Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 2 3 [Sve]   Dolje

Autor Tema: Toskana 2019  (Posjeta: 5222 )

biker4life

• moderator
  • Spol: Muški
  • Vozi: yamaha
Toskana 2019
« : 27. Travanj 2019, 16:12:24 »

Bili, vratili se, pa da napišem riječ - dvije, ako ništa drugo onda kao zahvalu onima čije sam savjete iskoristio. :mrgreen: Možda i moje slike i dojmovi pomognu nekome drugome (sumnjam, ali ajde... :mrgreen: :LOL: ). Nekako sam se prisilio odmah ovo pisati, dok je sve svježe i dok detalji ne padnu u zaborav. :)

Do sada sam uglavnom putovao bez navigacije, destinacije su bile malo jednostavnije, bliže, a i sama konfiguracija cesta i rute nisu bile toliko zahtjevne (preko Alpa obično vodi samo jedna cesta - najšira :mrgreen: ), međutim došlo je vrijeme da i ja uplovim u 21. stoljeće, tako da smo par dana prije puta testirali navigaciju i pripadajući nosač. :mrgreen:

Zaključak je da sve funkcionira idealno, navigacija vidljiva, uparena sa mobitelom i headsetom, headset uparen sa suvozačem, nosač se nije odvidao nakon probne plominke, pa je avantura mogla početi. :mrgreen:

Po prvotnoj ideji trebalo nas je biti par motora, međutim na kraju samo ja i opasnija polovica... :mrgreen:

...a prometalo isto kao i na zadnjoj vožnji na Gross...

Uglavnom, došlo je i to jutro. 05.00h pokret iz Pule. Ypsilonom do Slovenije, onda preko sela i zaseoka do Muggie da izbjegnemo kupnju slovenske vinjete i onda pičimo dalje autocestom.

Prvi dan je u biti bila čista teleportacija, pred nama je bilo 650+ km puta. Stajanje br. 1 negdje oko Padove. Benzin i pokušaj ispijanja kave. U kafiću strašna gužva, preko 20 ljudi čeka u redu. Točimo benzin i idemo dalje.

Stajanje br.2 negdje oko Bologne. Popunjavamo zalihe goriva i ispijamo kavu s nogu, jednu od najgorih na putu doduše, ali bar nije bila gužva (tko zna zašto :mrgreen: ).

Nakon Bologne prema jugu vode dvije gotovo usporedne autoceste. Direktna i ona sa boljim pogledom. Odlučujemo se na ovu drugu. Ako vam se žuri nemojte jer je u dosta lošem stanju. Ograničenje je 100 km/h ali ako niste sa službenim i stalo vam je do onoga čega vozite i tih 100 km/h je puno.

Mi smo ciljano odabrali tu opciju jer vrlo brzo silazimo na lokalnu cestu preko Apenina.

Vozimo po SP59 prema prijevoju Passo della Futa.

Konačno normalna kava. I cijenovno ništa skuplja od one u lokalnom bircu. :D Inače ovuda prolazi utrka Mille Miglia.

Nakon kave skočili smo na obližnje spomen-groblje iz WW2.

Vrijeme je za krenuti dalje. Sada se već prilično oblači međutim kabanice oblačimo iz jednog drugog razloga. Naime vani je 6, 7*C i puše prilično neugodan vjetar. Vjerujem da je osjet ugode bio oko nule. Spuštamo se preko Santa Lucije (SR65) i hvatamo autocestu. Ove oznake cesta pišem jer čemo se kasnije u povratku doma ovdje vratiti i voziti malo drukčiju konfiguraciju, a šteta je ne proći sve opcije...

Autocesta negdje oko Firence. U kontra smjeru 5 traka komplet zaustavljeno. Gužve neopisive. Počinje kiša ali bar su temperature opet normalne za doba godine. Imamo još nekih cca. 200 km do cilja. :D Inače ovih kamera koje mjere prosjek brzine ima more tako da treba biti oprezan, mada su tolerancije velike i ne treba se sekirati previše, samo pratiti lokalce. Putem točimo gorivo još jednom i kasno uvečer stižemo u gradić Lucignano gdje imamo smještaj. Kiša neumorno pada.

---

DAN 2

- kiša je uvelike krojila ovo putovanje, tako da je veći dio toga improviziran. Imali smo dobro razrađene rute za slučaj idealnih vremenskih prilika, međutim na kraju smo dosta toga slagali u hodu. Šteta, jer sam prije puta prilično dobro savladao BaseCamp. :mrgreen: Bilo kako bilo, uspjeli smo realizirati jedno 90% plana, tj. posjetiti gotovo sve što je bilo u planu.

