Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 868 869 [870] 871 872 ... 875   Dolje

Autor Tema: Z 750-tema za sve štovatelje malog zeca  (Posjeta: 1726178 )

Hrvoje-Bj

• **
  • Spol: Muški
  • Vozi: Kawasaki Z750
Odg: Z 750-tema za sve štovatelje malog zeca
« Odgovori #21725 : 01. Srpanj 2019, 17:37:13 »

Da li je netko uspjesno zamijenio prednje kocione lajtunge na malom zecu 2007 i novijem bez upotrebe pumpe za odzracivanje? Do sad sam samo mijenjao kocionu tekucinu, komad prozirnog crijeva, okasti kljuc i pumpajuci rucicom pazeci da posudica ulja ne bude prazna. Nikakvu pumpu nemam, do sad su zamjene tekucine bile ultra jednostavne, al ne znam sto ocekivat ako bi na isti nacin pokusao napunit prazan sistem.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Nisam konkretno na zecu ali ide sigurno bez pumpice..tako da nemas brige.
Evidentirano
Samo rad!

tibor

• Oil sucker
  • Vozi: divlje i razuzdano
« Odgovori #21726 : 01. Srpanj 2019, 18:56:09 »

ako je prozirno crijevo atestirano ide bez problema :palacgore:
Evidentirano
bolje biciklom u kupleraj nego mercedesom na posao

Dale

• Vozi: Vespu
« Odgovori #21727 : 01. Srpanj 2019, 22:05:41 »

:LOL: :LOL: :LOL:
Evidentirano
Odmaraj se danju da po noći moš spavat

ceico

• *
« Odgovori #21728 : 13. Srpanj 2019, 08:27:31 »

Lijep pozdrav.  :)
 Imam zeca 2007. Ima na sebi 80 000 km. Čuje se iz njega sa lijeve strane od poklopca ventila ovaki neki zvuk.  :misli:
Da li se možda netko od vas susreo sa time? Zazor ventila poštelan, nove svječice, novi lanac i provjerene grane od auspuha jer je bilo koda frflja na auspuh... Sve je dobro a on trkelja. Hvala Vam unaprijed i nadam se da je ok link od youtubea...

« Zadnja izmjena: 13. Srpanj 2019, 08:33:46 ceico »
Evidentirano

3alfa3

• Vozi: Z750 '12
« Odgovori #21729 : 13. Srpanj 2019, 09:16:49 »

Mozda se cuje injektor(i)? Oni kuckaju dok rade....
Prije tog zvuka nije bilo?

Uzmi dugacki serafciger, vrh naslanjaj na dijelove mashine dok radi, a na drsku prisloni uho pa ces vjerojatno detektirat od kud tocno dolazi zvuk koji te muci
Evidentirano
A weekend wasted isn't a wasted weekend

ceico

• *
« Odgovori #21730 : 13. Srpanj 2019, 12:10:13 »

Pardon, zaboravio napisati. Baš zbog tog tuckanje je poklopac ventila skidan i išli su se ventil provjeravati i na prvom cilindru je bilo dosta odstupanja pa majstor nije dalje ni obračao pozornost. Ali uz put je zamijenjen lanac i svječice kad je sve širkom. Uglavnom, nakon sklapanja natrag tuckanje se čuje i dalje. Kaže majstor da bi se moglo nešto čuti kod ispuha. Da motor ima nešto slično kao agr na autu te se oče neki limić unutra olabaviti pa se zbog toga čuje taj zvuk. Čisto me zanima da li se već netko susreo sa tak nečime da ono na kraju ne poizmjenjam pola motora a bude neka banalna stvar...
Evidentirano

3alfa3

« Odgovori #21731 : 13. Srpanj 2019, 12:57:36 »

Postoje nepovratni ventili (2 komada) koji propustaju zrak iz airboxa u ispuh zbog eko normi, a i cuvaju katalizator od nakupina neizgorenih cestica na manjim okretajima, cca 4000okr i manje (treba ih imat ispravne ako je katalizator u auspuhu jer bi se inace mogao zastopat vremenom, a serijski su 2 katalizatora, jedan u kolektoru, a drugi u topu).

