Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 308 309 [310] 311   Dolje

Autor Tema: Aprilia Pegaso 650 strada  (Posjeta: 788826 )

Starky

• *
Odg: Aprilia Pegaso 650 strada
« Odgovori #7725 : 04. Travanj 2019, 14:28:10 »

Bok ekipa, vjv je bilo i rijeci o ovome ali ne nalazim u temi. Uglavnom doslo je vrijeme za reparaciju vilica na Stradi. Koje dimenzije semeringa idu ako je tko radio da zna jer po netu nalazim svasta, i koju gradaciju ulja da stavim?
Evidentirano

ttboy

• **
  • Spol: Muški
  • Vozi: ukradeni romobil od male
« Odgovori #7726 : 09. Svibanj 2019, 13:42:48 »

Strada ušla u safe mode ...
Zna li netko kako to rješiti?
Evidentirano

Zorro

• Vozi: Pegaso Factory, DR-350
« Odgovori #7727 : 09. Svibanj 2019, 19:58:34 »

Strada ušla u safe mode ...
Zna li netko kako to rješiti?
F8
Evidentirano

KoSi

• *
« Odgovori #7728 : 09. Svibanj 2019, 22:00:16 »

F8

Sa F8 se ulazi...

Sent from my iPad using Tapatalk
Evidentirano

ttboy

• **
  • Vozi: ukradeni romobil od male
« Odgovori #7729 : 10. Svibanj 2019, 09:03:10 »

i onda "last known configuration..." ,ili na prompt pa format C: ?
Evidentirano

DarioWolf

• *
  • Vozi: Aprilia Pegaso 650
« Odgovori #7730 : 01. Lipanj 2019, 21:35:53 »

Pozdrav
Potrebna mi je mala pomoc , motor dok je total npr na semaforu uneutralu i topal mi se iz cista mira zna ugasit dok u voznji nema problema , rijec je u stradi za 70 000km , savjet ? :misli:
Evidentirano

Tpeko

• *
« Odgovori #7731 : 06. Lipanj 2019, 12:53:06 »

Evidentirano
...brojim ti do 10, izbrojim do 2....

DarkBoshkarin

• *
  • Vozi: Vozi: Aprilia Pegaso Strada 650
« Odgovori #7732 : 07. Lipanj 2019, 18:24:51 »

Druga mi je sezona s Pegasom pa da vas pitam par pitanja... Gume su mi stare pa bi ih zamijenio prije nego što idem na duže relacije. Koje gume stavljate? Vidim na eKupi imaju Pilot Power 2CT prednju i zadnju, valjaju li išta?

Drugo, jedno vrijeme ću morati parkirati pred zgradom, malo sam paranoičan pa bi uz lanac i disclock kupio i neki low-budget alarm. Ima li tko to i kojeg? Koliko dobro to funkcionira?
Evidentirano

chupa206

• *
  • Vozi: Suzuki GSR600
« Odgovori #7733 : 07. Lipanj 2019, 20:41:45 »

Druga mi je sezona s Pegasom pa da vas pitam par pitanja... Gume su mi stare pa bi ih zamijenio prije nego što idem na duže relacije. Koje gume stavljate? Vidim na eKupi imaju Pilot Power 2CT prednju i zadnju, valjaju li išta?

nazovi motobox split, Matko će ti uvelike pomoći u izboru idealnih guma za tvoje potrebe ;) pozz
Evidentirano
... ravne su ceste za brze motore, zavoji su za brze vozače... :D

geronimo43

• Vozi: suzuki gsx 1250 fa
« Odgovori #7734 : 09. Lipanj 2019, 09:07:38 »

Ma kakav alarm,disclock xena sa alarmom oko 400 kuna i dobra brodska lančina su zakon.ovo samo brusilicom može sijeći.u dechatlona ovaj veliki katanac 200 i nešto kuna, lanac donacija,toga imaš u svakoj lučici,čelična šipka u zidu 22mm  20 kuna sa motanjem.kad sam ovo sve napravio ja i frend iznajmili garažu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
« Zadnja izmjena: 09. Lipanj 2019, 09:21:58 geronimo43 »
Evidentirano
Za domovinu treba dati sve, čak i život drugih

needo

• *
« Odgovori #7735 : 13. Lipanj 2019, 11:10:38 »

Pozdrav
Potrebna mi je mala pomoc , motor dok je total npr na semaforu uneutralu i topal mi se iz cista mira zna ugasit dok u voznji nema problema , rijec je u stradi za 70 000km , savjet ? :misli:

