Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: [1]   Dolje

Autor Tema: Ukrajina - tko je putovao savjeti - što obići?  (Posjeta: 1674 )

Djoni_

• **
  • Spol: Muški
Ukrajina - tko je putovao savjeti - što obići?
« : 07. Srpanj 2019, 12:54:33 »

Trenutni dogovor sa ekipom ako uskladimo GO je obići malo i Ukrajinu pa iskustva onih koji su to odradili:
Koliko je sigurno, na što obratiti pažnju?  :misli:
Što vrijedi obići i pogledati, odnosno neka atraktivna cesta sa prirodnim ljepotama kulturno povijesni spomenici i sl...?
Koja lova ide bolje USD ili EUR? Bankomati ili zaboravi na iste?
Neka rijeka ili  jezero za okupati se i odmoriti koji dan najbolje ako postoji kamp na obali?
Motori u igri Twister, Yamaha XT i Yamaha XJ 600
Hvala  :D
Evidentirano
Nikada ne raspravljaj sa budalama. Promatrači neće uočiti razliku između vas. "Mark Twain"

Getriba

• **
Odg: Ukrajina - tko je putovao savjeti - što obići?
« Odgovori #1 : 07. Srpanj 2019, 13:07:59 »

Imas par putopisa na ovu temu, sa svim informacijama...
Svakako, sto se tice cesta par glavnih trasa su ok, ostalo ne bas najbolje, pa cak ni u gradovima. Na granicama te ljudi cak sami pustaju da prodjes prije kad si na motoru... USD bolje prolaze iako mjenjacnice mijenjaju i EUR. Od kartica najbolhe prolazi VISA. Goriva ima kud god krenes, nema problema. Od gradova mislim da vrijedi posjetiti Kiev, Odessa i Lviv. Ostalo su industrijske zone, to ce ti cak i ukrajinci preporucit za posjetiti.
Svakako, na zapadu mnogi hvale i Moldaviju....

Evo ti jedna tema u kojoj mozes saznati puno toga:
https://www.motori.hr/forum/index.php?topic=254237.0

Sent from my iPhone using Tapatalk
« Zadnja izmjena: 07. Srpanj 2019, 13:12:27 Getriba »
Evidentirano

JopaTheDoctor

• **
  • Vozi: CBR 1100 XX 97,CBR 1100 XX 01
« Odgovori #2 : 08. Srpanj 2019, 05:31:21 »

Ja sam ove godine bio u Ukraini,doduše jako kratko ,Mukacevo,Karpati,Lviv
Ljudi su ljubazni,sve je jeftinije nego kod nas,eure promjenis bez problema,prelazak granice je trajao 15min za nas 4 i 2 motora(ali sam cuo puno losih iskustava po par sati)
Cesta ima i dobrih i loših,malo više loših,al to nek te ne brine ,pomalo i pozitiva  :021:
Policija-mito i korupcija bez problema ,50kn sve rjesava  :mrgreen:
Evidentirano
bilo kuda XX svuda

shokac

• **
  • Vozi: XT1200Z
« Odgovori #3 : 08. Srpanj 2019, 10:42:14 »

za ulaz i izlaz u ukrajinu planiraj oko 2-3 sata. društva uokolo koliko hočeš pa možeš razgovarati,
jesti, spavati, odmarati..... zbroji živce na odmor i to je to. policija zna zaustaviti,
ja niti društvi nismo imali problema. hrvatska, crveno bijele kockice i imaš siguran prolaz.
na dva mjesta smo naletjeli na cesti na kontrolu. na cesti imaš stop, usporiš i uglavnom mahnu i prođeš.
zaustave li te, vide strane tablice, malo podivane i sretno dalje. ipak, obvezno stani kada na sredini ceste vidiš stop.
ukrajinske ceste su posebna priča: ima ih da se austrija ne bi posramila tih cesta, nažalost ima ih u jaaaaako
košem stanju. ne preporučam iz rumunjske uz crno more do odese. vozili smo se poljskim putevima jer su
bolji no cesta koja je asfaltirana. japanski naziv: "sama jama". cijene prihvatljive, cca 50% hrvatskih.
klopa tekom i količinom izvrsna. preporučam probati boršč.
veća mjesta kao i svi veliki gradovi. u malim mjestima je duša.
sretnete li ukrajinske bikere na čudnim i sklepanim motorima, potrudite se malo "izgubiti" vremena.
općenito, ljudi vrlo otvoreni i srdačni. da, umalo zaboravio: ukrajinke su posebna priča, provjeriti obvezno.
eure mijenjaju u mjenjačnicama kojih ima posvuda. tečaj uglavnom svuda isti.
samo po plinu i sretno. idete li iz rumunjske potrošite malo vremena na moldovu, prolazite moldovom.
u moldovi je vrijeme stalo negdje 60tih godina.
Evidentirano