Ne znam bas da bi laprdali, ali, sve je sklono kvaru, a i nije ih tesko provjerit, ionako bi ih trebalo provjeravat i cistit svako toliko (al to niko ne radi).
Stavi serafciger na taj lijevi (lako je dostupan), uho na drsku i znat ces jel on. Usput, probaj isto i sa injektorom pa vidi jel to taj zvuk koji cujes pa ako je , vidi jel su svi injektori jednako glasni.

Spominjes lanac, pricas o lancu za bregaste? On je sa desne strane motora, a ti se zalis na lijevu.....

I mozda najbitnije: dulje imas taj motor i to se prije nije culo ili si ga tek kupio pa si zapazio neki zvuk od prvog dana?
« Zadnja izmjena: 13. Srpanj 2019, 13:04:11 3alfa3 »
Evidentirano

Shigo

• *
« Odgovori #21732 : 15. Srpanj 2019, 14:45:35 »

negdje spigao P felgu, Slaveku furam sutra.
ima itko P felgu za prodat?
Evidentirano
Z750R

ivanSB

• mamin sin
  • **
« Odgovori #21733 : 16. Srpanj 2019, 06:23:54 »

negdje spigao P felgu, Slaveku furam sutra.
ima itko P felgu za prodat?

Pozdrav

Da li ti stima od zx6r 2005 ?
Evidentirano

Samurai86

• *
« Odgovori #21734 : 16. Srpanj 2019, 09:17:02 »

Lijep pozdrav.  :)
 Imam zeca 2007. Ima na sebi 80 000 km. Čuje se iz njega sa lijeve strane od poklopca ventila ovaki neki zvuk.  :misli:
Da li se možda netko od vas susreo sa time? Zazor ventila poštelan, nove svječice, novi lanac i provjerene grane od auspuha jer je bilo koda frflja na auspuh... Sve je dobro a on trkelja. Hvala Vam unaprijed i nadam se da je ok link od youtubea...

To ti na granama pusta, imao problem na prvom i sad na drugom ista stvar... Boljka na zecu... Ja sam prvi put dao zavarit ali var popusti s vremenom... Treba se zapunit sa srebrom i to ce bit ok, ili druge grane ili custom napravit ili akrap i neko od te ekipe... Samo da nisu orginal...
Evidentirano

Shigo

• *
« Odgovori #21735 : 16. Srpanj 2019, 16:38:47 »

Pozdrav

Da li ti stima od zx6r 2005 ?
nemam pojma.. provjerim pa javim
pliz stavi odmah info o cijeni i u kakvom je stanju, može i na pm makar korisno dođe i drugima ovdje ako paše i zatreba..
Evidentirano
Z750R

3alfa3

« Odgovori #21736 : 21. Srpanj 2019, 14:25:21 »

Tip:

Ako sami mijenjate ulje i filter, a nivo starog ulja kod izmjene je isti/slican kao i kad je stavljeno, 3,5l izgleda ovako nakon sto se motor zagrije i ohladi, a ulje ocijedi u karter. Oduvijek tako radim jer kupim 7 litara i 2 filtera (podloske cepa kartera imam uvijek par komada u rezervi i uvijek ide novi kod promjene ulja).

Cemu tocit do max sto trazi cca 3,7-3,8l kad nije dijeljivo na 2, ovako se svo ulje iskoristi. Isto mi je i na 2 Suzuki Swifta, ali tamo 4l znaci taman do max.

Nije neka znacajna usteda, ali ipak, mene veseli iz drugih razloga.

Tip2:
Prije stavljanja filtera ulja, napunite ga friskim uljem, 1dl ulja ili malo vise, on ce popit ulje u papir, pa treba par puta napunit i kad ostane nivo u njemu do pola ili malo manje, to je to. Tako ce se skratit vrijeme dok se pritisak ulja unormali kod prvog paljenja i ugasi indikator na satu, a nece nista ulja iscurit kod montaze. U mom slucaju, 1-2 sekunde treba da se indikator ugasi na prvom paljenju.

