Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 ... 489 490 [491] 492   Dolje

Autor Tema: Kawasaki ER6N/F - gen. topic  (Posjeta: 931332 )

Tutlek1992

• *
  • Spol: Muški
Odg: Kawasaki ER6N/F - gen. topic
« Odgovori #12250 : 04. Kolovoz 2018, 17:29:56 »

Vidis da budem pogledao to kaj se tice filtera. A i ja isto vijerujem da ga jebe spuh. Bez obzira sto je akrap gore  a ne neki no name al ga to jebe cini mi se, pre otvoren je. Stalno puca nekad tak pukne da se cuje ko bomba.
Evidentirano
Sit sam i svojih laži 🤯

geronimo43

• Vozi: suzuki gsx 1250
« Odgovori #12251 : 04. Kolovoz 2018, 21:06:21 »

na ovom forumu je bila rasprava o tome da otvoreni auspuh na versysu i er6 uništava cilindre . mislim da u tome ima istine ako je samo stavljen auspuh bez mapiranja, ja sam imao mivv, zvuk je bio strava ali sam ga skinuo.sa originalom definitivno bolje ide, posebno u nižim okretajima i bolje radi motor.Neki su začipali onu cijev što vodi iz air boxa i onda nebi pucalo.
Evidentirano
Za domovinu treba dati sve, čak i život drugih

Kawah

« Odgovori #12252 : 04. Kolovoz 2018, 21:49:52 »

Mali komentar:neoriginalni auspuh + prčkanje po ubrizgavanju,dakle netko je to nestručno radio.Uzrok =previše benzina,cukanje i nehvatanje gasa i detonacije neizgorjele smjese u ispuhu . Moguće(vjerovatne) posljedice : pucanje stijenki cilindara,prijevremena detonacija u samom cilindru a moguća i oštećenja klipnjača .  8)Dakle ,prvo riješiti ubrizgavanje. :palacgore:
Evidentirano

Tutlek1992

• *
« Odgovori #12253 : 05. Kolovoz 2018, 08:40:48 »

Hvala na savijetima. Vratiti cu original auspuh . Malo glupo pitanje. Jel na dyno stolu mogu vidjet te sve parametre ako nesto nije kako treba sto se tice smjese i slicno. Otisao bi u goricu u Yamahu,Grigič oni imaju stol a poznam sina od vlasnika
Evidentirano
Sit sam i svojih laži 🤯

geronimo43

« Odgovori #12254 : 05. Kolovoz 2018, 09:59:45 »

pa pitaj ga  :wink:
Evidentirano

Tutlek1992

• *
« Odgovori #12255 : 05. Kolovoz 2018, 10:18:49 »

Sutra cu ga zvat. Vikend je. Stavio sam sad db killer u akrapovica. Puno je tisi motor i cini mi se malo uglađeniji za vozit, mirniji  je motor
Evidentirano
Sit sam i svojih laži 🤯

geronimo43

« Odgovori #12256 : 05. Kolovoz 2018, 10:33:01 »

moj je bez db killera imao veliku rupu u ubrzanju negdje oko 3-4000 samo si zbog buke imao osjećaj da bolje ide a ta buka mi je išla na živce na duljim putovanjima .ja sam mjerio ubrzanja od 0-100kmh i od 0-400m. Najbolji rezultat je bio sa originalom a najlošiji bez db killera. neki dan sam naletio na neke testove usporedbe različitih proizvođača auspuha i originala. jedino je akrapovič na stolu davao nešto malo više snage od ostalih koji su u pravilu davali manje ili isto snage od originala. Ako budeš išao na stol javi kako je prošlo
Evidentirano

Tutlek1992

• *
« Odgovori #12257 : 05. Kolovoz 2018, 11:03:41 »

