Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 [2] 3  Sve   Dolje

Autor Tema: Putno Osiguranje (Zdrastveno)  (Posjeta: 12744 )

Wrbex

• Spol: Muški
  • Vozi: Revo & Honda SC57
Odg: Putno Osiguranje (Zdrastveno)
« Odgovori #25 : 20. Siječanj 2007, 13:13:25 »

Pa šta nisi iz Austrije riješio to online?

Mislis da nisam probao? :-) Al mislili su oni i na takve :-) Uplacuje se najmanje za dan unaprijed, a kod doktora u AT su mi dali racun na kojem je tocno ispisan datum, sat i minuta kada sam primljen.

mkt

• Gost
« Odgovori #26 : 03. Travanj 2007, 12:13:43 »

Koliko ja znam HZZO pokriva samo službena putovanja a ne i privatne zajebancije po inozemstvu

ozbiljno?!
Evidentirano

berislavv

• Mister motori.hr forum 2008.
  • Vozi: Honda CB1300A
« Odgovori #27 : 03. Travanj 2007, 12:28:38 »

ozbiljno?!

pa da
ako ideš službeno, dakle od firme imaš putni nalog HZZO sve pokriva
ako ideš privatno HZZO ti nadoknadjuje novce po svom cjeniku a ne po stvarnim troškovima
Evidentirano
Proud to be velika škemba® & mala sisa
ja sam debela BeRRta

vlucic

• Forumski Grobnik
  • Vozi: Kawasaki ZX12-R
« Odgovori #28 : 03. Travanj 2007, 12:32:49 »

Ja znam da Helios nudi dodatno zdravstveno i putno osiguranje za totalno smijesne novce, znam da Allianz ima jer sam ga koristio za put u Njemacku, tako da zaboravite HZZO i ako mislite isto koristiti, koristite ga od osiguravajucih kuca, garant ga sve imaju.
« Zadnja izmjena: 03. Travanj 2007, 13:08:03 vlucic »
Evidentirano
Never be afraid do slow down....

asq

• **
  • Vozi: V-Strom
« Odgovori #29 : 03. Travanj 2007, 12:48:16 »

Najjednostavnije, najjeftinije je uplatiti to putno zdravstveno za cijelu godinu, 400kn, i jos dosta stvari bude vezano uz to, npr. povrat razlike za neiskoristen skipass, prijevoz ostecenog vozila itd.Kada dodjem do police napisat cu detalje
Evidentirano
Krešimir Španić

Na pola koraka sam do sreće....

šina69

• **
  • Vozi: 1300 FJR
« Odgovori #30 : 04. Travanj 2007, 01:56:32 »

Evo ukratko vezano za putovanje motorom.
Ja i supruga svake godine proputujemo po Europi nekoliko tisuča km.
Vijerujte,razgovarao sam sa mnogim zastupnicima osiguranja i svi su mi rekli (poznanici),ak nečeš probleme i sudove uzmi putno od Allianza (nije reklama).Za mene i supr. za 14 dana ispadne oko 270 kn.
2005.imao sam u Grčkoj lakši pad,ali motor mi je otkinuo komad mesa na nožnom palcu (hebiga vozio do plaže u japankama).Otišao sam na hitnu oni mi sredili nogu i nazvali tel.br.naveden u polici,objasnili na engleskom o čemu se radi i zatim meni dali da objasnim o kakvoj je povredi riječ i kaj su mi radili na obradi rane.Nakon 2 sata iz Allianza su me opet nazvali,ali na mob.da provijere slučaj i to je bilo to.Tijekom daljnjeg puta svaka dva dana navratio sam u hitnu u gradu u kojem sam se zatekao na previjanje i nisam imao nikakvih problema.Svakom bikeru koji ide na put preporučam da se osigura,jer i u slučaju nedaj Bože teže povrede on može biti u bolnici do visine odobrenog limita koji pokriva polica,a onda je več i lakše srediti prijevoz kuči.
Bolje je svaki put uplatit policu,a da je ne koristiš nego samo jednom ne uplatit,a da ti zatreba...
Evidentirano

ROKYA

• **
  • Vozi: DL 1000 K7
« Odgovori #31 : 04. Travanj 2007, 10:30:52 »

Juče je bilo na TVu.. pričali su o Putnom (Zdrastvenom) Osiguranju!!!
Naime neka zenska je išla na skijanje u Italiju, i slomila nogu, pa je morala sve sama platit iz svog đepa  :shock:  :?
Navodno da se treba posebno uplatit 'polica' osiguranja kad se ide van granice!!?  :?