Kako sam predvidio ovakvu situaciju u travnju, sva smo noćenja imali na istom mjestu da si malo olakšamo sa prtljagom i sa svime. Usput rečeno početni plan je bio da se ovo putovanje odradi u svibnju, te da se ode još malo južnije (ili na Korziku/Sardiniju) i da sve zajedno traje oko dva do tri tjedna, međutim kako su obaveze stisle sa svih strana zahvalni smo i za ovo, unatoč promjenjivom vremenu. :)

Rutu drugog dana ostavili smo za kasnije u tjednu kada su davali bolju prognozu, a ovaj 2. dan smo vozili ovo, u nešto modificiranoj izvedbi:

Međutim prije svega toga, kako je od jutra padala jaka kiša, i dan nije obečavao, odlučili smo se pješke zaputiti u stari grad Lucignano koji nam je bio na 5 minuta hoda. Domaćini nam posuđuju kišobrane, oblačimo se u normalnu odjeću i krečemo... :mrgreen: Ovo i jest bio neki plan B tj. ciljali smo smještaj u nekakvom gradiću da imamo kakav sadržaj za slučaj fijaska sa vremenom.

Ovih Piaggio Ape i onih većih Piaggio Porter ima u nerealnim količinama. Ako nije Fiat Panda onda je ovo, druge aute i ne voze. :mrgreen:

Ovdje kupujemo neke sitnice, manje preklopne kišobrane koji nam stanu u kufere i drugo... popričali sa djelatnicom, dobili korisne savjete za istražiti okolicu. Ako sam dobro shvatio ona i dečko/muž se taman vratili iz Maroka motorom...

Putem "pada" još jedan passo, Passo Carrabile... :LOL:

Kafić, pizzeria i benzinska, sve u jednom. Šta još bajkeru treba... :mrgreen:

Ručamo u nekakvom restoranu unutar vinskog podruma, dobro i jeftino (jeftinije nego da ovdje u Istri jedemo vani)...

Izlazimo van a ono začudo prestala padati kiša... :D

Ceste su još mokre ali puše vjetar i suše se...

Drugim riječima, vrijeme je za motor. Oko 14 sati krečemo prema dvorcu Rocca d'Orcia, imamo oko 70 km vožnje do tamo. Putem smo stigli i jedan photo session odraditi. :mrgreen:

Napuštamo dvorac. Do glavne ceste vodi utabani makadamski put. Povremeno opet pada kiša.

Vozimo u zalazak sunca, pejzaži oduzimaju dah...

Stižemo odraditi još jedan photo session prije kiše i zalaska sunca. Time završava dan br.2! 8)

---

biker4life

• moderator
Odg: Toskana 2019
« Odgovori #1 : 27. Travanj 2019, 16:12:58 »

DAN 3

Svanulo je sunčano, suho jutro.

Danas je udarni dan kada je cilj realizirati veći dio plana.

Neču puno pisati, neka slike govore same za sebe...

Napravili smo i koji metar po makadamu... skromno doduše. Motor je nakrcan, sve je mokro i blatnjavo, a gume su cestovne i nisu u cvijetu mladosti. E da, i u dvoje smo na motoru. :mrgreen:

Fortezza di Radicofani:

Pogled sa vrha...

Bacamo novčić... :LOL:

Tresemo kavez... :mrgreen:

Bagno Vignoni

Idemo dalje... pejzaži oduševljavaju...

Nakon 250km vračamo se u hotel taman na večeru... :klopa:

---

biker4life

• moderator
« Odgovori #2 : 27. Travanj 2019, 16:13:21 »

DANI 4 i 5...

Nakon dan i po lijepog vremena prognoza se ponovno umješala... ovo su okvirne rute koje su bile planirane za 4. dan i za 5. dan (povratak):

E sada ukratko... San Gimignano i posjet Sieni (Piazza del Campo) otpali su zbog lošeg vremena... a ovo ostalo smo realizirali. Slijede slike zadnjeg dana - povratak doma, dužom varijantom preko Apenina (Passo della Futa > Passo della Raticosa > Bologna).

Jutro kada krečemo doma, dan djeluje obečavajuće:

...međutim onda stvari kreću malo naopako! :mrgreen: Prvo nas navigacija vodi na neku cestu koja odavno ne postoji jer su na tom mjestu sagradili tračnice za vlak:

...a nakon toga smo uspjeli natočiti gorivo iz 3., skoro 4. pokušaja. :mortal: :mrgreen: Prva pumpa nije radila, druga toči samo dizel, a na trečoj smo imali problema sa procedurom oko plačanja (plačanje na aparatu kojem je razbijen ekran, nema zaposlenih sve ide automatski, divota...), međutim taman stižu dvije Multistrade, lokalna ekipa koja ide u đir, koji već znaju napamet šta treba postiskati. :mrgreen: Beskrajno im hvala jer smo, sudeći po board compu, imali goriva za još 19 km. :LOL: Inače pumpa nije ličila na ništa ali kažu lokalci da ako Ducati nije crko na njihovo gorivo, neče ni Jamaha. :LOL: Točimo do čepa 2x10€ i 1x5€ jer drukčije ne ide i pičimo dalje... 8)

