Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 [2]  Sve   Dolje

Autor Tema: Pomoc i savjeti za pocetnika!  (Posjeta: 1891 )

desperate-cry87

• *
Odg: Pomoc i savjeti za pocetnika!
« Odgovori #25 : 28. Rujan 2019, 20:29:24 »

Danas sam se vozao jedno sat i pol..malo po ulicama gdje nema prmeta i tako...lagano okusavao kako koci motor , kako krece..odvaja kvacilo i sl.danas sam sjego sigurniji nego ovih dana..nije mi nijednim crko niti me povukao gas i sl...tako cu i sutra...kraj mene je bio kolega koji dugo vozi i ssmo gledao dao poneki savjet ili kritiku manje vise sve pozitivno..hvala ekipa ulijevate mi nadu 😉😊 jedva cekam da polozim pa polako i lagano..s tim da cu vozati i skutere i tomose nesto lakse ali cisto sumnjam bijesne sportake...nrka se nitko neuvrjedi ali ja ih jednostavno nevolim toliko kao vi koji mozds nevolite toliko choopere a pog.jer sam neiskusan..kontam ds je tsko i  najbolje 😁
Evidentirano

dani83

• Svetac i prosvjetitelj naroda
  • Spol: Muški
  • Vozi: Fazer 8
« Odgovori #26 : 10. Listopad 2019, 10:41:47 »

okani se motora...
opasno je to, puno kosta... :mrgreen:

bollje ti je baletan bit...kockar...bilo sta...
motor je zlo...
cesta vrag koji nikad ne spava...
Evidentirano
Gustava Flauberta:
"Tri su uslova da čovjek bude sretan: treba da bude glup, sebičan i da je dobrog zdravlja; ali ako prvi uslov nije ispunjen, sve je propalo."

DaDo R

• *
« Odgovori #27 : 10. Listopad 2019, 13:15:00 »

Hvala ljudi...kao sto rekoh A kat.cu rjesiti a ako skuzim da nije to to...putuj!!! 😊 nije me sram tog poteza...sram bi me bilo i nebi si mogao oprostiti da sjebem nekog u prometu ili sebe...hvala Vam svima i ofc.ocekujem i dalje ovako iskrenih savjeta pa kakvi god da jesu !

Ja sam položio i počeo voziti s 45. Prije toga jednostavno mi je život bio takav da nisam sitgao pomisliti na motore... Vozim Kawasaki Vulcan S 650. Ove priče tipa trebao si prije, trebao si manji motor, bla, bla... Pusti to. Nisi trebao ništa nego misli na to što trebaš sada i u budućnosti. Opusti se, položi i vozi, vozi, samo vozi.

Već ta činjenica koji si motor izabrao govori da si ti puno sigurniji za sudionike u prometu nego neki drugi motoristi. Ja živim na moru i svaki lijepi dan koristim za vožnju. Svaki dan sam na magistrali, i mogu ti reći da na svakoj toj vožnji naletim na makar jednu prometnu u kojoj je nastradao motorist. Jedan dan u 8. mjeseca naletio sam na tri prometne, u dvije je bilo poginulih. U jednoj njemac u drugoj mađar...

Činjenica je da svi pljuju po zakonima, cestama, policiji, ali isto tako je činjenica da manijaci voze magistralom nenormalnim brzinama, da obilaze u nepreglednim zavojima, da ugrožavaju druge sudionike u prometu. Znam ja kakvih će sada biti komentara ali zaboli me ona stvar :)
Ja nemam ništa protiv da ti momci svoje moćne mašine dižu na 250km/h i da ginu kao muhe, ali ne tamo gdje mogu ubiti nekog drugog.

