Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje  

Novosti:

Str: 1 2 [3] 4 5 ... 106   Dolje

Autor Tema: Sto kupiti od vecih skutera?  (Posjeta: 246876 )

GoranST

• Gost
Odg: Sto kupiti od vecih skutera?
« Odgovori #50 : 19. Travanj 2008, 20:33:38 »

Evo da se ubacim u temu, muči me slično piatanje a ne želim otvarati novu temu. Malo je vece izlaganje, ne zamjerite  :mrgreen:

Dakle prelazim s mog prvog skutera/motora (vidim da su neki osjetljivi na nazivanje skutera motorima pa ono...  :)) na višu stepenicu.
Do sada sam vozio (i još vozim dok ga ne prodam) Liberty 200. Sad bih prešao na nešto iz 250/500 društva.
Prodajem ga jer sam navikao voziti skuter cijelu godinu, a to zimi zna bit malo negodno jer na libertyu nema bas zastite od vjetra za noge - tijelo nije problem jer imam pravu jaketu. Nemojte sad s pitanjima zasto vozim zimi - stvar je uzitka i prakticnosti, inace imam i auto, ali ako nije kisa ne ulazim u njega (zbog cega me moja draga obozava). Osim toga povremeno mi nedostaje i prtljaznog prostora za aktovku (posao) ili ruksak (izlet) i snage motora kod izlaska na otvorenu cestu. Sa mnom i dragom na njemu (cca 150kg), ide bez problema 80-90 ali pri tom nema nikakvu rezervu snage za preticanja i vece uzbrdice.

Nakon što sam se stvarno načitao svakakvih testova i mišljenja izvor sam suzio na Apriliu Scarabeo 250, X-Max/City 250, Gileru Nexus i eventualno Kymco Xciting 250/500.

Aprilia mi se svidja dizajnom (znam da je mnogima ruzna, ali se meni bas zbog svoje 'ruznoce' svidja), polozaj na motoru je najslicniji onome na sto sam navikao kod liberty-a, a koliko sam saznao ima i poprilicno solidnu opremu (alarm, integralne kocnice, solidan prtljaznik).

X-Max i X-City imaju (cini mi se, ono sto sam uspio u testnoj voznji vidjeti) bolju zastitu od vjetra od Aprilie, mada mi je polozaj u voznji malo neobican - vise je 'fotelja' u odnosu na liberty-a i scarabea. Koliko cujem/citam imaju ok podrsku u Splitu,a predpostavljam kako bi kao japanacu kvaliteta trebala biti na visoj razini od talijanskih rjesenja, jedino me dizajn doticnih ne baca bas u ekstazu :bored:, ali to nije presudno.

Kymco mi se cini jako dobrim omjerom placenog i dobivenog (za cijenu aprilie ili x-citya mogu uzet xcitinga od 500 kubika), izgledom mi je ok, ima integralne kocnice, cuo sam iz prve ruke jako pohvalnih stvari o kvaliteti njihovih agregata u odnosu na talijane tako da mi je isti inicijalno bio prvi izbor. Medjutim, koliko sam vidio, u Splitu nemaju normalnog prodajnog predstavnika pa me malo brine pitanje kasnijeg odrzavanja. Isao sam do onog Crnog macka, dosao do vrata - prostor katastrofalan izgledom i potpuno zapusten, zatvoren u radnom vremenu (subota oko 10.30) i pise "pozvoniti na kucno zvono"  :LOL: - samo sam se okrenuo i otisao. Drugo mjesto navedeno na stranicama kymco.hr prodaje motorne pile (?) ili sam ja pogrijesio u trazenju... Takav pristup poslu mi ne ulijeva povjerenje. Kako skuter koji sada kupim izgledno necu tako brzo prodavati, nije mi toliko vazno to sto ce kymco brze gubiti vrijednost, osim toga koliko vidjeh po domacim i stranim testovima, stvarno je dobar skuter, ali odrzavanje... to me brine...
Gilera mi je jako privlacna zbog izgleda - stvarno je predivan skuter, ljepsi od yamahe i kymca, navodno odlicnih voznih osobina, dobre servisne podrske ali procitah na vise mjesta da joj zavrsna obrada nije bas nesto a i da ima nekih problema s agregatima, pa ispada da je tipicni talijanski proizvod.

