozbiljnije terenske vožnje za ovako nakrcane motore.
Znali smo da zbog takvog terena ne možemo ništa planirati pa nismo tražili nikakav smještaj.
Na izlasku iz Mestije kreće asfaltirana cesta koja se postepeno pretvara u makadamsko/ blatnu cestu. Na nekim dionicama se cesta uređuje, naizmjenično malo jedna pa druga strana.
Ne asfaltira se, nego se radi betonska podloga. Pa malo rahlog pijeska, pa friško nabacane i ne utabane zemlje, pa velike rupe, pa hupseri i tako kao po valovima gore-dolje-gore-dolje.....
Još se nismo pošteno zalaufali, kad ono... Damiru je očito bilo dosadno, pogledam u retrovizor i vidim Damirov motor u horizontali. :bicikler:
Transalpovih bijesnih 60 KS izbacilo ga je iz sjedišta. Osim blatnih guza, Damiru i Ivani nije ništa bilo, pa sam se slobodno mogao smijati a da mi ne bude neugodno  :LOL:
Motor  se na blatu zarotirao za 180°  i tad se velikodušno žrtvovao DESNI kofer kojem je puknula kopča za pin na nosaču. Popravka nema ali zato se nose gurtne.
Vidim da mi se Damir malo šokirao :napusen:  a ja ga uvjeravam da je to sve ok i da će sigurno još koji put pasti. Jedino što ću ga sada morati duže čekati kod pakiranja.

Nastavljamo dalje, još sporije nego prije .  :skuter:
Stižemo u Ushguli. Najviše naseljeno selo u Europi (2200 mnv) koje je nekoliko zimskih mjeseci u potpunosti odsječeno  od svijeta. Čak u 8. mj temperatura nije prelazila 10°C
Prekrasno malo selo puno turista u kojem bi također vrijedilo ostati koji dan. Na ponudu turistima su off road ture terencima, jahanje konja ili planinarenje.
Odlučili smo stati i nešto pojesti jer sljedećih cca 40 km nema naselja, restorana, dućana....
Zaustavljamo se na samom kraju sela (ako se dolazi iz Mestije) i tu upoznajemo jednog od vodiča tura.
Prema tablicama prepoznaje od kuda dolazimo, naravno da mu je glavna tema nogomet i to kako je cijela Gruzija navijala za Hr na svjetskom prvenstvu.
Priča nam malo o selu i preporučuje da ostanemo spavati kod njegove sestre kako bi mogli u miru razgledati okolicu, odlazak prema glečeru i obilazak crkve.
Nažalost ponudu moramo odbiti ali odlučujemo kod sestre nešto pojesti i kupiti malo slatkog za nastavak.
Dok je ostala trojka bila okupirana turistima koji su se htjeli slikati na motorima, ja sam malo raspravljao s vodičem o cesti koja nas čeka.
Upozorava me da nam se najbolje vratiti od kuda smo došli, jer je on upravo stigao tom cestom sa svojim Pajerom. Kaže da mu je trebalo preko 3 h za cca 40 km.
Sva sreća pa ostatak ekipe to nije čuo  :hehehe:  ali su mene njegove riječi još više zapalile za nastavak tom cestom.
Nakon odličnog khachapurija s mesom krećemo dalje!

Cesta postaje sve zanimljivija (a Iva kaže sve gora  :misli:) i teža a priroda sve ljepša. Tu smo se malo počeli odvajati, pa Iva i ja imamo više vremena za slikanje...dok mi Ivana i Damir skidaju sve svetce s neba  :jesus:
Blata sve više, kamenčuge sve veće a moj centralni nogar ostavlja autograme po putu.

