SBK – Imola 2014

Jonathan Rea bio je najbrži na kvalifikacijama i to je odlično iskoristio startajući izvrsno u obje utrke. Već nakon nekoliko krugova napravio bi dovoljnu razliku koju je održavao do kraja i uvjerljivo pobjedio. U prvoj utrci uz Reu su na podiju stajala još dva njegova sunarodnjaka, Davies koji je uspio probuditi Ducati ove godine i aktualni prvak Sykes na Kawasakiju. Četvrti je bio Baz s nakon njega dvije Aprilije. Guintoli se držao veći dio utrke pri vrhu ali vjerojatno gume nisu izdržale pa je popustio nekoliko krugova prije kraja.I u drugoj utrci Rea je ponovio situaciju iz prve utrke dok su zapravo samo Sykes i Guintoli zamjenili mjesta. U ukupnom poretku Reu su zadnje tri pobjede dovele  na vrh tablice sa osvojenih 139 bodova, prati ga Sykes sa 135 bodova. U samom vrhu je i Guintoli koji s osvojenim trećim mjestom u drugoj utrci i petim u prvoj te konstantno dobrim rezultatima trenutačno zauzima treće mjesto u ukupnom poretku sa samo 16 bodova zaostatka iza vodećeg Ree iodnosno 12 bodova iza Sykesa.

Aprilijini vozači imali su podijeljene dojmove nakon utrke u Imoli. Guintoli je u prvoj utrci, nakon što je većinu utrke držao drugo mjesto, imao poteškoća s gumama u zadnjem dijelu utrke međutim ipak je osvojio važne bodove za prvenstvo koje je u prva četiri kola dokazalo da će biti iznimno izjednačeno. Sylvain se iskupio u drugoj utrci kada je u vodećoj grupi ostao od starta do cilja te završio na trećem mjestu ispred nekoliko izravnih rivala u borbi za naslov prvaka.

Sylvain Guintoli: „Bila je to teška borba u obje utrke. U drugoj smo utrci uspjeli poprilično ubrzati tempo. Znao sam da ću morati na početku voziti agresivnije jer nam trenutačno lošije ide u drugom djelu utrke. Borio sam se sve do kraja. Znao sam da je podij nadohvat ruke i zato sam stisnuo zube i nastojao izbjeći bilo kakvu pogrešku. Nakon plasmana na peto i treće mjesto ne skačem od sreće, ali u svakom slučaju ti plasmani donose 27 bodova. Znam da sam dao sve od sebe na ovoj stazi. Sutrašnja testiranja su važna jer ćemo moći nastaviti s poboljšanjima koja će nas učiniti boljima u svim uvjetima.“

Vikend na Imoli bio je razočaravajući za Marca Melandrija koji je nakon dva dana dobrih vožnji očekivao bolje rezultate na utrkama. Šesto mjesto u prvoj utrci i jedanaesto mjesto u drugoj, unatoč dobrom startu u obje utrke, poguralo je vozača iz Ravene u drugi plan.

Marco Melandri: „Ovo je bila razočaravajuća nedjelja, definitivno nije ispunila naša očekivanja koja su bila visoka nakon dobrog početka vikenda. Petak i subota bili su pozitivni i činilo se da smo na pravom putu. To znači da nas čeka još puno posla. Smatram da sam sposoban ostvariti puno bolje rezultate ali takva je narav ovog sporta na ovoj razini.“

Slijedeća utrka vozi se krajem mjeseca u Doningtonu.