Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 23   Dolje

Autor Tema: Epic ride: Great Southern Land  (Posjeta: 24367 )

boyze

• Spol: Muški
Odg: Epic ride: Great Southern Land
« Odgovori #100 : 17. Prosinac 2018, 11:25:53 »

Ovo je svakim dijelom sve bolje i bolje :palacgore: :palacgore: :palacgore:
Evidentirano

DaRRth Vader

« Odgovori #101 : 18. Prosinac 2018, 09:00:33 »

Dodje mi da zapalim opet... i hocu naravno kad malo zazimi opet...

Han Solo  :palacgore:  ovo si odlicno napisao do sada... nekako bih rekao da prenosis moje osjecaje, sve je nekako prirodno...
Jedva cekam da procitam o onim kahvicama usput...  :wink:
Evidentirano
Moram pisat puno, i pametno i nepametno da ne zaboravim hrvaštinu...

Goldin

• *
« Odgovori #102 : 18. Prosinac 2018, 11:03:24 »

Zanimljivo, pratim temu i nestrpljivo čekam nastavak.
Evidentirano

protector

« Odgovori #103 : 18. Prosinac 2018, 13:06:16 »

Najbolje tek dolazi ... uživaj!

Evidentirano

protector

« Odgovori #104 : 18. Prosinac 2018, 13:10:36 »

Dodje mi da zapalim opet... i hocu naravno kad malo zazimi opet...

Han Solo  :palacgore:  ovo si odlicno napisao do sada... nekako bih rekao da prenosis moje osjecaje, sve je nekako prirodno...
Jedva cekam da procitam o onim kahvicama usput...  :wink:

Ne gubi vrijeme ... kreći čim je prilika.

Misliš na English Breakfast Tee ... barem za neke od prisutnih  8)

:)

Evidentirano

DaRRth Vader

« Odgovori #105 : 18. Prosinac 2018, 20:39:46 »

Ne gubi vrijeme ... kreći čim je prilika.

Misliš na English Breakfast Tee ... barem za neke od prisutnih  8)

:)
Dolazi ljeto, a kako se skuzio da je ovdje gotovo sve naopako, to nikako nije vrijeme za putesestvije motorom... osim ako si choperas pa vozis u prslucku sa resicama na golo tijelo.... cak i onda ti je vruce od fen efekta.
Stoga za mene je zapocela kayak fishing season...😎

Sorry za caj - kahvica misinterpretaciju... znas da je za mene kahvica sinonim za kratko stajanje uz put kad se konzumira tekucina po izboru... 😂😂😂

Sta cekas ... tjeraj dalje... Bathrust je na redu...👌
Evidentirano

protector

« Odgovori #106 : 18. Prosinac 2018, 20:56:15 »

...

Prolazak kroz brdo ne bih nazvao tunelom, tunel je nešto drugo. Ovo je baš prirodna rupetina koja je na svom dnu asfaltirana i kojom se može proći na drugu stranu brda gdje postoje razne zgrade, od kojih je svakako najvažniji restoran s lijepom terasom. A i WC nije ništa manje važan.
Iz ove rupe u brdu može se ući u nekoliko špilja koje se uređene za turističke obilaske, ali kako to nije na našoj listi primarnih interesa (a nije bome niti na listi sekundarnih interesa) mi smo se zadržali na ranije spomenutoj restoranskoj terasi. U restoranu smo pazarili wrapove sa šunkom i sirom i bili su čisto fini izvor nutrijenata dok se ne dokopamo neke ozbiljnije hrane. Ova kalorijska bomba dopunjena je mlakim Matešićevim šećernim vodicama koje su se od jutros grijale negdje u Vaderovom topcaseu.

...

Evidentirano

protector

« Odgovori #107 : 18. Prosinac 2018, 20:59:06 »

...

I taman kad sam pomislio kako ne može ništa bolje od ovoga, kako je sve savršeno i ničime se ne može dopuniti, ispred terase uparkira se jedan KTM 450 Rally. I još jedan 690 Enduro, i jedan 1190 Adv R i još jedan 1290 Adv R. Na skupinu Morgana koji su se polako prošuljali kroz rupu u brdu skoro da nisam ni trepnuo.

...

Evidentirano

protector

« Odgovori #108 : 18. Prosinac 2018, 21:01:27 »

...

Hajdemo dalje ... dosta je bilo luftanja. Osim što smo dvije krivine dalje uzbrdo zastali na parkingu da sekundicu ili dvije osmotrim pošlihtane Morgane - damn, nisam to nikako mogao zaobići - do brane na jezeru Oberon nismo se zaustavljali. A i tu smo skrenuli onako rekreativno, tek da malčice buljimo u vodu ... i da neki od nas promotre potencijalne nove terene za pecanje iz kajaka. Na svašta bome ljudi gube vrijeme.

...

Evidentirano

protector

« Odgovori #109 : 18. Prosinac 2018, 21:04:55 »

...

