Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Anketa

zanimaju li vas stari motori uopče

ne zanimaju uopĆe
- 101 (7.5%)
da zanimaju me
- 1105 (82.1%)
preferiram samo nove motore
- 140 (10.4%)

Ukupno Glasova: 1308

Str: 1 ... 588 589 [590] 591   Dolje

Autor Tema: stari motori  (Posjeta: 1407705 )

kruns

• Spol: Muški
  • Vozi: vintage
Odg: stari motori
« Odgovori #14725 : 18. Lipanj 2019, 07:29:50 »

cut

Innsbruck

Poslano sa kampanela spomoću Tapatalk Pro

mislil sam da se gore voze koliko-toliko ispravni motori :misli:
Evidentirano

Elias

• Vozi: '02 K1200RS, '93 XTZ750ST
  • Lokacija: ..........CH=Zürich.......... Sinj-Đakovo=Bananaland
« Odgovori #14726 : 18. Lipanj 2019, 17:00:12 »

Jedna lasta ne čini proliće.....

Poslano sa kampanela spomoću Tapatalk Pro
Evidentirano
Vlast je NAJVEĆI neprijatelj naroda!!!!
htp://www.youtube.com/watch?v=rmfezDOSd2g

joya

• Vozi: železni Triumf, stare Tomose i (pra)stare Homde
« Odgovori #14727 : 18. Lipanj 2019, 21:47:30 »

Innsbruck

neka Engleska Ronda
Evidentirano
došao, vidio, popio
mnogo češće me služi konobar nego pamet

EMP

• *
« Odgovori #14728 : 22. Kolovoz 2019, 19:26:26 »

:021: :021: :021:
Evidentirano
EMP UNIVERZALNI QUICK SHIFTERI
[email protected]

Papillon

• Ostao sam uvijek isti
  • Vozi: Honda cbx 550 F1 - radi ka nova Honda
« Odgovori #14729 : 24. Kolovoz 2019, 08:18:53 »

Stara dama stoji u garaži od 6-tog miseca :? .Nakon svih pi*darija u godinu ipo novija je prodana davno a "mlada" dolazi uskoro nakon eto skorog oporavka ali i dozvole matrijarhata doma :mrgreen:
Lako za to nego stara CBX nakon promjene svih važnih i nevažnih djelova i prvog đira od 400 metara samo se ugasila.Nikakvog tupog zvuka,nikakvog cvilenja,ništa niti slučno što se jedanput dogodilo kad je klipnjača cviknula.Još nisam skinija glavu a onda ću znati jeli s*anje ili glupost.Uglavnom radilica ni milimetar ne ide na nijednu stranu,da je bilo ranije ili tad bilo kakvog čudnog zvuka zna bi da nešto ne štima ali u ponediljak glava doli i da vidimo  :cool:
Evidentirano
"Ne pišaj mi iza leđa i ne govori mi da pada kiša''   Jedan je Agostini, Jedan je Fangio,Ostali su proizvod tehničke evolucije.

Shepa

• Sarkazam se u Dalmaciji još uvijek smatra dijelom crne magije
  • Vozi: smireno i staloženo
« Odgovori #14730 : 24. Kolovoz 2019, 11:47:39 »

A da ti nisu karburatori ostali na suvo?

:mrgreen:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

Evidentirano
Tapeciram siceve i popravljam oštećenu moto-odjeću.

Papillon

• Ostao sam uvijek isti
« Odgovori #14731 : 25. Kolovoz 2019, 00:01:30 »

A da ti nisu karburatori ostali na suvo?

:mrgreen:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

Nisan s juga  :mrgreen:
Evidentirano
"Ne pišaj mi iza leđa i ne govori mi da pada kiša''   Jedan je Agostini, Jedan je Fangio,Ostali su proizvod tehničke evolucije.

v3kac

• **
  • Vozi: kako kada
« Odgovori #14732 : 28. Kolovoz 2019, 22:39:58 »

