Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 [2] 3 4 ... 106   Dolje

Autor Tema: Sto kupiti od vecih skutera?  (Posjeta: 236187 )

liberty

• Spol: Muški
  • Vozi: budem piaggio
Odg: Sto kupiti od vecih skutera?
« Odgovori #25 : 15. Travanj 2008, 16:26:01 »

mislio sam u odnosu na SH, ne naravno u odnosu na Xmax
Evidentirano

wingman

« Odgovori #26 : 15. Travanj 2008, 16:27:22 »

mislio sam u odnosu na SH, ne naravno u odnosu na Xmax
ahaa,  :LOL:, pa ja na SH onu škulju za pikule niti ne računam pod "gepek"  :LOL:
- na xmaxu mi se čini da se dosta visoko sjedi i da mu je dosta visoko težište.
Evidentirano
pomelo me ko metlom

djenka

• **
« Odgovori #27 : 15. Travanj 2008, 19:22:30 »

Ja i dalje stojim iza Xcitinga, a sad je i izabran za skuter godine

:palacgore:  :palacgore:  :palacgore:
svaki drugi je glasao za kymco
Evidentirano

Nike

• NIXON
  • Vozi: YAMAHA
« Odgovori #28 : 15. Travanj 2008, 23:48:11 »

pretezno ce biti gradska voznja,preko tjedna Zagreb,a vikendima putovanja..
s obzirom na to da cu ipak vecinu vremena provoditi u gradu,mozda je ipak bolja opcija skuteri s velikim kotacima i manjom kilazom..sad..dvojba u toj kategoriji je Yamaha X-max 250 ili Beverly 400..Yamaha mi je po svemu bolja,izgled,spremista itd,jedino ima manju kubikazu,ali mi je dvojba jer sam na dosta mjesta procitao da je to najbolja masina u toj kubikazi i da se moze nositi cak i sa skuterima vece kubikaze..sad ja vas pitam,da li je to istina ili prenapuhavanje? ako mi to netko moze potvrditi ili opovrgnuti,rijesio bi me muke..
i da,pitanje..zasto je Honda toliko skup(lj)a kod nas?
Bev400 ti diže ulje. U Splitu je i dalje najprodavaniji XMAX 250. Sve šta si o njemu čuo istina je. Imamo testni model i dođi i probaj ga. Novi nadimak mu je BEVERLY KILLER... Isproban sa istim kubikažama i nema mu ravnog. Na otvorenoj zavojitoj cesti drži se u korak s većim kubikažama!
O prtljažnom prostoru za 2 integralne kacige da ne pričam...

Ili kupi Beverly-ja, mjenjaj ulje svako 200 km i po gradu nosi kacige u ruci  :palacgore:
Evidentirano
KACIGE: ARAI, AGV, SHARK, SUOMY, KYT, UNIK, NAU, BHR, NENKI ; MOTO ODJEĆA: REV'IT!, BERING, UNIK ; ČIZME: REV'IT!, TCX ; AKUMULATORI: BS, FULBAT; PUNJAČI: BS ; DISK PLOČICE: GOLDFREN ; CERADE: SPINELLI ; RUKAVICE: REVIT, ORINA ; TORBE I SJEDALA: BAGSTER: MAJICE VR46
http://shop.yamaha-split.hr/

gastajbarter

• Vozi: dvogrbu kamilu i SC 57
« Odgovori #29 : 16. Travanj 2008, 13:49:19 »

Bev400 ti diže ulje. U Splitu je i dalje najprodavaniji XMAX 250. Sve šta si o njemu čuo istina je. Imamo testni model i dođi i probaj ga. Novi nadimak mu je BEVERLY KILLER... Isproban sa istim kubikažama i nema mu ravnog. Na otvorenoj zavojitoj cesti drži se u korak s većim kubikažama!
O prtljažnom prostoru za 2 integralne kacige da ne pričam...

Ili kupi Beverly-ja, mjenjaj ulje svako 200 km i po gradu nosi kacige u ruci  :palacgore:

ili kupi Bev 250 koji ne dize ulje a kacigu u kofer koji dobijes gratis :jesus:

jokina bolest se siri forumom :mrgreen:
Evidentirano

wingman

« Odgovori #30 : 16. Travanj 2008, 16:43:25 »

kupi novi "Tuttomoto" i kupi ono kaj je u italiji na prvom mjestu kupaca i korisnika.  :palacgore: oni ne seru...
Evidentirano
pomelo me ko metlom

liberty

« Odgovori #31 : 16. Travanj 2008, 16:46:25 »