Narednih 50-tak km, od Oberonske brane do benzinjare u Bathurstu, sve po O'Connell Road - da, da, na pola puta je mjestašce O'Connell -  samo živahno i nesputano. A na prilazu Bathurstu dočekala nas kiša. OK, nije baš kiša, više kišica ... onako dosadna s ponekim nervoznim intervalom, dođe ti da se zapitaš ima li smisla navlačiti kišnjak ili ipak nema. Bit će da je preko Bathursta s ove strane upravo prelazio neki tamniji oblak. I stanemo na benzinjari i natankamo ... e, tu se nisam dao nafukati na benzin s alkoholom. Plava pipa je 98 oktanac, žuta pipa je 95 oktanac, i zelena pipa je 94 oktanac ... i sitnim sitnim slovima ispod piše da sadrži i 10% alkohola. Točim ja od sada samo 98 oktana, barem tamo gdje ih ima. Onaj 91 oktanac od prethodnog tankanja mi nekako slabučak ... kao nemasna juhica.

Hoćemo li dalje ... nećemo, budemo pričekali da ovo ili stane ili značajnije popusti. I popustilo je to za nekoliko minuta - prošao oblak valda - ali još tu i tamo protrči koja kapljica. Ja bih krenuo ali moj kompić navalio da bi bilo OK uvaliti se u kišnjak. Ajde, radi šta hoćeš ... evo budem i ja iz solidarnosti navukao kišnu jaknicu. Nek izgledamo kao ozbiljni advenčer rajderi. I onda smo te jaknice skidali sa sebe samo 2 kilometra dalje. Od kiše ni traga ni glasa, nema čak ni vlažnog asfalta. Nebitno. Ono što je doista bitno jest mjesto na kojemu smo stali da te jaknice zgulimo sa sebe. Mjesto se zove Mount Panorama Motor Racing Circuit i mi stojimo svega stotinjak metara od ulaska na Pit Straight.

...

Evidentirano

protector

« Odgovori #110 : 18. Prosinac 2018, 21:12:26 »

...

Legendarna australska trkaća staza, svašta se tu vozilo u nedalekoj prošlosti a zadnjih godina najpoznatija po utrkama i . Kada se ne održavaju nikakve utrke staza je otvorena za promet u oba smjera i ograničenje je na cijeloj trasi mizernih 60 km. Inače je prilično neobičnog oblika - barem po današnjim mjerilima - dugačka je oko 6200 metara, ima dva ultrabrza pravca, nekoliko pravokutnih zavoja, jednu žešću strminu koja pomalo liči na kalifornijski corkscrew, i uz sve to još i visinsku razliku od 174 metra. Naravno da smo je provozali - u CCW smjeru, kako se i utrke voze - i naravno da nismo vozili baš puno brže od ograničenja.

...

Evidentirano

prpa

• Vozi: John Wayne prometalo
« Odgovori #111 : 18. Prosinac 2018, 21:29:36 »

Han Solo, +5 :palacgore:
Evidentirano
niti trbuha,niti pijače, a još manje štihače

protector

« Odgovori #112 : 19. Prosinac 2018, 12:09:53 »

...

Krug smo provozali i vratili se na početnu točku. Zapravo ne baš sasvim na točku s koje smo krenuli već otprilike pedesetak metara bliže, na parking ispred niske i samozatajne zgrade do koje se dolazi prilaznim putem koji počinje ispod onog pješačkog prijelaza s velikom žutom reklamom, vidljivog na nekoj od ranijih fotografija. A na zgradi piše ovako: National Motor Racing Museum. Alzo, muzej u čijoj su postavi motocikli, automobili i razne memorabilije, sve vezano uz povijest utrkivanja u Australiji.

Što bi to konkretno značilo? Evo za primjer: Gregg Hansford i njegovi Kawasakiji, Gardnerova NSR 500 iz slavnih vremena i supermotardirana CR 500 iz 1992. s Pariškog Guidon d'Or, nekoliko komada Velocette, Mach IV 750 djed svih superbajkova iz 1972., Henderson Matchless, Scott Doohanov (Mickov brat) 888 Corse, rana verzija RS 250R, RSC (preteča HRC-a) CB1100RS, Gardnerov Moriwaki superbike ... i još goooomila motora i dvije gomile automobila.

...

Evidentirano

protector

« Odgovori #113 : 19. Prosinac 2018, 12:12:04 »

...

...

Evidentirano

protector

« Odgovori #114 : 19. Prosinac 2018, 12:13:37 »

...

...

Evidentirano

protector

« Odgovori #115 : 19. Prosinac 2018, 12:15:27 »

...

...

Evidentirano

protector

« Odgovori #116 : 19. Prosinac 2018, 12:17:47 »

...

...

Evidentirano

protector

« Odgovori #117 : 19. Prosinac 2018, 12:20:19 »

...