Da to sam cuo da jedino Akrapovic daje nesto malo performansi makar sumnjam da daje bez mapiranja. Javim ako cu ic na stol da. Nego jel neko zna sta bi moglo bit sljedece. Dolazio sam na semafor za skretanje lijevo pocelo mi se palit zuto. Pa sam malo ubrzo da ga stignem i prije skretanja poceo kocit i saltat nizu,nizu i odjednom mi je poceo motor cukat napred nazad ko lud. Brzo cukanje ili trzanje kako god. Dok nisam stisnuo kuplung odma je presto. Nije mi se nijednom to jos dogodilo. Jel moguce da se to desi ak ga nisam dobro presalto u nizu ili nesto takvo. Da uz jako trzanje se culo uskladeno lupanje. Al to vijerojatno lupanje zadnjeg kotaca kolko sam uspio skuzit. Da napomenem ima ABS pa da nije to mozda.
Evidentirano
Sit sam i svojih laži 🤯

picasso

• Vozi: versys
« Odgovori #12258 : 08. Kolovoz 2018, 11:37:02 »

ako si najašio na zadnju onda je abs jer ti kotač zablokira pa pusti a u im trenucima ti isto to i lanac radi pa hoće malo zveknuti po vilici, a ako nisi stisnuo kvačilo naravno da je i mašina skakutala u ritmo loco
Evidentirano
jest i pit

Tutlek1992

• *
« Odgovori #12259 : 09. Kolovoz 2018, 15:33:17 »

Kuzim hvala nisam jos imo iskustva s ABS-om jel mi je na autu iskljucen a na motoru nisam imo nikada.
Evidentirano
Sit sam i svojih laži 🤯

panj

• *
« Odgovori #12260 : 20. Kolovoz 2018, 13:45:59 »

Što se tiče razvaljivanja mašine sa aftermarket spuljom;
da li to vrijedi samo kada se mijenja cijeli ispušni sustav gdje se štima smjesa goriva i zraka?
Je li moguće mećnuti slip-on sa bez diranja smjese?
Evidentirano

M12

• Vozi: Shiver 900
« Odgovori #12261 : 21. Kolovoz 2018, 13:56:26 »

Što se tiče razvaljivanja mašine sa aftermarket spuljom;
da li to vrijedi samo kada se mijenja cijeli ispušni sustav gdje se štima smjesa goriva i zraka?
Je li moguće mećnuti slip-on sa bez diranja smjese?

1. da li to vrijedi u kojem smislu? ako misliš da nakon uštimavanja nema problema sa mašinom onda... vjerovatno nema...
2. naravno da je... ali i moguće da bude pogubno za mašinu a i ne mora biti...

a možda su u šumi svi  :mrgreen:
Evidentirano
VUF! Kažu ljudi da sam se oženio... e pa nisam :P

panj

• *
« Odgovori #12262 : 21. Kolovoz 2018, 23:06:11 »

1. da li to vrijedi u kojem smislu? ako misliš da nakon uštimavanja nema problema sa mašinom onda... vjerovatno nema...
2. naravno da je... ali i moguće da bude pogubno za mašinu a i ne mora biti...

a možda su u šumi svi  :mrgreen:

U smislu ako mijenjaš cjeli ispušni sustav onda štimaš smjesu goriva i zraka jer protok od usisa zraka do ispuha nije isti ko na stock sustavu (pa se tu dobije tih famoznih 5 konja).
E sad, pošto slip-on kanta ide na stock ispušni sustav bez štimanja smjese (protok je isti, nema extra konja jelte), da li smo onda sigurni od razvaljivanja mašine?

tl;dr
Sve ove navedene uništene mašine (koje su slikane i o kojima je od frendovog ujaka polubratic iz 4.tog koljena prico) da li su imale samo slip-on ili cijeli ispušni sustav?

Ne posjedujem ovaj motor nego pitam čisto iz znatiželje, molim forumske mudrace da me prosvijetle.
Evidentirano

M12

« Odgovori #12263 : 21. Kolovoz 2018, 23:15:54 »

U smislu ako mijenjaš cjeli ispušni sustav onda štimaš smjesu goriva i zraka jer protok od usisa zraka do ispuha nije isti ko na stock sustavu (pa se tu dobije tih famoznih 5 konja).
E sad, pošto slip-on kanta ide na stock ispušni sustav bez štimanja smjese (protok je isti, nema extra konja jelte), da li smo onda sigurni od razvaljivanja mašine?

tl;dr
Sve ove navedene uništene mašine (koje su slikane i o kojima je od frendovog ujaka polubratic iz 4.tog koljena prico) da li su imale samo slip-on ili cijeli ispušni sustav?

