Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 2 3 [Sve]   Dolje

Autor Tema: Kazna za parkiranje Zg  (Posjeta: 2174 )

sinisa.zg

• *
  • Vozi: FZS1000
Kazna za parkiranje Zg
« : 10. Rujan 2019, 10:04:54 »

Bok,

otvorio novu temu jer u staroj https://www.motori.hr/forum/index.php?topic=253765.0 ne mogu postati.
Neki dan sam dobio kaznu za parkiranje (prvi puta u životu za motor  :angry:) u Martićevoj na dijelu prema Draškovićevoj kod kafića Mojo... znači, bio sam parkiran na kraju ulice (slijepa ulica, ne na nogostupu), praktički ispred ograde kafića gdje apsolutno nikom ne smetam. Nakon što sam vidio kaznu išao sam potražiti redara da ga priupitam zašto ju je napisao.. nisam ga pronašao. Jučer sam bio u Jagićevoj, u njihovom centru potražiti pojašnjenje... naravno, uzalud.. kao, možete čekati da vam kazna dođe doma i onda uložiti žalbu... bla, bla, bla... tipična retorika gradskog službenika, da se zbljuješ.
E sada, moje pitanje, jel se netko pokušao žaliti, i kako je to prošlo? Nije stvar novaca, i vjerojatno ima zakonske osnove za kaznu, ali... umjesto da se na neki način i stimulira da se ljudi voze na motorima zbog manjih gužvi i ne zauzimanja parking mjesta, ne, ajmo ih još kažnjavati i za parkiranje...  :angry:
Sporan je i prekršaj po kojem je kazna napisana čl. 78 st. 1 koji kaže:

Članak 78.
(1) Vozač ne smije zaustaviti ili parkirati vozilo na mjestu na kojem bi ono ugrožavalo sigurnost drugih sudionika u prometu ili predstavljalo smetnju za normalan tok prometa ili kretanje pješaka.
(2) Na cesti, na mjestu, odnosno na prostoru namijenjenom za zaustavljanje i parkiranje vozila te na posebno uređenoj prometnoj površini namijenjenoj za kretanje pješaka, ne smiju se ostavljati vozila koja se ne upotrebljavaju u prometu zbog dotrajalosti (neregistrirana i sl.) ili priključna vozila koja se u prometu koriste samo povremeno (lake i kamp-prikolice i sl.), a ni drugi predmeti kojima se ometa tok prometa ili ugrožava okoliš.
(3) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ili druga osoba ako postupi suprotno odredbama ovoga članka.

Ne vidim na koji sam način, parkirajuči motor na tom mjestu, mogao prekršiti išta iz stavka 1.
Eto, pa ako netko ima što pametno... :)
Evidentirano

Maestral

• Spol: Muški
  • Vozi: BMW F650GS Twin
Odg: Kazna za parkiranje Zg
« Odgovori #1 : 10. Rujan 2019, 10:11:37 »

Ne bi trosio vrijeme i novac na zalbe jer uvijek mogu reci da si predstavljao smetnju za normalan tok pjesaka ako si parkirao na nogostupu...
Evidentirano
˝Troje može čuvati tajnu samo ako je dvoje od njih mrtvo˝

DADO+

« Odgovori #2 : 10. Rujan 2019, 10:22:14 »

Bok,

otvorio novu temu jer u staroj https://www.motori.hr/forum/index.php?topic=253765.0 ne mogu postati.
Neki dan sam dobio kaznu za parkiranje (prvi puta u životu za motor  :angry:) u Martićevoj na dijelu prema Draškovićevoj kod kafića Mojo... znači, bio sam parkiran na kraju ulice (slijepa ulica, ne na nogostupu), praktički ispred ograde kafića gdje apsolutno nikom ne smetam. Nakon što sam vidio kaznu išao sam potražiti redara da ga priupitam zašto ju je napisao.. nisam ga pronašao...
bolje da nisi  :mrgreen:

ja bi mu bubrege prošetao  :LOL:
Evidentirano
:rock:

sinisa.zg

• *
« Odgovori #3 : 10. Rujan 2019, 10:22:39 »

Ne bi trosio vrijeme i novac na zalbe jer uvijek mogu reci da si predstavljao smetnju za normalan tok pjesaka ako si parkirao na nogostupu...