Mali predah na 10 m betonskog mostića.
Počela su pitanja: „...a kolko još imamo?“ (a tek smo na pola).
Na cijelom tom dijelu od Ushgulia prema jugu sreli smo samo jednog domaćeg na yamahi xt 600 (rijetka pojava je vidjeti veći motor s gruzijskim tablicama) i murjake na gablecu...
...tko zna što su tamo u toj zabiti radili i što tamo sade :D

Pri samom kraju, teren sve lakši a Damiru je očito opet bilo dosadno. Opet se bacio s motora !? :?
Prođemo najteži dio bez padova i onda 3-4 km prije početka asfalta, Damir sada odlučuje žrtvovati LIJEVI kofer. Sve lađe su im potonule. :gace: :0204:
Damiru treba nova gurtna. Na istu foru odlazi kopča lijevog kofera. Pokušavam ga razvedriti, gurtnamo i lijevi kofer i lagano nakon pauze krećemo dalje.

Nakon dolaska do asfaltirane ceste, ubrzavamo tempo ali uskoro stajemo i odlučujemo potražiti neko mjesto za kampiranje na divljaka.
Do Tsagerija ima još cca 50 km a smještaj nemamo. Umorni smo i nakon 2 pada bolje je stati i odmoriti nego juriti prije mraka.
Nalazimo uvučeni put uz rijeku na kojem slažemo šatore i palimo vatricu  :vatrica:
Kuhamo gotova jela koja nosimo sa sobom te se ubrzo uvlačimo u šatore.

Za sutra nam je cilj stići do Tbilisija.
« Zadnja izmjena: 14. Prosinac 2018, 23:07:09 luka737 »
Evidentirano

boyze

« Odgovori #62 : 14. Prosinac 2018, 23:29:43 »

Na zadnjoj  fotki te gleda i govori  ti si za sve kriv :LOL: :LOL: :LOL:
Evidentirano

Pletikosa34

• Vozi: Dr.Z
« Odgovori #63 : 15. Prosinac 2018, 00:12:22 »

Fino  :mrgreen:
Evidentirano
It's more fun riding a slow bike fast than riding a fast bike slow.

clox

• Vozi: Tenere Picasso, KMX200 (XT600E, KMX125)
« Odgovori #64 : 15. Prosinac 2018, 01:35:52 »

Ovo je fantastično!
Evidentirano
ništa ne prodajem i ništa ne tražim trenutno

2W

• **
  • Vozi: laganini TDM-a 900 ABS
« Odgovori #65 : 15. Prosinac 2018, 03:30:12 »

:0648: :0648: :0648:  odlicno  :palacgore:

gurtna • ženski rod (mehanika) Remen, kaiš, široka, jaka traka; pojas od takve trake;
Mitraljeski redenik (nem.)

Posto je cesto spominjana ric ode samo sam malo istraziva njeno znacenje hahahaha  :LOL: :LOL: :LOL:
Evidentirano
Two Wheels , or not Two Wheels ???  There is no question.

iviccaa

• **
« Odgovori #66 : 15. Prosinac 2018, 07:25:47 »

Odlično, baš gušt za čitati.

Gesendet von meinem SM-G960F mit Tapatalk

Evidentirano

luka737

« Odgovori #67 : 15. Prosinac 2018, 17:20:33 »

12. DAN (Chvelieri-Tbilisi) – cca 350 km

Kako je san u prirodi kvalitetan  :0648:  Čak mi ni buka rijeke nije smetala, dapače, daje neki poseban ugođaj.
Prije raspremanja i pakiranja šatora, doručkujemo konzerve tune koje nosimo još iz Zagreba. Vode za piće smo imali dovoljno, a za pranje suđa i zubiju poslužio je mali pritok u rijeku blizu šatora.
Nakrcani motori, i spremni smo za polazak. Put kojim smo se spustili s glavne ceste osim što je strm, malo je nezgodan i zbog oštrog kamenja i poluvisoke trave, pa se treba zaletjeti uzbrdo i nema stajanja do ceste.
Damir i Ivana odlučuju da će ona taj dio prošetati a ja ne bi bio JA, da nisam rekao Ivi da sjedne na motor i da idemo zajedno gore. :yoman:
I popeli se mi, bez problema !  :pjevajuci:

Ivana sjeda na motor i krećemo! 11 dana ja idem prvi i baš ovaj put kažem Damiru da on malo vodi.
Nakon svega 1-2 km osjetim da mi je motor sve tromiji i najednom u zavoju jedva naginjem motor. Usporavam i gledam u zadnju gumu. :lipotan:
Odmah počinjem trubiti Damiru koji se malo odmaknuo ali on ništa ne čuje i sljedećih 5 sekundi potpuno ih gubimo iz vida.
Zaustavljamo se na mostiću i guma je već u potpunosti sjela (odmah mi je sinulo – ono oštro kamenje :mortal: ).

Meni sve to predstavlja neki doživljaj i smijem se a Ivi pada mrak na oči i nije joj jasno kaj je to meni smiješno. S obzirom na to da je zavoj na zavoju ne očekujem da će Damir odmah primijetiti da me nema...
Preko 'voki-tokija' pokušavamo ih dobiti da im kažemo da se okrenu. Vratili su se nakon 15-ak minuta kad su došli na ravniji dio i primijetili da nas dugo nema.
Sve ono što smo malo prije stavili na motor, sada skidamo. Napomenuo sam na početku putopisa da nas je kiša redovito pratila, pogotovo prva 2 tjedna.
Naravno da je počela čim smo skinuli kotač s motora.  :0204:

Alat imamo, teoriju znamo ali malo prakse je falilo. Guma je stvarno jako zapekla za felgu i teško ju je bilo odvojiti. Nakon malo jahanja, znojenja i psovanja pametniji popušta.
Stavljamo novu zračnicu koju nosimo sa sobom a staru spremamo kako bi ju zakrpali u nekom smještaju.
Za manje od 2 h smo opet na motorima a u međuvremenu su Damir i Ivana još nešto i pojeli.
Sada se kiša u potpunosti navukla i pratila nas je do Tbilisija pa oblačimo kišnjake.
Plan je bio da idemo rutom: Oni-Java-Tskhinvali-Tbilisi  ali zbog gubitka vremena i kiše odlučujemo se za najbržu i najjednostavniju rutu preko Kutaisija.
Pred Kutaisijem se zaustavljamo u prekrasnom odmorištu uz cestu i tu obavljamo današnji ručak.
Lijepo uređen ambijent, dobre cijene i odlična hrana. Konkretno, ovo na stolu je koštalo oko 45 kn po osobi.

Restoran: https://restaurant-kvamli.business.site/

Sad kad smo se definitivno prejeli i nikom se ne da na motor, pogotovo ne po kiši, malo odmaramo i tražimo smještaj u Tbilisiju.
Preko Airbnba prvi (i zadnji) put koristimo instant rezervaciju koja ti omogućava da rezerviraš smještaj bez dobivanja potvrde od domaćina.
Uvjereni da smo smještaj riješili, bezbrižno upisujemo adresu u GPS i krećemo.
Po mraku dolazimo u Tbilisi i GPS nas vodi u odgovarajuću ulicu ali ne nalazimo naš kućni broj. Tu nas opet spašava Ivanin ruski.
Baka iz susjedstva nam srdačno želi pomoći i zove kontakt broj našeg domaćina s Airbnba. Ja sam tu i tamo razumio koju riječ, Ivana je mijenjala izraze lica dobro-loše-ajoj-loše....
bakica se u nekim trenutcima počela derati na našeg domaćina. Long story short- OSTALI SMO BEZ SMJEŠTAJA :bonk:. Mislim da se u tom trenutku bakica iznervirala više od nas i nije znala kako nam pomoći.
„Naš“ smještaj je već bio rezerviran nekom Poljaku ali pametni „domaćin“ ga nije maknuo s Airbnba a mailove očito ne doživljava. A kud sad ?  Skoro je 23 h a mi nemamo smještaj.
U sljedećih sat i pol smo prošli 4-5 hotela u okolici i sve je bilo popunjeno, ALI SVE. Čak niti cijena nije bila bitna, samo da je sigurno za motore i da mi imamo krov nad glavom, a sutra se lako preselimo.
Slučajno u jednoj uličici nalazimo hotel koji je također bio popunjen, ali gazda-poduzetnik vidi priliku za oguliti četiri mlada majmuna te nam nudi „apartman“  u dvorištu hotela za 400 kn po noći za nas 4.
Ne bi to bio problem da nismo u Gruziji, da ovo nije rupčaga s 1 bračnim krevetom i pomoćnim ležajem i da nam to nije jedan od skupljih smještaja na ovom putovanju.
U tom trenutku cijena nije bila bitna, glavno da su motori na sigurnom u dvorištu i da mi napokon možemo leći u krevet.
Blagoslovljena priroda i divljina u kojoj mogu postaviti šator di poželim!  :naklon: :naklon:
Laku noć !
Evidentirano