« Zadnja izmjena: 21. Srpanj 2019, 14:41:53 3alfa3 »
Evidentirano

Igoreta

• Vozi: Beciklin
« Odgovori #21737 : 21. Srpanj 2019, 23:19:00 »

Ja nikad ne mijenjam podloške čepa. Ali zato uvijek natočim do max.
S obzirom na cijenu ulja, lakše spavam da mi je ulje na max. pa neka ga i potroši nešto. Ovako ćeš morati nadoljevati pa ti opet neće 7L biti dosta za 2 put.
Također, ova fora s filterom je isto ok, ali ne vidim previše smisla, prvenstveno jer mi se neda i ne želim da mi iscuri ulje van iz njega dok ga postavljam gore.

Eto, svaki bedak ima svoje veselje!
Evidentirano

3alfa3

« Odgovori #21738 : 22. Srpanj 2019, 02:52:42 »

Ja nikad ne mijenjam podloške čepa. Ali zato uvijek natočim do max.
S obzirom na cijenu ulja, lakše spavam da mi je ulje na max. pa neka ga i potroši nešto. Ovako ćeš morati nadoljevati pa ti opet neće 7L biti dosta za 2 put.

Do sada nije trebalo, interval izmjene mi je 5-6 tisuca km i u tom periodu nivo ostane na polovici, ali svejedno imam naviku pogledat prije svake voznje (stavio sam neko staro ogledalo pored motora na zid u garazi pa samo bacim oko kad uspravim motor s nogare prije voznje).
Ako bi trosio, onda da, stavljao bi do max, pratio i nadolijevao po potrebi
Evidentirano

BlindBird

• **
  • Vozi: Z750R
« Odgovori #21739 : 22. Srpanj 2019, 12:20:42 »

Tip:

Ako sami mijenjate ulje i filter, a nivo starog ulja kod izmjene je isti/slican kao i kad je stavljeno, 3,5l izgleda ovako nakon sto se motor zagrije i ohladi, a ulje ocijedi u karter. Oduvijek tako radim jer kupim 7 litara i 2 filtera (podloske cepa kartera imam uvijek par komada u rezervi i uvijek ide novi kod promjene ulja).

Cemu tocit do max sto trazi cca 3,7-3,8l kad nije dijeljivo na 2, ovako se svo ulje iskoristi. Isto mi je i na 2 Suzuki Swifta, ali tamo 4l znaci taman do max.

Nije neka znacajna usteda, ali ipak, mene veseli iz drugih razloga.

Tip2:
Prije stavljanja filtera ulja, napunite ga friskim uljem, 1dl ulja ili malo vise, on ce popit ulje u papir, pa treba par puta napunit i kad ostane nivo u njemu do pola ili malo manje, to je to. Tako ce se skratit vrijeme dok se pritisak ulja unormali kod prvog paljenja i ugasi indikator na satu, a nece nista ulja iscurit kod montaze. U mom slucaju, 1-2 sekunde treba da se indikator ugasi na prvom paljenju.

Da ti budem iskren kada sam kupio Zeku, baš sam tu po forumu naišao na tvoj post o izmjeni ulja itd.. I već evo 4-tu godinu radim tako i nikada niti je falilo ulja niti ikakvih problema. Odma iz prve ide u njega 3,5L i to je to  :mrgreen:
Evidentirano
Brže, brže, brže dok uzbuđenje brzine ne pobijedi strah od smrti.

3alfa3

« Odgovori #21740 : 22. Srpanj 2019, 12:27:41 »

Znaci, vec sam pisao o tome..... zaboravio skroz

Evidentirano

Rudax

• **
  • Vozi: Z750
« Odgovori #21741 : 23. Srpanj 2019, 08:45:27 »

Nova šlapica za zeca, mitas sekta  :mrgreen: :mrgreen:

Jako zadovoljan gumom, nisam zapravo nikad vozio sport gumu jer realno nemam potrebe za istom, izdržala je nekih 5000km, uz nekoliko izleta na AC i dosta vožnje u dvoje. Izvukla bi još nešto kilometara, ali nova guma već čeka, a uskoro i roadtrip pa da se upoznamo malo  :LOL:

Sad da vidimo kakvu je to sport touring gumu sekta proizvela  :mrgreen:
Evidentirano

3alfa3

« Odgovori #21742 : 23. Srpanj 2019, 13:14:58 »

Jel netko s foruma danas oko 10:30 prosao Stubakima na zelenom z750?
Ako da, koji auspuh je to, lijepo zvuci, duboko, jako.... db killer u njemu ili izvadjen (nisu bili visoki okretaji, lagano prosao, pretpostavljam bez db killera)? Grane serijske, sa katalizatorom?

