Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: [1]   Dolje

Autor Tema: Farbanje plastika ili nove?  (Posjeta: 587 )

N_L

• *
  • Spol: Muški
Farbanje plastika ili nove?
« : 10. Kolovoz 2019, 18:05:59 »

Vozim Hondu 600rr 2007 god. i promijenio bih boju plastika. Nijesu oem, u ok su stanju, nije padano i nema ogrebotina ali nijesu bas svugdje nalegle kako treba, treba sanirati neke djelove mimo farbanja ali mislim da to nije problem.
Vidjevsi da su nove oko 600 dolara, plus carina i pdv, ne znam koliko bi ispalo krsteno farbanje, da se to ismirgla i predje sa dovoljno slojeva, isusi itd da izgleda kako treba ne samo naspreja i ispane odvratno. Isto i felme trebam prefarbati i jos neke djelove (footpegs i sl) pa ako me mozete posavjetovati sta je bolje odraditi.
Nemam mogucnosti sam da se time bavim jer nemam garazu trenutno i necu biti kuci zimus kada planiram da ga ostavim to da se zavrsi kako bi bio spreman za proljece dogodine.

Primjer kako sam mislio da prefarbam:

Evidentirano

Elias

• Vozi: '02 K1200RS, '93 XTZ750ST
  • Lokacija: ..........CH=Zürich.......... Sinj-Đakovo=Bananaland
Odg: Farbanje plastika ili nove?
« Odgovori #1 : 10. Kolovoz 2019, 18:37:44 »

Zar nisi na nekom drugom forumu dobio korisne odgovore...

Poslano sa kampanela spomoću Tapatalk Pro
Evidentirano
Vlast je NAJVEĆI neprijatelj naroda!!!!
htp://www.youtube.com/watch?v=rmfezDOSd2g

Ivanos46

• **
  • Vozi: zx10r
« Odgovori #2 : 10. Kolovoz 2019, 18:41:22 »

ako mislis na nove sa ebaya,a pretpostavljam da mislis posto se radi o 600e,kontam da su orginal puno skuplje.

jedan poznanik je uzeo sa ebaya plastike,i nakon kratkog vremena mu popucali nosaci itd,nekvalitetna plastika,tak da ti nebih preporucio,ako mislis na ebay iz kine uzimati....
Evidentirano

N_L

• *
« Odgovori #3 : 10. Kolovoz 2019, 18:45:46 »

Zar nisi na nekom drugom forumu dobio korisne odgovore...

Poslano sa kampanela spomoću Tapatalk Pro
Ne da ja znam ili mi je promaklo nesto. Postovao sam na jos neke sto posjecujem i na jedan je i bilo savjeta ali me vise zanima od ljudi koji su radili i imaju iskustva sa tim nego rekla kazala.
Sama procedura farbanja, bar sto sam gledao, traje danima, trebaju razni slojevi, susenje itd, pa me takvo farbanje interesuje i koliko kosta a ne neko da mi dodje sa sprejom obicnim i s njim isprska i kaze to ej to, sto sam gledao i  da rade. Isto komora vs bez komore farbanje a vecina ovih kucnih radionica je bez cini mi se, pa oce li se prasina ili nesto prilijepit za boju.. zato gledam racunica kakva je sto se tice para ali i kvaliteta radova.
ako mislis na nove sa ebaya,a pretpostavljam da mislis posto se radi o 600e,kontam da su orginal puno skuplje.

jedan poznanik je uzeo sa ebaya plastike,i nakon kratkog vremena mu popucali nosaci itd,nekvalitetna plastika,tak da ti nebih preporucio,ako mislis na ebay iz kine uzimati....
Ima i tu raznih kvaliteta, i ove sto su na njega nijesu original, original koliko znam kostaju mnogo mnogo vise ako ih i mogu naci danas, ili se polovne nadju ali ta investicija mi bas nije potrebna za stariji motor, pogotovo jer ima i sasvim ok proizvodjaca. Bas sam na forumu za 600rr gledao sta sve stavljaju i pisu iskustva tako da bih se potrudio naci sta mi je najbolje.
Evidentirano

grafit

« Odgovori #4 : 11. Kolovoz 2019, 07:24:05 »

Kvalitetetno lakiranje sa naljepnicama (ne orginalnim )ti je od 2500 do nekih 3500 kn zavisi koliko su plastije lose I kakva je grafika.Ali I ako sad imas kineske onda bolje kupi ponovo kineske ,bar su nove!
Evidentirano
u dobru se ne uzvisu ,u zlu se ne ponizi!

Farba

• **
« Odgovori #5 : 11. Kolovoz 2019, 21:38:10 »

Komora nije toliko bitna. Najvažnije u tom poslu su ruke i materijal s kojim se radi.
Mene lakiranje tanka(metal) i prednjeg blatobrana(plastika) koštalo 2000 kn.  Kvalitetno odrađeno i ja zadovoljan
Uglavnom, dobro farbanje ne može bit jeftino
« Zadnja izmjena: 11. Kolovoz 2019, 21:49:21 Farba »
Evidentirano

mac.airbrush

• Vozi: CBR 954RR
« Odgovori #6 : 11. Kolovoz 2019, 22:16:04 »

Komora nije toliko bitna. Najvažnije u tom poslu su ruke i materijal s kojim se radi.
Mene lakiranje tanka(metal) i prednjeg blatobrana(plastika) koštalo 2000 kn.  Kvalitetno odrađeno i ja zadovoljan
Uglavnom, dobro farbanje ne može bit jeftino

u pravu si kvalitetno i jeftino nejde,ali malo si pre skupo platio to lakiranje  :palacgore:
Evidentirano
nema toga od Trsta do Graza, šta ima kod Maca...
http://www.mac-superpaint.com

mac.airbrush

• Vozi: CBR 954RR
« Odgovori #7 : 11. Kolovoz 2019, 22:19:47 »

da se nač na ebay-u i kvalitetnijih plastika,znam iz iskustva jer sam ih se nalakiro hrpu :palacgore:

sve ovisi kolko para tolko muzike :mrgreen:
Evidentirano
nema toga od Trsta do Graza, šta ima kod Maca...
http://www.mac-superpaint.com

cicogti

• **
« Odgovori #8 : 18. Kolovoz 2019, 13:01:03 »

Susjed mi bas, izlazeci autom postrugao lijevi bocni dio repa, nije nista strgano samo oguljena boja i sjebana naljka na toj strani.
Kolko bi kostao popravak i gdje to rjesiti?
Evidentirano

cicogti

• **
« Odgovori #9 : 18. Kolovoz 2019, 13:31:20 »

Fotka
Evidentirano

cicogti

• **
« Odgovori #10 : 18. Kolovoz 2019, 13:37:54 »

Fotka 2
Evidentirano
 Str: [1]   Gore

Stranica je generirana za 0.391 sekundi uz 20 upita.