Mene pretječu na magistrali tako da ih uopće ne skužim dok ne prođu pored mene. I to uglavnom prolaze u mojoj traci, čak se i ne trude zaobilaziti u drugoj traci. Koliko god bio oprezan i stalno provjeravao retrovizore, na takve idiote ne možeš biti spreman jer u tim zavojima je dovoljna sekunda ili dvije da se on stvori iza zavoja i da ga ti ne vidiš i ako se samo pola metra pomakneš NA SVOJOJ STRANI kolnika dovoljno je da vas idiot ubije obojicu. Zato se ne opterećuj svojom vožnjom. Iskustvo stječi vozajući se po lokalnim cestama i uživaj na svom chopperu.
Ako sam dobro skužio iz Vinkovaca si, imaš tamo prekrasnih lokacija za vozati, obići Baranju itd.

Uglavnom, vjeruj mi, svaki dan gledam grupe od po 10-tak ili više motorista, što stranaca a što naših, kako divljaju magistralom znajući da nema policije i da mogu nesmetano terorirzirati ostale sudionike u prometu. U Sloveniji, Austriji, Njemačkoj itd., to ne smiju raditi pa zato dolaze ovdje... I onda se ovi naši žale na loše ceste i ograde uz cestu jer ako uleti sa 150km/h u zavoj neće mu gume držati na tom lošem asfaltu... Što reći?

Vozi majstore, samo vozi što više i uživaj u vožnji. I radi na sebi, na svojoj vožnji, na druge ne možeš puno utjecati. S vremenom ćeš se opustiti i sve bolje voziti ;)

:palacgore:
Evidentirano

Shepa

• Sarkazam se u Dalmaciji još uvijek smatra dijelom crne magije
  • Vozi: smireno i staloženo
« Odgovori #28 : 10. Listopad 2019, 13:28:47 »

Možda ljudi računaju da je prestizanje bez prelaska crte manji prekršaj, odn. da spada u obilaženje (npr. sporih vozila koja prave kolonu, a neće da se maknu u stranu sukladno ZSPC).

:neznam:

Mene recimo takvi manijaci uopće ne nerviraju, ionako se za 10-ak minuta nađemo na kavi.

:mrgreen:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

Evidentirano
Tapeciram siceve i popravljam oštećenu moto-odjeću.

desperate-cry87

• *
« Odgovori #29 : 10. Listopad 2019, 13:49:58 »

Hvala hvala ljudi na podrsci i savjetima..vec polako se malo vozikam okolo a.skola je gotova cekam izlazak na voznju.Vec sam mnogo opusteniji i dosta toga pohvatao..sad ostaje samo praksa i skupljanje iskustva i kilometara
Evidentirano

dani83

« Odgovori #30 : 10. Listopad 2019, 14:07:24 »

znaci svi na grobnik koji voze brze od 110km/h?
Evidentirano
Gustava Flauberta:
"Tri su uslova da čovjek bude sretan: treba da bude glup, sebičan i da je dobrog zdravlja; ali ako prvi uslov nije ispunjen, sve je propalo."

shokac

• **
  • Vozi: XT1200Z
« Odgovori #31 : 11. Listopad 2019, 08:26:41 »

kupio skuter u 55-toj godini, zatim motor, pa opet motor.
64-ta na leđima i nakupilo se oko 220000 km.
same po plinu uživaj i voooooozi ;-)
Evidentirano

gvo

• Reinkarnirani Krleza
  • Vozi: cb600f '07, Z1SX
« Odgovori #32 : 11. Listopad 2019, 14:15:01 »

Već ta činjenica koji si motor izabrao govori da si ti puno sigurniji za sudionike u prometu nego neki drugi motoristi. Ja živim na moru i svaki lijepi dan koristim za vožnju. Svaki dan sam na magistrali, i mogu ti reći da na svakoj toj vožnji naletim na makar jednu prometnu u kojoj je nastradao motorist. Jedan dan u 8. mjeseca naletio sam na tri prometne, u dvije je bilo poginulih. U jednoj njemac u drugoj mađar...

