Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: [1] 2  Sve   Dolje

Autor Tema: GPZ 550 unitrack 1982 - restauracija  (Posjeta: 1583 )

Vabi

• *
  • Spol: Muški
GPZ 550 unitrack 1982 - restauracija
« : 15. Rujan 2019, 09:35:06 »

Pozdrav, nedavno sam kupio spomenuti dragulj na kojem je bivši vlasnik već odradio gomilu posla. Rama je ispjeskarena i plastificirana, frgići su očišćeni i sinkronizirani, plastike i tank su bez ogrebotine... Međutim, vidim da tu ima još puno problema.
Struja je koma. Stavio sam novi akumulator i kada okrenem ključ jedino što se upali je indikator lera na instrument ploči. Nema svjetla, ne vergla,  žmigavci ne rade, ukratko, osim te lampice on je potpuno mrtav. Skužio sam da na srednjem osiguraču nema napona. Ima li tko kakvu ideju odakle da počnem kopat?
Evidentirano

stojedan

• glavonja
  • Vozi: u jebote ...
Odg: GPZ 550 unitrack 1982 - restauracija
« Odgovori #1 : 15. Rujan 2019, 09:58:57 »

Od nosa....

Kaj o ovom motoru pricas???
Evidentirano

avinko38

• Vozi: Beta 300 RR, Sherco Trial 2.9
« Odgovori #2 : 15. Rujan 2019, 10:00:51 »

Nađi servisni priručnik od tog modela sa električnim shemama.....
Živce na hozentregere, unimetar u ruke i igraj se...... :palacgore:
Evidentirano
V-twin fun maschine

Vabi

• *
« Odgovori #3 : 15. Rujan 2019, 10:03:35 »

Od nosa....

Kaj o ovom motoru pricas???

Da. To je taj.
Evidentirano

stojedan

• glavonja
  • Vozi: u jebote ...
« Odgovori #4 : 15. Rujan 2019, 10:08:36 »

Za početak žarulje u vurama provjeri  ....
Evidentirano

Vabi

• *
« Odgovori #5 : 15. Rujan 2019, 10:12:24 »

Za početak žarulje u vurama provjeri  ....

Ni LCD se ne pali. Postoji li još kakav osigurač kojeg ne vidim? U vurama mozda?
Evidentirano

Vabi

• *
« Odgovori #6 : 15. Rujan 2019, 10:13:16 »

Nađi servisni priručnik od tog modela sa električnim shemama.....
Živce na hozentregere, unimetar u ruke i igraj se...... :palacgore:

Da. Mislim da mi nema druge.
Evidentirano

Vabi

• *
« Odgovori #7 : 15. Rujan 2019, 12:54:39 »

Eto. Prvo pitanje. Štoje ovo? Ima oznake L B E. L i B su pod naponom nakon kontakta. E je u zraku (spojen nigdje).
Evidentirano

Vabi

• *
« Odgovori #8 : 15. Rujan 2019, 12:55:52 »

Izgleda kao ovo. Našao na NET-u.
Evidentirano

Kawah

« Odgovori #9 : 15. Rujan 2019, 13:24:12 »

Lijep motorić ovak vizualno. Jel' se smije znati koliko si dao novaca za njega ,naravno ako nije tajna.Kvar mi liči na nedostatak napona ,loš akumulator ili je odpojen neki kontakt vezan na relej anlasera . Ovo na slici je relej za žmigavce,ne mora nužno biti originalan,a pogledaj i pikapove koji izlaze iz statora /rotora na lijevoj strani . :palacgore: 8) :021:
              Da ,pogledaj kutijicu s osiguračima,unutra su stakleni osigurači,kontakti znaju oksidirati ,imao sam sličan problem prije tridesetak godina na Zx550a,model poslije tvoga !
Evidentirano

Vabi

• *
« Odgovori #10 : 16. Rujan 2019, 15:56:54 »

Lijep motorić ovak vizualno. Jel' se smije znati koliko si dao novaca za njega ,naravno ako nije tajna.Kvar mi liči na nedostatak napona ,loš akumulator ili je odpojen neki kontakt vezan na relej anlasera . Ovo na slici je relej za žmigavce,ne mora nužno biti originalan,a pogledaj i pikapove koji izlaze iz statora /rotora na lijevoj strani . :palacgore: 8) :021:
              Da ,pogledaj kutijicu s osiguračima,unutra su stakleni osigurači,kontakti znaju oksidirati ,imao sam sličan problem prije tridesetak godina na Zx550a,model poslije tvoga !

