MotoGP – Le Mans 2014

Još jedna pobjeda Marqueza koji je ove godine nedodirljiv i uz dosadašnji maksimalni učinak ne bi bilo čudno da i prvenstvo osvoji sa svim pobjedama. Čestitke idu i Rossiju koji je nakon problema na treninzima uspio doći do trećeg kvalifikacijskog vremena, odvozio odličnu utrku i na kraju završio na drugom mjestu. Najzanimljivije je to što i u svojim ne baš najboljim godinama ostaje jedini konkurent Marquezu i uporno dokazuje da i s realno slabijim setom elektronike ne odustaje. Rossijevi fanovi su se nadali da bi do takvog raspleta moglo doći ali nitko nije računao da će ostali pretedenti na naslov toliko zaostajati. Rossi je vodio utrku dok je na startu Marquez loše krenuo i zapeo u gužvi, pri tome se čak i dodirnuo s Lorenzom, uspio se smiriti i koncentrirano krenuo prema naprijed. U 13-tom krugu dostiže Rossija koji je napravio grešku i otvorio vrata te je Marquez prošao bez problema. Na kraju je Rossi prošao ciljem s 1.486 zaostatka što je najmanja razlika ove godine.

Treće mjesto i prvi ovogodišnji podij osvojio je Bautista odličnim nastupom a iza njega završio je Pol Espargaro. Možda to i ne bi bila neka vijest da iza Espargara nisu ostali Pedrosa i Lorenzo. Da li se radi o krizi ili samo depresiji uzrokovanoj Marquezovom nadmoći, nije nam poznato. U ukupnom poretku Rossi se ovim rezultatom približio Pedrosi na samo dva boda zaostatka. S obzirom da se slijedeća utrka vozi u Rossijevom Mugellu za dva tjedna, za očekivati je da će Rossi probati napasti i prvo mjesto…

le-mans-motogp-2014-1_01 le-mans-motogp-2014-3 MOTO-PRIX-FRA-GP le-mans-motogp-2014-13 MOTO-PRIX-FRA-GP MOTO-PRIX-FRA-GP le-mans-motogp-2014-30