Inače sa Garminom i rutama koje sam složio u BaseCamp-u izuzev ove greške iznad nije bilo problema, dapače, ugodno iznenađen. :palacgore:

Iduća postaja - MUGELLO :012: :jiggie:

Idemo dalje. SP37 > SP39 > Santa Lucia > Passo della Futa

Motora po cesti čudo! :shock:

Ovoga puta temperatura na prijevoju je oko 20*C... :mrgreen:

Sam spomenuo Mille Miglia? :mrgreen:

Kava a motori lete na sve strane. Doslovno lete, svako malo netko ispred kafića prođe po zadnjem ili sa zaista velikom brzinom. Ono nešto kao kod nas pred 15 godina. :mrgreen: Plus R-ova ima zaista mnogo, mislio sam da se to više ne vozi. :mrgreen: :jesus:

Ajmo dalje. SR65 via Passo della Raticosa.

Idemo dalje. Starom cestom za Bolognu, prolazimo kroz centar pa naknadno hvatamo autocestu...

Ne stajemo do Monfalcona. Kako mi je tamo dio obitelji stajemo pozdraviti i na kafe.

Negdje oko 23h stajemo koju minutu na Bačvi (Ypsilon), da malo odahnemo. Nismo se zadržavali dugo da ne probudimo ovog gospodina u pozadini.

Sitno prije ponoć ulazimo doma u garažu. Zadnji dan zaokružilo se oko 750 - 770 km (trebam točno pogledati šta kaže Garmin), ali mislim da sam tu oko osobnog rekorda u danu, mada nam to nije bila namjera. Skupilo se i nešto suvenira...

Sve u svemu, super putovanje, stvarno lijepo iskustvo. Toskana je predivna, cijenovno ništa skuplja od Istre u sezoni. Pejzaži oduzimaju dah, ceste bi mogle biti i bolje. Asfalt je grub ali ima dosta klizišta, rupa, grba, nije baš za neku jurnjavu, izuzev ovih dionica oko spomenutih prijevoja.

Vjerovatno sam i zaboravio nešto, ali pitajte... :mrgreen:

Vratiti čemo se možda jedan dan ponovno, ima se tu još toga za vidjeti! :palacgore:

ybr125

• **
« Odgovori #3 : 27. Travanj 2019, 17:11:13 »

Svaka čast, jako lijepo  :D

Koliko ste prošli ukupno kilometara?

Evidentirano

zokx

• Vozi: BMW R1250 GSA HP
« Odgovori #4 : 27. Travanj 2019, 17:27:52 »

Jako lijepo.

Ajde stavi cijelu rutu u jednoj karti, ili stavi *.gpx file kuda ste prošli/planirali.
Evidentirano

biker4life

• moderator
« Odgovori #5 : 27. Travanj 2019, 20:19:21 »

Svaka čast, jako lijepo  :D

Koliko ste prošli ukupno kilometara?

cca. 1750 čini mi se :misli:

Jako lijepo.

Ajde stavi cijelu rutu u jednoj karti, ili stavi *.gpx file kuda ste prošli/planirali.

https://goo.gl/maps/GtpjRhatzK4ZBLqXA

https://goo.gl/maps/7bkT2sunPrbm9VpAA

https://goo.gl/maps/pheYvd8Z7wNwkFdR8

https://goo.gl/maps/jUbqsegzaC144TZS9

više manje je to - to, uz sitne korekcije...

warriorCRO

• **
  • Vozi: Mazdu :)
« Odgovori #6 : 27. Travanj 2019, 22:21:33 »

Prekrasna je Toskana stvarno. Šteta pa vrijeme nije bilo idealno. Slike odlične.  :palacgore:
Evidentirano

Easy rider

• **
« Odgovori #7 : 27. Travanj 2019, 23:17:27 »

:palacgore:
Evidentirano
Born to ride...forced to work

Goldin

• *
« Odgovori #8 : 28. Travanj 2019, 08:11:20 »

Šteta za promjenjivo vrijeme ali bez obzira na sve prekrasne fotografije. Slijedeći put u Toscanu na jesen, kad se promjene boje  :wink:
Evidentirano

M motoplus

• **
  • Vozi: Xingyue XY150ZK
« Odgovori #9 : 28. Travanj 2019, 08:47:27 »

Bravo. Fotografije suizvrsne. Ne brini za vrijeme. Meni su putovanja po losem vremenu uvjek ostala duze u sjecanju od onih po dobrom.
Evidentirano
Tko koci taj je kukavica !

biker4life

• moderator
« Odgovori #10 : 28. Travanj 2019, 11:23:50 »

Hvala na komentarima. :palacgore:

Kraljević Junior

• **
  • Vozi: Kawasaki ZX12R
« Odgovori #11 : 28. Travanj 2019, 13:21:56 »

Svaka čast  :palacgore: :palacgore: :palacgore:
Evidentirano

Dylan

• Vozi: Kawasaki ER 5
« Odgovori #12 : 28. Travanj 2019, 15:20:58 »

Jako lijepo!

rodorodo

• **
  • Vozi: ponekad
« Odgovori #13 : 28. Travanj 2019, 15:40:32 »

Perfetto. Bravo.
Vidiš, sad sam Toskanu vidio iz drugog kuta. Slike super.  :palacgore:
Evidentirano

mv_agusta

• Vozi: bicikl
« Odgovori #14 : 28. Travanj 2019, 16:00:40 »

:palacgore: :palacgore:
Evidentirano
Ride Hard, Ride Free
Volim Ducati, makar i pokvaren u garaži

biker4life

• moderator
« Odgovori #15 : 28. Travanj 2019, 16:04:21 »

Proučavajući razne druge putopise i opčenito nakon što sam se malo više informirao, došao sam do zaključka da što se Toskane tiče, može se ići u 2 smjera. Prvi su veliki gradovi i razvikani spomenici/turističke atrakcije (Firenca, Siena - Piazza del Campo, Pisa - kosi toranj, Piazza dei Miracoli, itd.), a drugi smjer je unutrašnjost, ajmo reći ruralni dio i manje poznate znamenitosti. Kako nisam ljubitelj gužve, gomile turista, kako smo bili limitirani vremenom, kako smo na 2 kotača i najbitnije kako više volim divljinu nego gradove da se tako izrazim, odluka je pala na ovo drugo, što je postalo prioritet putovanja. Da se razumijemo, žao mi je da vremenske prilike i obaveze nisu dopustile da se ostane malo duže i da odemo barem do Siene, ali možda nekom drugom prilikom...

Nexie

• **
  • Vozi: MT-10, ZX10R, Gilera NEXUS 500i SP
« Odgovori #16 : 28. Travanj 2019, 16:40:30 »

Super slike :palacgore:
Evidentirano

črnomerec

• Ponosni vlasnik kade i weceja sa tekućom vodom
  • Vozi: Onda ne ronda
« Odgovori #17 : 28. Travanj 2019, 18:58:21 »

Evidentirano
zbog anice i bokala vina...for a home ready!

pikacu88

• Vozi: u proboj
« Odgovori #18 : 28. Travanj 2019, 19:25:57 »

Jako lipo  :palacgore: :palacgore:
Evidentirano
I Foundez Err Kryptonite

live-for-ride

• Vozi: Opet vozi
« Odgovori #19 : 28. Travanj 2019, 20:35:14 »

super fotke i odlično napisano. Ove fotke koje slikaju kokpit motora u vožnji, jel to kamera na prsima na onim trakama ili kak se već zove ili to nekak tvoja žena izvodi neke kerifeke?
Evidentirano

biker4life

• moderator
« Odgovori #20 : 28. Travanj 2019, 23:33:01 »

super fotke i odlično napisano. Ove fotke koje slikaju kokpit motora u vožnji, jel to kamera na prsima na onim trakama ili kak se već zove ili to nekak tvoja žena izvodi neke kerifeke?

kamera na prsima u automatskom modu, sama slika, podesiš po želji pa šta uhvati (realno 95% materijala je za delete ali tu i tamo ubode nešto)

chest harness mount na engl. :palacgore:

thule_5689

• Vozi: VFR 1200 XD crosstourer
« Odgovori #21 : 29. Travanj 2019, 08:55:09 »

:palacgore: :palacgore:
Evidentirano

ROMANISTA

• Vozi: S10 & Vespa Super Sport 300
« Odgovori #22 : 29. Travanj 2019, 09:42:06 »

Super
Evidentirano
KEITH FAKIN RIFFHARDS

mr.mee

• Vozi: kawasaki z650 i z750
« Odgovori #23 : 29. Travanj 2019, 10:29:31 »

lijepo, lijepo  :palacgore: :palacgore:

Kraljević Junior

• **
« Odgovori #24 : 29. Travanj 2019, 11:15:02 »

@B4L frende daj mi reci koji koristiš GoPro?
Evidentirano

luka737

« Odgovori #25 : 29. Travanj 2019, 17:51:28 »

Odlicno  :palacgore:
Evidentirano

biker4life

• moderator
« Odgovori #26 : 29. Travanj 2019, 19:00:51 »

@B4L frende daj mi reci koji koristiš GoPro?