Nisam bio na nogostupu, na kolniku slijepe ulice, uz rub nogostupa gdje su popikani stupići... ni na koji način nisam mogao ometati pješake.
Istina je ovo što se tiče vremena i novaca, ali neće biti dobro ako kazne postanu praksa, nećeš na kraju imati gdje parkirati... A što sa masom motora koji su parkirani po gradu uz zid zgrade, ili kraj ulaza, gdje ljudi stanuju, gdje će oni parkirati? Praktički je svatko od njih u prekršaju....
Evidentirano

Stig

• **
  • Vozi: Z750
« Odgovori #4 : 10. Rujan 2019, 10:24:55 »

Mislis kamenac razbio  :mrgreen:

Nisam bio na nogostupu, na kolniku slijepe ulice, uz rub nogostupa gdje su popikani stupići... ni na koji način nisam mogao ometati pješake.
Istina je ovo što se tiče vremena i novaca, ali neće biti dobro ako kazne postanu praksa, nećeš na kraju imati gdje parkirati... A što sa masom motora koji su parkirani po gradu uz zid zgrade, ili kraj ulaza, gdje ljudi stanuju, gdje će oni parkirati? Praktički je svatko od njih u prekršaju....

Mozda ti je netko iz kafica namjerno pozvao redara iz pitaj boga kojeg razloga, vjerojatno samo njemu znanoga
Evidentirano

giantMC

• Vozi: hornet 600
« Odgovori #5 : 10. Rujan 2019, 10:25:22 »

pise medju prvim redovima 'ne na nogostupu'  :mrgreen: ali da, uglavnom su ovakve stvari borba s vjetrenjacama
Evidentirano
htp://www.youtube.com/watch?v=FesqHTQa9X8

Maestral

« Odgovori #6 : 10. Rujan 2019, 10:28:35 »

Da, svatko od nih je u prekrsaju (ukljucivsi i mene) ali koliko sam skuzio, ipak toleriraju motore koji direktno ne smetaju prolasku pjesaka.
Za svaki slucaj, ja uvijek stavim ceradu pa si nekak mislim da mu se nece dati odvezivati ceradu da vidi tablicu.
Nemam pojma kaj da ti kazem. I ja ga znam tako ostaviti, ne bas tamo ali na slicnim mjestima.
Dobio sam jednom kaznu kada sam ga ostavio na parkirnom mjestu, i platio. Vise ga ne ostavljam na parkirnom mjestu, osim onome za motore.

Mozda se tamo okrecu oni taksisti pa si im smetao?
Evidentirano

sinisa.zg

• *
« Odgovori #7 : 10. Rujan 2019, 10:29:50 »

Ma, možda bolje da nisam, nikako nisam sklon sukobima, ali... nekada sam tanak sa živcima, pa se nikada ne zna :LOL:
Vjerojatno neki nadobudni redar bez osjećaja kada treba zažmiriti.... :palacdolje:
Evidentirano

Maestral

« Odgovori #8 : 10. Rujan 2019, 10:35:17 »

Covjek radi posao za koji je placen.
Zasto bi ga tukao? Iniciraj povecanje broja parkiralisnih mjesta za motore u Zagrebu ili izmjenu zakona koji on mora postovati prilikom pisanja kazni.