Zanimaju me vasa iskustva sa ovim motorima prvenstveno po pitanju zastite od vjetra u voznji, udobnosti/ugodnosti na malo ozbiljnijim izletima (150-200km), okretnosti u gradu i troskovima odrzavanja. Zna li tko ima li jos koji (kvalitetniji) zastupnik Kymca u Splitu i kakva je opcenito servisna podrska za te motore na ovom podrucju? Kolika je razlika u trosku registracije skutera do 250 i 500cc?

Osim toga, vidio sam oglas za jednu rabljenu Gileru Nexus 500. Nisam zvao covjeka, ali prodaje motor iz 2004. s 14k km za 30k kuna. Meni se to cini malo skupim, varam li se? Da li je istina da su ti agregati imali velikih problema s mijesanjem ulja? :misli:

Eto, zahvaljujem na svim odgovorima, pa jos ako i pomognete u premisljanju :naklon:
Evidentirano

fuoco

• **
  • Spol: Muški
  • Vozi: monocikl s pomoćnim kotačima
« Odgovori #51 : 19. Travanj 2008, 21:48:18 »

//cut all //
cijeli tekst je odmah iznad

Pa ako ti je :

1. Yamaha ružna
2. Kymco ne odaje povjerenje u post-prodajnu podršku
3. Nexus 500 miješa vatru i ulje

:misli: ostaje ti jedino Nexus od 250ccm3 koji ti opet nece imati rezervne snage kada ti treba

znaci : preispitaj ukus ili post-prodajni support za Kymca 500

« Zadnja izmjena: 19. Travanj 2008, 22:04:28 fuoco »
Evidentirano
.:. loše je i svima vjerovati i nikome

wingman

« Odgovori #52 : 19. Travanj 2008, 21:51:41 »

sve piše u postovima prije tvog. odluči oćeš ti skuter za van grada ili za grad, jer oboje ne dobivaš kupovinom nijednog. što se tiče nexusa, nemam ga, niti vjerujem da ću ga ikad imati, kao niti bilo koju drugu gileru. prije svega, to su 100% površno izrađeni skuteri, od prvog do zadnjeg. da ne filozofiram,,površno,, je jedina riječ kojom ih ja mogu opisat. mogu bit i najljepši i najbrži, a dal ćeš ti kojeg uzet, tvoja stvar.
osiguranje pri registraciji je na 400-500ccm duplo skuplje nego na 250ccm.
« Zadnja izmjena: 19. Travanj 2008, 22:00:42 wingman »
Evidentirano
pomelo me ko metlom

fuoco

• **
« Odgovori #53 : 19. Travanj 2008, 22:03:07 »

sve piše u postovima prije tvog. odluči oćeš ti skuter za van grada ili za grad, jer oboje ne dobivaš kupovinom nijednog. što se tiče nexusa, nemam ga, niti vjerujem da ću ga ikad imati, kao niti bilo koju drugu gileru. prije svega, to su 100% površno izrađeni skuteri, od prvog do zadnjeg. da ne filozofiram,,površno,, je jedina riječ kojom ih ja mogu opisat. mogu bit i najljepši i najbrži, a dal ćeš ti kojeg uzet, tvoja stvar.
ono sto je ovdje povrsno, je samo tvoj referat za gileru.
naime, GP800 je Gilera, Fuoco je Gilera. Jesi li vidio uzivo te scootere?
Fuoco se, dodatno, u Americi prodaje pod brandom "Piaggio" i imenom "Mp3-500".
Dakle, kao i u svemu, nikad ne generalizirati ako zelis vjerodostojan bit'.
Evidentirano

liberty

• Vozi: budem piaggio
« Odgovori #54 : 19. Travanj 2008, 22:04:48 »

nexus 250 je gotovo identičan X9 250

moj x9 ima 1 godinu i 1,5 mjeseci i 15.000 km
do sad nisam imao problema s njime
a servisna mreža mi je zadovoljavajuća

ja bi razmislio o yamahi Xmax 250
Evidentirano

wingman

« Odgovori #55 : 19. Travanj 2008, 22:10:50 »