Konkretno ovo je slikano sa GoPro Hero 6 Black. :palacgore:

Kraljević Junior

• **
« Odgovori #27 : 29. Travanj 2019, 19:06:27 »

Konkretno ovo je slikano sa GoPro Hero 6 Black. :palacgore:
Zahvaljujem, uglavnom da ne spamam temu  :LOL:
Evidentirano

biker4life

• moderator
« Odgovori #28 : 29. Travanj 2019, 20:01:41 »

Zahvaljujem, uglavnom da ne spamam temu  :LOL:

Ne spamaš, tema je tu da se pita i da se podijele informacije. :palacgore:

Harkonnen

• *
« Odgovori #29 : 29. Travanj 2019, 22:08:53 »

...sve skupa odlično :D! I ja sam oduševljen slikama koje si napravio s GoPro-om. Da li si ih malo dodatno obradio ili su onako "au naturel"?
Evidentirano

Flato

• **
« Odgovori #30 : 29. Travanj 2019, 22:57:24 »

Jako lijepo.
Drago mi je da netko uistinu odradi ono što ja kažem da moram svake godine.
Evidentirano

biker4life

• moderator
« Odgovori #31 : 30. Travanj 2019, 00:32:32 »

...sve skupa odlično :D! I ja sam oduševljen slikama koje si napravio s GoPro-om. Da li si ih malo dodatno obradio ili su onako "au naturel"?

Više manje su takve kakve jesu, osim na par na kojima su korigirani kontrasti i sl.

Jako lijepo.
Drago mi je da netko uistinu odradi ono što ja kažem da moram svake godine.

:LOL: :palacgore:

amante

• **
  • Vozi: FZ6-S 2006
« Odgovori #32 : 30. Travanj 2019, 07:57:19 »

odličan putopis, kao i svi dosadašnji...
obožavam ovakve teme putpisa. iako imam kilometara, nikako skupit ekipu ili se odlučiti sam na neko "ozbiljnije" putovanje...

sve u svemu, jedva čekam vaše sljedeće putovanje  :palacgore:
Evidentirano

esso_sa

• **
  • Vozi: BMW R1200R LC
« Odgovori #33 : 30. Travanj 2019, 09:30:32 »

Odlicno !  :palacgore:
Moram i ja Toscanu odraditi.
A postao ti pravi tourer - putni motor, fluorescentni prsluci, full oprema  :D
Sto se tice slikanja, nisam ocekivao na Hero moze hvatati ovako fine slike. Prije par dana sam kupio Hero 7 Black, tako da mi ove tvoje slike ulijevaju povjerenje da mogu ocekivati ljepse slike i snimke na buducim putovanjima...  :palacgore:
I daj vise otidji na Korziku i Sardiniju ! Vidim opet kukas i u ovom putopisu kako zelis odraditi tu rutu  :jesus:
Evidentirano

vladof

• Vozi: ER-5
« Odgovori #34 : 30. Travanj 2019, 16:32:19 »

Slike  :palacgore: uostalom sve skupa  :palacgore:
Evidentirano
u vinu je istina

biker4life

• moderator
« Odgovori #35 : 30. Travanj 2019, 19:54:37 »

Hvala svima na pozitivnim komentarima! :palacgore:

A postao ti pravi tourer - putni motor, fluorescentni prsluci, full oprema  :D

Kao iz kataloga sam... :LOL:

I daj vise otidji na Korziku i Sardiniju ! Vidim opet kukas i u ovom putopisu kako zelis odraditi tu rutu  :jesus:

Budem... :mrgreen: Kad se ukaže prilika. Od tih ajmo reći malo dužih vožnji neka želja su Korzika/Sardinija i Švicarski dio Alpa naravno uz ponavljanje Stelvia, Giova i okolnih cesta. E sada kada će to biti, i koje od ta dva ostaje pitanje, jer tu puno ovisi o obavezama i o dijelu godine kada uhvatim vremena za put. Alpinizacija je najsigurnija u ljeto, a ljeti imam najmanje vremena, bar kako sada stvari stoje, a opet sada nakon Toscane, srce vuče da se vratim u brda... :mrgreen: S treće strane dvojica kolega sa kojima uglavnom lokalno zujim (jer se teško uskladiti za duži put) planiraju, jedan prema Grčkoj, a drugi za Rumunjsku, pa me zanima i kako će to proći, dali možda razmišljati i o tome, mada više volim ići prema zapadu...

esso_sa

• **
« Odgovori #36 : 01. Svibanj 2019, 10:31:14 »

Hvala svima na pozitivnim komentarima! :palacgore:

Kao iz kataloga sam... :LOL:

Budem... :mrgreen: Kad se ukaže prilika. Od tih ajmo reći malo dužih vožnji neka želja su Korzika/Sardinija i Švicarski dio Alpa naravno uz ponavljanje Stelvia, Giova i okolnih cesta. E sada kada će to biti, i koje od ta dva ostaje pitanje, jer tu puno ovisi o obavezama i o dijelu godine kada uhvatim vremena za put. Alpinizacija je najsigurnija u ljeto, a ljeti imam najmanje vremena, bar kako sada stvari stoje, a opet sada nakon Toscane, srce vuče da se vratim u brda... :mrgreen: S treće strane dvojica kolega sa kojima uglavnom lokalno zujim (jer se teško uskladiti za duži put) planiraju, jedan prema Grčkoj, a drugi za Rumunjsku, pa me zanima i kako će to proći, dali možda razmišljati i o tome, mada više volim ići prema zapadu...