Hvala na savjetima. Cijena je na mailu.

Primjetio sam da sve ima napon, a ne radi. Znači da ništa nema masu. Masa od akumulatora je na bloku. Morala bi biti još neka masa koja ide od trošila, preko prekidača, na šasiju ali je ja ne vidim.  Istražit ću na jednom trošilu (npr. truba) pa ću vidjeti gdje ću doći.
« Zadnja izmjena: 16. Rujan 2019, 16:07:52 Vabi »
Evidentirano

balky1

• **
  • Vozi: Yamaha FJ 1100
« Odgovori #11 : 16. Rujan 2019, 18:44:33 »

Hvala na savjetima. Cijena je na mailu.

Primjetio sam da sve ima napon, a ne radi. Znači da ništa nema masu. Masa od akumulatora je na bloku. Morala bi biti još neka masa koja ide od trošila, preko prekidača, na šasiju ali je ja ne vidim.  Istražit ću na jednom trošilu (npr. truba) pa ću vidjeti gdje ću doći.

Dakle imao sam problem s masom na unitraku, malo novijem od ovoga, ali ne vjerujem da ima puno razlike. Bila je izvučena dodatna masa s '-' na ramu pa probaj provizorno spojiti da vidiš događa li se išta. Bio je i neki problem sa skupom žica kod glave upravljača, tamo ima jedan "držač" koji ih drži. Obično bih čačkanjem po tom držaču i kablovima u njemu oživio motor kada je bio mrtav. Valjda se s vremenom neka žica nažuljala ili sl., pojma nemam.
Evidentirano

Vabi

• *
« Odgovori #12 : 17. Rujan 2019, 15:09:37 »

Dakle imao sam problem s masom na unitraku, malo novijem od ovoga, ali ne vjerujem da ima puno razlike. Bila je izvučena dodatna masa s '-' na ramu pa probaj provizorno spojiti da vidiš događa li se išta. Bio je i neki problem sa skupom žica kod glave upravljača, tamo ima jedan "držač" koji ih drži. Obično bih čačkanjem po tom držaču i kablovima u njemu oživio motor kada je bio mrtav. Valjda se s vremenom neka žica nažuljala ili sl., pojma nemam.

Definitivno je masa. Jedna masa ide od akumulatora na blok motora i to je ok. Postoji i tzv. "Frame ground" koji je masa od svih trošila i ide na šasiju. To ne mogu naći. Jednostavno ga ne vidim. Ako se sjećate gdje da ga tražim? U nosu ili repu? Mislim da je taj u zraku.
Evidentirano

Kawah

« Odgovori #13 : 17. Rujan 2019, 17:52:15 »

Tu mi nekaj  ne štima,masa za kaj ? Ona je jedinstvena za sve ! Daj povjeri inicijalni napon akumulatora,onda kad upališ( kad upališ),11,8_12,2.,14,8 možda nešto više u mirovanju bez svjetala žmigavaca..A i vuče mi na kontakt bravu!
Evidentirano

Vabi

• *
« Odgovori #14 : 18. Rujan 2019, 12:22:57 »

Tu mi nekaj  ne štima,masa za kaj ? Ona je jedinstvena za sve ! Daj povjeri inicijalni napon akumulatora,onda kad upališ( kad upališ),11,8_12,2.,14,8 možda nešto više u mirovanju bez svjetala žmigavaca..A i vuče mi na kontakt bravu!

Npr. Prednje svjetlo. Kontakt - paljenje svjetla na prekidač. Između (+) na konektoru i šasije 17,2 V, između (+) na konektoru i (-) na konektoru -0.1 V.

Treba li meni exorcist ili električar???
« Zadnja izmjena: 18. Rujan 2019, 12:31:33 Vabi »
Evidentirano

balky1

• **
  • Vozi: Yamaha FJ 1100
« Odgovori #15 : 18. Rujan 2019, 16:08:33 »

Npr. Prednje svjetlo. Kontakt - paljenje svjetla na prekidač. Između (+) na konektoru i šasije 17,2 V, između (+) na konektoru i (-) na konektoru -0.1 V.

Treba li meni exorcist ili električar???