:LOL: :LOL:
ono sto je ovdje povrsno, je samo tvoj referat za gileru.
votever.  :mrgreen:
-nemoj sad zajebavat s nekim ultra modelima koji još hrvatsku cestu pošteno ni vidili nisu.  :? između ostalog, niti tvoj fuoco je vidio nije za tih par mjeseci.  :wink:
« Zadnja izmjena: 20. Travanj 2008, 00:20:35 wingman »
Evidentirano
pomelo me ko metlom

djenka

• **
« Odgovori #56 : 19. Travanj 2008, 22:12:11 »

Zna li tko ima li jos koji (kvalitetniji) zastupnik Kymca u Splitu i kakva je opcenito servisna podrska za te motore na ovom podrucju? Kolika je razlika u trosku registracije skutera do 250 i 500cc?

Nakon dugo vremena, Kymco u Splitu opet ima pouzdanog partnera, Šago moto je poceo prodavati Kymco i Derbi, uz Hondu.

Slazem se da ducan sa motornim pilama ne ulijeva povjerenje u post-prodajnu podrsku :(

U Splitu je bilo par godina problema sa pronalaskom partnera za prodaju Kymca, posto se vecina pravih firmi vezala uz jednu marku, Pribudic-Borcic uz Yamahu, Sago uh Hondu, Piaggio centri drze samo njihove, a osim te ekipe niti nemas nesto previse OK. U Trogiru je situacija drugacija, Moto Gama je super, ali opet Trogir je dosta daleko od splita...

Jos nije sluzbeno na siteu objavljeno, ali Sago je vec dobio skutere, reklama i tenda su na mjestu :)

Evidentirano

liberty

• Vozi: budem piaggio
« Odgovori #57 : 19. Travanj 2008, 22:13:16 »

sve ima svoju cijenu - a tako i japasnki skuteri,
a mnogi od njih su samo izvorno japanski, a proizvode se svukud

u biti - svaki ima svoju cijenu, prednosti i mane

možda je najpametnije kupiti ono što ti se sviđa :)
Evidentirano

mv_agusta

• Vozi: bicikl
« Odgovori #58 : 19. Travanj 2008, 22:13:50 »

evo kao vozač jednog od modela koji bi možad kupio, ovako ako ti je udobnost na prvom mjestu zaobiđi nexus
vozne osobine su odlične kod modela 500 ove slabije nisam vozio oni su X9 sa drugim plasitikama, završna obrada nije kao u T-maxa ali je na sasvim pristojnoj razini, jedini problem može biti agregat ova mašina master 460ccm je blago rečeno zajebana :mrgreen: da moguće je da ti pomiješa ulje i benz meni nije i nadam se da neće, ima on i drugih sitnih problema, ali ako ga paziš i maziš trebalo bi biti sve u redu i naravno po voznim osobinama jedini konkurent u klasi koji je i bolji je T-max koji opet dođe ko skoro dva nexusa500, tako da ako ti nije problem redovno kontrolirat ulje i pazit da ga dobro zagriješ prije vožnje, da ga ne gaziš do kraja dok je hladan i pališ-gasiš svakih 5min koliko treba od kafane do kafane trebalo bi biti sve uredu, odi na moju temu tamo nexus500 i malo traži po forumu ima još par tema za nexi
Evidentirano
Ride Hard, Ride Free
Volim Ducati, makar i pokvaren u garaži

fuoco

• **
« Odgovori #59 : 19. Travanj 2008, 22:47:07 »

-nemoj sad zajebavat s nekim ultra modelima koji još hrvatsku cestu pošteno ni vidili nisu.  :?
pa i oni su Gilera. to i govorim. nemoj generalizirat'. reci lijepo, citiram : "trla trla Nexus trla trla" :LOL:

između ostalog, niti tvoj fuoco je vidio nije za tih par mjeseci.  :wink:
pa govorimo o zavrsnoj obradi - ne trebaju mi 3 godine da vidim da su mi npr. sve plastike k'o iz komada :D 

Evidentirano

GoranST

• Gost
« Odgovori #60 : 20. Travanj 2008, 12:42:53 »

Vidis, Malagutia se nisam sjetio pogledati :shock:... Zna li tko gdje ih ima za vidjeti/probati u Splitu? Znam da je Brodomerkur prije imao salon u prvoboraca, ali koliko primjetih istog su zatvorili...