Skripter

• kRRdo
  • Vozi: tamnu stranu
« Odgovori #4 : 09. Srpanj 2019, 08:35:41 »

Preporučil bi Kiev, vidim da ga niko nije napisal. Meni jako zanimljiv i lijep grad, s puno stvari za vidjeti, Mati domovine, muzej WW2, spomen-park Glodomoru, centar i stari dio  :0648:
Policija uvijek vozi s upaljenim rotirkama, ne znam ako su u međuvremenu nabavili radare ali su uglavnom jaaako susretljivi i srdačni  :palacgore: Novce mijenjati strogo u "službenim" mjenjačnicama, pripaziti na loše kvartove i iznenadne rupe na dobrim cestama, vidim da bude vam vozni park prikladniji uvjetima nego je naš bil.  :mrgreen: 

Jooj, jedva čekam ponovno u Ukrajinu. Bude već jednom, nadam se uskoro...  :0648:
Evidentirano
Kad mi je zlo, ni mi je dobro.
Izgubite se sa stilom OVDJE - Garmin, TomTom... info na PP

Danijel 23

• **
  • Vozi: Vespa PX 200E Arcobaleno
« Odgovori #5 : 09. Srpanj 2019, 09:07:45 »

Preporučil bi Kiev, vidim da ga niko nije napisal. Meni jako zanimljiv i lijep grad, s puno stvari za vidjeti, Mati domovine, muzej WW2, spomen-park Glodomoru, centar i stari dio  :0648:
Policija uvijek vozi s upaljenim rotirkama, ne znam ako su u međuvremenu nabavili radare ali su uglavnom jaaako susretljivi i srdačni  :palacgore: Novce mijenjati strogo u "službenim" mjenjačnicama, pripaziti na loše kvartove i iznenadne rupe na dobrim cestama, vidim da bude vam vozni park prikladniji uvjetima nego je naš bil.  :mrgreen: 

Jooj, jedva čekam ponovno u Ukrajinu. Bude već jednom, nadam se uskoro...  :0648:
Zaposli se u Croscu i stalno buš u Ukrajni!
Evidentirano

hondimir

• Vozi: honda cb 250 rs '84, honda cbr 600 f 96', beverly
« Odgovori #6 : 09. Srpanj 2019, 09:43:41 »

Evo, pogledaj malo i ovog legendu :

Evidentirano
Konobar,donesi prozor da skočim!
Toliko smo nesavršeni da očekujemo od strojeva da budu besprijekorni.

Djoni_

• **
« Odgovori #7 : 09. Srpanj 2019, 17:43:59 »

Hvala na odgovorima, sudeći po Slavku motori nisu sigurni? Postoje li čuvani parkinzi garaže?
Evidentirano
Nikada ne raspravljaj sa budalama. Promatrači neće uočiti razliku između vas. "Mark Twain"

Anticitizen419

• **
  • Vozi: Šitko! FTW.
« Odgovori #8 : 09. Srpanj 2019, 18:09:26 »

koliko sam ja skužio sigurni su.
na 5 minuta.
Evidentirano
Bolje biti bogat i zdrav
jer kad si siromašan džaba ti što si bolestan

Getriba

• **
« Odgovori #9 : 09. Srpanj 2019, 21:26:09 »

koliko sam ja skužio sigurni su.
na 5 minuta.

Bio sam u Odesi 10d, ako ces tamo, ima puno privatnih parkinga, garaza, lako nadjes takav smjestaj.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Evidentirano

Poka

• **
« Odgovori #10 : 10. Srpanj 2019, 08:13:50 »

Černobil
Evidentirano

rastaman

• *
  • Vozi: Suzuki Vstrom 650XT/L6
« Odgovori #11 : 10. Srpanj 2019, 15:20:59 »