Evidentirano

DADO+

« Odgovori #9 : 10. Rujan 2019, 10:48:32 »

ma radi, "da"...  :mrgreen: teško je to,

istina, u ZG motorom dođem rijetko i znam par lokacija gdje
ostavim motor, kako se ne bih gnjavio s takvim seronjama

:misli: ono što je zanimljivo; u metropoli baš vas znaju zayebavati
za te stvari :palacdolje:

BTW
kad god dođem u mjesto gdje baš i nema motora na nekoj
lokaciji pitam: 'jel prolaze tu ti yebivjetri, kako ne bi kasnije
popyzdio
:mrgreen: :LOL:

jedino, na što pazim kad parkiram, a gdje nije označeno, tj.
jednostavno nema parkinga za motore je; da se klinici ne
zalijepe na auspuhe, ali ni to nije 100%, kad ponekad više
neka mlada majka gleda bike ili sa strane, nego dijete :no: :LOL:
Evidentirano

DADO+

« Odgovori #10 : 10. Rujan 2019, 10:51:04 »

...uvijek sam bio protiv provođenja zakona "pro forme"  :palacgore:
Evidentirano

sinisa.zg

• *
« Odgovori #11 : 10. Rujan 2019, 10:56:10 »

Mozda ti je netko iz kafica namjerno pozvao redara iz pitaj boga kojeg razloga, vjerojatno samo njemu znanoga

ne vjerujem, prije netko od stanara.. Bilo je  i parkiranih automobila koji su dobili kazne, pa sam možda i usputna žrtva

ma nisam, a i oni kolko god znaju biti bezobrazni, uglavnom ne rade takve stvari

Covjek radi posao za koji je placen.
Zasto bi ga tukao? Iniciraj povecanje broja parkiralisnih mjesta za motore u Zagrebu ili izmjenu zakona koji on mora postovati prilikom pisanja kazni.

istina je i to, ali to ne znači da nekada ne treba uključiti mozak i napraviti drugačije od onoga što je propisano, pogotovo što ovdje nije riječ o nekom 'strašnom' kršenju zakona... S takvim stvarima se samo stvara ogorčenost kod ljudi (u ovom slučaju motorista), kao da već nismo dovoljno ogorčeni sa svim i svačim...  :angry:

...uvijek sam bio protiv provođenja zakona "pro forme"  :palacgore:

:palacgore:
Evidentirano

maredo

• **
« Odgovori #12 : 10. Rujan 2019, 11:31:57 »

Tamo u Martićevoj na nogostupu kod Mojoa pored zgrade NBH uvijek stoji bar 3-4 motora i skutera (jedan bijeli BMW R1200R je stalno tamo) nikad nisam ni čuo ni vidio da je redar njima pisao kazne..vjerojatno si kolateralna žrtva sa autima jer njima često pišu kazne...
Evidentirano

mate

• Administrator
« Odgovori #13 : 10. Rujan 2019, 11:34:08 »

Situacija je takva da trenutno nismo u fokusu ali zakonske osnove za kazne postoje jer sve osim iscrtanog parkirnog mjesta za motore je prekršaj. Redari su sve revniji u svojim svakodnevnim aktivnostima pa je pitanje vremena kad će početi hajka. Srećom, još uvijek nas nema previše pa nismo ni bitni a po toj logici će se represivna akcija pokrenuti u neko proljeće...
Evidentirano

dannyghost

• brišem sa i bez veze
  • Spol: Ženski
  • Vozi: korijen od hrena
« Odgovori #14 : 10. Rujan 2019, 11:34:56 »

Fala bogu to se rjesi tak da skines tablicu i odes obavit svoje poslove pa ponovo stavis kad odlazis :mrgreen:
Evidentirano
Šta se tiče voznih osobina draži su mi talijanski motori, imaju dušu,ali za koju vozač mora nešto žrtvovati.S druge strane Japanski su više strojevi za ugodu, kao neka vrsta cyberkurvi ali bez neke istaknute osobnosti

mate

• Administrator
« Odgovori #15 : 10. Rujan 2019, 11:41:51 »

Pa je ali mi se riga od toga da i na skuteru moram skidat tablicu međutim ako je to jedino rješenje dok ne namnože pauke za motore... :mrgreen:
Evidentirano

Srki

• Dezurni pojebavatelj koji živi na rubu!
  • Vozi: Type R, CBR 600F
« Odgovori #16 : 10. Rujan 2019, 11:44:32 »

prvi put u zivotu sam skinul tablicu sa skutera kad sm isel na more, glup osjecaj

al zato kroz Rakovicu sa 120 :LOL:

na Govnovalju 200 :mrgreen:

Srki

Evidentirano
tu pola nije istina, a pola je zajebancija

3alfa3

• Vozi: Z750 '12
« Odgovori #17 : 10. Rujan 2019, 11:46:49 »

Jbt, skoro svaki dan (pa i danas) oko 10h u Moju pijem kavu, a parkam pored zardinjere uz terasu. Do sad nisam imao problema, a znam da je frendica dobila kaznu jer je parkala auto tamo gdje i pokretac ove teme. Inace, tamo je uvijek krcato autima i dostavnim kombijima.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Evidentirano
A weekend wasted isn't a wasted weekend

gvo

• Reinkarnirani Krleza
  • Vozi: cb600f '07, Z1SX
« Odgovori #18 : 10. Rujan 2019, 12:25:04 »

Meni su u Du jednom nadobudni komunalci nalijepili kaznu za parking. Srećom tablica je strana. :LOL: :LOL:
Evidentirano

Nero

• Vozi: Češće guram
« Odgovori #19 : 10. Rujan 2019, 12:40:36 »

Meni svaki dan šetaju oko motora u nadi da će jednom pronaći tablicu dok sam u kafiću pored.
Evidentirano

sinisa.zg

• *
« Odgovori #20 : 10. Rujan 2019, 13:30:49 »

Situacija je takva da trenutno nismo u fokusu ali zakonske osnove za kazne postoje jer sve osim iscrtanog parkirnog mjesta za motore je prekršaj. Redari su sve revniji u svojim svakodnevnim aktivnostima pa je pitanje vremena kad će početi hajka. Srećom, još uvijek nas nema previše pa nismo ni bitni a po toj logici će se represivna akcija pokrenuti u neko proljeće...

zakonske osnove su takve da sve trpaju u isti koš, isto kao što je bilo i sa cestarinom... No što očekivati od države i grada gdje se puno bitnije stvari ne mogu regulirati... :angry:

prvi put u zivotu sam skinul tablicu sa skutera kad sm isel na more, glup osjecaj

ni ja to nisam do sada radio, ali....
Da li netko zna koje su kazne za: vožnju bez tablice (tablica u koferu, kao ispala  :mrgreen:), svijenim nosačem tablice, ili ako se preko prelijepi nešto tako da se ne vidi dio?

Evidentirano

Nero

• Vozi: Češće guram
« Odgovori #21 : 10. Rujan 2019, 13:39:29 »

zakonske osnove su takve da sve trpaju u isti koš, isto kao što je bilo i sa cestarinom... No što očekivati od države i grada gdje se puno bitnije stvari ne mogu regulirati... :angry:

ni ja to nisam do sada radio, ali....
Da li netko zna koje su kazne za: vožnju bez tablice (tablica u koferu, kao ispala  :mrgreen:), svijenim nosačem tablice, ili ako se preko prelijepi nešto tako da se ne vidi dio?

Bez tablice 300 Kn
Savijen nosač 300 Kn
Nešto preko, kaznena prijava za krivotvorenje dokumenata, ne znam iznos kazne.
Evidentirano

Ivanos46

• **
  • Vozi: zx10r
« Odgovori #22 : 10. Rujan 2019, 13:40:40 »

Meni svaki dan šetaju oko motora u nadi da će jednom pronaći tablicu dok sam u kafiću pored.
:LOL:
Evidentirano

sinisa.zg

• *
« Odgovori #23 : 10. Rujan 2019, 13:49:14 »

Bez tablice 300 Kn
Savijen nosač 300 Kn
Nešto preko, kaznena prijava za krivotvorenje dokumenata, ne znam iznos kazne.

hvala, prvo dvoje prihvatljivo  :LOL:
Evidentirano

3alfa3

« Odgovori #24 : 10. Rujan 2019, 13:53:25 »

hvala, prvo dvoje prihvatljivo 
150 ak platis u roku 3 dana

Evidentirano

maRRin 06

• Vozi: 🎮
« Odgovori #25 : 10. Rujan 2019, 13:54:31 »

hvala, prvo dvoje prihvatljivo  :LOL:
150, ako platis odma'.
Evidentirano
🎌

hondimir

• Vozi: honda cb 250 rs '84, honda cbr 600 f 96', beverly
« Odgovori #26 : 10. Rujan 2019, 14:03:54 »

Meni su u Du jednom nadobudni komunalci nalijepili kaznu za parking. Srećom tablica je strana. :LOL: :LOL:

Ae, a gdje to ? Inače, sad su u gradu puno zacrtanih mjesta za motore, tako da vjerujem da bi se negdje mogla skupit kazna ako parkiraš van tih zona .

