Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 124   Dolje

Autor Tema: Beverly club  (Posjeta: 322198 )

Maestral

• Spol: Muški
  • Vozi: BMW F650GS Twin
Odg: Beverly club
« Odgovori #1075 : 19. Lipanj 2012, 22:17:55 »

Zracni se natopi u otopinu ulja i benzina u omjeru 50/50% a nije lose niti kupiti sprej za filtere zraka pa nemas kaj kemijati nego naspricas s tim.

Problem ti moze biti otpustanje sarafa za ispustanje ulja ako nemas tako veliku gedoru jer se zna zapeci ako ga je netko prije krvnicki stegnuo.

Filer ulja stegnuti samo rukom koliko ide. Ne koristiti alat.
Evidentirano
˝Troje može čuvati tajnu samo ako je dvoje od njih mrtvo˝

Chorbakis

• **
  • Vozi: trenutno ne vozi
« Odgovori #1076 : 20. Lipanj 2012, 07:43:54 »

Hvala na savjetima. :palacgore: Jučer obavio mali servis, iako mi je još ostalo pranje zračnog filtera.
Uljni filter skinuo kombinirkama i kad sam vraćao novi zavrtio sam ga rukom i još vrlo malo dotegnuo kombinirkama. Nadam se da neće biti problema zbog toga.
@Maestral vjerojatno budem kupio sprej za filter zraka, iako jučer pitam dečka u trgovini, kad sam kupovao filter i ulje, jer se može filter našpricati wd-om, a on mi kaže da ne treba ništa, jer ionako motor uvijek vraća malo ulja. E sad :misli:
Možda nisam ništa trebao raditi, ali sad znam da sam miran slijedećih 3000 km :mrgreen: :palacgore:

Evidentirano

Maestral

« Odgovori #1077 : 20. Lipanj 2012, 09:03:39 »

Hvala na savjetima. :palacgore: Jučer obavio mali servis, iako mi je još ostalo pranje zračnog filtera.
Uljni filter skinuo kombinirkama i kad sam vraćao novi zavrtio sam ga rukom i još vrlo malo dotegnuo kombinirkama. Nadam se da neće biti problema zbog toga.
@Maestral vjerojatno budem kupio sprej za filter zraka, iako jučer pitam dečka u trgovini, kad sam kupovao filter i ulje, jer se može filter našpricati wd-om, a on mi kaže da ne treba ništa, jer ionako motor uvijek vraća malo ulja. E sad :misli:
Možda nisam ništa trebao raditi, ali sad znam da sam miran slijedećih 3000 km :mrgreen: :palacgore:

Izmedju service manuala i decka u trgovini koji sve zna, ja biram service manual koji kaze sto sam napisao.
Ako nisi u financijskim problemima mozda ti je lakse kupiti novi filter zraka koji kosta pedesetak kuna...
Evidentirano

Chorbakis

• **
« Odgovori #1078 : 20. Lipanj 2012, 09:12:47 »

Ako nisi u financijskim problemima mozda ti je lakse kupiti novi filter zraka koji kosta pedesetak kuna...

Pa šta ne reče odmah, sad treba opet izlaziti van na ovu vrućinu  :mrgreen: :LOL:
Evidentirano

mate

• Administrator
« Odgovori #1079 : 20. Lipanj 2012, 09:27:26 »

To se opere s praškom za robu i umoči u omekšivač zbog mirisa, ne treba mazat. :mrgreen:
Evidentirano

Chorbakis

• **
« Odgovori #1080 : 20. Lipanj 2012, 09:34:25 »