si mislio na honde SH u svim izvedenicama?
Evidentirano

wingman

« Odgovori #32 : 16. Travanj 2008, 16:50:08 »

nisam. to mi je oduran skut, kao i većina takvog tipa. izgledaju mi ko kokoši na cesti.
ja favoriziram fotelje.  :palacgore: ili kak tu veliš, "GT"  :mrgreen:
Evidentirano
pomelo me ko metlom

liberty

« Odgovori #33 : 16. Travanj 2008, 16:51:07 »

onda preostaju Xmax, Tmax i majesty....drugo ne vidim
Evidentirano

wingman

« Odgovori #34 : 16. Travanj 2008, 16:52:18 »

onda preostaju Xmax, Tmax i majesty....drugo ne vidim
ma ima toga još, samo su cjenovni razredi,,malo različiti-
honda forza 250, silverwing 400
suzuki burgman 200, 400
Evidentirano
pomelo me ko metlom

marac_zg

• **
« Odgovori #35 : 16. Travanj 2008, 17:10:16 »

ma ima toga još, samo su cjenovni razredi,,malo različiti-
honda forza 250, silverwing 400
suzuki burgman 200, 400

dobra je Silverwing 400..bila mi je prvi izbor..skoro je zakapario..ali, ljudi su rekli da su ti GT skuteri(Silverwing,T-max,Majesty) jako nespretni za voznju po gradu(provlacenje medju kolonama i to fore) za razliku od kokosi tipa X-maxa ili Beva,tako da sam trenutno naklonjeniji njima zbog cinjenice da cu sigurno slijedece dvije godine vecinom provoditi u gradu..
kad bi barem mogao negdje dobiti Silverwing na test voznju da se sam uvjerim kakva je situacija,to bi bila prva liga..ali,nista od toga..
Evidentirano

liberty

« Odgovori #36 : 16. Travanj 2008, 17:14:56 »

skuter s prednjim kotačem od 16 cola isto nije med i mlijeko po gradu - prednji kraj mu je teži

no zaista GT skuter nije rješenje za grad
+ beverly je dobar jer u slučaju pada na bok - se malo toga oštećuje (uglavnom plastika koja nije ofarbana i koja relativno malo košta)
Evidentirano

wingman

« Odgovori #37 : 16. Travanj 2008, 17:25:12 »

xMax meni ne liči na kokoš. sasvim lijepo izgleda. može se reći da je ko redizajnirani moj  :mrgreen:. ne bih ja išao tako daleko da uspoređujem beva i xmaxa. bev mi je  :palacdolje:. kaj se tiče silvinga i sličnih fotelja. ziher su ti to rekli oni koji voze kokoši. pogledaj malo širine i visine ih motora, općenito. pa i duljine. svi su oni tu negdje. kod silvinga400 ima jedan drugi problem, a to je težina od 220 kg. isti je kao silving600, a slabiji mu je motor, osjetno. a istom je i mala razlika između šusa tog 400 i 250ccm. velika prednost u slučaju silvinga 400 je to kaj ima dva klipa. na foteljastom maxiju si barem 50% zaštićeniji od atmosferilija nego na kokoši.
« Zadnja izmjena: 16. Travanj 2008, 20:13:23 wingman »
Evidentirano
pomelo me ko metlom

marac_zg

• **
« Odgovori #38 : 16. Travanj 2008, 20:51:32 »

xMax meni ne liči na kokoš. sasvim lijepo izgleda. može se reći da je ko redizajnirani moj  :mrgreen:. ne bih ja išao tako daleko da uspoređujem beva i xmaxa. bev mi je  :palacdolje:. kaj se tiče silvinga i sličnih fotelja. ziher su ti to rekli oni koji voze kokoši. pogledaj malo širine i visine ih motora, općenito. pa i duljine. svi su oni tu negdje. kod silvinga400 ima jedan drugi problem, a to je težina od 220 kg. isti je kao silving600, a slabiji mu je motor, osjetno. a istom je i mala razlika između šusa tog 400 i 250ccm. velika prednost u slučaju silvinga 400 je to kaj ima dva klipa. na foteljastom maxiju si barem 50% zaštićeniji od atmosferilija nego na kokoši.