Opet cemo izgleda iste rute voziti :LOL: Identicno planiram u nekoj dalekoj buducnosti - jedna tura Swica i usput opet zakaciti Stelvio, Gavia i ostale zanimljive pasove na tom dijelu (npr sve  :mrgreen:),  a druga tura mi je povratak na Corsicu. Nekako sam prekratko bio na njoj, a prelijepa je (i skupa  :mrgreen:) i ima se stvarno puno za vidjeti, meni dosta ljepsa od Sardinije  :palacgore:
« Zadnja izmjena: 01. Svibanj 2019, 10:35:56 esso_sa »
Evidentirano

biker4life

• moderator
« Odgovori #37 : 01. Svibanj 2019, 20:06:35 »

Opet cemo izgleda iste rute voziti :LOL: Identicno planiram u nekoj dalekoj buducnosti - jedna tura Swica i usput opet zakaciti Stelvio, Gavia i ostale zanimljive pasove na tom dijelu (npr sve  :mrgreen:),  a druga tura mi je povratak na Corsicu. Nekako sam prekratko bio na njoj, a prelijepa je (i skupa  :mrgreen:) i ima se stvarno puno za vidjeti, meni dosta ljepsa od Sardinije  :palacgore:

Odlične su to destinacije. Pejzaži i ceste oduševljavaju. Međutim prije svega toga u bližoj budučnosti nam je jedan kratki izlet u Dolomite da ponovimo gradivo. 3 dana doduše, međutim nama je to blizu. Iz Pule do Cortine je oko 400 km tako da nekakav plan je prvi dan rano krenuti, negdje oko Conegliana izaći na staru cestu, pa na Passo San Boldo, Rolle i Valles do Fedaie i tu negdje noćiti. Drugi dan odvesti krug po Selli Rondi uz dodatak par prijevoja, npr. https://goo.gl/maps/9CnxSmyuXn1KKSVN8 i treći dan doma, uz par usputnih prijevoja npr. Costalunga, del Lavaze i sl. Još se slaže ruta ali to je neki optimum za 3 dana produženi vikend. Čeka se samo kakav praznik i lijepo vrijeme. :D

esso_sa

• **
« Odgovori #38 : 02. Svibanj 2019, 11:18:58 »

Da, vama iz Istre je stvarno blizu skoknuti do Dolomita. Zavidim vam, stvarno. Plominka, blizu i potez prema Karlobagu, blizu Alpe... Moram se preseliti tu  :mrgreen:  Ko je u kondiciji i sa udobnim motorom, teoretski bi mogao odraditi i jednodnevnu voznju od Istre do Dolomita i nazad... A taj potez obicnom cestom od Conegliana pa preko Rolle i dalje sam vozio u povratku iz Alpi prema Buzetu, krajolik mi je strasno licio na Bosnu - uska cesta koja vijuga kroz male sumom obrasle kanjone, pored ceste uvijek neka rjecica  :palacgore: Jedina mana je autoput Trst, Palmanova do Conegliana... nema mi mrze dionice u Italiji...
« Zadnja izmjena: 02. Svibanj 2019, 11:36:03 esso_sa »
Evidentirano

biker4life

• moderator
« Odgovori #39 : 02. Svibanj 2019, 23:37:23 »

Da, vama iz Istre je stvarno blizu skoknuti do Dolomita. Zavidim vam, stvarno. Plominka, blizu i potez prema Karlobagu, blizu Alpe... Moram se preseliti tu  :mrgreen:  Ko je u kondiciji i sa udobnim motorom, teoretski bi mogao odraditi i jednodnevnu voznju od Istre do Dolomita i nazad... A taj potez obicnom cestom od Conegliana pa preko Rolle i dalje sam vozio u povratku iz Alpi prema Buzetu, krajolik mi je strasno licio na Bosnu - uska cesta koja vijuga kroz male sumom obrasle kanjone, pored ceste uvijek neka rjecica  :palacgore: Jedina mana je autoput Trst, Palmanova do Conegliana... nema mi mrze dionice u Italiji...