Za autora teme, mogao si slikat to mjesto da vidimo kakvo je to mjesto gdje se ne može ostavit motor na 10 min- 30 min .?  za ostale da ne bude zaheb .
Evidentirano
Konobar,donesi prozor da skočim!
Toliko smo nesavršeni da očekujemo od strojeva da budu besprijekorni.

enduro

• Vozi: Suzuki DR 350 SE
« Odgovori #27 : 10. Rujan 2019, 14:28:42 »

Prosle godine sam pisao o tom problemu: https://www.motori.hr/forum/index.php?topic=259611.0
Evidentirano
ratnik paorskog srca

tomore

• **
  • Vozi: Yamaha XT660Z Tenere
« Odgovori #28 : 10. Rujan 2019, 14:46:34 »

Da, svatko od nih je u prekrsaju (ukljucivsi i mene) ali koliko sam skuzio, ipak toleriraju motore koji direktno ne smetaju prolasku pjesaka.
Za svaki slucaj, ja uvijek stavim ceradu pa si nekak mislim da mu se nece dati odvezivati ceradu da vidi tablicu.
Nemam pojma kaj da ti kazem. I ja ga znam tako ostaviti, ne bas tamo ali na slicnim mjestima.
Dobio sam jednom kaznu kada sam ga ostavio na parkirnom mjestu, i platio. Vise ga ne ostavljam na parkirnom mjestu, osim onome za motore.

Zašto kazna?
Gdje je to regulirano da ne smiješ stati (i platiti) s motorom na parkirno mjesto za aute?
Evidentirano
Skupljam za BMW, teško ide. Od KTM-a mi je zlo. Sve je jasnije da ću kupiti Moto Guzzi. Hm, Triumph možda?

sinisa.zg

• *
« Odgovori #29 : 10. Rujan 2019, 14:50:25 »

Ae, a gdje to ? Inače, sad su u gradu puno zacrtanih mjesta za motore, tako da vjerujem da bi se negdje mogla skupit kazna ako parkiraš van tih zona .

Za autora teme, mogao si slikat to mjesto da vidimo kakvo je to mjesto gdje se ne može ostavit motor na 10 min- 30 min .?  za ostale da ne bude zaheb .

Evidentirano

mate

• Administrator
« Odgovori #30 : 10. Rujan 2019, 14:55:41 »

Da li je i ovaj skuter gore dobio kaznu? Rekao bih da nije a da si ti dobio jer si u slijepoj ulici stao na način da fakat smetaš okretanju. U mojoj ulici je bilo slično, teta vlasnica kuće je dala dio svog dvorišta da se napravi krug kako bi se, prvenstveno smetlari s kamionom, mogli okretati. Ljudi su to naravno zlorabili da bi prije nekoliko mmjeseci iscrtane žute crte i nema šanse da se u radno vrijeme ostavi auto duže od 15-20 min da teta ne zove pauka i komunalce. Ali jbg, mislim da je to ok.
Evidentirano

3alfa3

« Odgovori #31 : 10. Rujan 2019, 15:00:29 »

Mate, ovo je cudna slika jer je tamo obicno krcato parkiranim autima, cak i jedni iza drugih pa ovi do rubnjaka ne mogu ni izac.