Do kraja toga tebi će sigurno trebati egzorcist, a u međuvremenu motoru bi dobro došao električar.  :LOL:
Evidentirano

Vabi

• *
« Odgovori #16 : 18. Rujan 2019, 20:01:03 »

Do kraja toga tebi će sigurno trebati egzorcist, a u međuvremenu motoru bi dobro došao električar.  :LOL:

:) NEMA PREDAJE!!!
Evidentirano

lunjo

• Babe
  • Spol: Ženski
  • Vozi: bolje da neznaš
« Odgovori #17 : 18. Rujan 2019, 22:35:17 »

Onda ti reba ovo  :mrgreen: za sve na što ćeš putem naići, sretno  :mrgreen:

KZ550-H1oznaka modela
Evidentirano
Ključ besmrtnosti je živjeti život vrijedan sjećanja  8)

Vabi

• *
« Odgovori #18 : 21. Rujan 2019, 08:56:48 »

Onda ti reba ovo  :mrgreen: za sve na što ćeš putem naići, sretno  :mrgreen:

KZ550-H1oznaka modela

Hvala ti ali imam već to. Nisam ovoliko imao nos u literaturi još od faxa.
Evidentirano

Kawah

« Odgovori #19 : 21. Rujan 2019, 14:59:25 »

:cry:Po opisanom ,sve mi nekako vuče na kontakt bravu .,na ručici lijevo je paljenje pozicije i kratko svjetlo ,desna ručica dugo svjetlo .LCD ,nožica parkinga ,akumulator i pritisak ulja koliko se sjećam.Centralna dioda ,kad treperi pokazuje jednu od anomalija.Ispod sjedišta je fuse box ,ic igniter i relej anlasera..To ili neki oksidirani konektor ,ne vidim gdje drugdje tražiti .  :palacgore: 8) :021:
Evidentirano

v3kac

• **
  • Vozi: kako kada
« Odgovori #20 : 21. Rujan 2019, 21:43:30 »

Imam cijelu el instalaciju viška od svog bivšeg osim ako ju nisam dao sa motorom onda je ima čovjek kojem sam prodao svoga.
Evidentirano

Vabi

• *
« Odgovori #21 : 22. Rujan 2019, 10:27:11 »

:cry:Po opisanom ,sve mi nekako vuče na kontakt bravu .,na ručici lijevo je paljenje pozicije i kratko svjetlo ,desna ručica dugo svjetlo .LCD ,nožica parkinga ,akumulator i pritisak ulja koliko se sjećam.Centralna dioda ,kad treperi pokazuje jednu od anomalija.Ispod sjedišta je fuse box ,ic igniter i relej anlasera..To ili neki oksidirani konektor ,ne vidim gdje drugdje tražiti .  :palacgore: 8) :021:

Prošao kroz sve to. Pratio žice od početka do kraja. Da ne duljim - tu je nešto paranormalno sa tom strujom. žuljeve od multimetra imam. I koljena kao da sam na kuruzi klečao. Razlika naboja između plusa na akumulatoru i šasije je 0.1 V u korist šasije  :shock: . Mislim da će to ipak električar rješavati.
Svejedno, hvala na savjetima.
Evidentirano

Vabi

• *
« Odgovori #22 : 22. Rujan 2019, 10:28:36 »

Imam cijelu el instalaciju viška od svog bivšeg osim ako ju nisam dao sa motorom onda je ima čovjek kojem sam prodao svoga.

Super. Vidjet ću što će električar reći. Ako mi bude trebala - čujemo se. Hvala.
Evidentirano

Vabi

• *
« Odgovori #23 : 22. Rujan 2019, 10:32:33 »

Pozdrav, nedavno sam kupio spomenuti dragulj na kojem je bivši vlasnik već odradio gomilu posla. Rama je ispjeskarena i plastificirana, frgići su očišćeni i sinkronizirani, plastike i tank su bez ogrebotine... Međutim, vidim da tu ima još puno problema.
Struja je koma. Stavio sam novi akumulator i kada okrenem ključ jedino što se upali je indikator lera na instrument ploči. Nema svjetla, ne vergla,  žmigavci ne rade, ukratko, osim te lampice on je potpuno mrtav. Skužio sam da na srednjem osiguraču nema napona. Ima li tko kakvu ideju odakle da počnem kopat?

Dok mi električar ne riješi struju idem dalje. Ima tu još posla. Btw, ima li netko kakvu jeftinu ralicu (belly  pan) koja bi pasala na njega?
Mozda neka vintage univerzalna da ju pripašem...
Evidentirano

Kawah

« Odgovori #24 : 22. Rujan 2019, 10:42:08 »

Čemu nagrđivati esencijalni oblik nekom ralicom koja na njega ne spada ? 8)
Evidentirano
 Str: [1] 2  Sve   Gore

Stranica je generirana za 0.652 sekundi uz 21 upita.