U medjuvremenu sam izbacio x-max iz kombinacije jer se nacitah po forumu kako je razocaravajuce lose slozen, gilera nexus ocito (i nazalost) isto nije neki izbor, ostaju scarabeo, x-city i xciting. Ako je ovo sto kazete o Sagi kao kymco partneru u Splitu istina, onda je xciting na prvom mjestu... Valja ipak biti racionalan :). Valjda ce ga biti moguce testirati... Sad valja cekati kupca za libertya  :D
Evidentirano

Denisxxx

« Odgovori #61 : 20. Travanj 2008, 16:04:43 »

da, kymco je bio i moj drugi izbor, iako mnogi ljudi zaziru od njega meni se stvarno svidjela odlična završna obrada, dva diska na 250 i puno drugih odlično napravljenih detalja, ali ja sam ipak pao na dizajn i uzeo talijana,  :mrgreen:
Evidentirano

djenka

• **
« Odgovori #62 : 20. Travanj 2008, 17:16:36 »

Vidis, Malagutia se nisam sjetio pogledati :shock:... Zna li tko gdje ih ima za vidjeti/probati u Splitu? Znam da je Brodomerkur prije imao salon u prvoboraca, ali koliko primjetih istog su zatvorili...

U medjuvremenu sam izbacio x-max iz kombinacije jer se nacitah po forumu kako je razocaravajuce lose slozen, gilera nexus ocito (i nazalost) isto nije neki izbor, ostaju scarabeo, x-city i xciting. Ako je ovo sto kazete o Sagi kao kymco partneru u Splitu istina, onda je xciting na prvom mjestu... Valja ipak biti racionalan :). Valjda ce ga biti moguce testirati... Sad valja cekati kupca za libertya  :D

prodji kroz vukovarsku, reklama vec svijetli kod sage :)
Evidentirano

wingman

« Odgovori #63 : 20. Travanj 2008, 17:47:06 »

kod madisona 250 mi se ne sviđa kaj u gepek ne stane niti jedna obična jet kaciga. stanu samo dvije kahlice.  :palacdolje: inače mi lijep moto. od svih talijana, na malaguti je na prošlim modelima imao najbolju završnu. sve se poklapalo pici- pici. :palacgore: ove nove nisam nešto zagledao pa ne mogu reć...
Evidentirano
pomelo me ko metlom

Denisxxx

« Odgovori #64 : 20. Travanj 2008, 20:02:10 »

je, tu si u pravu, to je valjda zato šta ima iza 14 cola kotač, pa je to uzelo nešto prostora, meni se svidjelo i to što ima super satove, vidio sam mat crnoga, čini mise da mu ta boja puno bolje stoji
Evidentirano

Nike

• NIXON
  • Vozi: YAMAHA
« Odgovori #65 : 20. Travanj 2008, 23:55:40 »

Nakon dugo vremena, Kymco u Splitu opet ima pouzdanog partnera, Šago moto je poceo prodavati Kymco i Derbi, uz Hondu.
Znači ovi dosadašnji nisu bili dobri?  :jesus:
Evidentirano
KACIGE: ARAI, AGV, SHARK, SUOMY, KYT, UNIK, NAU, BHR, NENKI ; MOTO ODJEĆA: REV'IT!, BERING, UNIK ; ČIZME: REV'IT!, TCX ; AKUMULATORI: BS, FULBAT; PUNJAČI: BS ; DISK PLOČICE: GOLDFREN ; CERADE: SPINELLI ; RUKAVICE: REVIT, ORINA ; TORBE I SJEDALA: BAGSTER: MAJICE VR46
http://shop.yamaha-split.hr/

djenka

• **
« Odgovori #66 : 21. Travanj 2008, 00:39:55 »