Bio sam na terasi u Temple baru, nisam prepoznao spuh, ali srebrni, relativno velikog promjera, ali ne dugacak.

Evidentirano

kawasaki men

• **
« Odgovori #21743 : 09. Kolovoz 2019, 18:40:48 »

Na koliko predjenih kilometara se menja lanac bregaste. Meni se nesto cuje ali ne znam sta. Presao sam 85000

Poslato sa CLT-L29 pomoću Tapatoka

Evidentirano

Hrvoje-Bj

• **
« Odgovori #21744 : 10. Kolovoz 2019, 23:13:12 »

Na koliko predjenih kilometara se menja lanac bregaste. Meni se nesto cuje ali ne znam sta. Presao sam 85000

Zavisi od nacina voznje i odrzavanja..nekom je za zamjenu na 50k nekom na 100k..
Najbolje skinuti i promjenit pogotovo ako mislis zadrzat motor pa mirno spavat.
Evidentirano
Samo rad!

kawasaki men

• **
« Odgovori #21745 : 13. Kolovoz 2019, 11:09:49 »

Hvala @HRVOJE BJ

Evidentirano

MaRi0_St

• **
  • Vozi: Z 750
« Odgovori #21746 : 14. Kolovoz 2019, 14:54:13 »

evo meee  :LOL: :LOL: s konja na magarca, ili s magarca na konja, ne znam ni sam... sad ću vas ispilat ovdje gore nego srki  :0648:

postao "ponosni" vlasnik zeca, sad pomalo nosač, kofer, auspuh... :jesus:

jel se još kome guli crna termo-boja sa original lonca? vidim da je ispod neka jebacka ala "platina" boja lonca, ne znam cemu uopce to bojat u crno, je li neko mozda pokusa maknit skroz crnu pa ga ostavit u toj platinastoj ispod? ili ste svi stavili akrapa?
Evidentirano
"Kawasaki voze oni ljudi koji si nisu mogli priuštit Suzuki, pa su uzeli zeleno smeće, stavili neki auspuh i glume da imaju GSXR-a..."

semperfiPu

• **
« Odgovori #21747 : 15. Kolovoz 2019, 14:20:48 »

evo meee  s konja na magarca, ili s magarca na konja, ne znam ni sam... sad ću vas ispilat ovdje gore nego srki  :0648:

postao "ponosni" vlasnik zeca, sad pomalo nosač, kofer, auspuh... :jesus:

jel se još kome guli crna termo-boja sa original lonca? vidim da je ispod neka jebacka ala "platina" boja lonca, ne znam cemu uopce to bojat u crno, je li neko mozda pokusa maknit skroz crnu pa ga ostavit u toj platinastoj ispod? ili ste svi stavili akrapa?
Ne guli se,ko nov je i dalje....u kutiji

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk

Evidentirano

kawasaki men

• **
« Odgovori #21748 : 15. Kolovoz 2019, 14:56:41 »

MArio st i moj se poceo tako isto guliti, skidati boja na nekih 40000 predjenih kilometara

Evidentirano

MaRi0_St

• **
  • Vozi: Z 750
« Odgovori #21749 : 16. Kolovoz 2019, 06:27:25 »

MArio st i moj se poceo tako isto guliti, skidati boja na nekih 40000 predjenih kilometara

A ja :sucky: da ima samo 18000 :bonk:

kažu da je zec zabavan tek nakon 8000 okretaja, napravia đir sa curon, mogu van reć da se skroz lipo vozi do 4000, nakon toga bole rebra i bubrezi  :0648:

jedno pitanje za koferaše, ima li koji nosač kofera da je ujedno u rukohvat za suvozača? ili neka druga varijanta da me prestanu bolit rebra  :LOL:
Evidentirano
"Kawasaki voze oni ljudi koji si nisu mogli priuštit Suzuki, pa su uzeli zeleno smeće, stavili neki auspuh i glume da imaju GSXR-a..."
 Str: 1 ... 868 869 [870] 871 872 ... 875   Gore

Stranica je generirana za 0.193 sekundi uz 21 upita.