Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: [1]   Dolje

Autor Tema: B1 kategorija - za quad  (Posjeta: 336 )

MaRi0_St

• **
  • Spol: Muški
  • Vozi: Z 750
B1 kategorija - za quad
« : 16. Siječanj 2020, 13:34:20 »

Otkad postoji, odnosno ne postoji B1 kategorija za quad, i kako točno se upisuje u vozačku? Ima li neko na forumu da je nedavno minja vozačku, postoji li ta kategorija na novom obrascu?

HAK kaže za kategoriju L7: Teški četverocikli (A-cestovni (A1 i A2), B-terenski, B1-sjedala u obliku sedla, brzina manja od 90 km/h, B2-"buggy" s usporedno postavljenim sjedalima , C-poluzatvoreni, CP-za prijevoz putnika, CU-za prijevoz robe)

Pravilnik o vozačkim dozvolama NN 2/2019 spominje u "III. KODOVI OGRANIČENE UPORABE" kod 73. Ograničeno na vozila kategorije B tipa motorni četverocikl (B1)

Dok postojeći Zakon o sigurnosti prometa na cestama čl. 217. kaže: Vozačka dozvola izdaje se za upravljanje vozilima koja su svrstana u AM, A1, A2, A, B, BE, C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE, F, G, H kategorije. B1 se još uvijek nigdje ne spominje :misli:

osim ovog sumnjivog članka na još sumnjivijem portalu nigdje ništa: https://hr.judsonconcept.com/4278613-category-b1-what-is-it-new-driving-license-categories
Evidentirano
"Kawasaki voze oni ljudi koji si nisu mogli priuštit Suzuki, pa su uzeli zeleno smeće, stavili neki auspuh i glume da imaju GSXR-a..."

fawlty82

• I`am Buttman
  • Vozi: jaše na tvrdim leđima
Odg: B1 kategorija - za quad
« Odgovori #1 : 16. Siječanj 2020, 17:46:34 »

Miješaš jabuke i kruške.
Pomiješao si kategorije homologacije vozila sa kategorijama upravljanja vozila.
Evidentirano
Vikend natezač kožice!

MaRi0_St

• **
« Odgovori #2 : 16. Siječanj 2020, 20:47:19 »

Miješaš jabuke i kruške.
Pomiješao si kategorije homologacije vozila sa kategorijama upravljanja vozila.

pa ima veze jedno s drugim, donekle...
Evidentirano
"Kawasaki voze oni ljudi koji si nisu mogli priuštit Suzuki, pa su uzeli zeleno smeće, stavili neki auspuh i glume da imaju GSXR-a..."

MaRi0_St

• **
« Odgovori #3 : 17. Siječanj 2020, 10:36:02 »

dobro na kraju zna li neko šta je B1 ili? :misli:
Evidentirano

fawlty82

• I`am Buttman
  • Vozi: jaše na tvrdim leđima
« Odgovori #4 : 17. Siječanj 2020, 13:57:04 »

dobro na kraju zna li neko šta je B1 ili? :misli:
Pa već sam ti odgovorio. To je jedna od L7 kategorije homologacije vozila. Sam si napisao. To što se zovu kategorije i imaju slovo B nema veze jedno s drugim.
Evidentirano
Vikend natezač kožice!

MaRi0_St

• **
« Odgovori #5 : Jučer u 16:24:31 »

nisi mi odgovoria kad u vozackoj dozvoli na novom obrascu imas B1 kategoriju, to nije homologacija.
Evidentirano

stanky069

• *
« Odgovori #6 : Jučer u 18:16:52 »

Kategorija B1 je vozila slabija od 15kw i max brzine  do 80km...ali iako postoji kod nas u obrascu,u Njemačkoj isto...ona zapravo ne postoji,uvedena je EU reformom,pa zato postoji na papiru,ali nikad nije samostalno postojala kod nas ili drugih zemalja osim Italije i Francuske,a kako su oni u EU morala se i ona naći u reformi...u ostatku Eu da bi vozio takva vozila opet ti treba B kategorija...

B1 postoji u Italiji i Francuskoj,kod jednih ju mozes dobiti sa 16,a kod drugih sa 18godina...

Jasnije sad?
Evidentirano

biker4life

• moderator
  • Vozi: yamaha
« Odgovori #7 : Jučer u 18:19:19 »

Kategorija B1 je vozila slabija od 15kw i max brzine  do 80km...ali iako postoji kod nas u obrascu,u Njemačkoj isto...ona zapravo ne postoji,uvedena je EU reformom,pa zato postoji na papiru,ali nikad nije samostalno postojala kod nas ili drugih zemalja osim Italije i Francuske,a kako su oni u EU morala se i ona naći u reformi...u ostatku Eu da bi vozio takva vozila opet ti treba B kategorija...

B1 postoji u Italiji i Francuskoj,kod jednih ju mozes dobiti sa 16,a kod drugih sa 18godina...

Jasnije sad?

Nedavno sam radio novu vozačku i stoji mi na popisu ta B1 ali nije mi uvedeno kao da ju imam položeno, šta nebi bilo logično ako imam B da mi "pečatiraju" i B1 (kao kod motocikala A-A1-A2)?

stanky069

• *
« Odgovori #8 : Jučer u 18:23:25 »

Ona postoji samo u Italiji i Francuskoj...kod nas ne,švaba ne,nigdje drugdje u EU osim gore spomenutih zemalja...i ako nemas njihovu vozačku i nisi tamo polagao ne mozes ju imati.

Znaci ona je tu samo reda radi...jer je reforma 19.01.2003 propisala da  i ona treba biti na vozačkama jer ju talijani i francuzi koriste,a članovi su EU...i to je jedini razlog sto je tu...

Znači ne mozes ju polagati niti imati...kod nas jednostavno  ne postoji....

Na vozačkoj je jer eto želi se da svi u EU imaju identične vozačke,a ovi u Italiji i Francuskoj imaju tu kategoriju,onda mora i ona biti na vozačkoj.
Evidentirano

biker4life

• moderator
  • Vozi: yamaha
« Odgovori #9 : Jučer u 20:42:49 »

Ona postoji samo u Italiji i Francuskoj...kod nas ne,švaba ne,nigdje drugdje u EU osim gore spomenutih zemalja...i ako nemas njihovu vozačku i nisi tamo polagao ne mozes ju imati.

Znaci ona je tu samo reda radi...jer je reforma 19.01.2003 propisala da  i ona treba biti na vozačkama jer ju talijani i francuzi koriste,a članovi su EU...i to je jedini razlog sto je tu...

Znači ne mozes ju polagati niti imati...kod nas jednostavno  ne postoji....

Na vozačkoj je jer eto želi se da svi u EU imaju identične vozačke,a ovi u Italiji i Francuskoj imaju tu kategoriju,onda mora i ona biti na vozačkoj.

thx :palacgore:
 Str: [1]   Gore

Stranica je generirana za 0.252 sekundi uz 21 upita.