Znači ovi dosadašnji nisu bili dobri?  :jesus:

Ne kazem da nisu bili dobri, ali generalno rezultati nisu bili na razini ocekivanih i realnoostvarivih. Na rijeckoj tablici KYmco ima 17% trzista, u splitu je sa 12% od vremena kad je pondi prodavao, pao na 7%, znaci ima jos puno prostora za osvojiti, jer mislim da nema neke znacajnije razlike u ukusima, kupovnoj moci i mentalitetu :)
Evidentirano

levanat

• *
  • Vozi: hondu SW600
« Odgovori #67 : 21. Travanj 2008, 07:55:25 »

među gore navedenim skuterima nebi se uopće premišljao uzeo bi kimka 500. to je razlika nebo i zemlja od "konkurenata" s 250 i manje kubika.
Evidentirano

makai

• **
  • Vozi: XVS 950 A
« Odgovori #68 : 21. Travanj 2008, 09:55:13 »

ako se ne bojiš polovnih ja prodajem svoga xcitinga 500 starog godinu dana. motorić je u super stanju i regan do 02 /09 a ja bi čim prije skočio na dl 1000 a nemogu dok ne prodam kymca. ako je netko zainteresiran više na p.p..
Evidentirano
MK DUGO SELO

Nike

• NIXON
  • Vozi: YAMAHA
« Odgovori #69 : 21. Travanj 2008, 15:43:22 »

Ne kazem da nisu bili dobri, ali generalno rezultati nisu bili na razini ocekivanih i realnoostvarivih. Na rijeckoj tablici KYmco ima 17% trzista, u splitu je sa 12% od vremena kad je pondi prodavao, pao na 7%, znaci ima jos puno prostora za osvojiti, jer mislim da nema neke znacajnije razlike u ukusima, kupovnoj moci i mentalitetu :)
Pondi je prodavao samo ljeti a zadnje dvije zime mu je dućan bio "zatvoren zbog preuređenja" šta je jako neozbiljno prema kupcima kojima kasnije zatrebaju rezervni dijelovi. Kako je "Crni Mačak" radio ne znam jer nisam nikad bio kod njega, ali znam da su svi njegovi kupci pričali kako sve moraju naručit preko Krka te da su dijelovi skupi i da ih nema na lageru. Možda je zato u Rijeci jače tržište Kymca, pošto je psihički kupcima bliže Krk nego Splitu. 
Evidentirano
KACIGE: ARAI, AGV, SHARK, SUOMY, KYT, UNIK, NAU, BHR, NENKI ; MOTO ODJEĆA: REV'IT!, BERING, UNIK ; ČIZME: REV'IT!, TCX ; AKUMULATORI: BS, FULBAT; PUNJAČI: BS ; DISK PLOČICE: GOLDFREN ; CERADE: SPINELLI ; RUKAVICE: REVIT, ORINA ; TORBE I SJEDALA: BAGSTER: MAJICE VR46
http://shop.yamaha-split.hr/

Beco

• **
  • Vozi: Hondu
« Odgovori #70 : 21. Travanj 2008, 17:16:09 »

U Istri je Kymco servisna  mreža katastrofa-Valja jedino servis Pit Stop iz Umaga,svi ostali su malo je reći užas.
Sad ti kupi Kymca u Istri a na servise moraš ići u Umag koji je poprilično udaljen od svih ostalih gradova.
Cijene u servisima nisu propisane, original ulje i rezervni djelovi ne postoje, motore servisiraju po privatnim garažama u kojima su bačve od vina i sl.
Mislim da je za sve kriv zastupnik koji ne vodi računa o ovlaštenim servisima-kao prvo trebao bi propisati koje ulje se mora koristiti i koja je cijena tog ulja, intervenirati da se ugrađuju original Kymco rezervni djelovi itd. Ovako se zna desiti i razlika od preko 300 kuna od servisa do servisa, a da ne pričam o tome da pojedini majstori ni neznaju gdje je vijak za ispuštanje ulja.
Kakva sramota!
Da sam na tvom mjestu nebi kupio Kymco baš zbog servisa. Inače Kymco sigurno radi najbolje skutere na svijetu u odnosu na novac koji treba dati za njih
Evidentirano
Mr. Bad Guy

GoranST

• Gost
« Odgovori #71 : 21. Travanj 2008, 19:07:28 »

Nekako sam i ja zaključio da je osnovni problem kymca u HR Cro-futura.