Prosle godine sam bio u Ukrajini iskustvo uglavnom pozitivno cilj putovanja je bio Chernobil uglavnom prije Chernobila prosao Lavov koji je fenomenalan grad za provod i ima puno toga za vidjeti nemoj se prepasti onih starih kocka po cesti umjesto asfalta (onima iz Rijeke nekad poznata cesta od Susacke bolnice do Orijentovog igralista pa i nize) smjestaj sam uglavnom trazio da mogu smjestiti i motor zatim Kijev u kojem sam proveo 4 dana sto zbog odlaska u Cernobil sto zbog obilaska istog odsjeo sam u nekom jeftinom hotelu sa placenim parkingom stime da sam decke svaki dan pocastio bocom kole i nekim jeftinijim kolacima a i motor je bio njima na oku tako da nisam ni tu ni u jednom trenutku brinuo Ulazak iz Poljske je trajao nekih sat vremena bilo je dosta guzve, a izlazak na granici s Moldavijom vrlo brzo nekih 5 - 10 minuta, ceste dosadne i ravne ne lose cesta Demydivka do Moldovske granice katastrofa ravna i krcata rupa i izbocina dosta vremena sam znao voziti sa strane po pijesku, po toj cesti, hrana i cuga jeftina, neko je vec spomenuo lovu je jednostavno promijenti ima puno mjenjacninca benzin nesto manje od Eura po litri, spavanje je bilo oko 25 Eura izlet u Cernobil me kostao 150 USD jer sam dosao u zadnji cas ako se najavis koji dan ranije kosta 70 USD, bio sam sam na tom putu i bilo mi je po gustu nikad bolje, BTW motor s kojim sam bio Suzuki V strom 650 XT L6 ( nije ni stucno ), ako ides ne brini samo gas.
Evidentirano
... i rijeka nije bila rijeka u samom početku i nije nužno da ne bude ponornica do kraja ...

Nero

• Vozi: Češće guram
« Odgovori #12 : 10. Srpanj 2019, 15:47:16 »

Prosle godine sam bio u Ukrajini iskustvo uglavnom pozitivno cilj putovanja je bio Chernobil uglavnom prije Chernobila prosao Lavov koji je fenomenalan grad za provod i ima puno toga za vidjeti nemoj se prepasti onih starih kocka po cesti umjesto asfalta (onima iz Rijeke nekad poznata cesta od Susacke bolnice do Orijentovog igralista pa i nize) smjestaj sam uglavnom trazio da mogu smjestiti i motor zatim Kijev u kojem sam proveo 4 dana sto zbog odlaska u Cernobil sto zbog obilaska istog odsjeo sam u nekom jeftinom hotelu sa placenim parkingom stime da sam decke svaki dan pocastio bocom kole i nekim jeftinijim kolacima a i motor je bio njima na oku tako da nisam ni tu ni u jednom trenutku brinuo Ulazak iz Poljske je trajao nekih sat vremena bilo je dosta guzve, a izlazak na granici s Moldavijom vrlo brzo nekih 5 - 10 minuta, ceste dosadne i ravne ne lose cesta Demydivka do Moldovske granice katastrofa ravna i krcata rupa i izbocina dosta vremena sam znao voziti sa strane po pijesku, po toj cesti, hrana i cuga jeftina, neko je vec spomenuo lovu je jednostavno promijenti ima puno mjenjacninca benzin nesto manje od Eura po litri, spavanje je bilo oko 25 Eura izlet u Cernobil me kostao 150 USD jer sam dosao u zadnji cas ako se najavis koji dan ranije kosta 70 USD, bio sam sam na tom putu i bilo mi je po gustu nikad bolje, BTW motor s kojim sam bio Suzuki V strom 650 XT L6 ( nije ni stucno ), ako ides ne brini samo gas.

Procitao sam u jednom dahu!
Evidentirano

Anticitizen419

• **
« Odgovori #13 : 10. Srpanj 2019, 17:32:14 »

Cudi me da je L6 toliko potrajao. Nebi se nikad usudio tako starim motorom dalje od najblizeg birca.
Evidentirano
Bolje biti bogat i zdrav

rastaman

• *
  • Vozi: Suzuki Vstrom 650XT/L6
« Odgovori #14 : 10. Srpanj 2019, 17:59:35 »

Cudi me da je L6 toliko potrajao. Nebi se nikad usudio tako starim motorom dalje od najblizeg birca.

L6 znaci da je 2016 godina takva je oznaka za suzukijeve modele recimo K9 bi bio 2009 godina, sad nisam siguran da li me zahebavas ili stvarno nisi znao.   :palacgore:
Evidentirano
... i rijeka nije bila rijeka u samom početku i nije nužno da ne bude ponornica do kraja ...

Anticitizen419

• **
« Odgovori #15 : 10. Srpanj 2019, 18:16:51 »

Svaki dan naucim nesto novo.
Danas nista.
Evidentirano
Bolje biti bogat i zdrav

zvjerko rider

• **
  • Vozi: Honda cbf 600s , Tdm 900
« Odgovori #16 : 14. Srpanj 2019, 19:15:15 »

U par dijelova vidiš kakve su ceste.
Evidentirano

NemoHR

• **
« Odgovori #17 : 26. Rujan 2019, 07:15:12 »

Evidentirano

tibika21

• **
  • Vozi: Suzuki Gs 500 e
« Odgovori #18 : 06. Listopad 2019, 23:50:01 »

pratim i ja ovu temu jer imam namjeru sljedeće godine za ukrajnu
Evidentirano
 Str: [1]   Gore

Stranica je generirana za 0.205 sekundi uz 20 upita.