Kako su dosli topliji dani meni se na Factory-u (2007, 28000 km) poceo dogadati isti problem, na semaforu se samo izgasi.
Pokusaj sa promjenom CO, meni je bio postavljen na +5 (motor kupljen pocetkom godine, nisam ni provjeravao CO). Na Aprilia forumima sam pronsao nekoliko slicnih tema, svi preporucuju postavljanje CO na nekakvu minus vrijednost, ja sam postavio na -10 i od tad nemam problema, uz gasenje na semaforu, znalo bi mi se dogodit da na toplo teze upali ili uopce nece da uopali ako ga ne pustim par minuta da se ohladi, nakon promjene CO testirao nekoliko uzastopnih paljenja na toplo, pali bez problema.
Evidentirano

DarkBoshkarin

• *
« Odgovori #7736 : 13. Lipanj 2019, 21:07:40 »

Nisam se ni makao iz garaže  :anger:

Dam kontakt, sve se čini u redu, čujem pumpu, probam upaliti, zavergla i neće. Probam svjećicu, daje iskru normalno, ali mi se čini da je suha... Bateriju sam spojio na punjač, napon 12.1, a i vergla, pa to nije. Kompjuter nema nikakve ECU greške, kada stavim malo benzine špricom direktno u cilindar okrene dva puta pa prestane, indikator benzine je dvije crte do vrha, s time da je danas dobila litru i pol, dvije svježe, ali mi se čini da jednostavno ne povuče benzin na paljenju. Zvao sam prijatelja koji nije toliki debil za mehaniku kao i ja i rekao je da provjerim dvije stvari: čok i da nisam slučajno prebacio na rezervu i nisam vratio pipu natrag. Koliko znam, Pegaso nema ručno mijenjanje rezerve/spremnika, a ni ručni čok. Osim toga bi moglo biti da je injektor, filter goriva, ili da je stvar u karburatoru, barem po onome što nalazim na forumima.

Što bi moglo biti i jesam li fulao nešto totalno očito?

Evidentirano

Zorro

« Odgovori #7737 : 13. Lipanj 2019, 22:01:51 »

Strada nema ručni čok ni pipicu  :LOL: za gorivo ..a ni karburator..samim tim NE kontaktiraj više tog frenda koji nije debil za mehaniku  :lipsrsealed:  ..nego tjeraj to majstoru :palacgore:
Majstor će vjerojatno prvo skinuti crijevo koje ide od pumpe iz rezervoara prema einspritzu ..dati kontak i vidjeti izlazi li gorivo uopće iz pumpe, pa ako i izlazi ima li pritiska i koliku količinu izbaci kod 3 x paljenja kontakta
..i štošta će ti solidan majstor provjeriti dok ne detektira problem.  :wink:
Evidentirano

geronimo43

• Vozi: suzuki gsx 1250 fa
« Odgovori #7738 : 13. Lipanj 2019, 22:09:27 »

frend je kralj, ja sam totalni antitalent za motore ali karburator i ručni čok prepoznam
Evidentirano
Za domovinu treba dati sve, čak i život drugih

DarkBoshkarin

• *
« Odgovori #7739 : 14. Lipanj 2019, 10:35:57 »

Strada nema ručni čok ni pipicu  :LOL: za gorivo ..a ni karburator..samim tim NE kontaktiraj više tog frenda koji nije debil za mehaniku  :lipsrsealed:  ..nego tjeraj to majstoru :palacgore:

U njegovu obranu, to je bilo preko telefona, vjerojatno misli da imam stariji model prije redizajna :misli: ali da, majstor će je pogledati u subotu, samo mi je žao ovih par sunčanih dana koje sam se mogao voziti  :palacdolje:
Evidentirano

enduro

• Vozi: Suzuki DR 350 SE
« Odgovori #7740 : 14. Lipanj 2019, 17:26:22 »

Nisam se ni makao iz garaže  :anger:

Dam kontakt, sve se čini u redu, čujem pumpu, probam upaliti, zavergla i neće. Probam svjećicu, daje iskru normalno, ali mi se čini da je suha... Bateriju sam spojio na punjač, napon 12.1, a i vergla, pa to nije. Kompjuter nema nikakve ECU greške, kada stavim malo benzine špricom direktno u cilindar okrene dva puta pa prestane, indikator benzine je dvije crte do vrha, s time da je danas dobila litru i pol, dvije svježe, ali mi se čini da jednostavno ne povuče benzin na paljenju. Zvao sam prijatelja koji nije toliki debil za mehaniku kao i ja i rekao je da provjerim dvije stvari: čok i da nisam slučajno prebacio na rezervu i nisam vratio pipu natrag. Koliko znam, Pegaso nema ručno mijenjanje rezerve/spremnika, a ni ručni čok. Osim toga bi moglo biti da je injektor, filter goriva, ili da je stvar u karburatoru, barem po onome što nalazim na forumima.