Mislim, davati Kymco-partner status bilo kome, ne propisati pravila poslovanja i ne kontrolirati barem na nekakav način kako ti partneri rade je krajnje neozbiljno i, na dovoljno dugi rok, štetno samom generalnom zastupniku, što te brojke za Split koje djenka spominje fino ilustriraju.

Stvarno šteta, jer po svemu sudeći ti motori savršeno popunjavaju tržišnu nišu racionalnosti - visoka kvaliteta uz relativno konzervativan dizajn (što i nije toliko slučaj kod xcitinga) za vrlo prihvatljivu cijenu. Da su u Futuri ozbiljniji u svom poslu, sigurno bi mogli napraviti i puno više. Moj je dojam da  je lik koji je vlasnik toga ostvario hrvatski san - uspio sebi kupiti BMW-a i osigurati zimovanje u Schladmingu svake godine (jer tamo idu Looka i Borna :LOL:) , sto mu je doseg zivota pa ga zdrav razvoj posla ne zanima  :misli:. Možda se i varam, ali onda ne kužim kako može dopustiti da na ovako atraktivnom području za prodaju skutera kao što je Split nema dobro pokrivanje. Možda je ovo sa Šagom korak u pravom smjeru, ali to tek treba vidjeti.

Neznam, neznam, danas sam nasao Malaguti shop u ST, Madison mi se svidio poprilično, jako lijep motor, imaju nekakve akcije pa je jeftiniji od ostatka drustva, a opet - po iskustvima koje nadjoh na forumima, i kvalitetan pa mislim da je xciting dobio ozbiljnu konkurenciju. Ima li tko kakvih suprotnih iskustava?

Bumo vidli šta će Šago reći kad im stignu motori, imam par pitanja koja me zanimaju, pa ću vidjet sto dalje. Uostalom, treba prvo libertya prodat  :mrgreen:
« Zadnja izmjena: 21. Travanj 2008, 19:53:44 GoranST »
Evidentirano

djenka

• **
« Odgovori #72 : 21. Travanj 2008, 21:49:24 »

Nekako sam i ja zaključio da je osnovni problem kymca u HR Cro-futura.

Mislim, davati Kymco-partner status bilo kome, ne propisati pravila poslovanja i ne kontrolirati barem na nekakav način kako ti partneri rade je krajnje neozbiljno i, na dovoljno dugi rok, štetno samom generalnom zastupniku, što te brojke za Split koje djenka spominje fino ilustriraju.

Stvarno šteta, jer po svemu sudeći ti motori savršeno popunjavaju tržišnu nišu racionalnosti - visoka kvaliteta uz relativno konzervativan dizajn (što i nije toliko slučaj kod xcitinga) za vrlo prihvatljivu cijenu. Da su u Futuri ozbiljniji u svom poslu, sigurno bi mogli napraviti i puno više. Moj je dojam da  je lik koji je vlasnik toga ostvario hrvatski san - uspio sebi kupiti BMW-a i osigurati zimovanje u Schladmingu svake godine (jer tamo idu Looka i Borna :LOL:) , sto mu je doseg zivota pa ga zdrav razvoj posla ne zanima  :misli:. Možda se i varam, ali onda ne kužim kako može dopustiti da na ovako atraktivnom području za prodaju skutera kao što je Split nema dobro pokrivanje. Možda je ovo sa Šagom korak u pravom smjeru, ali to tek treba vidjeti.

uf uf  :misli: :misli:
sta da kazem.

nije to bas tako lako kako izgleda na prvi korak.
reci, kome bi ti u splitu dao? Pribudic Borcic - monobrand yamaha. tko je jos u splitu dobar serviser - Aljinovic - piaggio? I sad zato sto su oni monobrand ducani, Kymco se ne bi trebao prodavati u Splitu? Na zalost, nije izvedivno, vec treba se muciti per aspera ad astra...