Imate kakva vaša iskustva glede tog osiguranja!? dali to pokriva Zeleni karton? ili  :misli:
u slučaju nekog(nedaj Bože) nesretnog slučaja...sa motorom! ili te jednostavno dok praviš piš-pauzu uz cestu skoči gušter i gricne te za miška  :mrgreen:   :wink:
 :misli: šta u takim situacijama!? bolest ili ozljeda...ko snosi trošak liječenja vanka!?  :misli:
 :?

Uvijek, ali bas uvijek uzmi putno osiguranje..ja godinama putujem, i to na daleke puteve i po mjesec dana.
Uvijek koristim ALLIANZ, ne zbog reklame, mozes i nekog drugog, ali dobar primjer: Npr. za put u Aziju, platio sam oko 400 kn za mjesec dana, osiguras se od datuma polaska do datuma povratka..po toj polici osiguran sam na svotu do 11.000 EUR, i sve sto ti treba do tog iznosa ne placas, sto mi se cini prilicno razumno, u odnosu na koliko platis, a koliko za to dobijes..Zakljucak. uvijek se osiguraj!!! :palacgore:
Evidentirano
Ako zelis pobijediti..ne smijes izgubiti:-)))..
Bojim se samo da mi nebo ne padne na glavu:-)))..

asq

• **
  • Vozi: V-Strom
« Odgovori #32 : 05. Travanj 2007, 14:49:58 »

Navode se u temi konkretni primjeri pa evo po meni najbolji paket. Isto cesto putujem , pa sam svake godine vise puta uplacivao, a ovo je najjednostavnije. GGodišnja polica , osigurana svota 30 000eura, troskovi za prijevoz sa mjesta nesrece 2000eura, trosak repatrijacije 4000eura, trajni gubitak prtljage u avio prijevozu 450eura, kasnjenje avio prtljage vise od 6h, 275eura, kasnjenje leta vise od 4h, 100eura + dnevnice za svaki dan nosenja gipsa(ali samo za skijase), povrat razlike novca za neiskoristene dane za skipass itd.....
Sve to dodje 400kn, Generali osiguranje
Evidentirano
Krešimir Španić

Na pola koraka sam do sreće....

strasilo

• don't give a shit
  • Vozi: pocketa i egzotičnu Suzu gura po dvorištu
« Odgovori #33 : 08. Travanj 2011, 18:36:35 »

Dižem temu iz mrtvih jer (ajmo tako reći) kreće sezona...  :mrgreen:

Malo sam se išao raspitati o cijenama putnih (zdravstvenih) osiguranja i uvedene su neke novine (kod nekih) ....

prošle godine sam imao ponude samo za period police, a evo ove godine se nude i različite opcije za iste periode...

8 dana ... A) 98 kuna (premija 11000€) ... B) 112 kuna (premija 23000€) ... C) 133 kune (premija 38000€)

ajmo vi koji putujete, udijelite savjete...  :palacgore:
Evidentirano
... isto ti je kao i kad se voziš s ekipom na motoru, džabe ti ako vas je više, a ti se utrkuješ sam sa sobom, pa misliš da si bRRži...

rus

• Vozi: Capo di tutti capi-Caponord
« Odgovori #34 : 08. Travanj 2011, 20:11:06 »

a kad si se več raspitiva jesi li pita kod HZZO jer ono šta je Nike pisa je bilo točno ,al neznam zadnjih godina jel se mjenjalo :misli:
Evidentirano
mk-malari-trogir-hajduk split-aprilija

nba163

• **
  • Vozi: HD - Heritage Softail, KTM exc 525
« Odgovori #35 : 09. Travanj 2011, 04:05:11 »

Malo sam se išao raspitati o cijenama putnih (zdravstvenih) osiguranja i uvedene su neke novine (kod nekih) ....

prošle godine sam imao ponude samo za period police, a evo ove godine se nude i različite opcije za iste periode...

