Fogarty na Panigale 899

Legendarni “King” Carl Fogarty bio je posebni gost događaja na stazi u Donington Parku u organizaciji Ducatija. Iako je i prije bio uključen u prezentacije novih Superbike modela, ovaj puta su mu pripremili novi Panigale 899 u bojama njegovog pobjedničkog Ducatija 916. Podsjetimo, King Carl osvojio je 14 svjetskih naslova prvaka od kojih 4 na Ducatiju. Kad se danas gleda povijest Ducatija u Superbikeu, jedno od najznačajnih mjesta zauzeti će  Foggy a ne vjerujemo da je itko tko je pratio motosport tih godina zaboravio onaj luđački pogled na startu utrka. Zato možemo samo pohvaliti Ducatijev marketinški odjel na uključivanju legendarnih karizmatičnih trkača na promociji novih modela. Informacije da su Fogarty ili Bayliss prisustvovali nekom od ovakvih događaja sigurno neće proći nezapaženo…