A do sad je i Sago bio mono brand... U Trogiru imamo super servis, ali kao sto rekoh, daleko je to od splita za neki ozbiljniju podrsku splicanima.
Sigurno je jedno, da je Sago odlican izbor i da se nadamo da ce ovo biti dugorocno, jer najbolje rade dileri s kojima radimo vec dugo godina.

Isto je i u Istri, s tim da se ne slazem sa Becom po tom pitanju, Schira Moto u Puli je takodjer dobar servis, a niti za Lavado u Labinu nemam prituzbe, iako ce ih on mozda imati :) Uostalom, i rezultati govore tome u prilog, posto je na pulskoj tablici kymco na drugom mjestu.

Nije lako napraviti mrezu kvalitetnu, jos je teze negdje popuniti rupu kad nastane, kao sto je nastala u splitu...

Sto se tice hrvatskog sna, vjeruj da je daleko od sna sljaka do 21:30 u firmi, dok trudna zena i dijete od tri godine cekaju da covjek koji zivi hrvatski san dodje doma... I tako gotovo svaki dan...

Situacija je takva da pravih servisa u Hrvatskoj imas desetak, ne samo za kymco nego opcenito, nikako vise, i to je prava istina. I sta onda? Ostati na 10 dilera? Nema sanse, prodaja bi onda bila nikakva.

Znam da to gledajuci sa strane izgleda jako jednostavno - postaviti kriterije i tko voli nek izvoli! Ali, tko ce onda prodavati? Nije samo sa Kymcom tako, vec i sa svim drugim markama. Konkretno, mi ovdje na Krku gazimo Apriliu, Piaggio i Gileru, kao i Yamahu i Peugeot, samo zato jer su lokalni distributeri totalno za ku*ac, a mi ginemo za svakog kupca. ISto tako i u Rijeci je Kymco broj jedan, jer je servis zakon a svi su drugi losiji i zato su iza, u Umagu takodjer, nadam se da cemo se sad i u splitu vratiti tamo gdje smo bili, kao i u Osijeku, gdje nakon dugo vremena opet se prava firma uhvatila servisa, jer podrska je najvaznija za dugorocni posao.

Vezano za to, na zalost kapitalizam je takav da ne trpi stagnaciju, vec uvijek moras ici dalje, jer ako stagniras, doci ce nova ekipa koja ce te pregaziti, svake godine rast, svake godine sve vise... A to se jedino moze ostvariti sirenjem mreze, pogotovo na ovako malom trzistu kao sto je hrvatsko.

A covjek koji sanja hrvatski san - vjeruj da bi se iste sekunde vratio 5-6 godina unatrag kad je prodavao tri puta manje skutera, kad je svaki dan popodne setao sa psom i familijom, kad je isao na kupanje i kafenisao sa ekipom, pa makar i ne isao na skijanje u Schladming :-) To su bila vremena,  to je san.

Evidentirano

djenka

• **
« Odgovori #73 : 21. Travanj 2008, 21:50:06 »

ja kad sam uzimao svog, gledao sam da mi je blizu servis, i našao sam malagutijev u sesvetama, taman meni blizu, mrak servis, salon lijepo uređen prodaju peugeot, malaguti i uvex opremu, a i servis je relativno ozbiljno izgledao kad sam radio ovaj prvi servis na 1000 km...

neki dan idem vidjeti pošto multivar kod njih kad tamo nema više malagutija, nego kineski dučan...

inače imaju super trenirke po 100 kuna. :palacgore:   

koji ti je to diler?
Da nije Almona?
Evidentirano

Denisxxx

« Odgovori #74 : 21. Travanj 2008, 22:11:55 »

je almona, blizu benzinske antunović, misteriozno je nestala firma, a imali su svjetlu budućnost...
Evidentirano
 Str: 1 2 [3] 4 5 ... 106   Gore

Stranica je generirana za 0.256 sekundi uz 20 upita.