nisam dobro skuzio ovaj dio sa malom razlikom izmedju susa od 400 i 250 ccm..mozes malo pojasniti? mislio si da silving nije toliko jaci i bolji na ubrzanjima od x-maxa 250 ili..? gledam malo razlike i konjima,silving ima 38ks,x-max 20..znam da je silving tezi,ali mislim da bi se trebalo negdje osjetiti ta razlika u konjima..
i da,sto se tice dimenzija..to me je vec jednom zbunilo jer kad sam usporedio dimenzije(kataloske) Beva 400 i Silwinga 400 ispalo je da su jednako siroki (770 mm),Silwing je nesto duzi(2275/2215 Bev) i nizi (1430/1550 Bev)..a onda sam jos pogledao dimenzije X-max i nista mi vise nije bilo jasno(a nije mi ni sad)..naime,njegove su d/s/v dimenzije ove:2210/790/1380,sto ce reci da je siri od Silverwinga..wtf? :misli:
a sto se tezine tice,tu je Siverwing daleko prvi,ali,sto se toga tice,vidio sam na youtube-u kako ga neki tip na poligonu baca medju cunjevima kao da vozi daleko laksi skuter..a i u svim recenzijama kazu da se i ne osjeca previse ta njegova tezina u voznji..
ne znam,opet sam u dvojbi.. :mrgreen:
Evidentirano

dannyghost

• brišem sa i bez veze
  • Moderator
  • Spol: Ženski
  • Vozi: korijen od hrena
« Odgovori #39 : 16. Travanj 2008, 21:05:48 »

a da ti okreneš ploču i kupiš Vespu?
moram malo ...sa svojom GT200 idem po gradu kao sa manjim skutom, a na otvorenom idem bez problema 120 sa mini vjetrobranom, a da i ne pričam da o pogledima strasti na semaforu, hehehe :mrgreen: (počev od bakica, djece do plavaca..svi te vole)
Evidentirano
Šta se tiče voznih osobina draži su mi talijanski motori, imaju dušu,ali za koju vozač mora nešto žrtvovati.S druge strane Japanski su više strojevi za ugodu, kao neka vrsta cyberkurvi ali bez neke istaknute osobnosti

fuoco

• **
  • Vozi: monocikl s pomoćnim kotačima
« Odgovori #40 : 16. Travanj 2008, 21:06:41 »

//cut//
a sto se tezine tice,tu je Siverwing daleko prvi,ali,sto se toga tice,vidio sam na youtube-u kako ga neki tip na poligonu baca medju cunjevima kao da vozi daleko laksi skuter..a i u svim recenzijama kazu da se i ne osjeca previse ta njegova tezina u voznji..
ne znam,opet sam u dvojbi.. :mrgreen:

mogu ti reci ovo o "tezini" ili tocnije masi jer vozim scooter koji ima samosvojnu masu od 260Kg. bacanje po zavojima nije problem jer to ne moras raditi svojom masom nego jednostavno kontra upravljanjem a prilikom čega se stroj saam ruši. inače meni paše veća masa jer onda on nosi mene a ne ja njega pa se osjecam .... usidreno a time i puno sigurnije - pogotovo ako si oko 100kg kao ja. tako da mislim da ti masa ne treba predstavljati ni problem ni prednost.

Evidentirano
.:. loše je i svima vjerovati i nikome

wingman

« Odgovori #41 : 16. Travanj 2008, 21:19:09 »

nisam imao prilike vozit silvinga 400. čitao recenzije korisnika na nekim američkim stranicama. likovi su popljuvali wing i burg 400 u odnosu na hondine 250skutere koje imaju nakon što su rasprodali 400tke...blabla...
- probao sam burg400 i majesty400. kad im dodaš gas nije da se ne osjeti razlika u ccm, ali nije tolko uočljiva do 70-80kmh. to i je nekakva granica postizanja krajnje brzine do slijedećeg crvenog semafora ili skretanja u gradu. ostalo si na kočnicama. iznad 80kmh 400tke imaju veliku prednost. znači, mišljenja sam da je, što se tiče kubikaže u gradu i prigradu bolji 250, a za otvoreno 400. 400 kao takav nema smisla za gradsku vožnju, jer ga se u biti, muči. težinu sam kod winga400 spominjao u kontekstu snage koja se u odnosu na druge, lakše skutere iste kubikaže, kod njega jako gubi.  što se tiče okretnosti. to je više stvar navike. u svakom je slučaju okretniji motorino s manjim kotačima nego s velikim. da ne ulazimo sad u pitanja udobnosti i upijanja neravnina i rupa na našim cestama koje vjerojatno zadovoljavaju tek standarde za vožnju endura sa žbičanim felgama...
Evidentirano
pomelo me ko metlom

marac_zg

• **
« Odgovori #42 : 17. Travanj 2008, 10:17:56 »