luka737

« Odgovori #68 : 15. Prosinac 2018, 17:23:27 »

:0648: :0648: :0648:  odlicno  :palacgore:

gurtna • ženski rod (mehanika) Remen, kaiš, široka, jaka traka; pojas od takve trake;
Mitraljeski redenik (nem.)

Posto je cesto spominjana ric ode samo sam malo istraziva njeno znacenje hahahaha  :LOL: :LOL: :LOL:
:LOL: :LOL:

Na zadnjoj  fotki te gleda i govori  ti si za sve kriv :LOL: :LOL: :LOL:
:cigle:  tako izgleda na svakoj fotki... u Gruziji  :mrgreen: :mrgreen:
Evidentirano

luka737

« Odgovori #69 : 15. Prosinac 2018, 19:35:24 »

13.DAN (Tbilisi)

Rano buđenje, odlazak do mjenjačnice da platimo ovu šupu u kojoj smo spavali :zid:. Tražimo novi smještaj na Airbnbu a paralelno vodimo bitku s Airbnb podrškom oko onog događaja jučer...
ta svađa se otegnula sljedećih nekoliko dana, no o tome nešto kasnije. U Tbilisiu smo planirali provesti 3 noći. Jedan dan smo ostavili za razgledavanje grada a druga 2 smo iz Tbilisija išli na izlete.
Uzimamo bilo što samo da nismo tu i da imamo dvorište za motore. Pronalazimo smještaj blizu centra, s dvorištem i velikim vratima na ulazu.
Oko 13 h stigli smo u smještaj a teta nas je zamolila da joj damo nekoliko sati da ona pripremi apartman, pa smo mi ostavili stvari, presvukli se i otišili u razgledavanje grada.
Do centra imamo 15-ak minuta pješke. Muvamo se po gradu sljedeća 2h dok nismo ogladnili.

Nalazimo lijep restoran... ali samo lijep. Prvi put na ovom putovanju smo razočarani hranom, toliko razočarani da čak ni sliku nemamo :anger:
Jedino pozitivno je bilo odlično domaće crno vino (litra rinfuze 20 kn), a pošto se nismo baš najeli...Iva i ja smo se malo  :recine:
Nakon ručka malo teže obilazimo grad ali penjanje na stari grad nije problem jer do tamo vodi žičara. Red za žičaru je stvarno dug ali brzo to ide, tako da smo na redu za manje od 15 minuta.
Karte su oko 15 kn po osobi.
Stvarno lijep pogled na cijeli grad iz žičare. Tbilisi je lijep spoj starog i novog, ima turista više nego što smo očekivali, velika ponuda različitih kafića i restorana, jeftin za naše pojmove.

Pred večer lagani povratak prema apartmanu, usput kupujemo razne suvenire i obavljamo špeceraj u obližnjem dućanu.
Navečer cuga, druženje i razrada sutrašnjeg plana.
Evidentirano

Boogie

• *
« Odgovori #70 : 15. Prosinac 2018, 20:21:41 »

Sve bolje i bolje!  :palacgore:

A onaj polukružni je zakon!  :LOL:
Evidentirano

crni konjanik

• Vozi: Bertu
« Odgovori #71 : 16. Prosinac 2018, 21:40:34 »

Odličan putopis, svaka čast. :palacgore:
Evidentirano
Prvo bljesak, zatim oluja i grmljavina !