Pa gle, u teoriji da ali u praksi to bi bilo sve samo ne gušt. Kilometarski to nije puno ali znaš i sam kad se uđe u brda prosjek brzine drastično pada pa je i pitanje dali bi se uopče i stiglo u jednom danu (za biti doma u neko razumno doba), ali kažem - i da se stigne, nebi bio gušt jer bi se stalno žurilo i gledalo na sat, a šteta je ne uživati, guštati u cesti i pejzažima. Još ako padne kakva kava na nekom prijevoju, pa usput gledati motore u prolazu, di češ bolje. :mrgreen:

Fireteam

• *
  • Vozi: BMW R1200GS
« Odgovori #40 : 05. Svibanj 2019, 10:37:28 »

Pa gle, u teoriji da ali u praksi to bi bilo sve samo ne gušt. Kilometarski to nije puno ali znaš i sam kad se uđe u brda prosjek brzine drastično pada pa je i pitanje dali bi se uopče i stiglo u jednom danu (za biti doma u neko razumno doba), ali kažem - i da se stigne, nebi bio gušt jer bi se stalno žurilo i gledalo na sat, a šteta je ne uživati, guštati u cesti i pejzažima. Još ako padne kakva kava na nekom prijevoju, pa usput gledati motore u prolazu, di češ bolje. :mrgreen:

Odlično odrađeno i napisano. :palacgore:
Potvrđujem razmišljanje. Samo polako i uživancija. :021:
Evidentirano

izibajker

• *
« Odgovori #41 : 05. Svibanj 2019, 12:14:09 »

Evidentirano

zadro_st

• Vozi: Toyota Yaris :)
« Odgovori #42 : 05. Svibanj 2019, 13:07:59 »

Ranije nego san mislija krenija san i ja u te touring vode jedno 20 godina ranije  :mrgreen: ali cisto da napisem koliko ovakvi kratki al jasni  putopisi mogu pomoc nekome ko se tek ukljucija u ovakve avanture...

Super dir  :palacgore:
Evidentirano

biker4life

• moderator
« Odgovori #43 : 05. Svibanj 2019, 13:37:41 »

Odlično odrađeno i napisano. :palacgore:
Potvrđujem razmišljanje. Samo polako i uživancija. :021:

Da, ipak kada sam na godišnjem ne želim gledati na sat nego uživati i bez obaveze da negdje moram stići! :palacgore:

Ranije nego san mislija krenija san i ja u te touring vode jedno 20 godina ranije  :mrgreen: ali cisto da napisem koliko ovakvi kratki al jasni  putopisi mogu pomoc nekome ko se tek ukljucija u ovakve avanture...

Super dir  :palacgore:

Zato i postoji forum, da razmjenimo iskustva i dojmove. Suprotno uvaženom mišljenju da je ovo podforum za [email protected] kako neki kažu. :mrgreen:

Hvala. :palacgore:

Iz navedenih razloga podijelim i rute, bilo preko Google Maps bilo one slike iz BaseCamp-a. Realno nije tajna kamo se vozilo a nekome može koristiti. Bilo bi dobro da i drugi tako. Jer do nekih lokacija vodi više cesta a često je samo jedna zanimljiva na 2 kotača. :)

iviccaa

• **
« Odgovori #44 : 05. Svibanj 2019, 23:50:30 »

Odlično!
Evidentirano

mario x

• **
  • Vozi: kawasaki zzr1400
« Odgovori #45 : 06. Svibanj 2019, 21:35:07 »

bravisimo,odlične slike i opisi :palacgore:
Evidentirano
nemamo ništa,ostala je samo plava crta

biker4life

• moderator
« Odgovori #46 : 06. Svibanj 2019, 23:37:27 »

Hvala na komentarima.

Neznam koliko su pojedinci pratili onu drugu temu, "planovi za ovu godinu" di smo dosta diskutirali o toj Toskani prije puta, međutim evo da stavim i ovdje, ovaj video mi je bio dosta motivirajući oko cijele te priće...

+ imao je malo bolje vrijeme nego mi pa vrijedi pogledati! :mrgreen:

izibajker

• *
« Odgovori #47 : 07. Svibanj 2019, 09:41:48 »

......međutim evo da stavim i ovdje, ovaj video mi je bio dosta motivirajući....

Super da si stavio i taj video. Mi smo Toskanu posjetili u 2003. I ustanovili, da bi i Istra mogla bit jedna dosta slična mala toskana...
Evidentirano

biker4life

• moderator
« Odgovori #48 : 08. Svibanj 2019, 01:26:53 »

Super da si stavio i taj video. Mi smo Toskanu posjetili u 2003. I ustanovili, da bi i Istra mogla bit jedna dosta slična mala toskana...