nisam imao prilike vozit silvinga 400. čitao recenzije korisnika na nekim američkim stranicama. likovi su popljuvali wing i burg 400 u odnosu na hondine 250skutere koje imaju nakon što su rasprodali 400tke...blabla...
- probao sam burg400 i majesty400. kad im dodaš gas nije da se ne osjeti razlika u ccm, ali nije tolko uočljiva do 70-80kmh. to i je nekakva granica postizanja krajnje brzine do slijedećeg crvenog semafora ili skretanja u gradu. ostalo si na kočnicama. iznad 80kmh 400tke imaju veliku prednost. znači, mišljenja sam da je, što se tiče kubikaže u gradu i prigradu bolji 250, a za otvoreno 400. 400 kao takav nema smisla za gradsku vožnju, jer ga se u biti, muči. težinu sam kod winga400 spominjao u kontekstu snage koja se u odnosu na druge, lakše skutere iste kubikaže, kod njega jako gubi.  što se tiče okretnosti. to je više stvar navike. u svakom je slučaju okretniji motorino s manjim kotačima nego s velikim. da ne ulazimo sad u pitanja udobnosti i upijanja neravnina i rupa na našim cestama koje vjerojatno zadovoljavaju tek standarde za vožnju endura sa žbičanim felgama...

jasnije su mi sad neke stvari..hvala.. :palacgore:
a i svima ostalima zahvaljujem,dvojba mi je sada ostala samo na ova dva skutera..
jos cu malo razmisliti kojeg kupiti,X-maxa ili Silvinga..bilo bi mi daleko lakse da imam namjeru voziti skuter samo po gradu,tada bi x-max odmah bio kupljen,ali kako su mi zelje i planovi ici i na dulja putovanja preko granice,gdje je Silving bolji.. :misli: :misli:
vidjet cemo,vidjet cemo.. :mrgreen: :mrgreen:
Evidentirano

levanat

• *
  • Vozi: hondu SW600
« Odgovori #43 : 17. Travanj 2008, 10:29:33 »

najbolji ti je izbor honda SW. to je daleko najkvalitetniji skuter a možeš i po gradu i van grada di poželiš...do na kraj svita ako želiš. svake godine na lijeto kada dolaze stranci u naše krajeve znaš što najčešće vidiš na cesti...SWa naravno.
može se oko cijene diskutirati i razglabati...ali tko kupi hondu neće požalit.
Evidentirano

wingman

« Odgovori #44 : 17. Travanj 2008, 18:07:59 »

u pravu si kaj se tiče kvalitete. honda ne radi površno niti najmanji skuterino.
- cijena baš, barem što se tiče našeg uvoznika nije nimalo diskutabilna. radi se o 20000 kuna razlike u cijeni za koju smatram da nije opravdana u odnosu na cijenu istog (ili opremljenijeg i novije godine proizvodnje) skutera u italiji. ako se uzme u obzir da cijena SW400 u italiji iznosi manje od 6000 eura, ovo je ziher napumpano do jaja. nisam ziher postoji li koja firma da ima takvu razliku u cijeni nekog proizvoda.  :palacdolje:
-također i cijena forze250... :?
Evidentirano
pomelo me ko metlom

marac_zg

• **
« Odgovori #45 : 17. Travanj 2008, 20:49:04 »

najbolji ti je izbor honda SW. to je daleko najkvalitetniji skuter a možeš i po gradu i van grada di poželiš...do na kraj svita ako želiš. svake godine na lijeto kada dolaze stranci u naše krajeve znaš što najčešće vidiš na cesti...SWa naravno.
može se oko cijene diskutirati i razglabati...ali tko kupi hondu neće požalit.

vidim da vozis Silverwinga 600..kakva su tvoja iskustva? pouzdanost i to..zastita od vjetra? onaj prednji vjetrobran mi se cini prilicno velik..cak i prevelik..naime,vise volim pogled preko stakla nego kroz,a cini mi se da bi mi se pogled kroz moglo dogoditi na ovom SW-u..iako,visok sam 184,pa se nadam da cu u voznji ipak gledati preko stakla..postoji mozda opcija nekog manjeg vjetrobrana za kupit? i da li ima koji salon kojeg SW-a za probu? sorry ako gnjavim,ali 63 k kn nije malo love i htio bih znati sto vise o njemu..
Evidentirano

levanat

• *
  • Vozi: hondu SW600
« Odgovori #46 : 18. Travanj 2008, 08:09:34 »

vidim da vozis Silverwinga 600..kakva su tvoja iskustva? pouzdanost i to..zastita od vjetra? onaj prednji vjetrobran mi se cini prilicno velik..cak i prevelik..naime,vise volim pogled preko stakla nego kroz,a cini mi se da bi mi se pogled kroz moglo dogoditi na ovom SW-u..iako,visok sam 184,pa se nadam da cu u voznji ipak gledati preko stakla..postoji mozda opcija nekog manjeg vjetrobrana za kupit? i da li ima koji salon kojeg SW-a za probu? sorry ako gnjavim,ali 63 k kn nije malo love i htio bih znati sto vise o njemu..