Od svega toga meni je najinteresantniji bio jedan eksponat odmah desno od ulaznih vrata: dragster motocikl s potpuno nepoznatim agregatom, na prvi pogled malo baca na Ducatijev L2, na drugi pogled sasvim je jasno da je to nečija vlastitia konstrukcija. Ovo zeleno čudo - službeno MW Special 2000 a njegov autor ga zove The Green Bike - djelo je Marka Walkera, osebujnog lika s čijim ćemo se majstorijama susresti već za dan ili dva, ali to ovaj čas još nismo znali.

...

Evidentirano

H_A_N_S

• **
  • Vozi: Kawasaki Vulcan 650 S
« Odgovori #118 : 19. Prosinac 2018, 12:46:35 »

Zavidim na ovakvim putovanjima

:peace:
Evidentirano

Elias

• Vozi: '02 K1200RS, '93 XTZ750ST
  • Lokacija: ..........CH=Zürich.......... Sinj-Đakovo=Bananaland
« Odgovori #119 : 19. Prosinac 2018, 13:15:59 »

Meni ih je gušt čitati, uživin se posve, ka dasan tamo....

Poslano sa kampanela spomoću Tapatalk Pro
Evidentirano
Vlast je NAJVEĆI neprijatelj naroda!!!!
htp://www.youtube.com/watch?v=rmfezDOSd2g

paranoid

• Vozi: crna Busa GSX1300R, GSA1200
« Odgovori #120 : 19. Prosinac 2018, 20:30:21 »

odlično...  :paper:

protector

« Odgovori #121 : 20. Prosinac 2018, 11:24:29 »

@ all - hvala, hvala ...

Čitajte, gledajte i uživajte.

Evidentirano

DaRRth Vader

« Odgovori #122 : 20. Prosinac 2018, 11:41:46 »

@ all - hvala, hvala ...

Čitajte, gledajte i uživajte.
Sudeci po tome gdje si sada, i kojim ritmom objavljujes, ova saga ce potrajati do proljeca, a mozda  i duze :palacgore: :palacgore: :palacgore:
Evidentirano

protector

« Odgovori #123 : 20. Prosinac 2018, 17:16:55 »

...

Sat vremena bilo je dosta vremena da se ispregledaju zanimljiviji eksponati, da se pokupi garderoba koju smo ostavili iza ulaznog deska, da se ista garderoba opet navuče i da se krene dalje. A to "dalje" jesu lokalne i još lokalnije ceste prema mjestu Mandurama. Inače, do Mandurame najbrže je doći brzom cestom A41, no cesta znade biti prilično prometna i dosta zatrovana prometnim patrolama.

Zato smo se mi držali lokalno ... Orton Park, Georges Plains, Newbridge ... a u Newbridgeu vođeni Silom parkiramo Falcona i Executora ispred lokalne pošte, stanemo i gledamo preko puta.
Gladstone Hotel, tako piše velikim bijelim slovima na ljubičastoj tabli. Ciglena zgrada s trijemom preko cijele širine, na katu ograda koja liči na bakine šlingane i heklane tabletiće za ispod televizora. Na ploči ispred ulaznih vrata kredom piše OPEN mon-fri 12 noon - sat-sun 10AM. Nije baš Mos Eisley cantina ali nije ni jako daleko.

...

Evidentirano

protector

« Odgovori #124 : 20. Prosinac 2018, 17:21:56 »

...

Ulazimo ... da popijemo kafcu i čajić. A unutra dvoje pijanih starčića i jedna pijana bakica. I konobar za šankom. Ovi prvi troje su u bestežinskom stanju, da ih ne ubije gravitacija drži ih ne znam što.
Dok ja poluhipnotizirano blejim okolo, Darth se baca u komunikaciju s konobarom/vlasnikom/tkolivećjeovajizašanka. Kaže da mi vozimo pa ne budemo pifce, ali pasala bi nam kava i čaj s mlijekom. Ovaj iza šanka vrti glavom i objašnjava da je kafeaparat krepao još jučer a plumber nikako da se pojavi. OK, nema veze, budemo obojica po čajić ... idemo sjesti van a on bude začas donio naše čajiće.

Odemo van, sjednemo, gledamo okolo ... evo onoga za minutu. Kaže nema šećera ... šta sad? Nema veze, daj čaj bez šećera i stavi malo mlijeka unutra. Eto ga za tri minute, nosi čajeve. Čini se da mu je malčice i neugodno pa kaže da ne bude ništa naplatio ... čaj bez šećera je na račun kuće. Nas dva skoro smo se podavili od smijeha kad se ovaj vratio nazad za šank. Pa gdje ovo ima, u kojem smo mi to dijelu svemira. A dok mi lamentiramo o čaju i svemiru na ledini iza nas crvene papige pasu travu. Nadrealno.

...

Evidentirano
 Str: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 23   Gore

Stranica je generirana za 0.391 sekundi uz 20 upita.