Naglasak na mogla. :mrgreen: Mada ima sličnosti definitivno, ali mislim da nije za usporediti. Toscana je puno veća, razvijenija, pa i drukčija... :palacgore:

Btw evo još nešto zanimljivih linkova, možda nekom budu inspiracija...

http://www.motogeo.com/tuscany-adventure-route/

https://www.visittuscany.com/en/ideas/top-3-motorcycle-rides-through-tuscany/

https://www.visittuscany.com/en/itineraries/motorcycle-trip-through-the-siena-countryside-and-val-dorcia/

https://www.visittuscany.com/en/itineraries/touring-central-south-tuscany-on-a-motorcycle/

https://www.visittuscany.com/en/itineraries/travel-the-tuscan-coast-by-motorcycle/

Prvi link ima veze sa onim videom od par postova prije...

izibajker

• *
« Odgovori #49 : 08. Svibanj 2019, 07:40:44 »

Naglasak na mogla. :mrgreen: Mada ima sličnosti definitivno, ali mislim da nije za usporediti. Toscana je puno veća, razvijenija, pa i drukčija... :palacgore:

U zadnje tri decenije posječivali smo različite djelove Italije, pa i Siciliju. Jeste da su puno veči po gabaritima, a neki dijelovi i nisu baš dosta razvijeniji od nas. Ali se znaju puno bolje promovirati nego mi na ovim našim prostorima... Ima Istra još potenciala...
Sorry za mali offtopic.
Evidentirano

biker4life

• moderator
« Odgovori #50 : 08. Svibanj 2019, 20:39:39 »

U zadnje tri decenije posječivali smo različite djelove Italije, pa i Siciliju. Jeste da su puno veči po gabaritima, a neki dijelovi i nisu baš dosta razvijeniji od nas. Ali se znaju puno bolje promovirati nego mi na ovim našim prostorima... Ima Istra još potenciala...
Sorry za mali offtopic.

Da, ima tu i tamo nekih odstupanja, zapuštenih krajeva, to stoji, međutim obzirom na veličinu zemlje mislim da je to normalno i da toga ima svugdje. :misli:

Bilo kako bilo, opčenito mi je Italija zanimljiva destinacija na 2 kotača. :)

gianni

« Odgovori #51 : 09. Svibanj 2019, 10:27:09 »

Italija je top za putovanja motorom, od sjevera do juga sa otocima :0648: :0648:
Evidentirano

biker4life

• moderator
« Odgovori #52 : 09. Svibanj 2019, 20:01:23 »

Italija je top za putovanja motorom, od sjevera do juga sa otocima :0648: :0648:

Definitivno! :palacgore:

doktor dare

• **
  • Vozi: Yamaha XT 1200 Z Super Tenere
« Odgovori #53 : 13. Svibanj 2019, 20:33:08 »

Sto bi se reklo...kratko, ali slatko!  :palacgore:
Toscana ne moze da omane, bas ova varijanta koju si odabrao, van vecih gradova/turistickih mesta.
Bio sam do sada dva puta, ali bih jos jednom rado.
Evidentirano
Bikers work is never done!

biker4life

• moderator
« Odgovori #54 : 13. Svibanj 2019, 22:39:19 »

Sto bi se reklo...kratko, ali slatko!  :palacgore:
Toscana ne moze da omane, bas ova varijanta koju si odabrao, van vecih gradova/turistickih mesta.
Bio sam do sada dva puta, ali bih jos jednom rado.

Možda i mi ponovimo jednom prilikom. :palacgore: Dodati još koji dan, pa posjetiti i ono šta nismo stigli, te usput izabrati neke stabilnije datume... mada kad gledam vrijeme zadnjih 10, 15 dana kod nas u Istri još je dobro ispalo dok smo bili tamo. :mrgreen:

biker4life

• moderator
« Odgovori #55 : 18. Svibanj 2019, 19:53:11 »

Mille Miglia se vozi ove godine 15. - 18.05. (danas zadnji dan).

Ruta 3. dana:

Bacite oko i na galeriju slika:
https://www.facebook.com/pg/millemigliaofficial/photos/?ref=page_internal

vlais ng

• Vozi: Nemam motor
« Odgovori #56 : 22. Svibanj 2019, 07:55:06 »

lijepa tura.lijepo opisano.
hvala sto si podijelio s nama......
Evidentirano
Hrvatski narod ima dvije mane.
Brzo zaboravlja i lako oprasta.......

biker4life

• moderator
« Odgovori #57 : 22. Svibanj 2019, 22:54:13 »

lijepa tura.lijepo opisano.
hvala sto si podijelio s nama......

biker4life

• moderator
« Odgovori #58 : 02. Srpanj 2019, 23:17:41 »

Ako se netko u ove ljetne datume zatekne u tim krajevima, baciti oko na ovaj dvorac koji smo posjetili:

https://www.facebook.com/fortezzadiradicofani.it/

Na Fejsu mi stalno dolaze obavijesti, ima raznih zanimljivih manifestacija oko dvorca koje bi bilo fora vidjeti. Sada najavljuju nekakav srednjovjekovni festival, vjerujem da je zanimljivo koga zanima malo povijesti...

I jedan video same građevine... :palacgore:
https://www.facebook.com/fortezzadiradicofani.it/videos/362057087832709/
 Str: 1 2 3 [Sve]   Gore

Stranica je generirana za 0.313 sekundi uz 20 upita.