Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: [1]   Dolje

Autor Tema: Mont Blanc  (Posjeta: 1007 )

fajkovic.sasa

• *
  • Spol: Muški
  • Vozi: Yamaha Tracer 900
Mont Blanc
« : 25. Srpanj 2019, 13:47:23 »

Pozdrav,

planiram uskoro na voznju po EU pa bih isao i na Mont Blanc. Nakon GrossGlocknera prosle godine, ove cu na malo veci izazov :)

Zanima me da li je itko isao na Mont Blanc i ako ima bilo kakve savjete od kuda krenuti i na kojoj visini se nazali najvise mjesto do kojeg se motorom (po cesti naravno) moze doci?

Evidentirano

Dylan

• Vozi: Kawasaki ER 5
Odg: Mont Blanc
« Odgovori #1 : 25. Srpanj 2019, 14:14:05 »

Vjerujem da si pogledao Google Maps i ceste oko Mont Blanca.
Nije baš da ćeš se nešto visoko popeti motorom.
Iz Curmayera (I) možeš doći do skijališta Segovia Bertolini, na nekih 2200 mnv i to je vjerojatno jedna od viših točaka gdje možeš doći vozilom. Ali od Mont Blanca te tada dijeli dolina.

S francuske strane, iz Chamonixa baš i nema cestica koje vode visoko u planinu, a pogotovo ne na Mont Blanc.
Ali postoje žičare. Iz Chamonixa vozi žica na Aiguille du Midi, susjedni vrh, nekoliko kilometra udaljen od Mont Blanca. Tada si na visini od 3800 mnv, oko tisuću metara niže od Mont Blanca.

Žičara vozi i iz Curmayera, točnije Entrevesa i također završava na Aiguille du Midi.

Prije nekoliko godina išao sam žičarom na Aiguille du Midi, radi se o izletu koji se zbilja isplati jer su pogledi s 3800 m nezaboravni.
Nekoliko slika imaš u mom putopisu s te vožnje.

Fireteam

• *
  • Vozi: BMW R1200GS
« Odgovori #2 : 25. Srpanj 2019, 14:25:13 »

Najviše gdje možeš s motorom asfaltirana površina se smatra u Europi (službeno) Ötztaler Gletscherstraße pored Söldena. Mislim da je 2830mnv i duga 13km. Ulaz je nekih 9eur. Inače to nije prijevoj. Predivno za otići gore kada je lijepo vrijeme.

Možeš doći "pod" Mont Blanc. :misli:. I to recimo do Chamonixa. Žičara na Aiguille du Midi ti je dosta skupa (bar meni), ali je bez veze doći tamo a ne otići gore.
Probaj zaobići tunel Mont Blanc. Vozi okolo s bilo koje strane.

Inače, to ti je puno ozbiljnija vožnja nego do Grossa. :palacgore:, ali do tamo možda da odeš preko Stelvia?!?! :?
Evidentirano

fajkovic.sasa

• *
  • Vozi: Yamaha Tracer 900
« Odgovori #3 : 26. Srpanj 2019, 09:39:07 »

Svakako cu gledati da izbjegnem tunel. Nije mi bas zanimljivo voziti se po tunelima ali mi se svida jako ideja da zicarom odem do vrha.

Slazem se da bi bilo steta ne popeti se na zicarom kada sam vec tamo :)

Hvala na pomoci momci. Ove informacije ce mi svakako koristiti. Jos kada osmislim neki malo bolji kostur puta pokrenem novu temu jer su mi i prosle godine forumasi puno pomogli sa zanimljivim mjestima  :021:
Evidentirano

KlimaUredzaj

• *
  • Vozi: Yamaha Mt-09 Tracer
« Odgovori #4 : 18. Kolovoz 2019, 13:27:01 »

Sam Mont Blanc nije nista posebno osim ako želiš žičarom do gore kao sto momci govore. Puno su ljepše ceste i prijevoji u blizini. A dalo bi se tu štošta spojiti. Pa čak doći preko Dolomita do Stelvia. Zatim preko Švicarske i njenih prijevoja do Francuske itd...
Evidentirano

live-for-ride

• Vozi: Opet vozi
« Odgovori #5 : 18. Kolovoz 2019, 22:03:22 »

Evidentirano
 Str: [1]   Gore

Stranica je generirana za 0.103 sekundi uz 21 upita.