Ne sviđaju mi kako su riješene neke stvari na skuteru.
Kad sam mijenjao svjećicu, morao sam naći ključ koji ima koljeno, jer je svjećica postavljena pod određenim kutem, pa ne možeš gurnuti samo ključ unutra i odvrtiti svjećicu. A ključ sam imao svoj, međutim morao sam posuditi alat da ju skinem.
Plastika od filtera zraka je tako postavljena, da bi došao do jednog od šarafa, moram skinuti bočnu plastiku.
Nedavno sam skidao prednju plastiku, gdje je far, i skužio sam da se godinama kidala izolacija, odn. izolir traka sa snopa žica. A to sam radio, jer sam pročitao na nekom od foruma, da je neko imao porblema sa strujom i da kad je skinuo tu plastiku skužio je da je izolacija izrezana na tom mjestu.
Sve u svemu loša riješenja i puno zajebancije :misli: :palacdolje:  Zašto bi nešto bilo jednostavno, kad može biti komplicirano  :misli: :mrgreen:
Al skuter je i dalje  :palacgore: :palacgore:
Evidentirano

Maestral

« Odgovori #1081 : 20. Lipanj 2012, 10:10:25 »

Kad sam mijenjao svjećicu, morao sam naći ključ koji ima koljeno, jer je svjećica postavljena pod određenim kutem, pa ne možeš gurnuti samo ključ unutra i odvrtiti svjećicu. A ključ sam imao svoj, međutim morao sam posuditi alat da ju skinem.
Plastika od filtera zraka je tako postavljena, da bi došao do jednog od šarafa, moram skinuti bočnu plastiku.
Nedavno sam skidao prednju plastiku, gdje je far, i skužio sam da se godinama kidala izolacija, odn. izolir traka sa snopa žica. A to sam radio, jer sam pročitao na nekom od foruma, da je neko imao porblema sa strujom i da kad je skinuo tu plastiku skužio je da je izolacija izrezana na tom mjestu.
Sve u svemu loša riješenja i puno zajebancije :misli: :palacdolje:  Zašto bi nešto bilo jednostavno, kad može biti komplicirano  :misli: :mrgreen:
Al skuter je i dalje  :palacgore: :palacgore:

Svjecica je stvar prakse. Ide bez problema...hmmm..odnosno mozda sa mrvicu problema s kljucem koji si dobio s motorom. Filter zraka se moze otvoriti i bez skidanja plastike ali tzreba imati mali kratki odvijac :)

Ovo sa zicama je istina, mogli su to malo bolje sloziti ali talijani ko talijani, trebalo je ustedjeti 2cm zica pa je sve nategnuto koliko moze biti...

Ma skuter je odlican ali treba malo zivaca i ne slusati cvrcke :)
Evidentirano

Chorbakis

• **
« Odgovori #1082 : 20. Lipanj 2012, 11:45:05 »

Svjecica je stvar prakse. Ide bez problema...hmmm..odnosno mozda sa mrvicu problema s kljucem koji si dobio s motorom.

Ključ dobio s motorom?  :misli: Ja ne :?

Evidentirano

Maestral

« Odgovori #1083 : 20. Lipanj 2012, 12:44:22 »

Ključ dobio s motorom?  :misli: Ja ne :?

Kljuc, odvijac, malu lampu sa zicom koja se ukljuci u 12V uticnicu ispod sica, kljuc za podesavanje amortizera...
To nisi dobio?

Istina, ja vozim Beva 200 9 godina starog ali kada sam ga kupio novog prije 9 godina dobio sam sve to...pa bi valjda trebao to dobiti i sa 250 ie?

Evidentirano

Chorbakis

• **
« Odgovori #1084 : 20. Lipanj 2012, 12:53:24 »

Kljuc, odvijac, malu lampu sa zicom koja se ukljuci u 12V uticnicu ispod sica, kljuc za podesavanje amortizera...
To nisi dobio?

Istina, ja vozim Beva 200 9 godina starog ali kada sam ga kupio novog prije 9 godina dobio sam sve to...pa bi valjda trebao to dobiti i sa 250 ie?

