Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: [1]   Dolje

Autor Tema: Problem sa reglerom  (Posjeta: 291 )

thekingnoa

• *
  • Spol: Muški
  • Vozi: CBR600F 1999
Problem sa reglerom
« : 26. Kolovoz 2019, 13:37:03 »

Crkne mi regler na 37000 km, tvornički, i sjebe akumulator, usput ispitam stator, omski otpori na sve tri faze 0.6 ohma, piše u manualu da mora biti između 0.1 i 1 ohm, ne probija faza na masu ni jedna, odem i kupim novi akumulator i u Tokiću novi regler DZE oko 800kn i crkne regler opet, prešao manje od 500km, opet mjerim stator, sve u redu. Ima netko ideju zašto su crkla oba ?

hvala
Evidentirano
"He was famous that no man should ever be"

3alfa3

• Vozi: Z750 '12
Odg: Problem sa reglerom
« Odgovori #1 : 26. Kolovoz 2019, 13:43:23 »

Regler je na orig mjestu (gdje ima kakvo takvo hladjenje) ili je (nedavno) stavljen negdje gdje ti je odgovaralo, a gdje je zatvoren?

Ako nisi kemijao sa pozicijom reglera, onda  malo bolje ispitat stator, nazalost, ne znam kako, pada mi na pamet, onako totalno laicki, da bi voltaza iz statora bila prevelika? Aku ga valjda  nije preopteretio, nov je... Stvarno ne znam, al pratim temu jer me zanima

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
« Zadnja izmjena: 26. Kolovoz 2019, 13:48:19 3alfa3 »
Evidentirano
A weekend wasted isn't a wasted weekend

thekingnoa

• *
« Odgovori #2 : 26. Kolovoz 2019, 13:44:25 »

Original mjesto, original konektor...
Evidentirano

Nero

• Vozi: Češće guram
« Odgovori #3 : 26. Kolovoz 2019, 13:49:15 »

Glupo mi je išta govoriti, ali skini deklo i pregledaj stator. Kad se ugrije, zna početi probijati.

Također, meni je šper regler najbolje rješenje i išao bih na njega.
Evidentirano

thekingnoa

• *
« Odgovori #4 : 26. Kolovoz 2019, 13:52:29 »

Dobio sam novi u Tokiću ali ne znam šta ću ako opet crkne
Evidentirano

Riker

• Vozi: Can-Am Ryker
« Odgovori #5 : 26. Kolovoz 2019, 13:53:44 »

regler DZ

Nisam električar ali regler DZ zvuči ko neko notorno smeće. Ili kupiš Shindengen reglere koje možeš nać u svakom dućanu koji dila Sea Doo dijelove jer dosta njihovih skutera ima Shindengen SH775 regler i oni ti koštaju oko milju kuna, na eBayu ne uzimaj jer u 99% slučajeva prodaju jeftine kineske kopije. Sea Doo šifra je 710001103 za taj 775 model.
Možeš uzet i noviji SH847, taj dolazi serijski na nekim V Stromovima novim, oko 2000 kn je taj, šifra u Suzukiju 32800-31J00

Ili - možeš podržati domaću ekonomiju i naručiti fino kod gospodina http://www.regler.sper.hr

Koliko volti baca stator po pinovima na leru i pol gasa kad ga otkopčaš od reglera?
Evidentirano

Nero

• Vozi: Češće guram
« Odgovori #6 : 26. Kolovoz 2019, 13:54:23 »

Dobio sam novi u Tokiću ali ne znam šta ću ako opet crkne

Meni su jeftini iz dućana autodijelovima (možda čak tokić) izgorili isto u kratkom roku. Al ovi ''moji'' su bili 200 Kn (to je bila 2010 godina). Šperov dan danas traje na mom tadašnjem motoru.
Evidentirano

thekingnoa

• *
« Odgovori #7 : 26. Kolovoz 2019, 13:59:45 »

Nisam mjerio voltažu, ne usudim se, ne znam kolika treba biti, negdje sam pročitao da se ne smije sa digitalnim multimetrom nego analognim, ne znam zašto
« Zadnja izmjena: 26. Kolovoz 2019, 14:04:27 thekingnoa »
Evidentirano

Igoreta

• Vozi: Beciklin
« Odgovori #8 : 26. Kolovoz 2019, 14:21:20 »

Nisam mjerio voltažu, ne usudim se, ne znam kolika treba biti, negdje sam pročitao da se ne smije sa digitalnim multimetrom nego analognim, ne znam zašto
Možda si pročitao da se ne mjeri na DC području nego na AC području. DC je istosmjerno, a AC je izmjenično. Na FZ6 (a vjerojatno je isto i kod tebe) na leru mora pokazivati isti napon na sve tri "faze" tj. kombinacije, ne sjećam se točno, ali mislim da je 10-ak V. Kad daš gas mora otići na 50-60 V.

I da... To ako si mjerio ohmski stator ne znači da negdje nije probio. Mala razlika u Ohmima, a velika na naponu koji mora dati, i ispadne da regler ne radi.
Evidentirano

thekingnoa

• *
« Odgovori #9 : 26. Kolovoz 2019, 14:26:45 »

Znam šta je AC i DC, otišao je baš regler, srednja faza probila...jedino ne znam zašto
Evidentirano

Riker

• Vozi: Can-Am Ryker
« Odgovori #10 : 26. Kolovoz 2019, 14:34:41 »

http://www.regler.sper.hr/HVSP_flyer_all2-new.pdf

Pogledaj koliko je reglera prodao za tvoj bajk, nisi trebo dat pare za taj krš u Tokiću, za 700 kn bi dobio od Špera regler koji valja. Ako se pokaže da je stator banana, šta je moguće nakon 20 godina koliko se vrti u tvom bajku, onda imaš 2 opcije. Original Honda šta je takozvana "samurajska pljačka" jer vjerojatno košta 500 eura ili više, ili moj savjet jedini dobar aftermarket stator, Rick's.

Njega ti drži Čarman šta dolazi na Grobnik trkat bajkove, vjerojatno za tvoj bajk koliko i za moj oko 1000 kn.

Ne bacaj pare na kupovinu jeftinih ili žnj djelova - buy nice or buy twice.  :mrgreen:

Evidentirano

thekingnoa

• *
« Odgovori #11 : 26. Kolovoz 2019, 19:44:49 »

Izmjerio sam napon, sve tri faze su iste, na leru malo preko 12V, na 3000 rpm oko 30V, na 6000rpm oko 60V, mislim da je stator ok
Izgleda da je regler smeće, dobro pa nisam išao preko Bosne na more i ostao u brdima :)
Evidentirano
 Str: [1]   Gore

Stranica je generirana za 0.231 sekundi uz 20 upita.