I nije to okretaliste, nije iscrtano, to je jednostavno kraj slijepe ulice samo sto je u polukrug, a ni ne moze biti iscrtano jer nije dovoljno siroko da se okrenes autom bez zaustavljanja i rikverca, barem imam takav dojam, sutra cu bas pogledat uzivo

Evidentirano

mate

• Administrator
« Odgovori #32 : 10. Rujan 2019, 15:03:55 »

A barem polukrug, lakše se okrenuti nego da ga nema uopće. :mrgreen: I može biti iscrtano onim žutim crtama, nema to veze sa širinom, nisu to oznake parkinga niti nečeg sličnog. Ak nađem fotku, postam.
Edit, evo ima na ovom linku: https://kuca.senoa.eu/
Napisao sam, isto nije bilo iscrtano do nedavno. Sad je. :mrgreen:
Evidentirano

sinisa.zg

• *
« Odgovori #33 : 10. Rujan 2019, 15:06:52 »

Da li je i ovaj skuter gore dobio kaznu? Rekao bih da nije a da si ti dobio jer si u slijepoj ulici stao na način da fakat smetaš okretanju. U mojoj ulici je bilo slično, teta vlasnica kuće je dala dio svog dvorišta da se napravi krug kako bi se, prvenstveno smetlari s kamionom, mogli okretati. Ljudi su to naravno zlorabili da bi prije nekoliko mmjeseci iscrtane žute crte i nema šanse da se u radno vrijeme ostavi auto duže od 15-20 min da teta ne zove pauka i komunalce. Ali jbg, mislim da je to ok.

nije, koliko sam vidio na slici koju je slikao redar, nije ga u to vrijeme niti bilo, bilo je još nekih vozila kojih na mojoj slici nema...
Gle, moglo bi se tu onda naći još par stvari, kao npr. hidrant u blizini... na pločniku su iscrtana njesta za bicikliste, da sam tu stao, mogao bi mi isto tako staviti kaznu jer sam stao na njihovo mjesto. Kao što sam rekao, vjerojatno osnova za kaznu postoji, ali realno gledajući nisam baš uvjeren da sam na tom mjestu ikome smetao, pa ni za neko hipotetsko okretanje... znači, po meni, redar je mogao biti malo pametniji i ne sprovoditi zakon reda radi
Evidentirano

- Sepra -

• **
  • Vozi: PX200 XR250 R850R
« Odgovori #34 : 10. Rujan 2019, 15:20:15 »

treba mrmu za predsjedničku kampanju  :misli:
Evidentirano

Srki

• Dezurni pojebavatelj koji živi na rubu!
  • Vozi: Type R, CBR 600F
« Odgovori #35 : 10. Rujan 2019, 16:01:25 »

mozda zbog hidranta? :misli:

kao ono, ak se zapali neka od ovih pederskih birtija pokraj

Srki
Evidentirano
tu pola nije istina, a pola je zajebancija

vladof

• Vozi: ER-5
« Odgovori #36 : 10. Rujan 2019, 16:12:58 »

Nema veze s motorom, ali ima s redarima, u ovom slučaju Ani.
Mislim da ti redari muljaju, stara jučer dobila uplatnicu, ili da napiše tko se s njezinim autom krivo parkirao xy.06.2019 u av V.Holjevca 16, i to u 18:38.
Taj auto nije bio u Zg godinama, pa sam odma nazvao Jagićevu i nakon 5 minuta slušanja muzike, javi se čovjek, sve mu objasnim, i on pita za regu i onda jel to crna Astra, rekoh ne, crvena dacia.
Aaa to je kolegica krivo zapisala, umjesto 3707, ona je vidjela 4707, sad ču ja to stornirati.
Pošto se razgovor snima zapisao sam vrijeme poziva.
Nekak mi se čini da su oni izabrali nekoliko tisuća brojeva, pa tko plati, plati.
Evidentirano
u vinu je istina

Sredju

• Vozi: Yamaha MT07
« Odgovori #37 : 10. Rujan 2019, 16:25:53 »

Mate, ovo je cudna slika jer je tamo obicno krcato parkiranim autima, cak i jedni iza drugih pa ovi do rubnjaka ne mogu ni izac.

