Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: [1]   Dolje

Autor Tema: Motor bez ulja  (Posjeta: 2792 )

NRG ErWin

• *
Motor bez ulja
« : 26. Travanj 2004, 19:25:26 »

Ne nisam ostao bez ulja u motoru, ali razmišljam o konstrukciji jednoga takvog! Naravno šala!
Jednog lijepog i sunčanog dana nakon puno pređenijh km upalila se i ona nesretna crvena žarulja od ulja( naravno riječ je o 2T mašini ) i tako red je otići i kupiti ulje! Ja uđoh i na dobro poznatome mjestu zgrabih Castrol TTS, ipak za najbolji motor samo najbolje ulje, dođem do prodavača i blenu 103,60 kn! Rekoh čovjeku pa bilo je nedavno 95 kn, a on meni objašnjava ošlo gorivo pa ošla i ulja.
Izgleda da nisu jedino ovi iz INAe bistri pa bižu cijenu zbog poskupljenja na europskom, pa na mediteranskom, pa na NIGDJEZEMSKOG tržištu..!
Netko bi moga pomisliti da sam lju na INAu. Ma neeeeee!!! Pa odkle vam takve ideje. :evil:  :evil:  :evil:
P.S. Zaboravio sam napomenuti da je u toj trgovini ulje 25 kn skuplje nego u GETROu što sam nažalost tek kasnije saznao! :?:  :?  :?:  :?
Evidentirano
SKUTERmanija

jolly the roger

• zapravo inženjer
  • Spol: Muški
Motor bez ulja
« Odgovori #1 : 27. Travanj 2004, 00:05:36 »

a zašto ne kupiš valvoline full outboard(preporučena mješavina 100:1, ja radim 50:1)koji je skoro pa triput jeftiniji?
Evidentirano

Borko2

• **
  • Vozi: KTM Duke, KTM EXC 525
Motor bez ulja
« Odgovori #2 : 27. Travanj 2004, 00:32:07 »

u getrou u Rijeci TTS košta 51 kn
Evidentirano

Mrki

Motor bez ulja
« Odgovori #3 : 27. Travanj 2004, 00:33:50 »

Ja sam s Valvoline-om sje...o jednu mašinu!
Najskuplje 2t ulje koje je tada bilo na tržištu (prije 5-6 g.) a mašina mi je zgledala k'o da sam se vozio na čisti benzin. :evil:
Od tada Valvolinu je zabranjen pristup u moja vozila! Radije INA.
A uostalom Valvoline i je nešto kao Ina, samo u Americi...
Evidentirano
Upozorenje: objekti u retrovizoru nestaju velikom brzinom!

NRG ErWin

• *
Motor bez ulja
« Odgovori #4 : 27. Travanj 2004, 15:06:46 »

Nemislim mijenjati vrstu ulja jer sam sa ovime više nego zadovoljan, a drugi puta mi neće biti teško otići do Getroa i tako uštedjeti neke novce!
Motor kada sam kupio dobio sam sa Seleniom koju sam trošio negdje do 1500 km, a nedugo nakom skidanja blokada motor je počeo nekontrolirano dimiti i nakon toga sam prvo prestao koristii Seleniu i prešao na Castrol za koji sam dobio hrpu preporuka i pohvalaod raznih bikera i automehaničara.
Jedino je Selenijin prodavač tj. Piaggio dealer rekao da je to sranje od ulja iako istovremeno nije mogao objasniti zašto motor toliko bolje radi sa tim sranjetom, a ne sa njegovom TURBO Seleniom :?:
Inače zanima me što vi koristite i što preporučate osim gore navedenog Valvolinea! Riječ je o 2T mašinama!
Evidentirano
SKUTERmanija

Cigla

• Vozi: kaj stigne :)
Motor bez ulja
« Odgovori #5 : 27. Travanj 2004, 15:16:48 »

Citat: NRG ErWin
Castrol za koji sam dobio hrpu preporuka i pohvalaod raznih bikera i automehaničara.

A osim toga i lijepo mirise...  :D
Evidentirano
Anyone can ride fast in a straight line, it only counts in the twisties

Kawabiker

• Vozi: Pocket RR
Motor bez ulja
« Odgovori #6 : 27. Travanj 2004, 15:43:51 »

Da, fino miriše i ja sam upotrebljavao sam TTS dok sam imao cvaju........i onda je koštala 72 rvackih novaca.......pa je počela ići lagano gore i gore i gore.........
Sa samim uljem sam bio vrlo zadovoljan, i nije bilo nikakvih problema.....

p.s...51kn u getro-u ..... :misli: .........ipak mi je to pretjerano premalo........
Evidentirano
Pocket - Marlboro red

Mrki

Motor bez ulja
« Odgovori #7 : 27. Travanj 2004, 23:00:25 »

Takve su cijene u Getrou.
Ja sam u runneru 50 imao Seleniu, i nisam imao nikakvih problema (napravio sam s njim oko 5000 km), onda sam malo za promjenu uzeo tts, ali prodah runnera a da nisam ni zamirišao s njim :?
Tts je jedno od najboljih, vrhunska su i Silkolene-ova ulja, ali su dosta skupa, a vidio sam ih u Top-motu.
Evidentirano
Upozorenje: objekti u retrovizoru nestaju velikom brzinom!
 Str: [1]   Gore

Stranica je generirana za 0.258 sekundi uz 20 upita.