Stara dama stoji u garaži od 6-tog miseca :? .Nakon svih pi*darija u godinu ipo novija je prodana davno a "mlada" dolazi uskoro nakon eto skorog oporavka ali i dozvole matrijarhata doma :mrgreen:
Lako za to nego stara CBX nakon promjene svih važnih i nevažnih djelova i prvog đira od 400 metara samo se ugasila.Nikakvog tupog zvuka,nikakvog cvilenja,ništa niti slučno što se jedanput dogodilo kad je klipnjača cviknula.Još nisam skinija glavu a onda ću znati jeli s*anje ili glupost.Uglavnom radilica ni milimetar ne ide na nijednu stranu,da je bilo ranije ili tad bilo kakvog čudnog zvuka zna bi da nešto ne štima ali u ponediljak glava doli i da vidimo  :cool:

možda kvar struje relej brava neki đek na instalaciji pick up, kill šalter....prekidać nogare ako ima ili kvačila, riknuo cdi ???
Evidentirano

Papillon

• Ostao sam uvijek isti
« Odgovori #14733 : 30. Kolovoz 2019, 12:17:28 »

možda kvar struje relej brava neki đek na instalaciji pick up, kill šalter....prekidać nogare ako ima ili kvačila, riknuo cdi ???

Večeras se uvučem u garažu i ne izlazim dok ne vidim što je.Nadam se da nije sve crno..
Evidentirano

barba

• Vozi: HONDA
« Odgovori #14734 : 31. Kolovoz 2019, 01:05:47 »

Jesi li izaša više ,zabrinija san se.     :LOL: :LOL: :LOL:
Evidentirano
Vozi brzo i oprezno a svejedno nastrada radi jednog šta nije gleda u ogledalo.

barba

« Odgovori #14735 : 01. Rujan 2019, 00:47:12 »

Aj ča ,nema ga više,neki vrag mu se dogodija. Javi seeeeeeeee. :LOL: :LOL:
Evidentirano

Papillon

• Ostao sam uvijek isti
« Odgovori #14736 : 01. Rujan 2019, 02:52:17 »

Aj ča ,nema ga više,neki vrag mu se dogodija. Javi seeeeeeeee. :LOL: :LOL:

Zva san te oko 3 ure
Gori nisu razumili o čemu se radi ali nema veze..
Na drugoj klipnjači frknija ležaj radilice,'nešto ću iskemijati do Omiša jer "druga žena" još nije u HR.Bez obzira na "drugu" ova je srcu najdraža i ostaje u garaži dok me vrag ne odnese.S njom a ne drugom iden u Makedoniju,zašto?Ko to more razumiti osim mene i par osigurača,bobine,karburatora a čipologije nigdi 😉
Evidentirano

Gato

• Vozi: TuDuM 900
« Odgovori #14737 : 02. Rujan 2019, 15:37:04 »

Na drugoj klipnjači frknija ležaj radilice,'nešto ću iskemijati do Omiša jer "druga žena" još nije u HR.Bez obzira na "drugu" ova je srcu najdraža i ostaje u garaži dok me vrag ne odnese.S njom a ne drugom iden u Makedoniju,

To što budeš "kemijo" odvest će te vjerojatno do Omiša, ali do Makedonije sigurno ne, ako ne riješiš problem po PS-u :wink:.
Znači, radilica i leteći ležaji se moraju mijenjat, a ako ležaj nije samo zacviko nego je i okrenuo u klipnjači, onda i klipnjača druga.
Nikakva krpanja i kombinacije neće dugo trajat. :mrgreen:
« Zadnja izmjena: 02. Rujan 2019, 15:43:55 Gato »
Evidentirano
Ne slusajte narodnjake, umrite prirodnom smrcu!Free Rider - Mačak - Slavonija

Papillon

• Ostao sam uvijek isti
« Odgovori #14738 : 03. Rujan 2019, 00:37:48 »

To što budeš "kemijo" odvest će te vjerojatno do Omiša, ali do Makedonije sigurno ne, ako ne riješiš problem po PS-u :wink:.
Znači, radilica i leteći ležaji se moraju mijenjat, a ako ležaj nije samo zacviko nego je i okrenuo u klipnjači, onda i klipnjača druga.
Nikakva krpanja i kombinacije neće dugo trajat. :mrgreen:

Matori  :mrgreen:
2010 radili istu stvar.Radilica i klipnjaca isla u Kastele kod mestra,dosla nazad,djelova po cilom dvoristu,gosti gledaju budale  :LOL: ,letece birali koji je gori od goreg :? i smontirali.Jedino smo znali da ce pustiti ulje negdi na spoju bloka i malo je kapalo kod poluge mjenjaca,izlili ulje,obrusili,lagano zarezali,prosli tekucim,ulili ulje i...
Koliko sam kilometara prosa i di sam s njom bija a i kad bi se zaigra mast joj vadija do krajnih granica  a voznja i stajanje vani po kisi i po 40 C uvik.Samo pola 2016 i 2017 je napravila sitno kilometara i sad me morala izdati.
Pametna je stara dama,sama mi je rekla,kani se lita i ludih baba pa ces poziviti  :wink:

Macak frende pa to je Honda  :jesus:
Evidentirano

Gato

« Odgovori #14739 : 03. Rujan 2019, 21:21:45 »

Matori  :mrgreen:
2010 radili istu stvar.Radilica i klipnjaca isla u Kastele kod mestra,dosla nazad,djelova po cilom dvoristu,gosti gledaju budale  :LOL: ,letece birali koji je gori od goreg :? i smontirali.Jedino smo znali da ce pustiti ulje negdi na spoju bloka i malo je kapalo kod poluge mjenjaca,izlili ulje,obrusili,lagano zarezali,prosli tekucim,ulili ulje i...
Koliko sam kilometara prosa i di sam s njom bija a i kad bi se zaigra mast joj vadija do krajnih granica  a voznja i stajanje vani po kisi i po 40 C uvik.Samo pola 2016 i 2017 je napravila sitno kilometara i sad me morala izdati.
Pametna je stara dama,sama mi je rekla,kani se lita i ludih baba pa ces poziviti  :wink:

Macak frende pa to je Honda  :jesus:

I ja sam davno, popravljajući jedan motor, morao koristit uslugu takvog (renomiranog) meštra, koji brusi radilicu i klipnjaču pa upasuje ležaj po mjeri i nije baš dugo potrajalo :mrgreen:. Iz iskustva mogu reći da je bolji originalni, pa i skoro sasvim potrošeni ležaj, na original nediranoj radilici, nego bilo kakav novi koji je tako upasan "na mjeru" na brušenu radilicu. Razlog je jednostavan: ta tvornička finoća obrade se ne može dobiti nikako na nekom stroju kod nas, a da ne govorim o tolerancijama koje se kod Japanaca na ležajima radilice mjere u tisućinkama milimetra. Znači, ne stotinke, ( a i to je već zajebano za napraviti) nego, ponavljam: tisućinke milimetra.
Stoga, ja se na tvom mjestu s tako slaganom radilicom ne bih bezbrižno zaputio ni do Splita, a kamoli do Makedonije :mrgreen:.
Honda ili ne, radilica je radilica i tu nema zajebancije ako misliš putovati bez brige. :wink:
Evidentirano

barba

« Odgovori #14740 : 03. Rujan 2019, 23:08:03 »

Mačak,sriča njegova je da prolazi ovom stranom.Ako njegovoj i bude nešto ,.moja stara je još regana ,skoći na nju i nastavi dalje.Honda frend , aha ha.
Evidentirano

Papillon

• Ostao sam uvijek isti
« Odgovori #14741 : 04. Rujan 2019, 01:52:27 »

Mačak,sriča njegova je da prolazi ovom stranom.Ako njegovoj i bude nešto ,.moja stara je još regana ,skoći na nju i nastavi dalje.Honda frend , aha ha.

Bore lako cemo,krila su to  :wink:
Evidentirano

Papillon

• Ostao sam uvijek isti
« Odgovori #14742 : 04. Rujan 2019, 01:57:06 »

I ja sam davno, popravljajući jedan motor, morao koristit uslugu takvog (renomiranog) meštra, koji brusi radilicu i klipnjaču pa upasuje ležaj po mjeri i nije baš dugo potrajalo :mrgreen:. Iz iskustva mogu reći da je bolji originalni, pa i skoro sasvim potrošeni ležaj, na original nediranoj radilici, nego bilo kakav novi koji je tako upasan "na mjeru" na brušenu radilicu. Razlog je jednostavan: ta tvornička finoća obrade se ne može dobiti nikako na nekom stroju kod nas, a da ne govorim o tolerancijama koje se kod Japanaca na ležajima radilice mjere u tisućinkama milimetra. Znači, ne stotinke, ( a i to je već zajebano za napraviti) nego, ponavljam: tisućinke milimetra.
Stoga, ja se na tvom mjestu s tako slaganom radilicom ne bih bezbrižno zaputio ni do Splita, a kamoli do Makedonije :mrgreen:.
Honda ili ne, radilica je radilica i tu nema zajebancije ako misliš putovati bez brige. :wink:

Sve te razumim Macak i znam,gledaj i onda su stavljani lezajevi od auta ne motora a kad bi ti reka od kojeg auta nebi mi virova i drzalo je pa i vise nego je tribalo.Eto ja cu ponoviti pa se vidimo u Omisu a do Barbe ionako moram svratiti
Sa Hondom  :mrgreen:
Evidentirano

v3kac

• **
  • Vozi: kako kada
« Odgovori #14743 : 04. Rujan 2019, 09:48:44 »

to nije točno ne postoji ništa što je tisučinku milimetra, možda ali samo možda neke veoma skupe kalibracijske pločice, na niti jednom novom high end motoru je radilica veliko možda u stotu milimetra.
Evidentirano

Papillon

• Ostao sam uvijek isti
« Odgovori #14744 : 04. Rujan 2019, 23:47:29 »

to nije točno ne postoji ništa što je tisučinku milimetra, možda ali samo možda neke veoma skupe kalibracijske pločice, na niti jednom novom high end motoru je radilica veliko možda u stotu milimetra.

Ali su kalibrirani blokovi kod svih starih Japanaca i tadasnjih Laverdi.
Od kad se vrtim po garazama gotovo od malih nogu kod frenda di je i njegov pok. otac brusio i srafio sve na svemu je bruseno na stotu.
Macak nemoj uzeti ovo nista zlonamjerno  :wink:
Evidentirano

Gato

« Odgovori #14745 : 05. Rujan 2019, 11:18:43 »

Govorim o tolerancijama kod letećih ležaja. Radilice se bruse u stotinku, ali leteći, kao i stojeći ležaji se na istu slažu po bojama.
Oznake boje su na rubu svakog ležaja i razlike između pojedinih boja su u tisućinkama milimetra.
Znam da je teško povjerovati :wink:, ali ne bavim se time od jučer. Dokaza radi, slučajno mi je pri ruci Clymer Service Manual za Yamahu FZ iz 1987, (znači nikakav moderni "High End" stroj) pa ako lažem ja, ne laže Manual. :mrgreen:
Mogu takve podatke staviti iz više raznih manuala za Japance koje koristim kad zatrebam.
Da ne ispadne da Ameri nešto brljaju i nemaju pojma što pišu :mrgreen:, isti podaci se navode i u Reparatur Anleitung (njemački manuali).
Znači, molim pogledati crveno zaokruženi detalj o tolerancijama letećih ležajeva. :palacgore:
« Zadnja izmjena: 05. Rujan 2019, 21:39:34 Gato »
Evidentirano

Gato

« Odgovori #14746 : 05. Rujan 2019, 11:21:36 »

Od kad se vrtim po garazama gotovo od malih nogu kod frenda di je i njegov pok. otac brusio i srafio sve na svemu je bruseno na stotu.
Macak nemoj uzeti ovo nista zlonamjerno :wink:

Ma ni slučajno. :palacgore:
Evidentirano

kruns

• Vozi: vintage
« Odgovori #14747 : 05. Rujan 2019, 17:27:25 »

Ne razumijem što znači da ne postoji ništa što je tisućinka milimetra.
Imam servisni manual za Suzuki GS 550 star 40 godina i sva odstupanja (promjer klipa, cilindara, visina bregastih, itd.) od originalnih tvorničkih dimenzija su iskazana na 3 decimale.
Evidentirano

Papillon

• Ostao sam uvijek isti
« Odgovori #14748 : 09. Rujan 2019, 20:50:25 »

Izgleda da samo Yamaha triba tisućinke
Hbga klavijature su to  :mrgreen:
Evidentirano

gastajbarter

• Vozi: dvogrbu kamilu i SC 57
« Odgovori #14749 : 10. Rujan 2019, 10:01:25 »

sa radillicama nema zajebancije..puno posla a rezultat upitan..neznam nikog ko se navozo poslije takvog zahvata..evo prilike..nije daleko nije neka lova..poneses table zavrnes i gaaas :mrgreen:

https://www.olx.ba/artikal/33505780/honda-5c-04-550/
Evidentirano
 Str: 1 ... 588 589 [590] 591   Gore

Stranica je generirana za 0.126 sekundi uz 24 upita.