I nije to okretaliste, nije iscrtano, to je jednostavno kraj slijepe ulice samo sto je u polukrug, a ni ne moze biti iscrtano jer nije dovoljno siroko da se okrenes autom bez zaustavljanja i rikverca, barem imam takav dojam, sutra cu bas pogledat uzivo

kako ces se vratit iz slijepe ulice, u rikverc?
I audi a1 i crveni golf 4 su van zacrtanog parkinga, nezacrtani parking nije zabrana parkiranja , zadnji zacrtani parking zavrsava iza sivog golfa. sve iza njega je zamisljeno za okretanje, mada bi to trebali naglasit znakom zabrane parkiranja i zaustavljanja.

tako da ima osnove za zalbu.
Evidentirano

3alfa3

« Odgovori #38 : 10. Rujan 2019, 17:07:41 »

U krajnjem slucaju na rikverc, ali ne do semaforiziranog krizanja nego samo 20tak metara do dijela gdje je kolni ulaz (iako nema ulaza u zgradu ili dvoriste, ali nije rinzol nego kao kolni ulaz). Druga stvar sto ga tamo taxisti zagrade pa otpada kao mogucnost u 99% slucajeva

Evidentirano

hondimir

• Vozi: honda cb 250 rs '84, honda cbr 600 f 96', beverly
« Odgovori #39 : 10. Rujan 2019, 19:40:33 »

Ako si ti dobio kaznu, onda je dobio i golf i audi, a i ovaj stupić je sumnjiv, kao da je pomični za izać neko vozilo iz neke garaže ili sl.
Evidentirano
Konobar,donesi prozor da skočim!
Toliko smo nesavršeni da očekujemo od strojeva da budu besprijekorni.

jolly the roger

• zapravo inženjer
« Odgovori #40 : 10. Rujan 2019, 22:15:09 »

Daklem, prometni redari su dobili nalog od Bandinja i njegovih Bandolerosa da pišu kazne svakom tko nije parkiran na parkingu s naplatom. Redovito mi ostave čestitku pod šajbom zbog kršenja čl 78 st. 1 ZOSPC-a. Srećom pa suci nisu na Bandolerovom platnom popisu
Evidentirano

diesel power

• Dete sa dizel tabletom
  • Vozi: single
« Odgovori #41 : 10. Rujan 2019, 22:18:48 »

samo neka kapa...

javnosektaski proračun :mrgreen:
Evidentirano
i love sea food it tastes like p...

Weller

• **
  • Vozi: ... oprezno.
« Odgovori #42 : 10. Rujan 2019, 23:46:37 »

Ja sam platio za ovo. Laginjina u Zagrebu. Slijepa ulica. Sud mi je odbacio žalbu.
Evidentirano

thule_5689

• Vozi: VFR 1200 XD crosstourer
« Odgovori #43 : 11. Rujan 2019, 08:18:55 »

A što se nisi parkirao ko sav normalni svijet...paralelno s rubnjakom :misli:
Evidentirano

3alfa3

« Odgovori #44 : 11. Rujan 2019, 09:35:08 »

Trenutno stanje (obicno je tako uvijek ili jos vise sparkanih)

Na drugoj fotki gdje parkam, al to je na pol sata i blizu sam, koji metar dalje

Evidentirano

Sinna

• Vozi: Pirellice na V90
« Odgovori #45 : 11. Rujan 2019, 10:28:57 »

Previše filozofirate bez potrbe! Po ovoj slici i po mom mišljenju si dobio kaznu zbog hidranta!!! :wink:
Evidentirano
#FORZA DUCATI

sinisa.zg

• *
« Odgovori #46 : 11. Rujan 2019, 10:44:42 »

Ja sam platio za ovo. Laginjina u Zagrebu. Slijepa ulica. Sud mi je odbacio žalbu.