8 dana ... A) 98 kuna (premija 11000€) ... B) 112 kuna (premija 23000€) ... C) 133 kune (premija 38000€)

Na sta mislis kad kazes "za period police"?  A ovakve su cjene nekak bile i prosle godine kad sam uzimo to, mozda 15-20kn razlike.  :palacgore:
Evidentirano
Znam dovoljno da znam da nista ne znam dovoljno!

one

• **
  • Vozi: tuono 03
« Odgovori #36 : 09. Travanj 2011, 07:15:25 »

Dižem temu iz mrtvih jer (ajmo tako reći) kreće sezona...  :mrgreen:

ajmo vi koji putujete, udijelite savjete...  :palacgore:
:misli: :misli:

Osigurana svota, a ne premija....premija je naknada koju plačaš osiguratelju za pokriće ugovorenog rizika  8)

svi osiguratelji imaju defacto slične produkte putnih zdravstvenih. Ideja je da u slučaju nastanka rizika koji su u pokriću, osiguratelj namiruje štetu.
Putna zdravstvena se  obično ugovaraju 2-3 dana prije puta ( preporućam ) kako bi osiguratelj najavio tom i tom uredu u toj i toj zemlji da se putuje. Obično sam klijentima radio Merkur...npr osigurana svota 7500 €, premija 0,97 €/danu. Dakle, npr. zaboli me zub, nazovem Corbis ( Merkur sa njima ima ugovor, a tel. broj sam dobio sa policom ) i riješim stvar. U osnovi pokrića se defacto sva, počevši od raznih nezgoda do stomatoloških usluga. Dali to funkcionira...da. Za primjer sam naveo Merkur, nije potrebno favorizirati nikoga, svi su tu negdje. Osobno smatram da nitko nebi smio ići van bez putnog zdravstvenog, pogotovo za npr skijaču. Za 12,5 kn preko HZZO-a prvi puta čujem, a ako i postoji onda je to defacto duplo skuplje nego preko osiguratelja. Očito je riječ o nekim bilateralnim ugovorima sa susjednim zemljama :misli:

Evidentirano

skuco

• Vozi: yamaha
« Odgovori #37 : 09. Travanj 2011, 07:38:59 »

ja si uvijek kad idem van napravim putno osiguranje makar bilo i za jedan dan.
e sad koliko bi vredilo da se nedaj bože šta dogodi,neznam..
mislim da je kao i kod auta platiš sam a onda ih hvataš da ti oni isplate.  :neznam:
Evidentirano
Pun mi je kurac malog machiata i velikih Hrvata..

strasilo

• don't give a shit
« Odgovori #38 : 09. Travanj 2011, 08:37:14 »

:misli: :misli:

Osigurana svota, a ne premija....premija je naknada koju plačaš osiguratelju za pokriće ugovorenog rizika  8)

ma dobro .. OK ... zna sena šta sam mislio ..  :palacgore: :palacgore:

to je iznos do kojeg osiguranje pokriva eventualne nastale troškove liječenja.... odnosno, toliko možeš dobiti novaca os osiguranja za nastale troškove

Na sta mislis kad kazes "za period police"?  A ovakve su cjene nekak bile i prosle godine kad sam uzimo to, mozda 15-20kn razlike.  :palacgore:

Pa period police je vrijeme za koje se polica pravi ... cijene koje sam napisao su za policu od 8 dana .... za više dana je skuplje (valjda) :palacgore:
Evidentirano
... isto ti je kao i kad se voziš s ekipom na motoru, džabe ti ako vas je više, a ti se utrkuješ sam sa sobom, pa misliš da si bRRži...

clox

• Vozi: Tenere Picasso, KMX200 (XT600E, KMX125)
« Odgovori #39 : 09. Travanj 2011, 08:40:57 »

Pa nije to ništa novo.
I prije si birao razdoblje i osigurani iznos.
Evidentirano
ništa ne prodajem i ništa ne tražim trenutno

strasilo

• don't give a shit
« Odgovori #40 : 09. Travanj 2011, 08:43:32 »

ali ima novih putnika na forumu .. možda nekom dobro dođe..  :palacgore:
Evidentirano

robspolj

• **
  • Vozi: Fazer 600
« Odgovori #41 : 09. Travanj 2011, 11:32:15 »