Ništa od toga. Još sam i razmišljao kako uopće podesiti armotizer, jer nemam ključ  :misli: :shock:
Kad sam ga kupovao imao sam osjećaj da smetam prodavaču, pa je valjda očekivao da mu trebam ostaviti i novce za ključeve  :misli: Zato i "radi" danas :palacdolje:.  A možda taj alat nije ni išao sa skuterom kad sam ga kupovao, nego sam i to trebao kupiti. Sve u svemu loše :palacdolje:
Jel ima netko Bev 250 ie 2007. g. i da nije dobio alat koji je Meastral naveo?
Evidentirano

Ninja

• Vozi: RR
Re: Beverly club
« Odgovori #1085 : 20. Lipanj 2012, 14:46:25 »

Moj 2008. Je dosao sa svim
Evidentirano
CHAMPIONS are built when no one is watching

Denisxxx

« Odgovori #1086 : 20. Lipanj 2012, 14:55:11 »

Na koliko zatežete zadnje amortizere?

Primjetio sam da je puno mirniji na većim brzinama kad je pritegnut na 3 zub, nego kad je otpušten. Naravno, koliko beverly može stabilan  :mrgreen:
Evidentirano

Maestral

« Odgovori #1087 : 20. Lipanj 2012, 15:02:08 »

Na koliko zatežete zadnje amortizere?

Primjetio sam da je puno mirniji na većim brzinama kad je pritegnut na 3 zub, nego kad je otpušten. Naravno, koliko beverly može stabilan  :mrgreen:

Na najmekse ali njega ne muce amortizeri nego selen i zbog njega se uvija ko lud..
Evidentirano

Denisxxx

« Odgovori #1088 : 20. Lipanj 2012, 15:10:36 »

Na najmekse ali njega ne muce amortizeri nego selen i zbog njega se uvija ko lud..

Pod selenom pretpostavljam da misliš na one gumene "nosače motora"?

Tako sam si i ja nekako prepostavio, pogotovo obzirom da ga je pritezanje amortizera koliko toliko smirilo, odnosno fiksiralo mašinu....

E sad, moj ima 15000 km i 2006 godina je , jel bi to već bilo vrijeme za mjenjat? I kad te več tlačim koja je cijena selena i izmene?
Evidentirano

Cortez

• Vozi: FZ6n S2 ABS
« Odgovori #1089 : 20. Lipanj 2012, 15:37:28 »

Ako pricate o preloadu amortizera, koliko je kome zategnut je beskoristan podatak ako ne napsiete koliko ste teski.  :palacgore:
Evidentirano

Denisxxx

« Odgovori #1090 : 20. Lipanj 2012, 16:37:37 »

cca 90 kg
Evidentirano

milanche

• Klavijaturist gej Milanš
Beverly club
« Odgovori #1091 : 20. Lipanj 2012, 18:05:04 »

120kg

Loading 'slanje poruke'...
Evidentirano

Cortez

• Vozi: FZ6n S2 ABS
« Odgovori #1092 : 20. Lipanj 2012, 18:26:55 »

..i eto potrebe za razlicite preload postavke, nekome ce maksimalno tvrdo ljuljat vise nego nekome na 1/3 tvrdoce.
Nekakva tablica vezana uz podesavanje toga bi trebala postojati u korisnickim uputama, osim ako nemate srece kao
ja sa kawasakijem da su sve postavke premekane zbog losijeg ovjesa nego sto sam imao na nekim biciklima.
Evidentirano

DJM

• *
  • Vozi: HONDA SH 300i MY 2016 moondust silver
« Odgovori #1093 : 20. Lipanj 2012, 20:05:16 »

Izmedju service manuala i decka u trgovini koji sve zna, ja biram service manual koji kaze sto sam napisao.