Nero

• Vozi: Češće guram
« Odgovori #72 : 17. Prosinac 2018, 08:36:25 »

Odlicno!
Evidentirano

luka737

« Odgovori #73 : 19. Prosinac 2018, 18:38:08 »

14. DAN (Tbilisi- selo Omalo-Tbilisi) – cca 380 km

Tbilisi smo postavili kao bazu za 2 izleta. Ipak je puno lakše i komotnije putovati s praznim motorima a i nemreš kofere potrgat  :LOL:
Do sela Omalo ima oko 180 km, od toga oko 100 km asfalta dok se ne počne penjati u planine.
Cesta do gore je makadam, puna serpentina, tehnički nije previše zahtjevna ali je relativno opasna zbog provalije s jedne strane.

Najveća opasnost su domaći vozači u terencima koji razvoze turiste. :?
Turisti u rentanim terencima paze i pomiču se, dok domaći ne jebu živu silu i samo idu.
Bilo je par nezgodnih situacija u kojima moraš ciljati putanju na nizbrdici...voderine, kamenje, blato a ovaj majmun ti se zaleti i ide ravno na tebe a tad baš i nije jednostavno bježati na rub ceste.
Što se mene i Ive tiče stvarno se isplati posjetiti ovu cestu jer poanta je u samom putu a ne krajnjoj destinaciji.
Ivana i Damir se baš i ne bi složili s nama, Ivanu je bilo jako strah nekih uzbrdica i pogleda uz rub ceste...ona bi ipak radije ostala u gradu.
Zadnjih par dana joj je ipak bilo malo previše i nije to bio njen đir. Ali svaka čast što je još taj dio odradila :palacgore:.
U jednom trenutku prolazimo nekoliko turista na rentanim Husqvarnama 701.

50 km prije samog sela, radimo pauzu za gablec na lijepoj livadi. Sune grije, mir, tišina, samo žuborenje potočića. :0648:

Oko 15h stižemo u Omalo.
Nalazimo malu kućicu s terasom koja ima nekakvu „kafe“ reklamu. Sjedamo na apšisane plastične stolce i jedva namještamo stolce između krtičnjaka i rupa :mrhappy:.
Zbunjena „konobarica“ zaprima našu narudžbu. Nije ono što smo željeli ali snašle su se. U ovom trenutku nam ništa ne može pokvariti ugođaj. 
A najviše nas je obradovao njen iskren osmijeh na ostavljenu bakšu.

Na povratku nas, naravno, opet hvata kiša koja počinje prije samog uspona na Abano pass (2850 mnv).
Znam da je to normalno u planinama i da tog na drugoj strani neće biti, nagovaram Ivu da ne stajemo i ne oblačimo kišnjake.
Damir i Ivana ipak idu ziheraški i oblače se. Mi ih čekamo i kisnemo na mjestu dok se oni oblače :mortal: ali nakon toliko kiše u zadnja 2 tjedna ja sam potpuno otupio i ne obazirem se previše.
Tu se opet malo odvajamo. Iva i ja baš guštamo po kiši, smijemo se i ništa nam neće ovaj dan pokvarit. :jesus:

Naravno, na drugoj strani sunce piči.
Iako smo imali u planu negdje stati pojesti nešto, odustajemo od toga i idemo ravno do apartmana da ne vozimo po mraku.
Evidentirano

bino

• *
« Odgovori #74 : 20. Prosinac 2018, 15:59:20 »

Svaka čast, kapa do poda
Evidentirano
 Str: 1 2 [3] 4 5 ... 8   Gore

Stranica je generirana za 0.347 sekundi uz 20 upita.