Ja sam zimus za skijanje uplatio u Grawe-u 8 dana obiteljsko za 4 osobe za Evropu i platio 325,00 Kn. Svota osiguranja je bila 60.000 Eura. E sad, jel to puno ili nije, ne znam jer mi je trebalo na brzinu, pa nisam dalje nigdje ni pitao.
Evidentirano

keto

• **
  • Vozi: r1200GS
« Odgovori #42 : 09. Travanj 2011, 21:05:37 »

Svake godin uplatim godišnje putno 74€, pokriva .. saso mange  :D premija 38500€ sve uključeno prevoz, troškovi lječenja operacije...previjanja...

i onaj dio nedaj bože ali ima stavka gdje pokrivaju prevoz pokojnika i sahranu do 3795€   

mislim da su uvjeti u svim osiguravajućim kućam isti... iskreno preporučam

evo i primjer pao na MXu pukla ključna (naravno službeno u medicinskim papirima samo pad  :mrgreen:   ) dobio od osiguranja cc 5000 hiljada kunkasa, fala bogu sve u duRe sa ključnom pa dobro dođe pinka  :D

eto možda nekom koristi.....

Evidentirano
...družba je družba, služba je služba...

nba163

• **
« Odgovori #43 : 09. Travanj 2011, 22:14:51 »

Nisam imao pojma da se godisnje nudi tako! Korisna info  :palacgore:
Evidentirano

Otočanin

• **
  • Vozi: BANDIT 650SA K8
« Odgovori #44 : 10. Travanj 2011, 00:48:13 »

Do sada nisam koristio, ali bome od sada hoću  :palacgore:
Evidentirano
Iskoristi dok moreš, vrimena je malo...

mali_bandit

• **
  • Vozi: FJR 1300 ABS
« Odgovori #45 : 10. Travanj 2011, 23:35:20 »

Na svakom putovanju uzmem to putno osiguranje ali interesantno je da ako ti se na početku puta odnosno još u HR dogodi nešto od tog osiguranja nita, frend se razbio i morao je platiti bolnicu gdje su ga pospremili na par dana  :(
Evidentirano
putovati...

nba163

• **
« Odgovori #46 : 11. Travanj 2011, 03:30:12 »

Na svakom putovanju uzmem to putno osiguranje ali interesantno je da ako ti se na početku puta odnosno još u HR dogodi nešto od tog osiguranja nita, frend se razbio i morao je platiti bolnicu gdje su ga pospremili na par dana  :(

Pa za takve stvari imas svoje domace osiguranje...
Evidentirano

BaDly

• Vozi: SW600
« Odgovori #47 : 11. Travanj 2011, 08:34:45 »

Mora li se prilikom definiranja police navesti u koje se zemlje putuje ? Je li cijena osiguranja ovisi o državi ?

Znam da nema direktne veze sa temom obzirom da se priča o zdrastvenom osiguranju, ali zanima me postoje li neka dodatna osiguranja za motor kad se putuje u strane zemlje i što ona točno pokrivaju ?

moover

• Kuća stara
  • Vozi: štake
« Odgovori #48 : 11. Travanj 2011, 08:41:45 »

bilo bi zgodno napomenuti, jer koliko se sjećam, ako ideš u USA, putno zdravstveno je obavezno i ne možeš se osigurati na (mislim) manje od 40.000$....

Evidentirano
Hebeš krizu, život nema reprizu.

strasilo

• don't give a shit
« Odgovori #49 : 11. Travanj 2011, 09:03:54 »

Mora li se prilikom definiranja police navesti u koje se zemlje putuje ? Je li cijena osiguranja ovisi o državi ?

Znam da nema direktne veze sa temom obzirom da se priča o zdrastvenom osiguranju, ali zanima me postoje li neka dodatna osiguranja za motor kad se putuje u strane zemlje i što ona točno pokrivaju ?

zavisi i gdje putuješ .. ;)

ali imaš nekakve tzv "razrede" ... "prvi" pokriva veliki dio Europe i zemlje bivše SFRJ .. itd... i o tome zavisi i cijena

neznam točno... ali isto ti je za recimo Italiju, Austriju, Češku, Srbiju, Tursku ... bla bla... to sve pokriva isto osiguranje...

ali ima ovdje koji to bolje znaju ... ja samo kažem šta je meni teta na šalteru rekla..  :mrgreen:
Evidentirano
 Str: 1 [2] 3  Sve   Gore

Stranica je generirana za 0.234 sekundi uz 20 upita.