zaštita je izvrsna a nisam primjetio ikakve smetnje u pogledu kroz ili preko vizira.
o pouzdanosti je malo reči da je super i naj pouzdan. bez ikakvog straha možeš se uputiti gdje hoćeš. remen se mjenja na 24000 km cca 1000 kn. disk pločice original cca 700 kn (sve) drugo nemaš šta mijenjati osim naravno ulja koje se po user manualu mijenja svakih 12000 km, a ja svakih 6000.
ne razmišljaj o kidanju vizira jer nije grub a funkcionalan je. prostor ispod sica je velik, stanu dvi integralne kacige. možeš se ispružit na sicu i noge... sjedi se na pravo pogođenoj visini od zemlje. na nekim skuterima imaš problema s visinom sica pa ti noge vise u zraku i muk  mučiš da dotakneš asfalt :mrgreen:
uglavnom 5...pa nije bezveze nepromjenjen več koliko godina, dok su drugi konkurenti 3 puta redizajnirali svoje modele 8)
Evidentirano

marac_zg

• **
« Odgovori #47 : 18. Travanj 2008, 20:07:00 »

zaštita je izvrsna a nisam primjetio ikakve smetnje u pogledu kroz ili preko vizira.
o pouzdanosti je malo reči da je super i naj pouzdan. bez ikakvog straha možeš se uputiti gdje hoćeš. remen se mjenja na 24000 km cca 1000 kn. disk pločice original cca 700 kn (sve) drugo nemaš šta mijenjati osim naravno ulja koje se po user manualu mijenja svakih 12000 km, a ja svakih 6000.
ne razmišljaj o kidanju vizira jer nije grub a funkcionalan je. prostor ispod sica je velik, stanu dvi integralne kacige. možeš se ispružit na sicu i noge... sjedi se na pravo pogođenoj visini od zemlje. na nekim skuterima imaš problema s visinom sica pa ti noge vise u zraku i muk  mučiš da dotakneš asfalt :mrgreen:
uglavnom 5...pa nije bezveze nepromjenjen več koliko godina, dok su drugi konkurenti 3 puta redizajnirali svoje modele 8)

hvala na informacijama..
moram reci da mi se sve vise i vise svidja.. :mrgreen:
Evidentirano

wingman

« Odgovori #48 : 18. Travanj 2008, 21:06:15 »

pa nije bezveze nepromjenjen več koliko godina, dok su drugi konkurenti 3 puta redizajnirali svoje modele 8)
:palacgore:
- samo da dodam info vezan za održavanje hondinih skutera: Održavanje ja takvo da ti vremenom motorino jednostavno postane dosadan. u škvadri si nezanimljiv kad se priča o motorima i kvarovima, jer svi imaju kaj za pričat, a ti na kraju još i poželiš da imaš nekakav motor po kojem drkariš po cijele dane, a on opet u qrcu :wink:  sa hondom ti mehaničar nikad neće postat najbolji "frend", jer ga rijetko viđaš.  :LOL:
« Zadnja izmjena: 18. Travanj 2008, 21:17:45 wingman »
Evidentirano
pomelo me ko metlom

fuoco

• **
  • Vozi: monocikl s pomoćnim kotačima
« Odgovori #49 : 19. Travanj 2008, 15:11:33 »

:palacgore:
- samo da dodam info vezan za održavanje hondinih skutera: Održavanje ja takvo da ti vremenom motorino jednostavno postane dosadan. u škvadri si nezanimljiv kad se priča o motorima i kvarovima, jer svi imaju kaj za pričat, a ti na kraju još i poželiš da imaš nekakav motor po kojem drkariš po cijele dane, a on opet u qrcu :wink:  sa hondom ti mehaničar nikad neće postat najbolji "frend", jer ga rijetko viđaš.  :LOL:

vec sam htio pitat ima li Honda ikakvih nedostatka. i eto ima ih  :D
Evidentirano
.:. loše je i svima vjerovati i nikome
 Str: 1 [2] 3 4 ... 106   Gore

Stranica je generirana za 0.701 sekundi uz 20 upita.