Ne posjedujem ovaj motor nego pitam čisto iz znatiželje, molim forumske mudrace da me prosvijetle.
Dakle na mojem bivsem Er6n iz 2009 godine sam bio stavio Yoshimura slip on. Prodao ga sa cca 24t km i 5.g. starosti. Slip on je bio montiran cca 3 godine i nekih 14t km... prodao sam taj motor dalje decku ovdje s foruma iz Rijeke. Njemu otisao desni cilindar nakon preko 35t km... i svi s kojima sam pricao o tome na tu temu ai razni forumi kazu da je kriv slip on...
a ruku na srce trazit 5ks vise na er6n se ne isplati nego se jednostavno kupi jaci motor. Sve te neke kemije na danasnjim motorima su po meni samo porez na budale... a ja sam slip on stavio iskljucivo radi zvuka..

Tako da vjerovatno kad bi se napravio remap i sa slip on i sa komplet granama vjerovatno se to ne bi desilo ali sumnajm da itko to moze garantirat...

Povrh svega zato sto su te masine od 650 kod Kawca slovile kao jedne od najpouzdanijih masina

Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

Evidentirano

panj

• *
« Odgovori #12264 : 21. Kolovoz 2018, 23:45:57 »

Dakle na mojem bivsem Er6n iz 2009 godine sam bio stavio Yoshimura slip on. Prodao ga sa cca 24t km i 5.g. starosti. Slip on je bio montiran cca 3 godine i nekih 14t km... prodao sam taj motor dalje decku ovdje s foruma iz Rijeke. Njemu otisao desni cilindar nakon preko 35t km... i svi s kojima sam pricao o tome na tu temu ai razni forumi kazu da je kriv slip on...
a ruku na srce trazit 5ks vise na er6n se ne isplati nego se jednostavno kupi jaci motor. Sve te neke kemije na danasnjim motorima su po meni samo porez na budale... a ja sam slip on stavio iskljucivo radi zvuka..

Tako da vjerovatno kad bi se napravio remap i sa slip on i sa komplet granama vjerovatno se to ne bi desilo ali sumnajm da itko to moze garantirat...

Povrh svega zato sto su te masine od 650 kod Kawca slovile kao jedne od najpouzdanijih masina

Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

Odgovor u sridu, hvala.  :palacgore:
Još kad bi bio netko sa full exhaust i remapiranjem smjese da vidimo drugu stranu medalje.  :D
Evidentirano

M12

« Odgovori #12265 : 21. Kolovoz 2018, 23:55:52 »

Odgovor u sridu, hvala.  :palacgore:
Još kad bi bio netko sa full exhaust i remapiranjem smjese da vidimo drugu stranu medalje.  :D

mislim da takav ne postoji u HR... možda se i varam ali...
Evidentirano

salej600

• **
« Odgovori #12266 : 22. Kolovoz 2018, 07:16:21 »

Varaš se. Postoji.
Komplet sa granama i mapiran. Vožnja divljačka 4 sezone. Možda i više. Gotovo svaka vožnja i gotovo svaki put svaka brzina do blokade. Svi susreti u okolici obavezno mjerenje db ako ih ima. Db killer odmah izvadjen i nikad vraćen. U blokadi na mjestu svaki dan i po više puta. Reklo bi se u zavisnosti od publike i potrebe.
Nikad ni zaštucao niti da nije upalio od prve.

Evidentirano

martin1

• *
« Odgovori #12267 : 11. Listopad 2018, 20:11:32 »

Pozdrav da predstavi i svoju krawu kupljena u 1 mjesecu od prvog vlasnika bez padova i sa uredno servisom knjigom i 21tkm i novim gumama i lancom i lančanikom sada ima 27t km gotove gume me gotove pločice i riknul mi je na neku foru indikator goriva, motor je u kupljen u originalu i naknadno sam stavio gear indikator i kufer.  Sad čekamo zimu da promijenim gume i pločice nove koje već čekaju da smo spremni za iduću sezonu.
Evidentirano

Davor Kuzmanic

• *
« Odgovori #12268 : 19. Prosinac 2018, 17:03:00 »

Pozdrav ekipa,

Bio sam ponosan vlasnik Kawasaki Versys 650 2012 godista. Motor sam prodao ali imam LeoVince EVO II.
Motor je sveukupno prosao 12000 km. Sa LeoVinci 5000 km.