Što bi moglo biti i jesam li fulao nešto totalno očito?
Ovo gore boldano je sigurno problem. Napon 12,1 V je prenizak, akumulator se smatra praznim sa 12,4 V. Kod samog starta napon jos padne ( u tvom slucaju najvjerojatnije ispod 10 V), tada je upitno da li radi ECU i injeksn. Pokusaj sa drugim dobrim akumulatorom.
Evidentirano
ratnik paorskog srca

Zorro

« Odgovori #7741 : 14. Lipanj 2019, 20:54:24 »

Ovo gore boldano je sigurno problem. Napon 12,1 V je prenizak, akumulator se smatra praznim sa 12,4 V. Kod samog starta napon jos padne ( u tvom slucaju najvjerojatnije ispod 10 V), tada je upitno da li radi ECU i injeksn. Pokusaj sa drugim dobrim akumulatorom.
Hm drug moj  :misli: ..čim on vergla..onda ziher ima dovoljno struje i za ECU i za injekšn  :D
Evidentirano

enduro

« Odgovori #7742 : 14. Lipanj 2019, 22:21:55 »

Hm drug moj  :misli: ..čim on vergla..onda ziher ima dovoljno struje i za ECU i za injekšn  :D

Ne bih se slozio sa tim, verglat ce do zadnjeg atoma struje, ali za normalan rad ECU mora imati neki minimalni napon, a njemu sigurno kod verglanja pada ispod 10 V. Neka mjeri koliki je napon prilikom verglanja, a onda neka proba sa drugim (dobrim) akumulatorom.
A i ova izjava govori u prilog tome da je akumulator izdahnuo: "kada stavim malo benzine špricom direktno u cilindar okrene dva puta pa prestane".
Evidentirano
ratnik paorskog srca

Zorro

« Odgovori #7743 : 14. Lipanj 2019, 22:57:30 »

Meni se pari da je do dovoda goriva  :wink: ..ne prima gorivo 99%  :D
Evidentirano

enduro

« Odgovori #7744 : 15. Lipanj 2019, 13:11:23 »

Vjerojatno ne prima ni gorivo, to je posljedica loseg akumulatora. Da je aku ok, upalio bi kada mu je ubacio gorivo direktno u cilindar.
Evidentirano
ratnik paorskog srca

KoSi

• *
« Odgovori #7745 : 15. Lipanj 2019, 15:24:33 »

Spoji kleme na upaljen auto i proba...

IMHO ako ima 12.4 i normalno vergla - nije akumulator...

Evidentirano

Retired

• **
  • Vozi: FZS1000, EXC450
« Odgovori #7746 : 15. Lipanj 2019, 15:58:03 »

Spoji kleme na upaljen auto i proba...

IMHO ako ima 12.4 i normalno vergla - nije akumulator...

Na ugašen auto.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Evidentirano
A~B

DarkBoshkarin

• *
« Odgovori #7747 : 15. Lipanj 2019, 17:13:51 »

Hvala svima  :) Ispravak netočnog navoda, kod kontakta se ne čuje pumpa  :palacdolje: majstor je danas pogledao na brzinu, stići će više napraviti tokom tjedna. Kada je štrcao starter gdje je inače filter zraka je radio motor dok nije prestao, tako da definitivno ne dobiva gorivo.

Vodeće teorije su akumulator, ali ga ne mogu zamijeniti do drugog tjedna, ili pumpa. Kada mi je napon iznad 12V ne pada ispod 10 kada vergla. Moguće je da je i zaštopan dovod negdje, ali to će moći provjeriti kada bude vadio pumpu... Kopajući po starim postovima našao sam da su drugi imali sličnih problema zbog kontakta na bravi, ali je jako mala šansa da je to. Nisam ja te sreće  :mrgreen:
Evidentirano

Zorro

« Odgovori #7748 : 15. Lipanj 2019, 20:32:45 »

Ne čuje se pumpa i to je to..imao sam sličan problem prije godinu dana..nađi negdje u ovoj temi
Opali mu šamarčinu s lijeve strane rezervoara..tamo otprilike di ti koljeno bude u vožnji  :wink:
Evidentirano

enduro

« Odgovori #7749 : 15. Lipanj 2019, 22:28:55 »

E to je vec novi momenat: "Ispravak netočnog navoda, kod kontakta se ne čuje pumpa". To je onda uzrok problema. Bez obzira na to, akumulator koji ima napon 12,1 V je prazan.
Evidentirano
ratnik paorskog srca
 Str: 1 ... 308 309 [310] 311   Gore

Stranica je generirana za 0.251 sekundi uz 20 upita.