Da ali je i novi filtar suh ,zapakiran u kesu i nije skup ali i njega treba nauljiti jedino ga pošpto je nov ne treba prati.
Evidentirano
nevjerujem u nečije priče i tvrdnje nego u egzaktne pokazatelje

DJM

• *
  • Vozi: HONDA SH 300i MY 2016 moondust silver
« Odgovori #1094 : 20. Lipanj 2012, 20:09:53 »

Chorbakis , Maestral dobro bi bilo kad ste već na promijeni ulja da to neko lijepo poslika i aploda tako da bude za korist svima koji imaj 250-ku ,a u biti ista stvar je i na 300-ki tako da su svi spremni na samoodržavanje barem ulja i filtra.

poslikati šaraf na koji se ispušta ulje, šaraf koji drži plastični predfiltar ulja i uljni filtar

i koje ulje miješati 50/50 sa benzinom za zračni filtar koja gradacija ili strogo ulje za zračne filtre (foam fliter oil)
« Zadnja izmjena: 20. Lipanj 2012, 20:12:32 DJM »
Evidentirano
nevjerujem u nečije priče i tvrdnje nego u egzaktne pokazatelje

gastajbarter

• Vozi: dvogrbu kamilu i SC 57
« Odgovori #1095 : 20. Lipanj 2012, 20:22:41 »

sreca tvoja pa nemas kralja od skutera :wink:..tek onda bi sta je zajeb da zamijenis svjece :jesus:...sad ce se sigurno javit ajatolah prodaje  pa ce rec da se na kralju svjecice i ne mijenjaju :mrgreen:
Evidentirano

milanche

• Klavijaturist gej Milanš
Beverly club
« Odgovori #1096 : 20. Lipanj 2012, 20:29:49 »

Kako reče gastajbarter sreća da nemaš Kralja nego da imaš Beva! :jesus:

Loading 'slanje poruke'...
Evidentirano

Denisxxx

« Odgovori #1097 : 20. Lipanj 2012, 22:00:52 »

Kojeg kralja? 500 ili 530? Ako sam dobro shvatio ovaj stari nevalja jer ima samo dva trokuta. Novi ima jos i ravnalo i kutomjer.  Uglavnom, da ponovim pitanje, jel mjenjao tko selene na nasem socijalnom vozilu?
Evidentirano

baldeks

• Vozi: Gilera Nexus 300ie
« Odgovori #1098 : 20. Lipanj 2012, 22:51:37 »

Kojeg kralja? 500 ili 530? Ako sam dobro shvatio ovaj stari nevalja jer ima samo dva trokuta. Novi ima jos i ravnalo i kutomjer.  Uglavnom, da ponovim pitanje, jel mjenjao tko selene na nasem socijalnom vozilu?
šestar zaboravljaš  :shock:  :mrgreen:
Evidentirano

Bullet1275

• **
  • Vozi: Ducati Monster
« Odgovori #1099 : 20. Lipanj 2012, 23:01:05 »

danas prijatelj doša s novim 350 pa se malo vozili...
skuter izgleda predobro, završna obrada za 5icu, boje, detalji, imho čista 5ica... u usporedbi sa starim 250 djeluje puno nabijeniji, manji i uži...
ubrzanja super, stvarno se osjeti ogromna razlika u odnosu na 300 i ko kupuje novi skuter mislin da mu ta mašina opravdava razliku u cijeni u odnosu na slabiji model... kaže vlasnik potrošnja cca 4.4 litra zujanja po gradu...
e sad iz perspektive suvozača malo stvari koje su zasrali u odnosu na stari model...
suvozačev sic je manji i pun q tvrđi, položaj nogu za suvozača je isto lošiji, više su zgrčene noge...
osjeti se razlika zbog manjeg zadnjeg kola, ne u stabilnosti, ali u upijanju rupa puno više nabija i tvrđi je od stare 250ke...

meni to nisu presudni detalji za skuter/motor, ali nekome bi moglo zasmetat... da san u prilici kupovat skuter te klase i da me interesira, ne bi se puno mislio, meni je ostavio odličan dojam...
Evidentirano
 Str: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 124   Gore

Stranica je generirana za 0.443 sekundi uz 22 upita.