Oglas je ispod:

https://www.njuskalo.hr/moto-auspuh/auspuh-leovince-evo-ii-kawasaki-versys-er6-650-8242-oglas-27118019

Evidentirano

dokii

• **
« Odgovori #12269 : 17. Veljača 2019, 02:26:03 »

Pozdrav ekipa,igrom slučaja sam postao vlasnik ER6n 2007.godina,drugi vlasnik i samo 28 tim i odlučio sam ga zadržati.
Htio bi promijeniti zadnji kraj, kratki nosač imam već pa može preporuka nekih manjih led zmigavaca i utega volana ?
Koliko vas ispadne osiguranje + registracija na ZG tablama,imam 50 % bonusa.

Poslano sa mog Redmi Note 5 koristeći Tapatalk

Evidentirano
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.

BeLa-Vg

• Vozi: ZX-14R
« Odgovori #12270 : 17. Veljača 2019, 08:04:18 »

Pozdrav!
Ukoliko te zanima...

Ostali mi od mog motora, integrirani zadnji led far sa žmigavcima i original nosač kofera iz Kawasaki dodatne opreme. Nosač ti je nov, na motoru nije bio ni 2 hiljade km.

Uzmeš nosač a far dobiš gratis :mrgreen:
Novi je bio 160€, daj 500kn i uživaj :mrgreen:

Evidentirano

Zeppa

• *
« Odgovori #12271 : 06. Ožujak 2019, 19:47:14 »

Upravo vidjela na Slavonskoj ženskicu, imala je neki lajbekić, vjerojatno je u nekom klubu, dugu plavu kosu, srebrnu, na ER6N, peglala je slalom između autiju ko luda, mislim da je potegnula preko 120-130, ako ju tko zna, nek proslijedi kontakt za cugu da ju malo nahvalim jer ima muda više od mase muških  :palacgore:

Boja motora, mrak je pa je teško skužiti nijansu, ali mislim da je ona metalik narančasto-crvenkasta ,ovak nekaj;

ZG tablica
Evidentirano

geronimo43

« Odgovori #12272 : 06. Ožujak 2019, 20:41:26 »

za peglat u gradu između auta sa 120 ne treba imat muda nego nemat mozga a dotična izgleda ni jedno ni drugo  :mrgreen:
Evidentirano

3alfa3

• Vozi: Z750 '12
« Odgovori #12273 : 06. Ožujak 2019, 22:02:24 »

za peglat u gradu između auta sa 120 ne treba imat muda nego nemat mozga a dotična izgleda ni jedno ni drugo  :mrgreen:

Slavonska, ne "grad", to je nekih 30-40 km/h vise od prosjeka  :palacgore:

(valjda ne kroz zaustavljene kolone)
Evidentirano
A weekend wasted isn't a wasted weekend

error

• **
« Odgovori #12274 : 29. Ožujak 2019, 13:18:17 »

https://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/kawasaki-er6f-649-cm3-oglas-25005034

https://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/kawasaki-kawasaki-er6f-650ccm-2011-god-650-cm3-oglas-25818644

Pozdrav ekipa, zanimaju me dotična dva motora, ako su kome poznati, jedan je od korisnika martin1 koji se javio iznad u temi, međutim dečko izgleda nije baš aktivan na forumu. Uzeo ga je od prvog vlasnika iz Zagreba:Postoji zanimljiv jaz u stanju km  (treći servis na 17000 2012 a sad u 2018 sa 21 tkm kupljen)

Drugi je isto u ZGu, uvoz iz Slovenije od prvog vlasnika, nema servisne ali prema tvrdnjama vlasnika održavan, ima "pogrešne" naljepnice na boku . Bio bih zahvalan na bilo kakvoj informaciji za bilo koji od ta dva motora prije nego opet potrošim vremena i truda za razgledavanje. Za info slijedi nagrada  :palacgore:  :mrgreen:

Hvala vam unaprijed na bilo kakvoj informaciji/pomoći  :palacgore:

« Zadnja izmjena: 29. Ožujak 2019, 13:41:27 error »
Evidentirano
Msd=1,35 Mg+1,5Mq
 Str: 1 ... 489 490 [491] 492   Gore

Stranica je generirana za 0.388 sekundi uz 20 upita.