Svaki dan si na motoru, svaki dan nesreća, kažeš? Slučajnost?  :misli: :misli: :mrgreen:

Ako te toliko obilaze na milimetar, zapitaj se je li u tebi problem? Ukoliko si već sporiji od okolnog prometa, onda trebaš konstantno imat jedno oko u retrovizoru....Spora vožnja nije nužno i sigurna vožnja, kako za tebe, tako ni za one oko tebe.
Evidentirano

dani83

« Odgovori #33 : 11. Listopad 2019, 15:11:47 »

Svaki dan si na motoru, svaki dan nesreća, kažeš? Slučajnost?  :misli: :misli: :mrgreen:

Spora vožnja nije nužno i sigurna vožnja, kako za tebe, tako ni za one oko tebe.

na motoru nimalo sigurno...
moras bit brzi od drugih..daleko sigurnije... :palacgore:
Evidentirano
Gustava Flauberta:

zvjerko rider

• **
  • Vozi: Honda cbf 600s , Tdm 900
« Odgovori #34 : 11. Listopad 2019, 15:24:28 »

desperate sretno s motorom i samo guštaj u vožnji. Kao što ti je netko već napisao ako se ne osječaš ok za motor nemoj sjedati , a opet nekada kada ti je loš dan sjedneš na motor i sve nekako dođe na svoje mjesto. Jedan koristan savjet koji ti mogu dati , da li se vozio po gradu ili otvorena cesta, nikako se nemoj voziti strogo po desnoj strani trake a dva su razloga. Prvi su razne prepreke na samom rubu ceste kao što je pjesak ili kamenčići, šahte za slivne vode i slične gluposti a drugi razlog su vozači koji izleču s pola auta na glavnu cestu da vide da li netko ide. Vozeči sredinom svoje trake čak malo bliže sredini ceste izbječi ćeš 99% mogučih pizdarija ali ostaje onaj 1 % zbog kojeg kao što je već netko napisao moraš uvijek gledati kuda voziš.
Evidentirano

desperate-cry87

• *
« Odgovori #35 : 11. Listopad 2019, 19:09:11 »

desperate sretno s motorom i samo guštaj u vožnji. Kao što ti je netko već napisao ako se ne osječaš ok za motor nemoj sjedati , a opet nekada kada ti je loš dan sjedneš na motor i sve nekako dođe na svoje mjesto. Jedan koristan savjet koji ti mogu dati , da li se vozio po gradu ili otvorena cesta, nikako se nemoj voziti strogo po desnoj strani trake a dva su razloga. Prvi su razne prepreke na samom rubu ceste kao što je pjesak ili kamenčići, šahte za slivne vode i slične gluposti a drugi razlog su vozači koji izleču s pola auta na glavnu cestu da vide da li netko ide. Vozeči sredinom svoje trake čak malo bliže sredini ceste izbječi ćeš 99% mogučih pizdarija ali ostaje onaj 1 % zbog kojeg kao što je već netko napisao moraš uvijek gledati kuda voziš.

Hvala za savjete..na srecu upravo to me bas uce u a.skoli i bas iste razloge mi daju! Danas sam imao primjer kada je gospoda izlazila na rikverc a nije me vidjela..lako sam zaobisao ali da sam bio blize desnoj strani..puno teze..!
Evidentirano

dani83

« Odgovori #36 : 11. Listopad 2019, 19:32:03 »

Hvala za savjete..na srecu upravo to me bas uce u a.skoli i bas iste razloge mi daju! Danas sam imao primjer kada je gospoda izlazila na rikverc a nije me vidjela..lako sam zaobisao ali da sam bio blize desnoj strani..puno teze..!

nekad moras pogledat i u retrovizor...
da ti se ne bi desavalo ko ovom gore da ne vidis kamikaze...

meni se nikad nije desilo da nisam vidio motor u retrovizoru
ni u autu ni na motoru...

vozacima motora mislim da se to ne bi trebalo ni desavat...
moras bit oprezniji i vidit i nevidlivo...
Evidentirano
Gustava Flauberta:
 Str: 1 [2]  Sve   Gore

Stranica je generirana za 0.189 sekundi uz 21 upita.