:shock: :angry: katastrofa, punjenje blagajne... bagra

Ako si ti dobio kaznu, onda je dobio i golf i audi, a i ovaj stupić je sumnjiv, kao da je pomični za izać neko vozilo iz neke garaže ili sl.

golf je dobio...
stupić je razvaljen a ne pomičan  :mrgreen:

A što se nisi parkirao ko sav normalni svijet...paralelno s rubnjakom :misli:

nisam uopće razmišljao na taj način, subota, mjesta dosta, nikom ne smetam, a ovako je još koji kolega mogao parkati do mene... pa smo mogli zajedno podnijeti žalbu...  :LOL:

Evidentirano

balky1

• **
  • Vozi: Yamaha FJ 1100
« Odgovori #47 : 11. Rujan 2019, 12:13:16 »

Prije godinu-dvije sam tu pročitao da čak ni ne smije podići ceradu. Netko je pisao da je dobio kaznu, a pokriveni motor pored nije pa mu je policajac rekao da ne smije dirati.
Koliko tu ima zakonske osnove?
Evidentirano

gvo

• Reinkarnirani Krleza
  • Vozi: cb600f '07, Z1SX
« Odgovori #48 : 11. Rujan 2019, 13:00:05 »

U uvali kraj fontane, na parkingu. Neke lokalne seljačine su parkirale aute na iscrtani parking za motore, tako da sam ja bez pardona parkiro na slobodno mjesto za aute, poprečno  :mrgreen:. Kazna do danas nije naplaćena.... :mrgreen:
Evidentirano

Maestral

« Odgovori #49 : 11. Rujan 2019, 15:21:44 »

Tu uvijek pisu kazne jerje prek puta ulaz u dvoriste iako se moze iz dvorista i kada je auto parkiran ali malo teze :)
Evidentirano

3alfa3

« Odgovori #50 : 11. Rujan 2019, 16:09:51 »

Tu uvijek pisu kazne jerje prek puta ulaz u dvoriste iako se moze iz dvorista i kada je auto parkiran ali malo teze :)
A i osnovna skola je tu, barem nekad bila (OŠ Anka Butorac iz doba Juge )

Evidentirano

Dinko_zg

• *
« Odgovori #51 : 11. Rujan 2019, 21:00:00 »

A i osnovna skola je tu, barem nekad bila (OŠ Anka Butorac iz doba Juge )

A tada su ju u gradu zvali Anke Uk...c, kao i obližnju ulicu, danas Ljudevita Posavskog

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

Evidentirano

Maestral

« Odgovori #52 : 12. Rujan 2019, 12:08:32 »

A tada su ju u gradu zvali Anke Uk...c, kao i obližnju ulicu, danas Ljudevita Posavskog

Ne vrijedjajte moju bivsu skolu  :box:

Tada smo ju zvali Ankica, a danas se zove Matka Laginje ili od milja, Laginjina
Evidentirano

Dinko_zg

• *
« Odgovori #53 : 12. Rujan 2019, 12:56:37 »

Ne vrijedjajte moju bivsu skolu  :box:

Tada smo ju zvali Ankica, a danas se zove Matka Laginje ili od milja, Laginjina
Nisam imao namjeru vrijeđati, sorry..samo znam da su ju neki tada tako zvali, doduše nije se baš moglo na glas

Hvala za info da pišu kazne u Laginjinoj...nisam znao. U cijelom tom kvartu nema se gdje parkirati motor osim na plocniku ili oko zgrada ali tu  predstavnici stanara zovu policiju.

Evidentirano

3alfa3

« Odgovori #54 : 12. Rujan 2019, 14:23:55 »

Jedna bivsa je iz tog kvarta, sjecam se da je ona isto govorila da je u osnovnu isla u  Anka Uk...c

Evidentirano

Weller

• **
  • Vozi: ... oprezno.
« Odgovori #55 : 12. Rujan 2019, 15:51:34 »

Hvala za info da pišu kazne u Laginjinoj...nisam znao. U cijelom tom kvartu nema se gdje parkirati motor osim na plocniku ili oko zgrada ali tu  predstavnici stanara zovu policiju.
Kazna sam dobio od prometnog redara. Zanimljivo da drugi motocikli i skuteri koji su bili parkirani na pločniku nisu dobili kaznu nego samo ja koji sam bio na cesti tj. u samom čošku slijepe ulice.
Evidentirano
 Str: 1 2 3 [Sve]   Gore

Stranica je generirana za 0.422 sekundi uz 20 upita.